Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

HDV video v Pinacle studio 11

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Pinacle studio 14

Autor: palda001 ♂

16:08:00 15.12.2013

Dobrý den,

pomůže mi někdo s mým probléme ? Naistaloval jsem W8.1. přesněji upgrejdoval 8, 64 a nemohu rozjet PINNACLE. Pomožte mi prosím.

Citovat příspěvek

Re: HDV video v Pinacle studio 11

Autor: tjur

22:24:40 23.11.2011

Jaký nejlepší multimediální pehrávač byste tedy doporučili? Se kterým máte nejlepší zkušenosti a je za přiměřenou cenu?

Citovat příspěvek

Autor: EvzenP

0:50:02 23.11.2011

Jak uz tady bylo receno, vyprdni se na to, co ti ktery vyrobce TV umozni
prehrat a kup si nejakou krabicku typu Popcornhour & spol. (v pocitacich
se zjevne nevyznas natolik, abys vyuzil a ocenil vyhody HTPC, coz je ta
uplne nejlepsi a zcela univerzalne pouzitelna volba).

Příspěvek zaslán emailem

Citovat příspěvek

21:57:37 22.11.2011

Chystám se koupit i novou LED TV, nicméně v katalogu (SONY, Sharp) nejsou u jednotlivých TV uvedeny, jaké formáty videa přehrají. Dokáží nějaké televize přehrát i formát .m2t? Jakou televizi byste doporučovali a jaké funkce jsou užitečné a jaké naopak jen zvyšují cenu?
Na ten návod na Vegas na TVfreak se kouknu. V knihkupectví asi žádná oficiální publikace nevyšla?

Díky za info

Citovat příspěvek

Autor: ladaj

12:54:38 22.11.2011

tjur
Tvůj výstup by měl být *.m2t, ten nahrát na pásek (HV40) a ještě na disk.
Z toho udělej *.mp4 s bitrate kolem 10000kbps a to můžeš v MKVmergeGUI dát do *.mkv. Některé TV totiž nepřehrají *.mp4, zatím se mi to stalo u jednoho staršího Philipsu, ale možná se již polepšil. LG mě přehraje oba soubory.

Návod na Vegas je na TVfreak.sk, myslím na v10. A dobrý.

Citovat příspěvek

Autor: Universal_Al

5:05:27 22.11.2011

MKV je jen obalka , kde uvnitr je video a audio nebo titulky, udaje o kapitolach, metadata apod., nemusi tam byt vsechno, jen co tam das treba programkem MKVmergeGUI. Ten nacte ty streamy a zmuxuje vse do MKV.
Pozor MKVMerge nenacita transport streamy, tedy m2t, nebo ts nebo mts ...tedy musi se z Vegasu exportovat zvlast video (m2v , i to se da z Vegasu exportovat bez rekomprese pokud mas ve Vegasu nacteno m2t) pak audio (AC3 treba) a pak vse dat dohromady v tom MKVMerge. Pokud nemas v planu dat do videa titulky nebo extra audio stopu tak to ale nema snad vyznam. Je to slozitejsi , hodne extra kroku ...

Citovat příspěvek

4:31:17 22.11.2011

Za 10 let?

Dneska je to jinak nez minule, tehda se vzdy preskocilo z nejakeho formatu na jiny, ale dnes to je o necem jinem.

Chipy na deskach v prehravacich umi prehrat vsechno digitalni video , tedy normalni veci , coz je i m2t i s jejim aspect ratio 1.333 , nebo prokladanym zaznamem coz jsou jedine dva mozne duvody , kde by mohl nastat v budoucnu (ale i dneska) nejaky konflikt, na necim, nejake prenosne krabicce , nejakem tabletu nebo telefonu nebo co tu bude , treba jeste nedavno mi nejaky Samsung neprecetl aspect ratio a zobrazoval to jako 4:3, ovsem ten jejich firmware na prehravani videa byl spatny stejne ....

Blu-Ray je taky ve svem smyslu "umyslne spatny " firmware, ktery prehraje video jen podle BD specifikaci ... :-) ...tedy rozsiri se pro home usery alternativy , jako media prehravace , MMC nebo jak se znaci ...

Rozhodne bych ovsem spal klidne, ze to mam v m2t na disku

..... vpodstate mas porad original ne, a i kdyby tak spustis nejaky program, batch, prijdes za dva dny, a budes mit vybrana videa v jinym formatu .. treba ve formatu pripraveneho na streaming na domacim serveru (kde 25Mbit je na web moc) atd... je to naprosta jina situace nez kdybys musel predelavat VHS jedno po druhem, nebo i BD , jedno po druhem, to si mnoho lidi neuvedomuje,.., pali treba jen BD a co pak s tim ....

Citovat příspěvek

21:56:09 21.11.2011

Jo a ještě jeden dotaz. Existuje nějaká česká publikace o programu Vegas? Tak jako jsou české publikace o Pinnacle Studiu či Adobe Premiéře?

Citovat příspěvek

21:52:46 21.11.2011

Pokud tomu dobře rozumím, jsou zde vlastně dvě možnosti. Buď video vyexportovat jako m2t soubory (např. z Vegasu) nebo jako HDV mpeg soubory (např. z Pinnacle Studia). Která z variant je "kompatibilnější", univerzálnější zálohou videa? Co do kvality předpokládám jsou srovnatelné. Který formát tedy pravděpodobněji např. přehraji na většině mechanik či TV i za 10 let? (V minulosti jsem se spálil, když jsem nahrával pro co nejlepší kvalitu video na superVHS, ale ty pak většina videorekordérů známých nepřehrála - špatná kompatibilita formátu). A jaký je ten formát .mkv?

Dík za rady

Citovat příspěvek

Autor: ladaj

12:54:10 21.11.2011

tjur,
BD umí až verze 14.
Placky také nepálím, je to zbytečné, když mnohé HWplayery zvládají přímo soubor *.m2t a jsou mnohem levnější než palírna a placky. Pro distribuci známým potom dělám *.mkv.

Citovat příspěvek

Autor: milan400

11:59:38 21.11.2011

Již roky vyrábím ve Studiu nebo Ediusu HDV mpeg soubory 1440x1080 a vypálím je jednoduše na Blu-Ray placku. Žádné Blu-Ray menu. Ve stolním Blu-Ray přehrávači běží na 106cm obrazovce v perfektní kvalitě. Nové Samsung televize řady 5000 nebo LG s USB vstupem mají zabudovaný přehrávač, který přehraje soubory 1920x1080 MPEG, DIVX i MKV. Někteří píší, že to nejde, ale to žijí někde v roce 2005 a ne 2011.

Citovat příspěvek

0:04:56 21.11.2011

to co dela Pinnacle pri capture, ze to rozdeluje na m2v a wav je nesikovne, protoze je dobre to mit porad v jedne obalce Vegas, Premiera to daji do m2t jine softy do jine obalky, mozna jine softy mohou jinak MXF (Avid) nevim. Tedy ten WDTV Live to musi mit v jedne obalce, m2t samozrejme prehraje. Ten m2v and wav se musi dat do stejne obalky treba pomoci tsMuxer, ale zase je musis spojit dohromady zrejme vice klipu, to muze byt out of sync, pokud jsi uz to zacal v Pinnaclu tak to dokonci, ten projekt

Pokud mas media prehravac jako WDTV Live aj., tak nepotrebujes menu, to jejich rozhrani je samo o sobe menu, do obalky nazvane "2011 dovolena " das rozdelena 4 videa, treba primo ty exportovane m2t z Vegasu, "prijezd", "vylet", "pozar", "odjezd" a treba tam jeste vlozis jednu slozku nazvanou "videa z fotaku" atd., ..., pri tomhle stylu se slozkami nepotrebujes menu ...

menu Vegas samo o sobe neumi pro DVD nebo BD , ale ve spolupraci s DVD Architect, neumi to primo vsechno v jednom jako Pinnacle

menu proste na media prehravaci neni treba, neni treba vyrabet DVD, protoze to HD video ti prehraje prehravac i na CRT TV

Citovat příspěvek

0:02:22 21.11.2011

To co dela Pinnacle pri capture, ze to rozdeluje na m2v a wav je nesikovne, protoze je dobre to mit porad v jedne obalce Vegas, Premiera to daji do m2t jine softy do jine obalky, mozna jine softy mohou jinak MXF (Avid) nevim. Tedy ten WDTV Live to musi mit v jedne obalce, m2t samozrejme prehraje. Ten m2v and wav se musi dat do stejne obalky treba pomoci tsMuxer, ale zase je musis spojit dohromady zrejme vice klipu, to muze byt out of sync, pokud jsi uz to zacal v Pinnaclu tak to dokonci, ten projekt.

Pokud mas media prehravac jako WDTV Live aj., tak nepotrebujes menu, to jejich rozhrani je samo o sobe menu, do obalky nazvane "2011 dovolena " das rozdelena 4 videa, treba primo ty exportovane m2t z Vegasu, "prijezd", "vylet", "pozar", "odjezd" a treba tam jeste vlozis jednu slozku nazvanou "videa z fotaku" atd., ..., pri tomhle stylu se slozkami nepotrebujes menu ...

menu Vegas samo o sobe neumi pro DVD nebo BD , ale ve spolupraci s DVD Architect, neumi to primo vsechno v jednom jako Pinnacle

menu proste na media prehravaci neni treba, neni treba vyrabet DVD, protoze to HD video ti prehraje prehravac i na CRT TV

Citovat příspěvek

21:46:36 20.11.2011

Universal_Al Napsal:
-------------------------------------------------------
> Ja mam HV30 skoro 3 roky, nemam Blu-Ray palicku,
> dlouho jsem nemel ani Blu-Ray prehravac, delal
> jsem to takto, Na HD video nemusis palit Blu-Ray
> disky
>
> Vegas, jakoukoliv verzi, strihas m2t z tve
> kamery, renderujes zase do m2t, kde pasaze s
> kterymi nic nedelas Vegas jen prevezme a proste
> zkopiruje.
> Kup si WDTV Live a jeden extenal HDD (misto te
> palicky) a prehravej tyto m2t soubory z tve kamery
> primo ti prehravacem na jakekoliv TV i starsi.
>
> Pokud mas doma sit, tak ten WDTV Live si najde tve
> soubory i na PC, prehrava to primo HDD na PC,
> pokud slozce povolis sdileni.

A z Pinnacle studia, který oddělí m2v video stream a wav zvuk by to ten WDTV Live přehrávač také zvládl? A dají se třeba v tom Vegas při střihu a úpravách videa na závěr udělat nabídky Menu jako je tomu u standardních DVD, které pak WDTV Live přehrávač načte a zobrazí? Nebo zde systém Menu jako u DVD nefunguje a přehrávač zobrazuje jen samostatné video soubory jako adresáře na HDD? Zatím jsem stříhal jen domácí video v SD rozlišení na DVD, tak s HD videem a multimediálními přehrávači nemám žádné zkušenosti.

Citovat příspěvek

16:54:32 20.11.2011

Ja mam HV30 skoro 3 roky, nemam Blu-Ray palicku, dlouho jsem nemel ani Blu-Ray prehravac, delal jsem to takto, Na HD video nemusis palit Blu-Ray disky

Vegas, jakoukoliv verzi, strihas m2t z tve kamery, renderujes zase do m2t, kde pasaze s kterymi nic nedelas Vegas jen prevezme a proste zkopiruje.
Kup si WDTV Live a jeden extenal HDD (misto te palicky) a prehravej tyto m2t soubory z tve kamery primo ti prehravacem na jakekoliv TV i starsi.

Pokud mas doma sit, tak ten WDTV Live si najde tve soubory i na PC, prehrava to primo HDD na PC, pokud slozce povolis sdileni.

Citovat příspěvek

12:31:15 20.11.2011

Ještě jeden dotaz, plánoval jsem ke své sestavě (notebook ASUS, procesor Intel Core 2 Duo CPU T7100 @ 1,80GHz, RAM 2GB, grafika NVIDIA GeForce 8400M G, Pinnacle studio 11 plus) dokoupit externí Blu-Ray vypalovačku (přes USB) a stříhat HD video z kamery Canon Legria HDV 40 a pak video pálit na externí Blu-Ray disky ve vysokém rozlišení. Ale zjistil jsem, že ač Pinnacle studio 11 zvládne zpracovat HDV video, neumí Authoring disků Blu-Ray, tedy neumí Blu-Ray disk vypálit. Jaké byste mi doporučili njoptimálnější řešení vzhledem k mé sestavě (hardware notebooku) a cíli (sestřihat a vypálit domácí video na Blu-Ray disk ve vysokém rozlišení)? Ve specifikacích jsem si načetl, že by to mělo dokázat Pinacle Studi 14 ultimate, které se dá koupit cca za 900,-Kč. Bude můj notebook pro tuto verzi studia a práci s HD videem dostačující? Nebo je lepší jiné řešení? Ponechat si Pinnacle studio 11 a authoring Blu-Ray disků dělat v nějakém jiném programu? A v jakém? Nebo koupit jiný program? Sony Vegas? A jaká verze by byla pro můj notebook a zamýšlený střih optimální? Nebo něco od Adobe?

Předem děkuji všem odborníkům za názory a osobní zkušenosti :)

Citovat příspěvek

Autor: Pytkin

0:35:36 06.11.2011

vegas az najnovsi V11 vyzaduje win7 .. starsie idu aj na XP/Vista ..

Citovat příspěvek

Autor: Rybrcoul

17:37:28 05.11.2011

To: [bold] tjur [/bold]
Ale bacha na to, že AVID studio nejede s XP jen s Win 7 (32 nebo 64 bit). to je jedno.
U Wegasu určitě starší verze běhají i s XP.

Citovat příspěvek

Autor: Stanleykameraman

17:17:46 05.11.2011

ten notebook bude stačit

Citovat příspěvek

17:17:04 05.11.2011

nemá vliv žádný, jenom je rozdíl v souborech. Vegas ukládá celý m2t stream, takže soubory
jsou kompletní i se zvukem.
Pinnacle oddělí m2v video stream a wav zvuk, ale tím, že jsou ve stejné složce, sám si je
při střihu načte jako jeden klip. Nesmí se ale přčesunout každý do jiné složky, to je video němé.
Pinnacle nagrabuje celou kazetu jako jeden soubor a v náhledu podle času se ukáže jednotlivé
zmáčknutí spouště.
Vegas může oddělit na skutečně samostatné soubory už při renderování z kazety, stejně jako to ukládá
externí nahrávač.

Jestli budeš přehrávat rovnou nagrabované záznamy, tak rozdíl v kvalitě nebude, protože je to
kopie z kazety. Rozdíl bude při práci se soubory při přehrávání v přehrávači.

Pinnacle vše v jednom video a jednom audio souboru, Vegas samostatné kompletní m2t soubory
podle času záznamu, obraz i zvuk dohromady

Citovat příspěvek

14:19:26 05.11.2011

Stanleykameraman Napsal:
> tjur, Pinnacle ukládá HDV do souborů m2v a wav,
> Vegas do m2t, což je celý stream

Má tento rozdíl nějaký reálný dopad na přehrávání videa, kompatibilitu videa při přehrávání na stolním přehrávači nebo má nějaké jiné zásadní konsekvence pro praktické využití... ? Je nějaký zásadní důvod proč zvolit ten či onen systém záznamu?
Díky

Citovat příspěvek

14:15:32 05.11.2011

Rybrcoul Napsal:
> TO: tjur
>
> Cenově oba dva zhruba stejně, každý stojí kolem
> 3.000,-Kč

Cenově by to šlo. Jen ještě jeden dotaz. Zvládne to zpracování HD videa můj notebook? Mám ASUS, procesor Intel Core 2 Duo CPU T7100 @ 1,80GHz, RAM 2GB, grafika NVIDIA GeForce 8400M G
Nebo budu muset koupit nový notebook?
Dík

Citovat příspěvek

23:40:44 04.11.2011

TO: [bold] tjur[/bold]

Cenově oba dva zhruba stejně, každý stojí kolem 3.000,-Kč

Citovat příspěvek

23:27:51 04.11.2011

tjur, Pinnacle ukládá HDV do souborů m2v a wav, Vegas do m2t, což je celý stream

Citovat příspěvek

Autor: profikvec

21:37:29 04.11.2011

5 minut strachu.. :D

Citovat příspěvek

21:03:12 04.11.2011

A jaké jsou cenové relace toho Avidu a Vegas? :S

Citovat příspěvek

17:14:31 04.11.2011

TO: [bold] tjur[/bold]
Pokud chceš používat HDV případně časem Full HD formát, doporučuji :
a) pokud znáš dobře anglicky "Wegas"
b) pokud je pro Tebe lepší čeština tak Studio AVID (to jsou Ti, co vyvýjeli Pinanncle studio.
Zjistili, že pro Full HD Pinancle studio není to "pravé ořechové" je to neúměrně pomalé u 1080x1920.
Proto vyvinuli AVID studio, které má něco z wegasu a něco z Pinanclu a hlavně využívá vícejádrové procesory v complu na 100%. Zkoušel jsem Panancle 14 i 15 a hrůza, tak pro obješení.
V AVID studiu to frčí u procesoru i7 8 kanály při výpočtu
Pinancle využívá vícejádrové procesory asi jen z 25 -30%
Tož si to zvaž, co budeš potřebovat.

Citovat příspěvek

HDV video v Pinacle studio 11

12:28:04 02.11.2011

Má někdo zkušenosti se zpracováním HDV videa v Pinacle studio 11 plus? Jaké je při nahrávání videa nastavení na kartě formát videa? Jsou tam jen možnosti DV nebo MPEG 1/2? Neni tam možnost HDV. Jaké je to správné nastavení. A co export videa? V nabídce typ disku Blu Ray není, takže asi export do AVCHD formátu a ten vypálit na Blu Ray nebo do nějakého souboru a ten pak vypálit na Blu ray? Plánuji koupi HDV kamery, tak by mě zajímalo, zda bude stávající software použitelný nebo budu muset upgradovat. Zatím mám zkušenosti pouze se střihem DVD videa v SD rozlišení a AVCHD formát prý nepodporuje tvorbu menu na disku. To je pak na BluRay jen seznam videosouborů a po vložení do přehrávače se tento seznam zobrazí nebo jak v reále takový disk vypadá?
Díky za každou radu a zkušenost

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: