Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

Problém s klíčovými slovy po instalaci poslaedního sestavení ZPS12

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: Problém s klíčovými slovy po instalaci poslaedního sestavení ZPS12

Autor: VojtěchT

13:45:10 31.08.2010

To nevím, musel bych to vyzkoušet (a teď do dokončení ZPS13 na to čas asi mít nebudu, je to drobnost). Já osobně u Google Maps zoomuju kolečkem - jde to pak za pozicí kurzoru (i když to nezarovnává na střed).

Citovat příspěvek

Autor: Ferin007

12:08:03 31.08.2010

Ano, jedná se o Google. Sestavení 9 jsem předtím neinstaloval.
Dalo by se tam to pravé tlačítko vrátit zpět, nebo alespoň nějak jinak zajistit možnost umístění středu mapy, jelikož bez této funkce s mapou poměrně obtížně pracuje, hlavně při přibližování?

Citovat příspěvek

Autor: VojtěchT

12:05:07 31.08.2010

Ferin: Polohy v které mapě konkrétně? ZPS podporuje mapy Google, Mapy.cz, mapy SmartMaps (mezi které patří Zoner Photo Map), mapy GIS systému MISYS-WEB a pak vlastní odkaz (+propojení s OziExplorer a Google Earth). A každá mapa funguje úplně jinak (některé jsou jako prohlížeč, některé přes speciální komponentu). Ale podle popisu to vypadá na ten Google, který, jak už jsem zmiňoval, se měnil už v sestavení 9 - aktuální podoba sice nepodporuje některé dřívější funkce, ale mělo by s ní mít problémy méně uživatelů a taky je konečně mapa přes celé okno.
centsm: Co se týká jiné příčiny ztráty těch nastavení, tak to můžu jen hádat. Teď jsem zkoušel "uložit nastavení", ale ikony mi to nenačetlo - napsal jsem kolegovi do bug systému, ať se na to podívá. Nastavení toolbarů si můžete ale určitě uložit v dialogu Vlastní, který se používá pro jejich přizpůsobení.
Jedny ikony měřítka jsou svázány s nástroji Měřítko a Posun - ty odstranit nejdou - toolbar s parametry nástroje nejde schovat ani modifikovat.

Citovat příspěvek

11:07:16 31.08.2010

VojtechT:

ad rolovaci lišta: zkusím na to eště mrknout, třeba to byla jen dočasná indispozice. ;) Žádný taje v tom ale nebyly, to co dřív fungovalo, nejednou nefungovalo/fungovalo nahodile, a jelikož jsem krátce předtím instaloval sestavení 10, přímo se nabízelo, na co to svést.

ad Přiřazení GPS údajů: nefunguje pravý tlačítko při zadávání polohy v mapě - dřív jim bylo možné například umístit střed mapy atd., to mi teď vůbec nešlo.

Citovat příspěvek

Autor: centsm

10:32:08 31.08.2010

Ad nastavení ikon: Nic se neměnilo, jen instalovalo rozšíření. Už jsem to dokopal do původní podoby. Ještě otázku. Když uložím nastavení v menu "Nastavení/Uložit nastavení" vrátí se po "Načíst nastavení" polohy ikon? Nedají se z panelu v editoru odstranit ikony měřítka? Mám na mysli ty pevné, nikoliv uživatelské. Nyní tam mám dvoje.

Citovat příspěvek

Autor: VojtechT

9:48:39 31.08.2010

To mně zas od instalace sestavení 10 teče do levé boty ;-)
Ad rolovací lišta - žádné problémy jsme nezaznamenali - zkuste prosím vypozorovat, jestli to nesouvisí třeba s tím, které okno je aktivní. Jakou máte myš a máte k ní nějaké specializované ovladače?
Ad "přestalo fungovat právé kontextové tlačítko v okně Přiřazení GPS údajů" - těžko hádat, když neuvádíte kde přesně. V sestavení 9 bylo přepracováno napojení na mapy Google (už není potřeba mapplet), takže tam se změnilo chování, ale do zmiňovaného sestavení 10 není v tom dialogu změna žádná.
Ad nastavení ikon - neměnil jste třeba licenci produktu? Při přepnutí licencí (z menu Nápověda|Licence) se nastavení panelů s ikonami mění (nevím teď jistě, jestli se jen odstraní nepodporované funkce nebo jestli se to vyresetuje na výchozí).

Citovat příspěvek

Autor: centsm

0:28:12 31.08.2010

Mě se zase ztratilo osobní nastavení ikon jak ve správci, tak v editoru. Jinde se raději nekoukám. Bohužel nemám zálohu, tak si tady s tím 1/2 hodiny hraji. Že jsem s tím sestavením 10 nepočkal!

Citovat příspěvek

19:42:20 29.08.2010

A stejně tak mně přestalo fungovat právé kontextové tlačítko v okně Přiřazení GPS údajů. :S

Citovat příspěvek

19:40:14 29.08.2010

Tak asi jsem blázen, ale v tom Hromadném přiřazení informací to jednou funguje a jednou ne. :S
Na čem to závisí, se mi nepodařilo zjistit. Vždy vyberu fotky v Průzkumníku, vyvolám Hromadné přiřazení informací a přiřazuji.

Citovat příspěvek

19:35:31 29.08.2010

Tak v Hromadném přiřazení informací se to kupodivu rozjelo, v Průzkumníku stále ne.

Citovat příspěvek

Problém s klíčovými slovy po instalaci poslaedního sestavení ZPS12

19:30:40 29.08.2010

Dobrý den,

po instalaci výše zmíněného sestavení se mi objevil problém s klíčovými slovy - jak přímo v Průzkumníku, tak i v okně Hromadné přiřazení informací přestala fungovat rolovací lišta pro jejich posun. Lze je teď posouvat jen šipkami na klávesnici nebo kolečkem myši.

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: