Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

REGEX v ZPS12

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: REGEX v ZPS12

Autor: Jer

12:39:08 24.09.2009

Proč řešíte počet sestavení?
Chyby jsou a budou. S každou opravenou vzniknou dvě další :) :) :)
Používám jiný program, kde update je skoro každý druhý den :) Opravy chyb a nové funkce. A nikoho to nestresuje :)

Jarda

Citovat příspěvek

Autor: VojtechT

12:03:47 24.09.2009

Samozřejmě jsem si všiml, nebylo to myšleno jako narážka na vás, jen jako holé konstatování faktu. Někdy před rokem někteří kritizovali ZPS10, že mělo 15 sestavení, a že se ZPS11 to nebude o moc lepší. Aniž by si uvědomili, že některá sestavení vznikají třeba jen kvůli lokalizovaným verzím. Jasně, po vydání produktu jsou opravy častější, ale řekl bych, že dnes už nikomu nepřijde divné, když se mu průběžně aktualizuje prohlížeč nebo operační systém. A chybám v produktech, co se musí po releasu rychle hasit, se dnes nevyhnou ani ty největší společnosti. Taky bych byl samozřejmě radši, kdyby ZPS bylo odladěné do dokonalosti :)

Citovat příspěvek

Autor: Neregistrovaný uživatel

11:12:12 24.09.2009

Hmm, snad jste si všiml, že jsem nenadával ani na chyby ani na časté aktualizace ani na cenu... To, co píšete, chápu a nijak to neřeším. Napsal jsem nápad, možnost. Nic víc.

Citovat příspěvek

10:48:07 24.09.2009

Za současných podmínek, tj při aktuálním počtu vývojářů a ročním cyklu vydávání produktu (obzvlášť, pokud je stanoven nějaký termín, kdy má být produkt vydán), je veřejné beta testování víceméně nerealizovatelné. O veřejné betě jsme přemýšleli pouze v případě 64 bitové verze, ale u té si zatím nejsem jist, kdy a jak bude uveřejněna, letos to ale rozhodně nebude (mimo jiné čekáme na opravy velice závažných chyb třetích stran).
Co se týká množství chyb - ty budou v programu vždycky a nepomůže tomu ani veřejné testování. Třeba předevčírem jsem opravoval chybu, co tam je přinejmenším od devítky, ale přišel na ni náhodou tester až po releasu sestavení 1. Mimochodem, většina našich testerů jsou uživatelé, co s námi v minulosti komunikovali prostřednictvím technické podpory. Pokud s nimi byla rozumná domluva a nahlásili více chyb, často jsme se s nimi domluvili na spolupráci v podobě betatestování. Takže kdo měl skutečně zájem a schopnosti...
Bohužel hodně uživatelů nadává na chyby a časté aktualizace, aniž by si uvědomili, že mnohé chyby postihnou třeba jen pár uživatelů a že aktualizace obsahují podporu nových fotoaparátů a přináší novou funkčnost.

Citovat příspěvek

7:22:06 24.09.2009

Děkuji za odpovědi. regexw9.dll jsem tedy smazal a počkám si na další sestavení. Za úpravu filtru jsem vděčný. Jen si dovolím malé rýpnutí nebo možná návrh nebo snad nabídku. Podobné to bylo i s minulými verzemi ZPS. Poté, co vyšla finální verze, komunita (která je patrně z části i kolem této diskuze) našla v programu drobné chyby, chybky a nedodělky (je pochopitelné, že tam jsou - termíny, obchoďáci, PR...). Takže po vydání následovala malá pauza a pak několik oprav v relativně krátké době. Nebylo by tedy jednodušší "předhodit" této komunitě jakéhosi RC k otestování? Je mi jasné, že máte své beta-testery, ale jak vidíte, neodchytají všechno.
No, je to jen nápad.

Citovat příspěvek

Autor: Petr Minář

12:23:21 23.09.2009

Ad nefungujicí regex v ZPS12:
Bohužel se nam do finální verze vloudila stará verze knihovny regexw.dll pro 11 a proto to padá. V dalším sestavení to bude opravené. Popřípadě pokud na to spěcháte, ozvěte se mi na e-mail, a já vám pošlu správnou verzi regexw.dll.
PS: jestli mě paměť neklame, od verze 10 již není nutné přikopírovávat regexw9.dll - je tam již od instalace ZPS.

Citovat příspěvek

10:30:14 23.09.2009

Přidal jsem na tu poslední záložku (Text) do nabídky polí k vyhledávání "Barevný profil". Barevný prostor tam asi nebudu dávat, protože CMYKy ZPS zvládá jen velice okrajově.

Citovat příspěvek

8:05:29 23.09.2009

A ještě jedna otázka. Filtry jsou super, ale lze nějak vyfiltrovat obrázky podle barevného prostoru (CMYK, RGB) nebo (lépe) podle profilu (AdobeRGB 1998, sRGB ap.). To samé je (vlastně není) u Hledání. Díky

Citovat příspěvek

7:54:57 23.09.2009

Potvrzuji, že je tam nějaký problém, podíváme se na to.

Citovat příspěvek

REGEX v ZPS12

7:19:41 23.09.2009

Dobrý den, v ZPS11 bylo možné - po nahrání knihovny regexw9.dll - použít v Přiřazení informací regulární výrazy. Např. {NAME#C:C#REGEX:"(?<=.{3}).*"}. V ZPS12 pokus o něco podobného vyvolá spolehlivě pád aplikace. Nevíte, co s tím? Díky. NU

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: