Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

rada s výběrem kamery

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: rada s výběrem kamery

Autor: charlie.ii

21:06:45 10.11.2011

tazatel to pochopil a už nic neřeší :)

Citovat příspěvek

Autor: Stanleykameraman

16:35:55 10.11.2011

božínku, to jsou zase "rady" náctiletých hošíků, co drží prvně v ruce foťáček
a hned s ním natočí celovečerní film.

Záznam pro hasiče je REPORTÁŽ a tomu musí odpovídat i technika, navíc každý hasič asi není
od narození fotograf, nebo kameraman, takže nemusí mít vůbec předpoklady zvládnout
záznamovou techniku jako takovou, takže co nejjednodušší řešení je ideál.

Což je v tomto případě normální obyčejná videokamera.
Na tom jestli je Fujj HD nebo SD vůbec nezáleží. Hlavní je, aby se s ní pokud možno všichni
naučili natáčet POUŽITELNÉ záběry a ne roztřesené mazanice, i když Fuuujj HD

Většina HD dlaňovek umí v režimu SD záznam do Mpeg2 kompatibilní s DVD bez přepočtu
v softu typu Pinnacle 12, to je pro tazatele základ a není potřeba hledat harakiri na netu

Citovat příspěvek

Autor: hok3000

14:18:57 10.11.2011

počkej ale v čem je problém točit na zrcadlovku? podle mě žádnej, radši si koupím zrcadlovku do 20 tisíc (příklad) než kameru. naopak bych to udělal když bych si měl kupovat 5D marka vs Redku, ale v téhle cenové relaci mi přijde že foták je lepší. nevím možná se ti špatně drží ale mě padne do ruky jako vyšitá.

Citovat příspěvek

Autor: capik

14:12:30 10.11.2011

Jo a už Tě vidím jak držíš zrcadlovku, která je uzpůsobena na jedno cvaknutí třeba někde v terénu čtvrt hodiny a točíš. Kamera je na to stavěná. Kamera je kamera a foťák je foťák. Jen ta výhoda výměnných objektivů je skvělá.

Citovat příspěvek

Autor: Jarda.z

11:53:59 10.11.2011

Ok, v pohodě :)

Citovat příspěvek

11:48:58 10.11.2011

to hok3000
manualní nastavení a manuálně ostřit požární sport na dslr ? - to fakt asi ne. . Potřebuju kameru, kterou strčím někomu do ruky, ukážu mu co a odkud má točit a tím to hasne. Manual nepřipada v uvahu

to Jarda.z
Já se jinýmu softu nebráním, ale pokud jsme zvyklý dělat v PS12 - a v dv to naprosto vyhovuje, zkusím v HD nejdřív to, co se tomu podobá a co můžu mít za dobrou cenu - tedy ten avid. Pokud to nepůjde, nic mě přece nebrani zkusit pro HD něco jiný sehnatelnýho v trial verzi. to ale budu řešit, až na to přijde čas - Jinak dík za tip, na tamto se určitě alespon podivam

Citovat příspěvek

11:13:11 10.11.2011

a hlavně co se týče úložiště je to místo na ukor výdrže a naopak

Citovat příspěvek

10:53:01 10.11.2011

appalacio: No na to co potřebuje tazatel mu to stačí bohatě a má to lepší jak nějaké padající P Dokupoval jsem pluginy a v pohodě, dokonce nějaké jsou kompatibilní s VirtualDub

Citovat příspěvek

Autor: appalacio

10:47:23 10.11.2011

for jarda.z nechápu tvoji logiku... raději používat soft, který má potencionálně velké procento střihačů/kameramanů a čerpat od nich zkušenosti než používat soft, který nikdo nezná a mít smolíka.... a bude o taky o podpoře výrobců a jiných firem, které raději udělají plug-in do rozšířeného sfotu než do neznámého.. atd

Citovat příspěvek

10:36:24 10.11.2011

Nechápu tady tu diskuzi a to, že nikdo nezná jiné softy než výše jmenované. Copak neumíte používat Google?

Co takhle skvělý MAGIX Movie Edit Pro 14 PLUS s měsíční trial a skvělou cenou? Nepadá, maká ok, zbytečně neotravuje s blbostma.

Citovat příspěvek

10:14:25 10.11.2011

hele já mám foták a jsem plně spokojen, teda je to zrcadlovka ale pokud chceš trochu investovat šel bych do toho tam si dát problém jen na fps aby to nebylo malé a je to pohoda. líbí se mi plný manuál, můžeš si hrát s zaostřením což, teda si nejsem jist ale to, jde až u dražších kamer. určitě chce full HD záznam, nesnaž se ušetřit jinak spláčeš nad vídělkem. někdy je lepší nešetřit s každou tisícovkou to jde exponenciálně nahoru.

Citovat příspěvek

10:06:32 10.11.2011

to rýbrcoul:

tuhle realitu jsem pochopil.
Až ta kamera bude, zkusíme něco natočit v HD a stáhnu si na webu exac.cz trial verzi avidu na vyzkoušení , co na to comp..

Citovat příspěvek

Autor: Rybrcoul

8:59:03 10.11.2011

To: [bold] charlie.ii[/bold]

No u FullHD si nedělej naděje s Pinanclem 12 . To trvá každé přerenderování šílenou dobu a stejně se to každou chvíli kousne. (měl to kolega a přešel, koupil Wegas 10) Ale tam je všechno anglicky a je o dost složitější než Pinancle.
Já jsem začínal na Pinancle 14, ale byla to bída a utrpení. Pak jsem koupil Pinancle 15, bylo to o něco lepší, ale jen minimálně. Nakonec jsem skončil u střižny AVID Studio, protože angličtina u střižny není pro mne dobré řešení .
( Mimochodem střihají na tom při cvičkách i žáci v soukromé škole p. Ondříška pro budoucí kameramany v Českých Budějovicích.) Tedy na střižně od AVIDu. Nevím jestli je to to samé co mám já, nebo ještě něco jiného více profi.

Ale pro obyčejné DV ta 12 Pinancle je výborná.

Citovat příspěvek

22:49:47 09.11.2011

ok, dík
koukal jsem ještě jednou pořádně do toho manuálu a opravdu to vypadá, že ta sonka v SD jede do mpg, protože u všech jiných variant mají uvedeno avchd a u téhle možnosti ne,,

Takže do ni půjdeme, v SD kvalitě to bude makat i na technice a softu co máme a HD rozlišení otestujeme, co na to naše technika a k jak kvalitnímu výstupu se dostaneme bez dalších velkých investic.
Základ bude a to ostatní když bude makat, bude něco navíc (tu)

dík všem za snahu a pomoc

Citovat příspěvek

22:35:36 09.11.2011

Jo jde to jak píše (kamery to umí), ale proč to dělat zbytečně hnusný a ještě 4:3 když to může mít v lepší kvalitě.

Citovat příspěvek

22:31:51 09.11.2011

To: [bold] charlie.ii[/bold]

Hele, nejanči, já jsem něco dělal (upravoval film o zaniklé cukrovarské úzkokolejce Vyškov-Kozlany) a potřeboval jsem tam letecké záběry té trasy. Ač mám kameru, která dělá v 1080x1920/50i 16:9, tak jsem mohl u ní nastavit 576x720/50i 4:3

No a teď jsem se díval v čem to je uloženo a záběry mají koncovku mpeg.

Tak si myslím, aby to bylo kompatibilní, tak to po přepnutí i ta tvá sonka bude ukládat v mpeg. No a to můžeš stříhat klidně v tý 11 nebo 12 pinanclu bez problému. (tu)

Citovat příspěvek

22:15:12 09.11.2011

No tak si ten AVCHD zkonvertuješ na HDV a ten už běžný PC normálně utáhne.

Citovat příspěvek

21:56:35 09.11.2011

SD tyhle kamery natáčí většinou v Mpeg2 DVD kompatibilním formátu, tedy ne v Mpeg4
ve verzi AVCHD

Citovat příspěvek

19:04:53 09.11.2011

tak pokračuju ve sbírání informací a bohužel se mě to zdá čím dál tím víc složitější než jednodušší :)
Momentálně se probírám problémem s kodekem avchd a čím víc se o tom dočítám, tím víc se ve mě zvětšuje chut se tomuhle vyhnout... Kamery s HD rozlišením sice umí většinou - jak jsem zjistil v manualech - točit i SD rozlišení, ale i to natáčí v tomhle kodeku . Nedokážu si představit, jak náročný datově bude soubor v tohle kodeku, i když točený v SD rozlišení....... Po pročtení komentů ale vím jistě, že na plné HD v avhcd nemáme odpovídající počítač a zakoupit nové dělo je nereálné. Takže nám asi nezbyde než vzít zavděek i kamerou s tím malinkým snímačem, protože se mě nedaří - nevím jestli vubec je - najít v téhle cenové ůrovni kameru s větším čipem a točením SD do mpeg2.

Citovat příspěvek

14:58:12 09.11.2011

jasně ty výhody většího čipu chápu. My točíme většinou ve dne za relativně solidního světla, ale je pravda, že nějaká ta noční akce sem tam je a nebylo by to naškodu mít zu toho alesoň něco..

Koukal jsem do manualu tý Sonky a ono opravdu - umožnuje natačet v STD, tedy standartní rozlišení(doufám, že tím je opravdu myšleno klasické 720x576) při datovém toku 9 M. - tedy v podstatě stejný jako ty klasický SD kamery.
Uvidime, zkusim to probrat s klukama, tohle by se mě líbilo, ale musím zjistit jaký přesně má PC ten kluk, co to střihá - myslím nějaký dvoujádro, hodinový dvd v Pinacle 12 a SD mu to počitalo cca 1 hodinu, což je asi docela v pohodě - i když se v podstatě je to další investice do toho AVID studia cca 1.800,-, což se s kartou dostaneme na nějakých 12 tis...
Zase mě napadla myšlenka, že na velký půjčený plazmě by to HD video vypadalo podstatně líp než SD video z projektoru...
každopádně dík za další inspirace (tu)

Citovat příspěvek

21:55:15 08.11.2011

To: [bold] charlie.ii [/bold]
Stanley se Ti snaží říct, že taková kamerka s mini snímačem 1/8" je dobrá na ven, nejlépe za pěkného počasí, když svítí sluníčko. Pokud bude pošmourno, tak kvalita pravděpodobně značně poklesne. A případná dokumentace při nočním požáru bude určitě mizerná.
No a co bys řekl např. na SONY HDR-CX130EB (cena je taky do 10.000Kč) Snímač 1/4". To, že je full HD, by nemělo vadit, protože na střižně se to dá vyrenderovat jako SD na normální DVD disk.(možná, že jde na to točit i v SD-nevím, vypůjči si manuál a podívej se)
http://www.alza.cz/sony-hdr-cx130eb-cerna-d230172.htm
Pokud tam jde točit jen ve Full HD, tak místo Pinancle 12 byste si museli koupit AVID Studio od stejné firmy (je česky a má nškteré prvky s Pinancle), Běhá ale až s Win - 7 A taky to chce trochu nabušený compl.
Ale pořád si myslím, že ty mašinky pro Full HD snad jdou přepnout i na SD záznam, ale možná se mýlím.

Citovat příspěvek

15:20:35 08.11.2011

Panasonic a Sony z odkazu mají snímač 1/8", což je pdstatně menší ploca, než i tak dost malý
1/6" u Canonů
Není to velikost skutečná, ale o 1/3 menší než je uvedeno, takže jsou to jednotky milimetrů

http://www.alza.cz/canon-legria-fs46-cerna-d222830.htm

Citovat příspěvek

14:52:44 08.11.2011

díky za rady.
Hledáček asi opravdu řešit nebudu, navíc se na tý kameře střídá více lidí, takže se budou muset naučit točit bez něj. V tom problém nevidim.
Canon ?, nějaký konkrétní tip na osvědčený model by nebyl?
podle parametrů se mě zdá solidní tohle. http://www.alza.cz/sony-dcr-sx45eb-cervena-d224906.htm
nebo tenhle Panasonic : http://www.alza.cz/panasonic-sdr-h100ep-k-cerna-d234666.htm

ten panák má hdd, takže by odpadl problém s investicí do karet - nebývají kamery s hdd náchylnější na poruchy?

Citovat příspěvek

Re: rada s vyberem kamery

Autor: EvzenP

13:24:08 08.11.2011

Tipuju, ze s absenci hledacku mit problem nebudou, dnes je spis umeni
najit mezi beznymi toÄŤiÄŤi nekoho, kdo ho pouziva....

Příspěvek zaslán emailem

Citovat příspěvek

13:16:32 08.11.2011

Dnešní kartové SD kamery mají dostatečnou kvalitu obrazu i ve srovnání s levnějšími mini DV kamerami.

Některý Canon a podobně.
Soubory se ukládají jako Mpeg2, při zpracování se nemusí přerenderovávat na DVD,
ale bez ztráty se vytváří soubory vob

otázka spíš je, jestli se obejdete bez hledáčku, protože najít dnes kameru SD s hledáčkem,
která by byla použitelná na práci, je umění

Citovat příspěvek

rada s výběrem kamery

11:47:41 08.11.2011

chtěl bych poprosit zkušenějšío radu: Jezdíme jako hasiči po soutěžích a své pokusy si točíme na kameru. Náš současný uplně obyčejný mini DV panasonic se rozsypal s tím, že cenu opravy 4tis za několik let starou mašinu se nám moc nechce akceptovat. Sháním proto něco novějšího a prostě tápu.

Současný stav: miniDV kamera 720x576, hlavní užití tvorba sestřihu soutěží a jeho promítnutí na klasickém projektoru - pro naše potřeby kvalita dostačující, střihano v Pinnacle 12.

- přišlo nám celkem zbytečný jít do HD kamery, protože si myslíme, že to na tom projektoru stejně nevyužujeme a na dvd pro členy stačilo také jen SD rozlišení. - a panuje obava z náročnosti na PC a střih HD videa... nebo se pleteme ?
- jenže at hledám jak hledám - klasické mini dv kamery s SD rozklišením jaksi nejsou na trhu - hledám blbě a nebo tomu tak opravdu je? Do kartové (HDD) kamery se mě moc nechce, mám obavu z malého datového toku a tím snížení kvality oproti mini DV kazetkám... Nebo se pletu?

Dokáže někdo poradit případně nasměrovat? Cenu kamery očekáváme do 10 tis. vVm, že mezi stroji v této kategorií není velký rozdíl, jde mě spíš o princip SD vs. HD a mini DV vs. karty (HDD)
moc předem děkuju

-

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: