Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce
Poptávka práce
Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

zmenseni rozliseni videa

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: zmenseni rozliseni videa

Autor: man100

11:42:47 03.07.2011

Metodou dotaz-odpověď se možná za týden dopracujeme ke smysluplným výsledkům...
"Shann" na začátku vlákna uváděl, že pracuje s rozlišením 1440x1080, potom zas 1280x960.
Nyní máme k dispozici video 1280x960,30p

Začneme od konce:
1. na čem bude výsledné dílo promítáno
a) na PC - není nutno řešit konverzi, SW přehrávače s příslušnými kodeky to zvládnou (platí i pro internet)
b) na TV - pro DVD NTSC, nebo Blu-ray, nutná konverze do stravitelného formátu (ponechat NTSC!)

2. Podle volby se potom volí výstupní formát videa (také s ohledem na střihovou aplikaci - Premiere).

Zkusil jsem obojí, kvalita obrazu téměř neutrpěla. Tak nevím, co tazatele trápí. Jestliže pokles kvality zavinila Premiera, nebo její špatné nastavení, tak se musí ozvat někdo kdo ji užívá.

Citovat příspěvek

Autor: Shann

9:37:30 03.07.2011

man100 Napsal:
"Z totoaparátu "zmenšuješ" obrázek, který má x tisíc bodů na výšku i na šířku. Z kamery to dělá jen pár stovek bodů... Proto výsledek konverze musí být horší - není rezerva."

To je vlaste pravda, to jsem si neuvedomil.

Kamera je GoPro, jsou tam ruzne rezimy nataceni 848x480, 1280x720, 1280x720, 1280x960, 1920x1080, nejoptimalnejsi pro me vychazi pomer 1280x960 (4:3) pouzivam nastaveni vimeo HD primo z Premiery jedine co upravuji je sirkovy rozmer, aby se zbytecne negenerovalo video s cernymi boky. Posilam link na zdrojove video: [url]http://prenos.kwaczek.com/GOPR0085.MP4[/url]

Citovat příspěvek

8:31:21 03.07.2011

Shann Napsal:
-------------------------------------------------------
> Rikal jsem si, ze je to jako u fotografie, kdyz
> zmensim jeji rozliseni tak je obraz ostrejsi
> kvalitnejsi a castecne se potlaci i sum. A ono je
> to jakoby naopak. . Z
> kamery mi jde 1280x960.
>

Z totoaparátu "zmenšuješ" obrázek, který má x tisíc bodů na výšku i na šířku. Z kamery to dělá jen pár stovek bodů... Proto výsledek konverze musí být horší - není rezerva.

Navíc má tvoje kamera poměr stran 4:3, což je vlastně standardní video (ne HD) ale o podivném počtu pixelů. Nezmiňuješ se vůbec o tom, na jaký formát máš nastavený projekt. Vždyť to není HD ani SD... Umí vůbec Premiere něco takového polknout?

Citovat příspěvek

Autor: ladaj

8:12:21 03.07.2011

Shan
Ve Zlíně je fajn, že? (tu)

Už to rozlišení je dosti divoké, protože specifikace HD je 16:9. A není to klasická kamera, ale outdoor. U těch se více řeší odolnost než kvalita chipu a optiky. To si myslím.

Citovat příspěvek

Autor: Universal_Al

3:10:55 03.07.2011

Co to je za kamera, nebo lepe-li, zdroj je progresivni ? Vypada to, ze ano.

Vyves nekde surovy zdroj , nejakych 10-20s, treba pokazeny zaber, nejaky kratky klip, primo z kamery.

Citovat příspěvek

20:59:04 02.07.2011

Rikal jsem si, ze je to jako u fotografie, kdyz zmensim jeji rozliseni tak je obraz ostrejsi kvalitnejsi a castecne se potlaci i sum. A ono je to jakoby naopak. Zkusil jsem tam nahrat testovaci video v HD [url]http://vimeo.com/25831399 [/url] a kdyz to srovnam s ostatnimi co tam lide davaji tak je to porad zasumnene, pritom pri exportu pouzivam nastaveni vimeo HD, ktere by melo video pro vimeo exportovat nejoptimalneji. Je to treba videt u loga Freeride ktere je po krajich takove jakoby okousane, pritom na vstupu je krasne hladoucke. Z kamery mi jde 1280x960.

Citovat příspěvek

13:58:54 02.07.2011

A proč dáváš na Vimeo SD? Udělej to v nastavení HD a pošli to tam takhle. 1 video máš týdně HD. Spěcháš-li, udělají SD na serveru, ale zdroj by měl zůstat HD ke stažení, jestli to nezrušíš sám. Myslel jsem, že chceš dělat DVD a to bude pořád mnohem lepší, než z SD kamery, přesně jak psal [bold]man100 [/bold].

Citovat příspěvek

12:24:43 02.07.2011

Každý, kdo zkusil HD video, poznal rozdíl mezi SD a HD. Platí to i opačně: sestoupit z HD na SD je šok...
Obecně lze (bez přístrojového vybavení) zhodnotit konverzi HD > SD tak, že konvertované video by mělo vždy být lepší, než orginální video z průměrné SD kamery.
To je velmi subjektivní hodnocení a nelze podat jednoznačný návod. Obecně se doporučuje při konverzi odstranit prokládání (= zavlečení dalších chyb). Snad proto, že poměr počtu řádků HD (1080) a SD (576) videa nedává celé číslo...
Vše je otázka systému pokus-omyl. Při konverzi SD videa někteří odborníci používají frameserver a programy třetích stran. Snad se někdo z nich ozve. To se občas řeší na http://www.tvfreak.cz/forum/ sekce Editace videa.

Citovat příspěvek

11:41:25 02.07.2011

Video chystam pro server Vimeo. Na vstupu mam 1440x1080 kdyz ho exportuju pres H.264 nastaveni vimeo SD, tak je vysledek otresny o trochu lepsi je to kdyz nastavim vimeo HD, ale porad mi prijde ze zmensovanim rozliseni to video se ztraci kvalita.

Citovat příspěvek

11:19:43 02.07.2011

Expotruješ přímo z HD projektu? Osobně to vkládám HD do SD projektu a ten vyexportuji na DVD.

Citovat příspěvek

zmenseni rozliseni videa

10:57:00 02.07.2011

Kdyz zmensuji rozliseni videa v Adobe Premiere CS5 pomoci finalniho exportu napr. z HD na SD tak dochazi k velke ztrate kvality. Nevite o nejakem programku, kde bych mohl dosahnout lepsich vysledku.

Dekuji za pomoc

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: