Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

kalibrace monitoru/ntb

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: kalibrace monitoru/ntb

Autor: Petr Macek

18:32:50 06.04.2012

V současnosti jde použít NB a externí display s každý s vlastním ICC profilem v režimu rozšíření plochy. Konzultace či kalibraci monitoru nebo tiskárny je možné vyžádat na [url]http://www.macktronic.cz[/url]

Citovat příspěvek

Autor: Hanus

11:11:01 26.05.2009

A ke kalibraci bych ještě doplnil, že záleží i na použité grafické kartě v ntb. V naprosté většině případů nejde zajistit, aby byly používány oba monitory současně a každý měl svůj profil. Je třeba si vždy vybrat.

Citovat příspěvek

Autor: vltavin

19:33:50 25.05.2009

Zdravím,
"jediná možnost je kalibrace sondou, pak se i na ntb dá dosáhnout použitelných výsledků"
Bohužel nedá :(
Displej notebooku prostě některé odstíny a barvy zobrazí nic moc, porovnejte třeba modrou a světle žlutou. Mám shodou okolností také ntb Acer a relativně slušné externí LCD (Eizo S1910). Kvůli kalibraci jsem pořídil sondu Eye One Display II. Notebook je po zkalibrování použitelný na jednoduché úpravy typu doostření, jas, kontrast ale třeba upravovat WB bych si na jeho displeji určitě netroufl, jen s externím monitorem.
Takže rozumné řešení je dva ICC profily, jeden pro ntb, druhý pro pro ntb + externí monitor. Mimochodem stáhnout někde na webu ICC profil a monitor okometricky doladit může být dost zrádné, lidské oko je hrozně přizpůsobivé a toleruje i dost mizerné nastavení. CRT monitor se navíc časem rozhodí rychleji než LCD.

Citovat příspěvek

Autor: lukis

9:28:03 25.05.2009

1. ntb bude ukazovat vždycky špatně.
2. jediná možnost je kalibrace sondou, pak se i na ntb dá dosáhnout použitelných výsledků (při zachování stejného úhlu pozorování)

Citovat příspěvek

Autor: VojtechT

7:24:30 25.05.2009

Mám obavy, že tohle slušně vyřešíte jen s kalibrační sondou.

Citovat příspěvek

kalibrace monitoru/ntb

Autor: pavel kuchař

0:05:44 25.05.2009

Ahojte, prosím o radu...
mám notebook ACER 5920G a k tomu CRT monitor LG Flatron T710BH spojené pod Vistama tak abych měk jednu velkou plochu. K LGku jsem si stáhnul někde na webu ICC profil a monitor dále (od oka) zkaliboval tak aby bílá byla:-) No a když mám ty dvě obrazovky
NTB+CRT) vedle sebe a tapetu na ploše, tak je tam vidět hrozný rozdíl v jasech a hlavně barvě - žluté pole řepky na CRT je dost do červena na NTB. Jde to nějak pořešit, softwarově upravit, aby barvy alespoň zhruba seděly? Mám teď blbej pocit kdykoliv vydím fotky na CRTčku a pak na NTB jakože co kdybych měl špatně zklaibrovaný to CRTčko a NTB proto ukazoval tak strašný fotky...:-)
Díky za radu!

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: