Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

Hromadné přejmenování v ZPS 11

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: Hromadné přejmenování v ZPS 11

Autor: fesoj1

21:25:30 18.11.2009

Dito jde to dobře, ale musíš mít označeny ty soubory, které chceš přejmenovat :)

Citovat příspěvek

Autor: Dita

20:29:25 17.11.2009

Díky za rady, ale asi budu muset používat Total Commander , jak mi radil nicom.V ZPS 11 možnost hromadné přejmenování nemám. Mám verzi 11 (sestavení 10) Xpress.

Citovat příspěvek

Autor: Terka

20:42:29 16.11.2009

Teď jsem to zkusila v ZPS 11 - Organizovat, hromadné přejmenování, zaškrtnout hromadně přejmenovat, a vložila jsem toto: boty{T}.{C} dále jsem nastavila počítadlo 1 1 1 (třetí místo pouze 1 protože mám 4 fotky, kdyby jich bylo do 20-ti tak 2, přes sto 3) pak jsem dala aplikovat na vše a JE TO. boty.1, boty.2 atd. Dito - stačí to?

Citovat příspěvek

Autor: Terka

20:25:17 16.11.2009

Dobře použiji ctrl+q otevře se mi okno a co je na přejmenování, nic tam nemohu najít. Terka

Citovat příspěvek

Autor: HonzaT

14:41:11 16.11.2009

ja teda bezne na prejmenovani pouzivam hromadny filtr ( ctrl + q) kde uz si u prejmenovani muzes vybrat jak to chces pojmenovat, plus je tam moznost pocitadla kde si nastavis zacatek, krok a kolik cislic se bude zobrazovat..

Citovat příspěvek

Autor: nicom

9:22:37 16.11.2009

pokud netrvas nutne na ZPS, zkus Total Commander - volba CTRL+M - jednoduche, levne a siroke moznosti

Citovat příspěvek

Autor: AlesHasala

9:07:00 16.11.2009

Přes hromadné přiřazení informací přejmenovávat soubory nejde.
Funkce Hromadné přejmenování tam není proto, že používáte nějakou funkčně omezenou edici ZPS (typicky z časopisů apod.). Jakou edici ZPS máte zjistíte v menu Nápověda | O aplikaci.

Citovat příspěvek

23:00:04 15.11.2009

Jenže když rozkliknu organizovat, tak tam žádné hromadné přejmenování nemám.Měla jsem to tak v 9, ale tady ne. Musí to jít nějak přes to hromadné přiřazení informací, ale asi tam dělám něco blbě když se mi to nezobrazuje pod fotkama. Ale díky ;)

Citovat příspěvek

Autor: AlesHasala

19:33:43 15.11.2009

Pro hromadné přejmenování bych zkusil použít funkci Organizovat | Hromadné přejmenování :-)

Citovat příspěvek

Hromadné přejmenování v ZPS 11

15:57:34 15.11.2009

Jak hromadně přejmenovat fotky? Dříve to bylo hromadné přejmenování a tam se vše naťukalo a šlo to. Teď mám ZPS 11 a tam na to nemůžu přijít. Dám organizovat - výběr - vybrat vše - hromadné přiřazení informací - do názvu napíšu to co chci mít pod fotkama a jak dál? Nikde jsem nenašla možnost na číslování fotek. Sice se něco přejmenovává, ale pod fotkama mi zůstávají stále ta čísla z foťáku. CHci mít fotky jen popsané a očíslované. Jak na to?

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: