Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

Problém přiřazování popisu - značek/hodnocení

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: Problém přiřazování popisu - značek/hodnocení

Autor: premda

16:01:09 23.11.2009

Ukázkovou fotografii jsem vám právě odeslal na váš e-mail.

S pozdravem

Přemek Fikar

Citovat příspěvek

Re: Problém přiřazování popisu - značek/hodnocení

Autor: VojtechT

13:41:44 23.11.2009

Dobrý den,

tak bohužel, žádný e-mail od Vás jsem v archivu technické podpory nenašel, zkusím pak ještě zjistit u kolegy z technické podpory, kde mohl nastat problém.
Poprosil bych Vás o zaslání jednoho vzorového souboru, bohužel informace o barevném prostoru může být v obrázku uložena mnoha způsoby a z popisu problému se nedá přesně určit, kde nastává problém. Navíc některé způsoby uložení této informace ZPS ignoruje, protože je většina programů při změně profilu obrázku neaktualizuje - a nedá se tedy na ně spolehnout. Z vašeho popisu ale předpokládám, že správu barev máte zapnutou a je vidět rozdíl v podání barev, tzn opravdu dojde ke ztrátě té informace o profilu. Jakmile mi přijde ten obrázek, hned se podívám, kde může být problém.

S pozdravem
Vojtěch Tryhuk

Citovat příspěvek

Problém přiřazování popisu - značek/hodnocení

Autor: premda

12:14:51 23.11.2009

Dne 21.9. jsme vám na podpora@zoner.cz již podruhé posílal popis následujícího problému. Až doposud bez odpovědi. Tak to zkouším alespoň touto cestou:

Dobrý den,

bohužel, již ve verzi 11, jejíž licenci dosud vlastním, jsem narazil na problém přiřazování popisu - značek/hodnocení, k fotkám ve formátu JPG, originálům z fotoaparátu Nikon D90. Toto přiřazení prostřednictvím panelu pro popis fotek totiž nějakým způsobem skryje či přepíše informaci o barevném profilu, který používám - AdobeRGB. Program se pak nadále chová tak, jako by k fotce žádný profil nebyl přiřazen. Dokonce v editoru při zapnutí volby "V editoru vkládat sRGB profil do obrázků bez profilu" k nim přiřadí "natvrdo" sRGB a zmatek v barvách je na světě - vím, tohle se dá vypnout, ale přesto.

Zajímavé je, že PhotoShop barvený profil i po přiřazení značky rozezná správně, problém je tedy dle mého v chování Zoneru - editoru i prohlížeče. Když to shrnu - po zapsání značky do EXIFu nadále nerozezná informaci o barevném profilu. A nevypisuje ji ani funkce Informace o obrázku.

Ve verzi 12 se bohužel nic nezměnilo.

Na vyžádání vám pošlu pro otestování nějakou fotografii z Nikonu D90.

Děkuji za vaši odpověď.

S pozdravem

Přemek Fikar

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: