Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

Utlumení signálu z mikrofonu do kamery

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: Utlumení signálu z mikrofonu do kamery

Autor: broniik

22:55:54 11.11.2011

ten utlumovej clen tam nemam kvuli prebuzeni mikrofonu.. ale kvuli pohodlnosti nastaveni citlivosti vstupu... kdyz nekdo septa, pouziju silnejsi stopu, pokud nekdo zakrici, pouziju slabsi. Je to takove reseni kdyz kamera nema nastaveni pro kazdej kanal solo. No s automat gainem je ten mikrofon dost citlivej...v manualu ho jedu tak na 2-4. Automat nepouzivam. Prebuzuje rekl bych.. :-)

Citovat příspěvek

Autor: hird

12:16:39 11.11.2011

Přepínaní vstupu z Ext mic na Line apod. jsem samozřejmě zkoušel.
Točím většinou na automatický gain, ale to je v tomhle případě jedno - přes manual sice stahnu celkovou hlasitost, ale přebuzení tam zůstane.
Ten útlumový člen stačí i na ten případ kdy jsi metr od repráku, nebo by to pak chtělo ještě větší útlum?

Citovat příspěvek

Autor: broniik

10:42:10 11.11.2011

Mam stejnou kameru i mikrofon.(+ ME66 jeste) Pouzivam utlumovej clen od M-Audia co se da dokoupit jako prislusenstvi k tomu jejich portable nahravatku. Ale mam ho zapojenej jen do jednoho kanalu... takze pouzivam oba a prebuzeni (pokud nejsem metr od repro) nejak nezaznamenavam. Tocis doufam na manual audio ne?

Citovat příspěvek

Autor: milan400

9:04:32 11.11.2011

Tu kameru prakticky neznám , jen něco z návodu. Tak jen co mě napadá. Mikrofon MR64 vyžaduje vstupní impedanci MIC vstupu kamery větší než 1000 Ohm. Doufám, že jsi zkoušel v menu kamery přepnutí EXT MIC a LINE týkající se citlivosti MIC ždířky. To co popisuješ, se mi stává, když na kameře přepnu omylem z automatiky na ruční nastavení citlivosti audia a jsem poblíž reprobedny. Ale automatika to zvládá s přehledem. Že by ti automatika při externím mikrofonu nefungovala?

Citovat příspěvek

Utlumení signálu z mikrofonu do kamery

Autor: hird

22:21:56 10.11.2011

Ahoj,
před nedávnem jsem ke kameře (Sony FX1, 3,5mm jack mikrofonní vstup) pořídil mikrofon Sennheiser ME64.
Spájel jsem si k němu redukci XLR-Jack, při snaze o vyřešení níže popsaného problému jsem zakoupil i XLR-Jack transformátor Shure A96F (http://bit.ly/rGBEVL), nicméně ani to nepomohlo:

Mikrofon funguje bezvadně, problém nastane při hlasitějších zvucích (koncert, ples,...). Zvuk je silně přebuzený a zkreslený, zcela nepoužitelný.
Hlasitost je přitom daleko od max. SPL mikrofonu a při připojení jinam než do kamery bere stejný zvuk(hluk) krásně čistě, problém je čistě se vstupem kamery - neporadí si předpokládám s příliš silným signálem z mikrofonu.
Na zahraničních fórech jsem podobné problémy našel vyřešené pomocí nějakého útlumového členu, předpokládám něco takového:
http://shop.avid.com/store/product.do?product=288865114435936
http://www.bhphotovideo.com/c/product/135091-REG/Pro_Co_Sound_MAX10_MAX10_In_Line_Pad.html

Nemáte s tím někdo zkušenosti popř. nevíte kde se dá u nás něco podobného koupit/nechat vyrobit?

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: