Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

natáčení ve tmě

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: natáčení ve tmě

Autor: hok3000

10:05:31 13.11.2011

takže jsem tu s prvními zážitky z nočního natáčení, fakt je že už chápu natáčení noci ve dne, jesltiže chci nějaké extra extra scény tak musím mít asi halogeny typu fotbalové stadiony takže ani s halogenou 1Kw si neškrtnete :), určitě se příště budu řídit vašimi námitkami :). nicméně když budete natáčet jen obrazy které jsou blízko s halogenou to zvládnete, naštěstí tohle byl můj případ. takže asi tak natáčení noci v noci nemá cenu :-D

Citovat příspěvek

Autor: appalacio

13:14:44 12.11.2011

http://www.videocopilot.net/tutorials/day_to_night_conversion/

.-)

Citovat příspěvek

11:30:48 11.11.2011

tak já mám permieru tam by to jít mělo vpohdoě, ale zkoušel jsem si to a není to tak přesvědčivé, halvně nemám filtr a to je blbé ne?

Citovat příspěvek

Autor: Rybrcoul

10:35:17 11.11.2011

No vždyť to říkám, že to bude lepší pro něho v poledne za slunka. Vše se dá udělat v postprodukci, když máš trochu slušný střihový program, nastavení bílé nemusíš řešit v kameře. Ale když můžeš, tak je to lepší. Podle mého je točení ve dne nejjednodušší řešení a nehrozí, že se bude muset něco opakovat.
Jen místo světel doporučuji nějakou větší odraznou plochu a používat protisvětlo, když to jde.I uvnitř lesa se to dá, vyberu řitší les a osoba projde přes místo, kde prosvítá slunce. (tu) ;)

Citovat příspěvek

Autor: milan400

20:07:56 10.11.2011

Někdy v 60. letech byl natočen film Hrbáč s Jeanem Maraisem. Dá se asi stáhnout z Ulozto.cz; Jsou tam krásné soubojové půlnoční scény natáčené v poledne.

Citovat příspěvek

10:11:33 10.11.2011

To broniik
no zkusím to že světlo otočím uplně nadruhou stranu a vrazím tam deštník, aby to nebylo tolik ostré. nicméně spíš bude sranda si ty světla rozložit výhoda je že žádné procházky kilometrové tam nejsou vesměs to jsou blízké záběry, halogeny mají velké stativy takže to nasvítím i dost ze zehora. spíš si nejsem jist jak to unapájím takhle venku ale to už je jiný problém(asi měničem z auta). po víkendu sem hodím info a snad to někomu dalšímu pomůže :). nebo natvrdo řeknu at na to prdej a at natáčí ve dne :). nicméně herci se ve tmě budou víc snažit aby to měli zasebou, ono už bude zima tak to bude splnovat účel dobře odehraných záběrů :-D

Citovat příspěvek

10:08:06 10.11.2011

to Rybrcoul: dobré na fotaku je že mám manual, to je pohoda. nicméně spíš to budou detaily a mám normálně studiová světla s clonama atd. takže stavební nejsou, mám zapujčené tyhle :) takže hlavní je si pohrát aby to svítilo co nejvíce ze zhora? tak já když jsem viděl natáčení v noci tak tam měli světel jako 10 fotbalových stadionů tak si budu připadat trochu trapně :-D. pošlu výsledek, snad to vyjde, dyžtak napíšu zážitky a třeba to někomu potom pomůže :)

Citovat příspěvek

Autor: broniik

22:34:53 09.11.2011

staci se podivat na naky stary film...sviti se halogenama jak vo zivot.. Stiny nestiny... Idealne odrazem o neco vetsiho bilyho.. dat bacha na tu zem.. nebo se vyhnout zaberu na zem/blizsi objekty (jsou svetlejsi), rozvrhnout scenu aby se co nejmin menila vzdalenost osoby od svetla, pokusit se do zaberu dostat jeste nejaky zdroj svetla (poulicni lampa,mesic aj.) kvuli feelingu.. (coz v lese asi nepujde), dosvecovat mensim svetlem.. variant je nekoli,...kazdopadne nočky jsou vyssi divci.. :-) Verze v podvecer je taky dobra...jen se hodne rychle meni svetelny podminky.. proto to neni vhodny na naky delsi crcani se... Na par pripravenych zaberu jo..

Citovat příspěvek

17:11:53 09.11.2011

To: [bold] hok3000[/bold]

No při denním světle by to mohlo mít lepší výsledek. V noci a s halogeny nějakými z Bauhauzu, bacha na to svícení a velikost záběru, aby tam nebylo při celku vidět příliš nasvíceného popředí ještě před tou holčinou, to by bylo poznat. Ale myslím, že holčinu budeš snímat v PD nebo max. v PC.. Čeho chceš dosáhnout? (Nočního osvětlení měsíčním světlem?) Tam je třeba spíše kontrastní jednostranné svícení z hora.

Asi bych na to šel opravdu raději ve dne za poledního slunce a nastavil si bílou v manuálu j při umělém světle nebo dokonce při svíčkách a uložil do paměti. Pak při denním poledním světle v manuálním nastavení pro to umělé světlo to půjde do modra a s patřičným nastavením šedého filtru a utažením clony bych to točil.
Tady opravdu už nezáleží na popředí, les je většinou tmavší než okraj lesa a navíc prosvítající sluneční paprsky Ti budou imitovat měsíční světlo. U rybníka je to to samé. V postprodukci zvedneš kontrast a vše ještě doupravíš.
Otázka je, jakou mašinkou to budeš točit, zda Ti umožňuje plný manuál? Jinak bys musel použít modrý filtr na objektiv, ale ty automatiky jsou potvorstvo a i ten filtr to částečně asi omezí a bude se snažit nastavit normální bílou. Jestli máš možnost, tak jedině v manuálu to bude to pravé ořechové bez komplikací.
Hodně úspěchů (tu)
PS: Chlapi Ti možná poradí ještě nějaký další dobrý fígl.

Citovat příspěvek

15:13:49 09.11.2011

Presne bojim se toho ze to bude sumet, nebo prd videt. Hele k scene bude to divka v bilem v lese a pak par zaberu u vody, mesic atd. Nemusi to byt naprosto ciste spis naopak aby to bylo trochu mysteriozni. Nicmene nevim jak to bude vypadat no :)

Citovat příspěvek

14:39:39 09.11.2011

pokud se bojíš šera, respk. šumu, zkus to natočit ve dne a na světla dej modré folie (před světla, halogeny jsou žhavý .-)) )... zbytek stáhneš v psot produkci...

doporučuji nejprve udělat zkoušku, jak to bude vypadat :D

Citovat příspěvek

14:26:09 09.11.2011

To: [bold] hok3000[/bold]

Tak sem hoď kousek scénáře noční scény, co tam chceš, jaké záběry atd. Bez toho Ti těžko radit. ;)

Citovat příspěvek

12:52:44 09.11.2011

A hlavne uz to mam rozvhnute co natacet ve dne a co v noci. Treba jen obrazek jak se nasvicuje.

Citovat příspěvek

12:34:54 09.11.2011

Nooo tak na to jsem moc velkej amater :D a hlavne mam ty halogeny, too se vzdy nataci ve dne?

Citovat příspěvek

12:25:50 09.11.2011

udělej americkou tmu .-)) natoč to za světla a zbytek dodělej v post produkci.

ne nadarmo se noc točí nejlépe ve dne a den se nejlépe točí v noci....

Citovat příspěvek

natáčení ve tmě

11:21:42 09.11.2011

ahoj,
mám dotaz budu natáčet ve tmě, budu mít 2x halogenu 250watt. muj dotaz zní pujde to? případně jak to nasvítit když to bude v přírodě a chci aby bylo jasné že je tma. trošku temné. natáčím na cannon 550D takže žádný ultra zázrak. děkuji.

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: