Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

Magneticke laso - tri vybery

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: Magneticke laso - tri vybery

Autor: HonzaK72

13:49:39 21.11.2009

Ďaur:
Tak tady je ten pokus.

Citovat příspěvek

14:56:20 30.10.2009

Luisifer: Kdo chce psa biti, hul si vzdycky najde. Jinymi slovy: Zchladil sis zahu, spokojenej ? Ja jen doufam, ze takhle namistrovanych umelcu je zde minimum a ze prevazuji pratelsky myslici lidi se stejnym konickem.
Fotografie ma tisice ruznych smeru, ze se ti jeden nelibi neznamena, ze musi byt spatny a uz vubec ne, ze bych ho nemohl vyzkouset. Pokud te moje prosby o radu irituji, navrhuji pro nas oba nejlepsi reseni:

Nereagovat.

Diky.

Citovat příspěvek

Autor: ďaur

17:13:55 29.10.2009

ať tak nebo tak, stejně by mě zajímalo, jak kamzíci (HonzaK72) budou ve finále vypadat a co na takový výsledek sám řekne...

Citovat příspěvek

Autor: Luisifer

13:09:58 29.10.2009

HonzaK72: "Jenze ja jaksi z toho duvodu zacatecnictvi nejak nevim, co ty masky jsou."
A to ti tady má i někdo vysvětlovat základní pojmy? Od čeho jsou příručky k editorům a popř. tutorialy? A pokud se nepletu, tak k ZPS je tutoriálů habakuk. Pro líného uživatele byla moje odpověď arogantní, uznávám, ale líný uživatel si většinou zaslouží ještě hrubší přístup než arogantní. Dost často to bývá přístup:
http://www.taksitokurvavygoogluj.cz
u kterého se totiž začátečník naučí nejvíc.

"Miru vkusu mame kazdy jinou"
Kdy jindy, když se jedná o začátečníka, takovému uživateli naznačit, že je to nevkusná úprava? On by měl být rád za to, že mu někdo poradil, že tudy cesta nevede, protože je to laciná úprava (efekt pro efekt) a tím mu případně ušetřil i spoustu času stráveného nad prací s nesmyslným výsledkem.

Ale to by nesměl být arogantní začátečník, který odmítá dobré rady......

Citovat příspěvek

Autor: centsm

12:47:57 29.10.2009

Tyto úpravy dělám skutečně s jednou maskou. Vyberu kamzíky, provedu na nich úpravy (sytost, kontrast, světlost), invertuji masku a upravím ten zbytek (snížení kontrastu, jasu, popř. odbarvení....). Je jedno jestli se výběr dělá maskou, lasem a pod. Magnetické laso se hodí na kontrastní výběry. Na málo kontrastní výběr používám polygonové laso. Před výběrem menších objektů se vyplatí obraz zvětšit 1:1.

Citovat příspěvek

22:40:35 28.10.2009

MartinSevcik: Diky za radu, zkusim to. Ona ta fotka s kamziky je spis zkusebni na to tohle zkusit. No a jestli mi prvni odpoved pripada arogantni.....vis, pisu schvalne, ze jsem zacatecnik, a on mi napise, ze se to dela pres masky. Jasne, pres masky. Jenze ja jaksi z toho duvodu zacatecnictvi nejak nevim, co ty masky jsou. No a jeho druha cast odpovedi mi prijde arogantni tedy velmi. Miru vkusu mame kazdy jinou, ja bych si o jakekoliv fotce kohokoliv tady nedovolil nic podobneho rici. Kazdy foti a upravuje k obrazu svemu. Jestli si nekdo nekde mysli, ze je to hruza, je to jeho problem, ja chtel jen poradit, jak to technicky udelat.

Jinak, Martine, diky za postup. ;)

Citovat příspěvek

Autor: gerg

22:30:35 28.10.2009

Kamzíka jsem neměl, trochu času jo.

;)

Citovat příspěvek

Autor: Martin Sevcik

22:26:59 28.10.2009

Ono to jde dobře v každém programu, jen se to musí umět. :D

Citovat příspěvek

Autor: gerg

22:08:34 28.10.2009

Velice dobře to jde ve PhotoFiltre (free).

Uděláš si černobílou fotku.
Otevřeš si barevnou a z ní lasem vybereš kamzíka.
Dáš - kopírova výběr , otevřeš zase tu černobílou a toho barevného kamzíka tam vložíš ( - vložit)
Upravíš velikost a přesně ho vložíš na toho černobílého.
To opakuješ postupně s celým stádem.
Dej sem tu barevnou fotku a já ti to předvedu.

:)

Citovat příspěvek

Autor: Martin Sevcik

21:57:57 28.10.2009

Když pominu, že kamzík zrovna neoplývá barvama, tak odbarvovat skálu na ČB. Proč to rovnou celé neudělat ČB. Nicméně musíš vybrat všechny kamzíky pomocí "Shift" a pak provést inverzi výběru. Ctrl slouží pro odebírání s výběru. Jinak mi rada Luisifera nepřipadá nějak arogantní??? Spíš odrazuje od zbytečné práce s nejistým výsledkem. ;)

Citovat příspěvek

21:37:42 28.10.2009

Aha, díky. Tohle jsem tedy presne potreboval vedet.

Muze mi, prosim, odpovedet nekdo mene arogantni ?

Moc dekuji
H.

Citovat příspěvek

Autor: Luisifer

19:35:57 28.10.2009

1) dělá se to přes masku
2) vznikně nevkusná hruza, takže ať už s magnetickym nebo magickym lasem se na to raději vys.r

Citovat příspěvek

Magneticke laso - tri vybery

19:27:51 28.10.2009

Dobry vecer, obracim se na vas s prosbou o radu. Jsem zacinajici, tak to mozna pro vas bude rutina:
Potreboval bych na fotce zobrazujici tri kamziky na skale zkusit nasledujici: kamziky ponechat v barve a skalu cernobilou. Zkusil jsem magnetickym lasem kamzika vybrat, ovsem jde mi jen jeden, a to i pres Ctrl. Poradte mi, prosim, jak udelat tri vybery, abych pak mohl vyber zinvertovat a pridat efekt cernobile fotky.

Dekuji za rady
Honza

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: