Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

Zonerama

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: Zonerama

Autor: Achnatonek

13:21:40 22.04.2012

Je sice možné nastavit licenci pro jednotlivé fotky nebo všechny fotky v albu tak, aby se daly/nedaly stáhnout, copyright atd.. Ale jak správně poznamenává Jirka_S, tak jako tak bez ohledu na nastaveni licencí u jednotlivých fotek, lze stále stáhnout kompletně celé zazipované album. Možnost nastavení licencí k jednotlivým fotkám tedy docela postrádá smysl :S.

Citovat příspěvek

Autor: Kluzo

15:40:07 04.04.2012

AlesHasala
fajn, díky za zprávu

Citovat příspěvek

Autor: Jirka_S

15:29:59 04.04.2012

To je pravda, ale stále je možné stáhnout celé album v zipu.

Citovat příspěvek

Autor: AlesHasala

13:14:52 04.04.2012

Včera bylo zveřejněno sestavení 5 ZPS14, kde lze nastavit licence fotkám na Zoneramě. Stačí vybrat jednu nebo víc fotek v albu na Zoneramě, kliknout pravý tlačítkem a vybrat "Nastavit licenci".

Citovat příspěvek

10:16:14 01.04.2012

wsb = web, sorry za překlep

Citovat příspěvek

10:15:27 01.04.2012

ad práva k fotkám: dle mých dosavadních zkušeností to funguje tak, že pakliže uploaduju na wsb ze ZPS14, tak lze nastavit soukromí, ale už ne, zda lze či nelze fotku stáhnout, mám na mysli třeba z alba s heslem. Když si z prostředí Zoneramy nastavím album pod heslem a nepovolím stahování, tak sice po zadání hesla nelze stahovat jednotlivé snímky, ale lze stáhnout celé album v zipu. To mi přijde jako dost zásadní problém.
:S

Citovat příspěvek

10:14:10 01.04.2012

ad práva k fotkám: dle mých dosavadních zkušeností to funguje tak, že pakliže uploaduju na wsb ze ZPS14, tak lze nastavit soukromí, ale už ne, zda lze či nelze fotku stáhnout, mám na mysli třeba z alba s heslem. Když si z prostředí Zoneramy nastavím album pod heslem a nepovolím stahování, tak sice po zadání hesla nelze stahovat jednotlivé snímky, ale lze stáhnout celé album v zipu. To mi přijde jako dost zásadní problém.

Citovat příspěvek

13:56:48 05.03.2012

Děkuji, to by bylo fajn.

Citovat příspěvek

Autor: AlesHasala

12:20:11 05.03.2012

4) V dalším sestavení ZPS půjdou práva fotkám na Zoneramě nastavit hromadně

Citovat příspěvek

13:24:41 29.02.2012

duffa:
Ptal jsem se samozřejmě (v jiné věci) na podpoře, ale tam to jde "úřední" cestou a trvalo to tak tři dny, než se ozval ten, kdo měl ten problém na starosti.
Tady na fóru jsme se bavili svižněji, navíc neočekávám odpověď jen od autorů programu nebo webu.
A nebyla v tom ironie. Napsal jsem to, aby se téma opět posunulo nahoru a bylo to myšleno jako díky za případnou odpověď. Tak jako se to píše třeba na konci dopisu s dotazem, kdy jste samozřejmě ještě žádnou odpověď logicky taky nedostal.
Jinak pokud to budete tlumočit a budou se chtít zúčastnit zdejší diskuse, bude to fajn. Myslím, že hodně lidem tento způsob vyhovuje více, než kontakt podpory formou mailů. Navíc jak už jsem psal, nemusí nutně odpovídat jen odborníci, mnohdy na ty věci přišli i uživatelé.

mikecood:

5) chápu, že nevíš :-), a toto bylo myšleno skutečně na Zoner. Kdysi totiž fungovala zpětná vazba mezi tímto fórem a Zonerem a třeba se nad takovou podmínkou nezamýšleli a navnadil jsem je.

4) to jsem od toho listopadu našel už i sám, ale je to na mě nějak neohrabané, musí se to měnit pro každou fotku zvlášť, myslel jsem, jestli nejde změnit nějak pár kliky pro všechny fotky toho alba, nebo to nějak nastavit v Zoneru při odesílání na web. Tohle jsem nikde nenašel.

Citovat příspěvek

Autor: mikecood

10:38:27 29.02.2012

duffa:
(tu) (tu) (tu)

Citovat příspěvek

Autor: duffa

10:32:18 29.02.2012

Uz to tu padlo v minulosti nekolikrat, toto forum v zadnem pripade neslouzi jako nejaka technicka podpora, je to forum jako kazde jine a primarne ma myslim slouzit (stejne jako ostatni) fora k diskusi mezi uzivateli. To ze se tu obcas snazi radit nekdo primo ze Zoneru je ciste dobrovolna aktivita vyvojaru ZPS a delaji to casto ve svem volnu, cili nejake jizlive "dekovani za (ne)odpoved" myslim neni uplne na miste a akorat dovede znechutit. Ve foru napr. Canon nebo Nikon taky myslim nikdo neocekava ze tam briskne odpovi nekdo z Canonu ci Nikonu a nerozciluje se kdyz se tak nestane. Do techto for vetsinou odpovidal VojtechT, posledni dobou je ale zaneprazdnen jinymi aktivitami, obcas se ho snazim suplovat ja ale mam i jinou praci ktere se musim venovat, navic proste sam odpoved nekdy nevim. Pokud chcete mit jistotu ze se vasim problemem nekdo bude zabyvat tak piste na technickou podporu Zoneru, jak spravne poznamenal mikecood.

Jeste k tem dotazum, Zonerama je vicemene samostatny produkt a vyvojaru ZPS se tyka dost okrajove, proto nikdo z nich neodpovedel a ti kteri ji maji na starosti sem zrejme nechodi, mozna ani nevi ze tady takoveto forum existuje, toto skutecne neni aktivita Zoneru. Muzu nekomu z nich dotaz tlumocit ale zda se zde vyjadri nemuzu zarucit.

Citovat příspěvek

Autor: Ferin007

9:55:54 29.02.2012

Dřív podpora Zoneru velice dobře fungovala na tomto fóru. V poslední době ale dost upadá. (td)
Přinde mi to tu daleko efektivnější. S řešením případných problémů se může zaráz seznámit daleko víc lidí.

Citovat příspěvek

Autor: mikecood

7:14:12 29.02.2012

pokusím se...
1)myslím, že nedá
2)nevím, doporučuju upgrade na 14
3)je tam více možností nastavení práv
4)ano, dají se měnit - vždyť není nic jednoduššího než to vyzkoušet....
5) na to samozřejmě já odpovědět neumím..
Myslím, že Zoner má docela dobrou podporu, proč se neobrátit tam?

Citovat příspěvek

Autor: Paty

22:27:53 28.02.2012

Také děkuji za odpověď, to jsme jediní co to chtěli(-jí) používat?

Citovat příspěvek

15:19:12 28.02.2012

Děkuji za odpověď.

Citovat příspěvek

11:05:02 16.11.2011

Přidám se s otázkama:
4) jde nastavit vlastnosti alba po jeho vytvoření? Jedná se mi o práva k používání fotek. To jsem na netu v nastavení nenašel.
5) Nelze přidat prostor pro ty, kteří mají koupen program?

Citovat příspěvek

Zonerama

Autor: Paty

17:48:26 07.11.2011

Ahoj dnes jsem se přihlásil na zonerama a nějak mi není jasných pár věcí:
1/ dá se nějak editovat pořadí zobrazených alb?
2/ existuje plugin do ZPS12?
3/ je nastavení alba z webu stejné jako ze ZPS14?

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: