Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

Ostrost v Zoneru

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: Ostrost v Zoneru

Autor: lendl_

22:50:44 23.01.2012

...problem vyrieseny prechodom na Foxit Reader

Citovat příspěvek

Autor: lendl_

17:13:38 23.01.2012

Mam mozno podobny problem. Ked vytvorim PDF promitani, snimky maju vyrazne nizsiu ostrost ako ked su v Editore. Viete mi poradit cim to moze byt a ako to vyriesit. Mam Zoner 13.
Dakujem

Citovat příspěvek

Autor: Pepa_

15:48:41 28.12.2011

Já jsem měl pro změnu probém s ostrostí v ACDSee (už nevím jaká verze), i přes různé nastavení vykreslování zobrazoval velmi neostře.
Se Zonerem jsem měl problém jen s verzí 11 (prohlížeč), ale ten se opravil sestavením.

Citovat příspěvek

Autor: AlesHasala

13:48:51 28.12.2011

Změnte si v "Nastavení | Možnosti | Všeobecné" položku "Kvalita vykreslování bitmap" na "Normální". To je to, co hledáte, fotky budou vypadat "ostřeji".

Obecně jde o to, že máte třeba 15 Mpix fotku a potřebujute ji celou zobrazit na monitoru s rozlišením zhruba 1 až 2 Mpix. Tomuto procesu se říká interpolace a existuje několik metod, jak to udělat. Výchozí metoda v ZPS, supersampling, sice při zmenšení nezpůsobí "zuby" na jemných hranách, ale fotka pak působí trochu měkčeji, "rozmazaněji". Každému to nemusí vyhovovat, někdo může být zvyklý z ostatních programů na lineární interpolaci, při které fotky vypadají sice ostřeji, ale u fotek obsahujících hodně jemných detailů může docházet k nepříjemným "zubům" v obraze. Proto je v ZPS toto nastavení...

Ale jak píše Jarouš, skutečnou ostrost fotky lze jednoznačně posuzovat pouze při zobrazení 1:1 (100 %)... Různé prohlížeče zobrazují zmenšené fotky různě a neexistuje žádná jediná "správná" metoda.

Citovat příspěvek

Autor: Jarouš

11:12:19 26.12.2011

A vejdou se ty fotky na obrazovku celé? Ostré jsou pouze při zobrazení ve 100% velikosti.

Citovat příspěvek

Ostrost v Zoneru

Autor: Georgiuss

10:52:54 26.12.2011

Pokud prohlížím fotky v Zoneru /aktuálně 14 sest.3, ale dělaly to všechny, co jsem měl možnost vyzkoušet, snad s vyjímkou starších verzí, kdy ještě nebyl samostatný prohlížeč/ jsou málo ostré. Pokud např. ty samé fotky pustím v IrfanViewu, jsou podstatně ostřejší, pokud je pustím třeba na LCD fullHD TV Panasonic s velkou obrazovkou, jsou ty samé fotky super ostré. Je možné někde v Zoneru změnit nastavení tak, aby fotky v prohlížeči byly ostré? Pokud je někomu ukazuji přez Zoner, nepůsobí to dobře. Používám různé přístroje, od zrcadlovek Canon až po Lumix LX2, fotoaparátem to nebude. Díky za rady.

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: