Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce
Poptávka práce
Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

Sestava pro ZŠ

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: Sestava pro ZŠ

Autor: culis

22:21:07 08.07.2011

Bude se na tom stříhat AVCHD, tak to snad bude bez problému. Dík.

Citovat příspěvek

Autor: Pytkin

21:04:01 08.07.2011

nekomprimovane video nie .. komprimaty bez problemov ..

Citovat příspěvek

14:32:33 08.07.2011

Chlapi, ještě bych měl dotaz. Myslím, že někteří z vás stříháte i na noteboocích, půjde stříhat i na disku s rychlostí 5400 ot.?

Citovat příspěvek

Autor: profikvec

7:36:07 29.05.2011

Ja som nic nevravel o "že se v Piancle nedá nic pořádného udělat". Pinnacle a ani nic podobne typu Adobe Elements atd som v PC nemal, ved aj na co, ked pouzivam Vegas.. A viem len z diskusii, a od uzivatelov, co spravujem PC, ake problemy maju... , a ze spokojne pouzivaju pre editaciu AVCHD soft CorelStudioX4(byvaly Ulead)... no mne staci stale Vegas, sorry.

Citovat příspěvek

Autor: Rybrcoul

23:52:48 28.05.2011

To: [bold] profikvec[/bold]
Není pravda, že se v Piancle nedá nic pořádného udělat. Když se používalo DV, tak to šlapalo OK. Kdysi jsem měl Pinacle 9 a byl jsem s tím spokojený. Dokonce jsem pasoval zvuk z jedné kamery při projevu na obraz druhé kamery. Šlo to složitě, ale udělal jsem to. Musel jsem posouvat pookénkově zvuk proti obrazu, hodněkrát zkoušet, až to sedlo na všechny sikavky, souhlásky atd. a hlavně na konci to nesmělo být rozjeté. když byl hodně dlouhý kus se záběry, tak se musel nastříhat na menší kusy, kdy ještě nedošlo k případnému rozjetí. Z těch pitomostí "Holiwood přechdy jsem nepoužíval nic, pouze prolínačku a někdy vyjímečně zatmívačku, to bylo vše.
Co je dobré, tak ten generátor hudby (natahovací muzika).
No a protože jsem byl na Pinancle zvyklý, tak jsem koupil Pinancle 14 v bláhové naději, že to bude chodit s AVCHD. Nechodilo dobře. Po týdnu mé koupi vyšla 15, prý je pro AVCHD rychlejší. Byla, ale pořád to nestačilo.
Až mě nabídli AVID.Studio, kde to jede všechno slušně. (tu)

Citovat příspěvek

18:18:45 28.05.2011

capik Napsal:
-------------------------------------------------------
> Nechápu proč někdo zkouší Pinacle a potom profi
> Vegas. Pinacle je program na nic a nic pořádnýho z
> toho nikdy nevytvoříš. Jen Tě nalákají na levný
> peníz a potom dokupuješ za drahé peníze další
> rozšíření softu.Tudy cesta nevede.

v amaterskej rovine svadobnych tocicov a pod. je jedno co pouzivas, pretoze vyhody profi softu nikdy nevyuzijes, tak je to potom jednu, zalezi len na pocitoch :D:D:D

Citovat příspěvek

18:17:16 28.05.2011

Rybrcoul Napsal:
> To: profikvec
> No já jsem to kupoval schválně v 32bit...

a to bola velka chyba.

Citovat příspěvek

Autor: capik

21:39:24 27.05.2011

Nechápu proč někdo zkouší Pinacle a potom profi Vegas. Pinacle je program na nic a nic pořádnýho z toho nikdy nevytvoříš. Jen Tě nalákají na levný peníz a potom dokupuješ za drahé peníze další rozšíření softu.Tudy cesta nevede.

Citovat příspěvek

21:22:08 27.05.2011

To: [bold]profikvec [/bold]
No já jsem to kupoval schválně v 32bit, poněvadž některé programy v 64 prý vyblbovaly nebo nejely vůbec.
To AVID Studio ještě mi nebylo známo a zkoušel jsem Pinancle i Vegas.

Citovat příspěvek

18:17:49 27.05.2011

Pouzivaj Windows7 64bit a vyuzijes pamat celu a mozes si aj dokupit viac, ako mas teraz iba 4GB..

Citovat příspěvek

22:30:27 24.05.2011

TO: [bold] culis[/bold]
No mě to chodí zatím slušně. Dávej bacha na knihovnu, nemělo by tam být moc adresářů s mnoha záběry. Myslím si, že ty všechny adresáře po načtení knihovny po spuštění programu zbytečně zaplňují paměť. Když jsem měl trial verzi, tak to někdy hlásilo: "Málo paměti" a to tam mám 4GB DDR3, windows může využít z toho asi 3,2 GB.
No, ale když jedeno okno má 2MB x 25/s x počet sekund záběru = je to dost velké! A máš-li v adresáři hodně záběrů a v knihovně je hodně různých adresářů, tak to asi žere paměť. Proto všechno nově natočené dávám bokem a do knihovny šoupnu jen ty adresáře, z kterých potřebuji nabírat do time line. Možná se pletu, možná je to hodně zkomprimované a bez velkého vlivu na paměť, ale nedokázal jsem si vysvětlit čím to je u té trial verze, že občas hlásí málo paměti a na tom disku kromě střižny nemám skoro žádný program, tak tam nemá na pozadí co běhat. Po nainstalování plné verze se mi už "Málo pamětí" nezobrazuje, ale do adresáře z kterého načítá knihovna dávám jen to, co budu potřebovat.
Jinak používám Windows 7 32bit na mašině s i7, 4GB DDR3 a grafiku Nvidia s 1G cash.

Citovat příspěvek

23:36:04 23.05.2011

Rybrcoul: A já si říkal, že je něco špatně. Ono to sice šlo, ale tak nějak ......blbě. A na konec to nešlo ani zavřít. Tak pokud seženu něco s Win-7, zkusím to znovu. A to už jsem ten Avid měl na seznamu odepsaných. :D

Citovat příspěvek

21:55:22 23.05.2011

To: [bold] ALL[/bold]
No tak to dopadne, když člověk myslí zkratkovitě. Samozřejmě, že jsem měl na mysli ten program AVID STUDIO.
To dá rozum! Ale napsal jsem to blbě a tu pomyslnou facku jsem si zasloužil. :)
Toš tak.

Pokud si někdo pořídí ten nový AVID studio, tak pod Win-XP neběhá. Chce to Win-7. Na AVCHD je udělaný od Sony ten Vegas, ale některé věci mi tam nějak moc nesedly, ale to je osobní. Býval jsem kdysi zvyklý na Pinancle a tak jsem uvítal ten nový program Avid studio, který zachovává nějaké ty atributy z Pinancle, i když je to už něco jiného. ;)

Citovat příspěvek

Autor: Jarda.z

21:26:56 23.05.2011

Fuj to jsem se lekl , že i7 neběhá pod XP.

Citovat příspěvek

20:12:44 23.05.2011

To je blbost. Mám PC s i7 pod XP a běhá to náramně. Měl jsem pře tím jen Intel Core2 Quad 2,40 GHz a s i7 se časy výrazně urychlily.

Citovat příspěvek

18:20:30 23.05.2011

To: [bold] culis[/bold]
Tu i7 vřele doporučuji, 4GB RAM, ale pozor!!! [bold] Neběhá z windows XP !!! chce to windows-7[/bold], možná wisty, ale ty jsem nikdy neměl, tak nevím.

Citovat příspěvek

Autor: Universal_Al

16:40:29 23.05.2011

pozor, to, ze studenti maji ceske rozhrani je v konci nevyhoda ....

Citovat příspěvek

11:54:40 23.05.2011

Rybrcoul: Díky, ten AVID vyzkouším a že je to česky je velká výhoda. Jinak, zkoušel Premieru Elements 9, jede to, ale hůř než Vegas. Tudy cesta nevede.

I když nevím, jestli na novém Pentiu i7 by to nebylo o hodně lepší. Já mám Intel Core2 Quad 2,40 GHz, RAM 4 GB. Dokážete to někdo srovnat, jestli výkon i7 je výrazně lepší? Dík.

Citovat příspěvek

22:46:43 22.05.2011

To : [bold] ALL[/bold]
To : [bold]culis [/bold]
Já bych ještě doporučil střihový program " [bold] AVID Studio[/bold]". Je to nová věc, je to [bold]česky [/bold], tak že pro nižší ročníky školy i srozumitelnější a běhá to s AVCHD kodek H.264 zatím dobře.
Pinacle studia včetně verze 15 si s AVCHD nedokázaly dobře poradit. Dlouho člověk musel čekat. Pokud skládal a stříhal obrazy a přechody, to se ještě dalo, ale jak natáhl hudbu a komentáře a potřeboval udělat zásah do obrazu, tak to všechno přerenderovávalo asi 5min. No hrůza. Práce pro vraha. Přitom s DV to jelo jako blesk.
Teprve až to AVID Studio je uděláno jako nový program zejména pro AVCHD. A to už jede normálně.
Je to podobné trochu VEGASU, ale ne tak složité. Ale hlavně má to Češtinu, což pro začáteční výuku "budoucích kameramanů" je myslím nemalá výhoda. ;) (tu)

Citovat příspěvek

20:06:16 22.05.2011

AVCHD zálohovat na kazetu je samozřejmě nesmysl už kvůli snížení rozlišení. Jen medituji nahlas , že to není moc ideální ohledně archivace. Mít to 1x na BD + 1 na hadru, tak strachy nespím :D Jednou se mi stalo, že po připojení byl HDD čistý jak z výroby a kde byla chyba nevím, doteď ten disk běhá bez potíží.

Citovat příspěvek

15:39:07 22.05.2011

No rodinné videa nechávám na kartě a zbytek akcí sestříhám a dám na hadr a ještě vypálím na BD disk a myslím že to pro dobrou zálohu musí stačit.A myslím že u školních projektů půjde o rychlost přenosu dat.

Citovat příspěvek

Autor: Stanleykameraman

13:27:19 22.05.2011

Už vidím, jak někdo zálohuje AVCHD nebo podobný "počítačový" formát na kazetu :)

Citovat příspěvek

12:12:24 22.05.2011

capik Napsal:
> Já bych dnes už nešel do páskové kamery.

To je sice hezké, ale jak to archivovat? Také jsem si koupil kartovou kameru, GB rostou a z důvodu obav o ztrátu záznamu jsem si nakoupil 3x externí disk a vše mám 3x uložené co kdyby se první a druhý disk náhodou vzápětí pokazil. U té pásky to bylo jednodušší, koupi jsem novou kazetku za pár drobných a měl jsem cca 12GB místa. Kartovka je jednodušší, ale to skladování záznamu je všelijaké.

Citovat příspěvek

11:11:29 22.05.2011

Já bych dnes už nešel do páskové kamery.Na kartu nahraješ mnohem více je trvanlivější a přenos do PC nepotřebuješ kameru. Přehráváním ničíš samotnou kameru. Karty jsou dnes již za pusu a já na 16GB SD nahraji 3hodiny videa a mám to za dvacet minut v PC nebo stříhám přímo z karty.

Citovat příspěvek

13:33:45 21.05.2011

culis,

za tie peniaze nie je co riesit a Vegas je intuitivny soft, nauci sa ho kazdy "poctivy" strihac :D
Notas je fakt super. Cena celkom by ti nemala presiahnut tvoju cenu.

Citovat příspěvek

13:31:17 21.05.2011

Ondrej007 Napsal:
> Ale jinak sou miniDV kazetky odolny, me jednou
> spadla ze 300 metru na sutry, nasel sem ji a nic
> se ji nestalo

To aj karty.

Citovat příspěvek

Autor: Ondrej007

1:34:27 21.05.2011

Ale jinak sou miniDV kazetky odolny, me jednou spadla ze 300 metru na sutry, nasel sem ji a nic se ji nestalo :)

Citovat příspěvek

0:48:17 21.05.2011

profikvec: Kamera i s Vegasem za ty peníze je pěkná nabídka. Jen nevím, jestli "dospělý" Vegas pro ně není už moc kách. Ale taky mě to napadlo, ona se totiž plná verze Vegasu pro školy (EDU) dá koupit za cca 4600 Kč. Ale nevím, kdo je s tím naučí makat, já jedu už více než 10 let na Premieře a Vegas jsem neviděl ani z rychlíku. :D
Ten notebook vypadá super, na tom by to jelo asi pěkně.

Jinak, nějaké AVCHD záznamy se mi podařilo stáhnout (díky chlapi za nakopnutí), už jsem to zkoušel na lite Vegasu a docela to jede i na mém téměř 4 roky starém čtyřjádru. Ještě to zkusím na Premieře Elements, jestli je to fakt taková hrůza. Měl bych totiž o starost míň, premiéru znám už poslepu.

Citovat příspěvek

Re: Sestava pro ZS

21:12:07 20.05.2011

tohle například má výpadky zvuku zatím na všem ;)

Citovat příspěvek

Re: Sestava pro ZS

21:10:29 20.05.2011

Je pravda, že občas dostanu poněkud "nestandardní" kazety po nějaké dobrodružné výpravě :D

Citovat příspěvek

Strana výpisu

1

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: