Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

Úprava panorámat

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: Úprava panorámat

Autor: Adamantan

19:15:06 28.11.2010

Hon: Přestože jsem dotyčné panorama neviděl, zkusím hádat. Možná je na vině vinětace objektivu, která je obvykle v obloze nejzřetelnější. Tím, že přesahy na skládání byly minimální, byly v oblasti prolnutí právě ty tmavší krajové partie. Zkusil bych odstín oblohy vyrovnat ve Vylepšit-Vinětace, a pak bych panorama zkusil složit znovu. Ale opakuji - fotky jsem neviděl, je to jen odhad.

Citovat příspěvek

Autor: Z.Bulín

22:02:25 27.11.2010

Pokud srovnáváte verzi 11 a starší s dvanáckou nebo třináctkou, tak od verze 12 se panoramata skládají výrazně lépe.

Z.Bulín

Citovat příspěvek

Autor: zahradnik

2:32:07 27.11.2010

Zdá se mi to a nebo jde Zoneru 13 skládání panoramat výrazně lépe než jeho předchůdcům? :-)

Citovat příspěvek

Autor: klon

14:29:27 22.02.2010

Jednoduchý program a účinný je Panorama Maker

Citovat příspěvek

Autor: Petr Kroutil

12:25:45 08.01.2010

Dobrý den, pokud fotíte do RAWu, tak si před konverzí do jpg (nebo tiff) sjednoťte WB. Taky se mi to stalo, tak jsem v Nikon ViewNX upravil WB (teplotu v Kelvinech) u všech snímku na stejnou hodnotu a vše pak bylo OK. Nebo si při focení rovnou nastavit konkrétní teplotu nebo přednastavený režim WB (např. slunečno). Panorama pak skládám až po konverzi do jpg.

Citovat příspěvek

Autor: Hon

8:37:28 08.01.2010

Děkuji za snahu všem. Ukázku vložím zítra. Ještě nikdy jsem fotografii nevkládal na toto fórum. Jak ji mám prosím upravit?

Citovat příspěvek

Autor: duffa

15:46:08 07.01.2010

Bylo by mozne prilepit sem nejakou ukazku jak to vypada? Staci jen vyrez s tim problematickym mistem

Citovat příspěvek

14:25:15 07.01.2010

Skládání jsem prováděl ve verzi 12. Jen se chci zeptat, zda nemáte nějaký nápad, jak to provádět v ZPS. Jsem zastáncem jednoho programu. Třeba jen dělám něco špatně. Díky.

Citovat příspěvek

Autor: VojtechT

10:37:59 07.01.2010

Skládáte to v ZPS11 nebo 12? Mezi verzemi se skládání panoramat docela měnilo, tak můžete zkusit "tu druhou". Případně jiný program, jestli to tam nevyjde lépe.

Citovat příspěvek

Úprava panorámat

8:48:07 06.01.2010

Prosím o radu. Nedávno jsme spojoval tři zimní, krajinné snímky v panoráma. Pozn.: foceno na M režim (kvůli aretaci expozice) na výšku, stativ, slunečno s málo mraky. V překryvech jsou však na obloze patrny tmavší pruhy. V dolní části panorámatu to tak vidět není (jsou zde domky, pole). Vzniklo to asi sumací fotografií (překryv fotek byl s bídou 1/10 šířky hledáčku, tj. méne než se doporučuje u panoramat). Jak to odtranit? Mám např. před spojením udělat po stranách fotografií výběrem obdélníkové nudle (na šířku překryvu), ubrat v nich expozici a poté spojit? Nechce se mi přechody zamazávat klonovacím razítkem či žehličkou, protože to moc nejde na obloze, kde klesá světelnost od Slunce. Děkuji za názory.

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: