Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

ZPS 12 - návod na používanie RAW konvertora

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: ZPS 12 - návod na používanie RAW konvertora

Autor: Kluzo

9:38:17 04.12.2009

dělá mi to na všech RAWech, tedy mojích z Pentaxu v DNG. Posílám RAW.

Citovat příspěvek

Autor: VojtechT

9:01:19 04.12.2009

Takže to děje asi jen při tom konkrétním postupu. I když to asi nepomůže, můžete mi poslat jeden ukázkový raw, na kterém se to děje?

Citovat příspěvek

6:16:09 04.12.2009

P.S.
"když jsem dal snímky do fronty" je myšleno jako v RAW po úpravě.
Jinak ZPS12 vidím oproti ZPS11 jako krok kupředu a správným směrem. Je to mnohem komplexnější a jednodušší pro obsluhu. Černo šedý design je moc líbivý (aspoň pro mne), pasuje mi do mého designu ostatních programů, u kterých se dá skin změnit.

Citovat příspěvek

6:11:11 04.12.2009

VojtěchT
Ahoj, díky za snahu pomoct.
Takže jsem to znovu zkoušel a je to tak, jak popisuji, ale:
když jsem dal "uložit jako", tak se snímek normálně uložil i z editoru v jpg.
když jsem dal snímky do fronty, a dal následně zpracovat frontu (77 snímků), tak to taky normálně fungovalo, jen po tom odeslání do editoru to nejde z editoru uložit.

Systém souborů mám NTFS
vytížení procesoru chybu nezaznamená, je více méně stejné, akorát při vyvolávání do editoru kolísala obě jádra cca od 70 do 100%, když těch 100% nebylo po celou dobu vyvolávání a i ten vrchol kolísal.
Změnu bitové hloubky mi ZPS nabízí jen 16bitů a pak odstíny šedi.

Mimochodem vyvolání fronty 77 snímků trvalo cca 15 až 20 min, což beru jako vynikající čas. A odezvy na úpravy jednotlivých snímků jsou taky celkem přiměřeně dlouhé.

Citovat příspěvek

Autor: bob222

12:00:27 03.12.2009

Pánové ze Zoneru
Rád by som Vám týmto poďakoval a vyjadril svoj obdiv. Takúto komunikáciu tvorcov s užívateľmi na VEREJNOM fóre som fakt ešte nezažil. (tu) :)

Citovat příspěvek

11:35:52 03.12.2009

10:32:09 03.12.2009

Zkoušel jsem to na rawech z pentaxu i částečně procházel zdrojáky, jaké všechny změny se prováděly od ZPS11, ale nic jsem nenašel. Zkuste pak prosím vyzkoušet ta další "možná a nevím" a snad najdem příčinu.

Citovat příspěvek

9:45:06 03.12.2009

P.S. ještě dodám, že v ZPS11 problém nebyl.

Citovat příspěvek

9:30:33 03.12.2009

Mám Toshiba Satelite A300 s 250 GB HDD, Vista32 home premium, RAM 3GB, Intel Pentium 2core 2,0 GHz, soubor se jmenuje normálně, jak ho pojmenovává foťák Pentax (IMGP1234.DNG), DNG má kolem 16MB, tedy normální velikost, PC není v síti, teď nevím, jestli mám FAT32, nebo NTFS (jsem v práci a nemám tady noťas), vše se nainstalovalo automaticky, disk má 5200 otáček (jestli to k něčemu bude). Omezení práv - to nevím, jsou to Visty :D, ale jsem jediný uživatel Vista32 Home premium, chce to po mě potvrzovat zápis na disk C, ale fotky mám na disku D, kde to po mě nikdy nechtělo nic potvrzovat. "Uložit jako" jsem nezkoušel, stejně chci mít stejný název. zps.exe jsem nezjišťoval, jakou má spotřebu, ale PC reagoval normálně svižně, takže se domnívám, že spotřeba nebyla příliš velká. Zvýšit bitovou hloubku můžu, až budu doma. Je v mých odpovědích spoustu možná a nevím, pokud to nepomůže, ozvu se až asi večer, až budu na svém PC.

Citovat příspěvek

8:48:29 03.12.2009

Kluzo: Má ten soubor nějaké zvláštní jméno? Má ten disk nějakou extrémní velikost? Jaký máte operační systém a souborový systém na tom disku? Je ten počítač (a disk) v síti? Tzn jsou nějakým způsobem omezena přístupová práva? Děje se ta chyba vždy nebo jen občas? Když místo "uložit" dáte "uložit jako", podaří se ten jpeg uložit? Pokud obrázek převedete před pokusem o uložení na 24 bitů (z menu Upravit, Změna bitové hloubky), zdaří se pak uložení? Jste schopen zjistit, jakou má zps.exe spotřebu paměti v okamžiku chyby? Jsem si vědom, že je to spousta otázek, ale jinak to bohužel nejde.

Citovat příspěvek

4:25:59 03.12.2009

Nevšiml jsem si tohoto vlákna, tak zopakuji svůj dotaz s upřesněním.

Mám Pentax K-m a fotím do RAW (přímo DNG). Když snímek upravím v RAW konvertoru, a následně odešlu do editoru, nejde mi snímek z editoru uložit, píše nejprve klasicky, že nelze uložit v DNG, ať vyberu jiný formát, vyjede dialog, vyberu JPG, dám uložit a vyskočí hláška, že se nedá do souboru zapisovat, nebo, že je plný disk. Co s tím? (Disk má volných cca 32GB.

Citovat příspěvek

Autor: Pety

9:27:40 15.11.2009

autor: Jedeš přes DNG nebo přes Canon knihovny?

Citovat příspěvek

Autor: autor

23:33:10 12.11.2009

Georf:
Pety:

Jsem asi stejně postižen. Koupil Jsem Canon G11 a v Zoner PS 12 po načtení RAW (CR2) mám šíleně zmršené barvy. Přisuzuji to tomu že G11 je nový foťák. Nezbývá než čekat ??? Díky za odpověď.

Citovat příspěvek

14:20:32 18.10.2009

Pokud jej umí Adobe DNG konvertor, můžete. A napište, o který foťák jde...

Citovat příspěvek

Autor: Georf

13:46:44 18.10.2009

Jen mě mrzí, že zatím nelze pracovat s RAWem v Zoneru PS 12, zatím tento foťák nemá podporu ze strany výrobce - Olympusu.

Viz :
E-1, E-3 *1, E-300, E-330, E-400, E-410, E-420 *1, E-500 , E-510 , E-520 *1,E-620 *1, E-10, E-20, E-30 *1 C-70 ZOOM,
C-5050ZOOM, C-5060 Wide Zoom, C-7070 Wide Zoom, C-8080 Wide Zoom, SP-310, SP-320, SP-350,
SP-500UZ, SP-510UZ, SP-550UZ, SP-560UZ, SP-565UZ, SP-570UZ

*1 A part of the parameter does not apply to RAW developing of images

Citovat příspěvek

Autor: JarmilaJJ

14:21:14 17.10.2009

[url]http://www.digineff.cz/art/aktuality/091016zoner_raw.html[/url]

Citovat příspěvek

13:23:07 16.10.2009

Ještě jednou díky...

Citovat příspěvek

13:05:16 16.10.2009

Jasně, svoji logiku to má. Já jsem zvyklý na to, že mám v RAWu vložený jpegový náhled, který běžně používám jako zdroj (co si budem vykládat, na obrázku v menším měřítku než 1:1 stejně drtivá většina lidí nerozezná kvalitní jpeg od nekomprimovaných dat), pouze když je obrázek špatně exponovaný nebo barevně vyvážený, tak pouštím konverzi raw. Takže mi aktuální způsob fungování vyhovuje. No, prostě to přidám mezi návrhy...

Citovat příspěvek

12:57:50 16.10.2009

VojtechT: Jasně, to chápu, práce nikdy nekončí. Ale bylo by to otevírání RAWu logické, ne? Třeba to někdy připrogramujete. I když, dá se bez toho žít.

Citovat příspěvek

12:21:49 16.10.2009

pety: ještě k tomu otevírání rawu místo editoru - ani jsme o tom neuvažovali. Původně byl do dvanáctky raw modul jako nezávislé okno/proces, který se do finální verze rozvinul víc, než jsme původně očekávali. A když se někdy v červnu vymyslely záložky, tak už bylo dost málo času na vymýšlení nějakých specialit - ani jsme nestihli udělat některé "základnější" věci, co jsem si na začátku vymysleli.

Citovat příspěvek

12:15:00 16.10.2009

VojtechT: Díky.

Citovat příspěvek

Autor: Ferin007

11:48:56 16.10.2009

VojtechT: Jj, o te volbe vim, to je dobra vec, ale asi prece jenom vic potrebuju takto otvirat Prohlížeč. I když... Fotky se dají prohlížet i v Editoru, tak to možná, aspoň pro teď, změním.
Díky.

Citovat příspěvek

11:46:11 16.10.2009

pety: dodělám tam volbu, která to automatické zavírání volitelně zablokuje (klíč v registry, případně i zatržítko v možnostech, pokud bude čas).
lev11: nápověda - klávesa F1 v RAW modulu
ferin: pokud si budete otevírat rovnou editor, měl by filtrování respektovat - problém je pouze při dalším přepnutí mezi moduly (a ví se o něm, tzn snad se do budoucna nějak pořeší).
Jinak s otevíráním více editorů radím opatrnost, protože narozdíl od RAW modulu editory jsou stále součástí procesu ZPS a tudíž každý otevřený editor ubírá dalším volnou paměť a jiné zdroje.

Citovat příspěvek

11:00:32 16.10.2009

VojtechT Napsal:
-------------------------------------------------------
> Prohlížeč nebo RAW?

S rawem sem si eště moc nehrál, teď jsem měl namysli Prohlížeč a (obyč.) Editor.
Vadí to hlavně tehdy, pokud si ve Správci např. vyfiltuju fotky, otevřu si je v Prohlížeči, ten bere pouze vyfiltrovaný fotky. Pokud chci ale s nějakou fotkou něco udělat, přehodím ji do Editoru, ale Prohlížeč se zároveň zavře. V Editoru pak nemůžu defilovat podle filtru (jen podle všech fotek uložených na disku), do Prohlížeče se vrátit nemůžu, takže pokaždé musím zpět do průzkumníka a klikat na další fotku. Dá se i tak, ale zbytečně to zdržuje a je to trochu otravný.

Citovat příspěvek

Autor: lev11

10:48:40 16.10.2009

neslo by, aby vychozi nastaveni pri otevreni obrazku bylo do nove zalozky? takhle se to otvira porad do jedne - kdyz uz tam ty zalozky jsou, proc je nevyuzivat, ze (ja vim, ze pres nejakej alt klik neo neco to jde, ale ja bych radsi, aby to to bylo vychozi nastaveni)

btw. za nejaky podrobny elaborat o RAW modulu se taky primlouvam - vysvetlit, co delaji jednotliva nastaveni a soupatka a tak
hm, a chybi mi HDR z verze 11
tady je to predpokladam taky, ale nejak to moc nechapu

a do tretice dotaz
kdyz si hraju s nastavenim v RAW modulu, uklada se historie - co se stane kdyz treba v jednom kroku pridam expozici, pak udelam neco jineho a pak se vratim k expozici a zase ji zmenim, treba na puvodni hodnotu? v historii zustavaji obe zmeny - provedou se i pri vyvolavani nebo si zoner ty dve upravy stejne vlastnosti nejak secte/odecte, nebo udela jenom ten posledni? porad mam takovou tendenci do te historie klikat a zkouset nektere zytecne kroky odstranit, coz nejde

dik

Citovat příspěvek

10:44:09 16.10.2009

Hezký. Takže dát jeden snímek do fronty, abych mohl pracovat tak, jak chci... Finta je to hezká a funguje. Ano, řekněme, že to pomůže, i když je to poněkud nezvyklý způsob ovládání aplikace.

Proč, když poklepu na RAW snímek ve Správci, se mi otevře Editor nebo Prohlížeč - a ne RAW modul? Při nastavení v Možnostech, aby se otevíral Editor, by se měl samozřejmě otevírat RAW - to je přece editor na RAW snímky, ne?

Citovat příspěvek

10:22:06 16.10.2009

Prohlížeč nebo RAW?

Citovat příspěvek

10:10:05 16.10.2009

Za to, aby se po odeslání fotky do Editoru nezavíral Prohlížeč, bych se přimlouval i já.

Citovat příspěvek

9:56:32 16.10.2009

A zrovna se dívám, že je tam chyba - pokud se prostředí nezavírá, tak po otevření v editoru tlačítko "vyvolat" funguje špatně - opravím do dalšího sestavení.

Citovat příspěvek

9:43:36 16.10.2009

Zkoušel jsem mnoho konverzních programů a žádný z nich neměl editor ;) (trochu přeháním, třeba acdsee má).
Pomůže, když vám prozradím, že jakmile je ve frontě alespoň jeden obrázek, tak už se prostředí nezavírá?

Citovat příspěvek

Strana výpisu

1

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: