Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

ZPS14

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: ZPS14

Autor: AlesHasala

13:02:28 27.04.2012

pepetkin> Můžete prosím poslat screenshot situace, kterou popisujete?

Citovat příspěvek

Autor: pepetkin

19:29:59 26.04.2012

AlesHasala:
ZPS je výborný SW na úpravu snímků ale moc mi nesedí "ta obří kapka v šedém obdélníčku" pro zobrazení GPS místa na mapě.Ta kapka zabere při dnešním přesném měření "snad 2 hektary" ;).
Nestačil by jen takový přesný připínáček(bez rámečku :S ) jako třeba u GOOGLU :S

Citovat příspěvek

Autor: MirusT

20:37:32 20.04.2012

duffa:: nedorazil, já už ho nepoužívám, ale stejně tam mail od tebe není, napiš na tenhle mirusfoto(víš co)seznam.cz

No, jinak jsem ale zjistil, že chyba bude na 99,99% u mě ve win7, protože, když si stáhnu zkušební verzi a nainstaluji ji ženě na notebook, tak vše jede. Pravděpodobně mě čeká máznutí disku a nová instalace winů...

Podobný problém mám i s Office 2010, kdysi mě synátor omylem smázl můj účet, dal jsem to horko těžko do kupy bez nové instalačky, ale jsou od té doby určité problémy, nedivil bych se, kdyby to byl i tento problém.....
Ale každopádně dík za ochotu pomoci, tuším, že to vyřeší nová instalačka, nebo přímo win 8....... :)

Citovat příspěvek

Autor: duffa

10:26:48 19.04.2012

MirusT: snazim se nejak resit ten problem s padajicim odsumem, jeste jsem potreboval nejaky informace tak jsem ti psal soukrome na mailovou adresu co mas tady v diskusi, zatim nemam zadnou odpoved, dorazil ti ten mail?

Citovat příspěvek

16:26:00 10.04.2012

duffa ahoj, to je v pohodě....
Vzpomínám si, že když jsem si napřed stáhl zkušební verzi ZPS14, tak to 100% fungovalo, sice jsem s tím neuměl, ale řekl jsem si, že se k tomu vrátím později.
Právě, že jsem to zkoušel už i u naprostých miniatur a výsledek stejný jako u obrázku v plném rozlišení, ono se ani nenačte náhled v tom okně pokročilého odstranění šumu....
Stále se mě nechce věřit tomu, že to bude malou pamětí, nemůže to být některou aktualizací....
Ten problém se Zonerem 10 jsem si na goolu sice našel, ale taky to nic neřeší...
Zkoušel jsem i novou instalačku a nic......
Pokud bude potřeba dodat další info k tomuto problému, tak samo poskytnu.....

Citovat příspěvek

15:01:13 10.04.2012

Hmm, tak naprosto stejny problem uz nejakou dobu resim na hotline a povazoval jsem to za vyjimecnou zalezitost protoze nic podobneho se zatim u nikoho neobjevilo. Ale tohle jsou naprosto stejne priznaky takze tam asi opravdu bude nejaka chyba, je pro mne ale bohuzel naprosto zahadna, zejmena tim ze to jednoduche odsumneni pracuje spravne, ty funkce totiz pouzivaji naprosto shodny kod, pouze u toho pokrocileho odsumneni je podrobnejsi nastaveni a ten volitelny odsum podle barvy a jasu (kde ale problem neocekavam). Muz se jeste zeptat, dela ti to (protoze se zname z jineho vlakna kde jsme si tykali tak jsem si dovolil u tykani zustat) jen u nejakych vetsich obrazku nebo uplne u kazdeho? U toho druheho uzivatele to totiz udajne dela i na malinkych obrazcich.

Citovat příspěvek

Autor: Petr Minář

10:10:17 10.04.2012

MirusT:
Jde skutečně o nedostatek paměti (přesněji "nedostatek souvislého adresového prostoru"). A nic na tom nemění fakt, že máte 4GB ram a půlka je nevyužitá. Je to bohužel dáno vlastnostmi 32 bitového operačního systému. Jediné řešení je 64 bitový systém.
Pokud chcete jít do komplikovaných technických detailů, hledejte na internetu věci jako: virtuální paměť, adresový prostor, 32bitů vs 64bitů... pro začátek můžete přečíst toto:
http://wiki.zoner.com/software:memory_x64_laa
Je to sice napsáno pro ZPS10 a část informací pozbyla platnosti, ale vlastní popis fungování paměti v počítači stále platí.

Citovat příspěvek

9:15:33 10.04.2012

Při pokusu o použití nástroje "pokročilé odstranění šumu" mě potom vyskočí hláška "Operace selhala kvůli nedostatku paměti" :S Nevíte někdo co s tím, já to sice nemusím používat, ale chtěl jsem to vyzkoušet a ono tohle..
Sestava PC, win7 32 bit, 4GB RAM, málo volné paměti rozhodně nemám....
Nástroj "šum" pracuje o.k...

Citovat příspěvek

Autor: Petr_So

13:32:28 03.04.2012

Možná by to šlo udělat tak, aby se vlk nažral, ale koza zůstala celá :) stačilo by průběžně vydávat veřejné betaverze, ve kterých by byly přidávané nové funkce, plánované do příští plné verze. Pro spuštění takové betaverze by byl potřeba klíč k aktuální verzi a jejich funkčnost by byla natvrdo omezena předpokládaným termínem vydání nové plné verze. U betaverze by se nikdo nezlobil že nejsou nové funkce řádně zdokumentovány, my by jsme se tak dřív dostali k jejich využití a Zoneru by se zvýšil počet betatesterů ;) komu by se nové funkce líbily, určitě by pak rád koupil další upgrade a ti ostatní by se prostě vrátili k plné verzi na kterou by měli licenci...

Citovat příspěvek

9:45:01 03.04.2012

Chapu, ale ono to zas u takoveto kategorie software jinak nejde, obcas se neco do stavajici verze prida ale kazda zmena zpravidla vyzaduje lokalizaci do vsech jazyku, mela by se projevit v helpu (=dalsi preklady do ostatnich jazyku), vetsinou se musi prenest do uz vyvijene dalsi verze atd., takze se to dela spise vyjimecne.

Citovat příspěvek

7:14:40 03.04.2012

duffa:
OK, asi jsem se nechal unést emocemi :D vzhledem k tomu, že docela velkou část mé pracovní náplně tvoří programování a jsem zvyklý celkem operativně zapracovávat změny požadované od uživatelů, tak mě vývojový cyklus Zoneru trochu štve :) ale jinak máte pravdu, nedá se zavděčit všem a to riziko, že se dobrý skutek obrátí v pravý opak je velké...

Citovat příspěvek

Autor: ďaur

7:07:35 03.04.2012

já sice funkci na mazání nepárových rawů v podsložkách nepotřebuji, ale domnívám se, že ani nemusí být vždy bezpečná, stačí, abych "zapoměl" či úmyslně nastavil ukládání některých snímků jen v rawu a byly by definitivně pryč (samozřejmě pokud bude možnost ji zapnout a vypnout, ať tam klidně je stejně jako asi více funkcí, které ne všichni využívají...).

Citovat příspěvek

23:56:49 02.04.2012

Petr_So Napsal:
-------------------------------------------------------
> duffa:
> já fotím do raw+jpg, každý formát na jinou kartu.
> Po stažení z foťáku mám v jedné složce jpg a v
> její podsložce rawy. Po promazání jpg souborů
> používám program r.raw pro výmaz rawů. Ale to, že
> mi někdo od Zoneru doporučuje používat cizí
> program, místo aby navrhl možnost zapracování
> něčeho podobného přímo do Zoneru mi přijde docela
> neprofesionální.

Ach jo, hodne dlouho jsem vahal jestli to sem mam vubec psat protoze jsem cekal ze se najde nekdo s podobnou reakci. No, nemylil jsem se. Tak ja se zeptam jinak, kdyz si pujdu neco koupit do obchodu, ktery obchodnik je vetsi profesional, ten ktery mi doporuci to z ceho ma vetsi provizi prestoze to je pro nevhodne nebo ten ktery mi poradi to co opravdu potrebuju prestoze on z toho bude mit mensi zisk? A az ja budu zase neco podobneho potrebovat, ke kteremu z z nich pujdu, k tomu ktery mi poradil spatne (coz nepochybne zahy zjistim) nebo k tomu ktery mi poradil vec s kterou jsem nejspise spokojeny protoze je to presne to co jsem potreboval? Ja jsem asi ze stare skoly ale porad ziju v domneni ze pravy profesional je ten prvni protoze uprednostnuje zajem zakaznika pred zajmem svym, protoze vi, ze se mu casem ten spokojeny zakaznik vrati. Ale mozna jsem jen naivni a dnes je jina doba...

Snazil jsem se poradit podle toho co si myslim ze by bylo pro Liborrra nejlepsi, porad se domnivam ze idealni je v dane situaci fotit do RAW+JPEGu. Z toho vznikl pozadavek na mazani parovych JPEG+RAWu, funkce kterou pro to ZPS ma ale nevyhovuje protoze Liborrr ma RAWu v podadresarich. Na tohle momentalne ZPS zadnou funkci nema, tak jsem v dobre vire poradil onu utilitku protoze ten problem bezezbytku resi. Navrhnout podobnou funkci do ZPS zapracovat je hezke ale v danou chvili to nic neresi, objevit se tam muze nejdrive v dalsi verzi. Navic jsem mel pocit ze toto forum je prece jen vice neformalni a neni to az takovy problem, bohuzel vidim ze asi je, pouceni pro priste, radsi nic nepsat.

> Zoner se mi líbí a byl bych
> rád, aby jsem mohl maximum činností od stažení
> fotky z foťáku do jejího vytištění nebo zveřejnění
> na webu udělat právě v něm. Byl by to takový
> problém, přidat do nabídky možnosti (která se dá
> zobrazit při mazání souborů) ještě jedno
> zaškrtávací políčko s názvem "včetně souborů v
> podsložkách"?

Noo, ono se to jednoduse napise, ale realizace zase tak jednoducha neni. "včetně souborů v podsložkách" - tedy uplne ve vsech? Co kdyz si tam treba nekdo udela jeste nejakou zalohu nebo kopii? Pak se mu to smaze taky. Bohuzel uzivatele jsou ruzni a pomerne casto resime nejake problemy typu "vas program mi smazal fotky", uz jsme tam parkat museli pridavat nekolikanasobne vystrahy a stejne si obcas nekdo neco smaze, navic mazani RAWu je zrovna takova zvlaste nebezpecna vec. Je to zajimavy namet ale nejde jen o to tam proste prasknout jeden checkbox.

Pochopitelne mne uz mnohem drive napadla moznost doplnit tam nejakou funkci pro promazani neparovych RAWu v dane slozce protoze to sam potrebuju a tu utilitku na to pouzivam, i kdyz ja osobne bych jeste radeji do budoucna videl nejakou tesnejsi vazbu mezi JPEGem a RAWem. Nicmene soucasna koncepce jadra s necim takovym nepocita a bylo by nutne to od zakladu prepsat, proto tam zatim nic takoveho neni. Jinak samozrejme se pri vyvoji snazime ridit tim co uzivatele nejvice pozaduji, ale tech pozadavku je obrovske mnozstvi, casto jsou i protichudne, a vsem samozrejme vyhovet nelze.

> A když už si tady tak stěžuji, ještě jedna funkce
> mi v Zoneru chybí a nutí mě přebíhat k fast stone
> vieweru. Při prohlížení fotek je velikost
> přizpůsobena tak, aby se fotka vlezla na
> obrazovku. Když ve fast stone vieweru zmáčknu levé
> tlačítko myši, tak se zobrazí obrázek v plné
> velikosti a pohybem myši s ním můžu pohybovat po
> obrazovce. Tohle se mi zdá jako skvělá vychytávka
> a hodně často ji používám při prvotním promazávání
> fotek, když si nejsem jistý ostrostí fotky.

Tohle neni spatny napad. Leve tlacitko je vetsinou uz obsazene ale mozna by se dalo vymyslet neco jineho. Zkusim to prodiskutovat s kolegy...

Citovat příspěvek

18:06:31 02.04.2012

Tak já mažu jen fotky po stažení z foťáku, ten největší odpad, pak to nechám nějaký čas uležet a udělám druhé kolo výmazu. Později už nemám potřebu nic mazat :)

jestli myslíš funkci "Normální velikost 1:1" přiřazenou k hvězdičce, tak to je sice to samé, ale komfortem a pohotovostí obsluhy nesrovnatelné...

Citovat příspěvek

Autor: Ferin007

17:42:02 02.04.2012

Petr_So Napsal:
> Byl by to takový
> problém, přidat do nabídky možnosti (která se dá
> zobrazit při mazání souborů) ještě jedno
> zaškrtávací políčko s názvem "včetně souborů v
> podsložkách"?

Tak zrovna "včetně souborů v podsložkách" nic neřeší, lépe řečeno vyřeší jen případ "odkládání" do podsložky.
Vetšině lidí, kterým neštimuje současný řešení, nevyhoví (raw a jpg ve dvou různých složkách apod.).
Já jsem taky doposud používal externí program, nicméně teď si chrochtám v tomto ohledu v ZPS blahem. Externí program dovedl současně mazat pouze jeden typ duplicitních souborů, ZPS všechny (např. masky, pracovní verze apod.).
Je pravda, že k dokonalosti teď té funkci chybí jen málo a je to škoda.
Nicméně už dnes je ta funkce, při drobným uzpůsobení "workflow" plně použitelná pro všechny uživatele.

> A když už si tady tak stěžuji, ještě jedna funkce
> mi v Zoneru chybí a nutí mě přebíhat k fast stone
> vieweru. Při prohlížení fotek je velikost
> přizpůsobena tak, aby se fotka vlezla na
> obrazovku. Když ve fast stone vieweru zmáčknu levé
> tlačítko myši, tak se zobrazí obrázek v plné
> velikosti a pohybem myši s ním můžu pohybovat po
> obrazovce. Tohle se mi zdá jako skvělá vychytávka
> a hodně často ji používám při prvotním promazávání
> fotek, když si nejsem jistý ostrostí fotky.

Ta možnost je přece i v ZPS.
Nejrychleji pomocí numerické klávesnice. Případně si můžeš nadefinovat vlastní funkční klávesy (snad i tlačítka myši).

Citovat příspěvek

17:26:58 02.04.2012

duffa:
já fotím do raw+jpg, každý formát na jinou kartu. Po stažení z foťáku mám v jedné složce jpg a v její podsložce rawy. Po promazání jpg souborů používám program r.raw pro výmaz rawů. Ale to, že mi někdo od Zoneru doporučuje používat cizí program, místo aby navrhl možnost zapracování něčeho podobného přímo do Zoneru mi přijde docela neprofesionální. Stejně tak by bylo možné nahradit Zoner kombinací raw therapee, fast stone vieweru a GIMPU .To by jste asi nechtěli, že? V době kdy nový Lightroom stojí 150 dolarů, Photoshop Elements ještě míň a má stále víc funkcí z jeho plné verze by jste se měli hodně snažit, aby jste si udrželi zákazníky. Zoner se mi líbí a byl bych rád, aby jsem mohl maximum činností od stažení fotky z foťáku do jejího vytištění nebo zveřejnění na webu udělat právě v něm. Byl by to takový problém, přidat do nabídky možnosti (která se dá zobrazit při mazání souborů) ještě jedno zaškrtávací políčko s názvem "včetně souborů v podsložkách"?

A když už si tady tak stěžuji, ještě jedna funkce mi v Zoneru chybí a nutí mě přebíhat k fast stone vieweru. Při prohlížení fotek je velikost přizpůsobena tak, aby se fotka vlezla na obrazovku. Když ve fast stone vieweru zmáčknu levé tlačítko myši, tak se zobrazí obrázek v plné velikosti a pohybem myši s ním můžu pohybovat po obrazovce. Tohle se mi zdá jako skvělá vychytávka a hodně často ji používám při prvotním promazávání fotek, když si nejsem jistý ostrostí fotky.

Citovat příspěvek

10:37:38 02.04.2012

Jeste neco, nejak nerozumim tomu "jpeg mi leze presne stejny s RAW, navic pri velmi sympaticke velikosti.". Jak bude ten JPEG velky si prece muzete zvolit sam, to urcuje parametr "kvalita" - cim nizsi procento, tim vyssi komprese a tudiz mensi velikost souboru, ale take nizsi kvalita obrazu. Standardne je nastavene 90% ale da se samozrejme zkusit jinou hodnotu, v tom filtru je primo nahled tak se da zvetsit si jej na 1:1 nebo i vic, klikanim prostrednim tlacitkem mysi na nahled jde preklikavat zdrojovy a vysledny obraz a tim zkontrolovat miru degradace vzniklou JPEG kompresi.

Citovat příspěvek

10:15:24 02.04.2012

Liborrr Napsal:
> Ale porad si myslim, ze ten postup co popisuju
> vyse je pro prvni - davkove zpracovani - lepsi. V
> kvalite jsem nenasel zasadni rozdil, jpeg mi leze
> presne stejny s RAW, navic pri velmi sympaticke
> velikosti. ( A pokud by to nekdy nestacilo, mam
> porad v zaloze RAW, ktery muzu vyvolat uz v
> jakemkoliv konvertoru ).
> Porad mi ale vrta hlavou, proc se k tomu duffa ze
> zoneru stavi tak vselijak. Bud o te moznosti
> nevedeli nebo je v tom nejaky cert ?????

Eeee? Ted nevim k cemu jsem se mel stavet "vselijak"? Jako k tomu zpracovani pres konvertovat soubor? Proc bychom o tom nevedeli? Ja doufal ze jsem to vysvetlil dostatecne, proste to je funkce urcena primarne na neco jineho a to ze to funguje i na nacteni RAWu, a navic zrovna dle vasich predstav, je tak trochu nahoda, cele to zavisi na tom jaky kodek je zrovna nainstalovany do systemu. Navic jak uz jsem psal tak se tim vlastne jen slozite dosahne toho ceho bych dosahnul jednoduse primym focenim do JPEG.

Ona cela koncepce WIC kodeku je mi trochu proti srsti, je to stejne jako s jinymy kodeky na prehravani videa atp. - clovek nikdy nevi co v systemu vlastne ma, co se pro danou operaci pouzije a jak se to bude chovat. Ted to funguje tak ja vam vyhovuje, pak si nainstalujete nejaky program ktrery si pritahne jiny kodek a najednou to zacne produkovat neco uplne jineho. Navic prestoze je specifikace kodeku navrzena tak ze by mohly obsahovat i plnohodnotne nastaveni parametru pro vyvolani tak to vyrobci neimplementuji (zrejme proto ze se snazi tlacit vlastni firemni konvertory), muzou tam byt i chyby a pak to zpusobuje nestabilitu programu, proste cele je to takove nedotazene ale nejsme schopni to nijak ovlivnit, proto se mi to moc nepozdava.

Budu se opakovat ale ja bych to resil focenim do RAW+JPEG, ja uz bylo receno tak promazavani se da resit bud soucasnym mazani JPEGu s dalsimy "sprazenymi" soubory, pokud vam vic vyhovuje to ze mate RAWy v jine slozce tak existuji utilitky ktere jsou presne na toto urcene - predhodite jim slozku kde mate JPEGy a kde RAWy a on promaze RAWy ktere nemaji "parovy" JPEG v prvni slozce. Presne takto to delam ja, pouzivam utilitku RAWCleaner kterou za timto ucelem kdysi nekdo napsal, informace a ke stazeni tady:
http://forum.fotografovani.cz/read.php?42,1712563,2503862
Promazu JPEGu, pak to spustim, zadam mu slozky, a on smaze neparove RAWy. Jednoduche a rychle.
A podobnych programku bude vic, ted jsem treba nasel toto:
http://www.digineff.cz/art/costim/10225rraw.html

Citovat příspěvek

Autor: Liborrr

11:47:56 31.03.2012

Liborrr Napsal:
> Kluzo : diky, na tomhle pracuju uz treti vecer (zatim nic moc)... Mas pravdu, asi je to, touhle cestou, jedina moznost. Problem je, kdyz mas na karte foceno za zasadne odlisnych svetelnych podminek - pak z toho davkove stejny vysledek jako z fotaku nevyleze ani omylem...
Ale porad si myslim, ze ten postup co popisuju vyse je pro prvni - davkove zpracovani - lepsi. V kvalite jsem nenasel zasadni rozdil, jpeg mi leze presne stejny s RAW, navic pri velmi sympaticke velikosti. ( A pokud by to nekdy nestacilo, mam porad v zaloze RAW, ktery muzu vyvolat uz v jakemkoliv konvertoru ).
Porad mi ale vrta hlavou, proc se k tomu duffa ze zoneru stavi tak vselijak. Bud o te moznosti nevedeli nebo je v tom nejaky cert ?????
---------------------------------------
Omlouvam se, postup jsem popisoval ve vedlejsim vlakne. Tady je :

- v nastaveni ZPS14 zrusim zobrazovani velkych nahledu. Tim se mi RAWy budou nacitat v plnem rozliseni.

- ve spravci oznacim vybrane fotky a pouziju volbu "konvertovat soubor"
( ma v zalozce nejaky zasadni vliv polozka Progresivni, Optimal. kodovani nebo neco jineho ? Pri jake volbe kvality nebude jeste patrne zhorseni ? Muze to byt treba jeste 95 ? )

- po zpracovani souboru zase zapnu zobrazovani velkych nahledu.

Pokud budu chtit fotku nejak vic "zachranovat" nebo "doladovat", pouziju volbu "konvertovat RAW".

Citovat příspěvek

11:39:36 31.03.2012

Petr_So : presne tak, i treba na tech externich discich.
/ Prinejhorsim bych bral i to, aby se tech nekolik cest k hledani muselo zadat rucne... ale zase ne do uplne jednotlivych slozek ! :) /

Citovat příspěvek

11:36:28 31.03.2012

Kluzo : diky, na tomhle pracuju uz treti vecer (zatim nic moc)... Mas pravdu, asi je to, touhle cestou, jedina moznost. Problem je, kdyz mas na karte foceno za zasadne odlisnych svetelnych podminek - pak z toho davkove stejny vysledek jako z fotaku nevyleze ani omylem... :(
Ale porad si myslim, ze ten postup co popisuju vyse je pro prvni - davkove zpracovani - lepsi. V kvalite jsem nenasel zasadni rozdil, jpeg mi leze presne stejny s RAW, navic pri velmi sympaticke velikosti. ( A pokud by to nekdy nestacilo, mam porad v zaloze RAW, ktery muzu vyvolat uz v jakemkoliv konvertoru ).
Porad mi ale vrta hlavou, proc se k tomu duffa ze zoneru stavi tak vselijak. Bud o te moznosti nevedeli nebo je v tom nejaky cert ?????

Citovat příspěvek

Autor: Kluzo

8:07:28 31.03.2012

Liborrr
dělám to tak, že jsem si upravil v RAW konvertoru jednu fotku, aby byla "stejná" jako ve foťáku, nastavení jsem si uložil pod názvem "Základ RAW". Ve skutečnosti jsem to nastavení dolaďoval podle více fotek. Teď, když dám jakékoli fotky v RAWu do RAW konvertoru, první, co udělám (bez prohlížení) je, že všechny vyberu a dám vložit nastavení "Základ RAW". Takhle mám uložené více nastavení, např. Krajina RAW, Blesk RAW, atd. Po vložení základního nastavení, pak teprve fotky projíždím a doupravuji. Šetří to spoustu času, jen to vyladění stojí nějaký ten čas.

Citovat příspěvek

22:28:03 30.03.2012

Tohle mazání raw+ jpg přímo ze Zoneru by se mi taky líbilo, bohužel používám systém ukládání kde mám ve složce s datem akce jpg soubory a v ní mám podsložky raw, tiff a small ve kterých jsou další soubory odpovídající názvu složky :) takže bych potřeboval, aby to umělo hledat i v podsložkách...

Citovat příspěvek

Autor: pepetkin

21:45:50 30.03.2012

Vymaže soubory jenom ve složce momentálně prohlížené.Nikde v PC nehledá.Při otevření jiné složky opět vyskočí dialog

Citovat příspěvek

11:56:29 30.03.2012

To nevím, nezkoušel jsem. Při promazávání mám všechny soubory různých příloh v jednom adresáři.

Citovat příspěvek

11:54:59 30.03.2012

Znamena to tedy, ze si soubory urcene k vymazani program "najde" jen v konkretnim adresari nebo i kdekoliv v PC, treba i na externim disku ?

Citovat příspěvek

11:50:20 30.03.2012

Poplést se dá vždy vše, ale toto není nijak složitý.
Při mazání souborů tu vyskočí dialog, co vše chceš společně s vybranýma souborama smazat. .xmp apod. soubory jsou už předzaškrtnuty a pokud chceš s jpg smazat i příslušný raw, tak ještě zaškrtneš příslušnou volbu (z "bezpečnostních" důvodů je deaktivovaná).

Citovat příspěvek

11:47:36 30.03.2012

Ferin007 : to je zajimavy, jak presne to funguje, neda se neco poplest ? :)

Citovat příspěvek

11:24:12 30.03.2012

Liborrr Napsal:
> zasadni problem by byl pri trideni a mazani fotek.
> Fotim zivou prirodu a tam je obcas odpad dost
> zasadni, neumim si predstavit vse mazat dvakrat...

Nic mazat dvakrát nemusíš. ZPS má zabudovanou funkci (konečně, díky za ni) současnýho mazání souborů stejného jména s různými příponami.

Citovat příspěvek

11:20:16 30.03.2012

Prave ze v tom DPP to neni uplne ono. Kdyz pominu zvlastni ovladani, pak vysledky jsou o poznani jine (i horsi) nez ze Zonera. Alespon u verze 10 to tak bylo - mam tu nekde cele vlakno. Nyni jsem kvuli novemu fotaku musel prejit na ZPS14 a DPP uz jsem ani nezkousel, protoze Zoner mi maximalne vyhovuje - jen se snazim s touhle verzi naucit delat...
duffa : to by bylo samozrejme nejlepsi. Trochu by byl problem v omezeni poctu snimku v serii ale zasadni problem by byl pri trideni a mazani fotek. Fotim zivou prirodu a tam je obcas odpad dost zasadni, neumim si predstavit vse mazat dvakrat... :)
Nezbude asi, nez to delat jak pisete v druhem vlakne (viz. odkaz nize).

Nebudu to tu uz dal "plevelit", dalsi reakce budu psat (a prosim o ne) zde : http://forum.grafika.cz/read.php?137,5316371

Citovat příspěvek

Strana výpisu

1

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: