Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

promazávání fotek v ZPS12+win7

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: promazávání fotek v ZPS12+win7

Autor: HonzaXXXXX

20:35:53 21.08.2010

Alesi: pardon, okej, vsechno tam asi nekde je, ale lecco poschovavane a prekombinovane, berte to jako tipy cloveka z ulice, ktery si myslel, ze mu zoner zrychli workflow (a nebude si muset zvykat na nejake extraburty, coz si bude muset zvykat dycky, ale jsem strasnej lenoch)... ono by asi zrychlilo, jenze bych si na to musel zvyknout... jsem to zavrhl, protoze me asi nastvalo jak takovych par veci zbytecne zeslozituji a pritom je to jinak moc fajn a levnej program, delete nedelituje, mackat ctrl me fakt nenapadlo :) (pravda help nectu) hromadny filtr davat, kdyz save for web muze byt jedna krasna funkce (viz PS) je zbytecne. Ty algoritmy jsou asi moje osobni vec, me prisly ze i s nulovou nastavenou intenzitou doostreni vsechny ty algoritmy zubati vic nez se me osobne libi (srovnavam s bikubickym PS a lanczos v XnView). A ty urovne me nedosly, to je moje blbost, dava to smysl.

Citovat příspěvek

Autor: AlesHasala

19:21:43 21.08.2010

HonzaXXXXX>
Ne, nic z toho nebude řešeno v nové verzi, není potřeba...

1/ V podstatě jakékoliv filtry můžete zkombinovat pomocí Hromadného filtru. Takže třeba změnu velikosti, doostření, podpis, save for web. To vše jde uložit jako preset a pak jednoduše aplikovat klidně na víc fotek.
2/ Těch algoritmů na doostření je tam na výběr 5, vyberte si, který bude více vyhovovat. V nápovědě je k nim i stručný popis
3/ v Editoru se maže pomoci Ctrl+Del. Del v Editoru v ZPS13 bude dělat něco jiného, pro Editor logičtějšího...

4/ Je :-) Do Hromadného filtru můžete přidat Úrovně a ty samozřejmě volbu automatických úrovní obsahují.

Citovat příspěvek

Autor: HonzaXXXXX

13:15:06 20.08.2010

Dobrý den, nedavno jsem si 12. verzi Zonera nainstaloval a pak zas odinstaloval, muzu se zeptat, jestli tohle bude reseno v nove verzi?

- save for web nema zmenu velikosti - to je myslim velka skoda a zpomaleni prace (jako moznost)
- ostreni zubati - prijde mi, ze algoritmus doostrovani je vic zamereny na jednotlive pixly a mene zohlednuje linie, takze ty obrazky zmensene na web jsou takove z meho pohledu dost zubate
- prohlizec vs. editor - jen v jednom lze deletem mazat - proc je to vlastne vubec oddeleny?
- neni autolevels v hromadnym zpracovani

Citovat příspěvek

Autor: jelinek.01

11:29:09 20.08.2010

Poslední verzi Zonera mám. Tenhle problém se mi vyskytuje opakovaně, i na čerstvé instalaci win7. Při odmazávání mi vždycky problikne systémová lišta a pokud není spuštěný žádný jiný program, zase zmizí a nic se neděje. Pokud je spuštěno cokoliv jiného (stačí třeba kalkulačka), zůstanu viset na liště.

Citovat příspěvek

Autor: VojtěchT

9:59:38 20.08.2010

Problémy s tímto se dřív řešily - ověřte si prosím, že máte nejnovější aktualizaci ZPS12. Pokud máte, tak nezbude nic jiného než vysledovat, co to způsobuje - třeba nastavení taskbaru, xmouse nebo něco podobného.

Citovat příspěvek

Autor: kasy

8:30:14 20.08.2010

I mně ve Win7 to funguje tak, jak má. Zkusil bych to ještě v režimu promítání a pokud to bude dál zlobit, přeinstaloval bych Zonera.

Citovat příspěvek

Autor: Hanus

0:09:38 20.08.2010

Zkoušel jsem to na XP i W7 a po odentrování mě skočí prohlížeč normálně na další snímek. Tipoval bych na nějaké nastavení W.

Citovat příspěvek

promazávání fotek v ZPS12+win7

Autor: jelinek.01

22:11:07 19.08.2010

Dobrý den,
mám prosím pěkně malý dotaz. Když přebírám fotky, dost nerad pořád přehmatávám mezi klávesnicí a myší, hodně používám klávesové zkratky. Když ale v prohlížeči smažu fotku pomocí DEL, ten dialog, kterým se mě to ptá jestli opravdu smazat ještě odentrovat jde, ale potom už se fokus nevrátí zpátky na zonera a musím na něj někam kliknout (alt+tab je dost nepraktické řešení), jinak se v něm již nehnu a i ve fullscreen tam mám systémovou lištu. Nevíte prosím někdo co s tím?
Dříve jsem tento problém neměl, ale nevím, jestli to začalo přechodem na win7 nebo ZPS12.

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: