Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

Prohlížení RAWů (náhledů) v ZPS

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: Prohlížení RAWů (náhledů) v ZPS

Autor: Ferin007

10:08:11 10.11.2010

Kluzo: Objeví se ti tam to, co sis zadal v Možnostech, tj. buď jpg náhled, nebo plná fotka.

Citovat příspěvek

Autor: Kluzo

6:30:47 10.11.2010

Mám dotaz:
když otevřu DNG v editoru (ne v RAW editoru) co jsem vlastně otevřel? Je to plnohodnotná fotka jen s aplikovanými úpravami z foťáku? Nebo to je jen nějaký náhled? Vypadá to, že rozlišení je plné.
A pokud tedy je to plnohodnotná fotka (jen s tím nastavením z foťáku), jak se liší úpravy této fotky v editoru a v RAW editoru? Myslím, jak se to liší z hlediska kvality následně uloženého snímku do JPG. Jestli přijdu o nějaká data, když bych chtěl dělat takto úpravy DNG přímo v editoru a ne RAW editoru.

Citovat příspěvek

Autor: SPSP

22:26:02 09.11.2010

Pro RAW by bylo dobre aby se vyuzivala CUDA a vyce CPU threadu. Taky by mi bodlo, kdybych mohl explicitne nastavit, ze nechci pouzivat interni RAW rutiny, ale Adobe DNG Convertor nebo RAW Codec Windows. Takhle nevim cemu da Zoner Editor pro RAW prednost.

Citovat příspěvek

Autor: exikar

9:15:17 08.11.2010

Tak.... "už se to rozhýbalo" díky radě od [bold] vlakerik [/bold] (tu), příčinou byla špatně napsaná cesta ke konvertoru DNG. Načtení náhledu je opět ve formě "čárové", po příkazu otevřít v DNG se otevře snímek k úpravě v RAW....od volby snímku to ale trvá cca 100 sec, přímo hrůza a tak ještě potřebuji zvýšit rychlost :S , čili částečný pokrok už tu je :)

Citovat příspěvek

Autor: ďaur

14:59:20 07.11.2010

ať tak či onak - záběr je to dobrý (tu)

Citovat příspěvek

9:58:05 07.11.2010

[bold] vlakerik [/bold] - dík za radu, měl jsem staženou v 6.1, ale pak jsem se dočetl, že pro PS je DNG funkční jen o nějakou verzi nazpět, pro starší že to nefunguje. Problém spočívá v tom, že náhled se mi otevírá jako ten spodní obrázek, DNG se otevře ve větším rozlišení, ale snímek vypadá stejně, čili DNG chodí !!. Snímek nahoře je ten o který se jedná, "vytáhl" jsem ho pro JPG pomocí Irfanu, kde se otevře ORF pokud před ním byl otevřen snímek v JPG a přejde se na další, přímé otevření ze správce nebo seznamu nejde - přepne se to na zonera a tam to končí jako ten spodní. Stahl jsem si proto Camera RAW- v 5.4 , v té už E-620 je, ale ani s ní to nejde. Zřejmě dělám nějakou chybu při ukládání, ?? anebo ZPS 10 to podobně jako já - prostě NEUMÍ !! Když, tak se domluvme přes mail, tady počkám jestli mi poradí někdo od Zonerů ;) , anebo si budu pomáhat Irfanem a TIFFem, ale to mi je pak 10 na nic :( , - čili upgradovat na novější verzi !!. Přiložený snímek je otevřen v Irfanu, uložen jako TIFF, upraven a uložen po zmenšení a doostření jako JPG, čili takovou oklikou to z 620 jde, ale je to takové podivné jako škrábání se za uchem :D

Citovat příspěvek

Autor: vlakerik

23:53:07 06.11.2010

Ahoj.
Zkus si stáhnout DNG Converter 6.2. Ten už má v seznamu uvedenou E-620.
Ať se Ti daří Vláďo.

Citovat příspěvek

22:13:31 05.11.2010

Nedaří se mi otevřít v ZPS10 snímky ORF focené E-620, přestože s E-510 to fungovalo normálně, samozřejmě v nižším rozlišení, do plného bez problémů jsem se dostal přes DNG. Stáhl jsem si proto DNG Converter 6.1, ale ani s tím se tomu "nechce", snímek se otevře zase jen v čárovém kodu - viz příloha

Citovat příspěvek

Autor: Weverka

8:37:49 09.10.2008

gyedek: nejnovější je 4.5 a tuším že 4.6 je na spadnutí.

http://www.adobe.com/support/downloads/product.jsp?product=106&platform=Windows

Citovat příspěvek

Autor: gyedek

17:32:09 08.10.2008

díky, to bylo sice to první, co jsem udělal, ale přece jen jsem si nestáhnul tu nejnovější verzi 4.4.1. Teď jsem to zopakoval a převod běží. Tak moc díky.

Kdyby někdo další potřeboval, tak stáhnout se to dá odtud: http://www.adobe.com/support/downloads/thankyou.jsp?ftpID=3732&fileID=3494

Citovat příspěvek

Autor: VojtechT

19:46:29 07.10.2008

Zkusit novější verzi Adobe DNG konvertoru.

Citovat příspěvek

Autor: gyedek

5:02:15 07.10.2008

Mám trochu odlišný problém - s konverzí RAW formátu (konkrétně ORF) přes DNG konvertor v ZPS 10 ( a nyní i v ZPS 11). Po potvrzení převodu DNG konvertor zahlásí: "Při ukládání došlo k chybě. Zkontrolujte zda soubor není chráněn proti zápisu a zda je na disku dostatek místa." Ale v těchto věcech problém není. Zajímavé je, že takto DNG konv. reaguje na RAWy z fotoaparátu Olympus E3, RAWy z E 500 převádí bez problémů.
V čem to vězí?
díky za radu

Citovat příspěvek

17:57:04 23.09.2008

Děkuji

Citovat příspěvek

Autor: VojtechT

14:28:32 23.09.2008

Aktualizace na novější typy fotoaparátů bývají součástí novějších sestavení. Bohužel, v současné době není plánováno novější sestavení ZPS9. Tedy v ZPS9 opravdu většina RAWů z novějších fotoaparátů nepůjde prohlížet (to souvisí s tím, že se mezi fotoaparáty formát souboru mírně mění, kdyby se výrobci drželi nějaké koncepce, tak to není takový problém).
V ZPS10 je situace mírně odlišná, protože načítání rawů je v tomto případě řešeno přes externí soubor dcraw.exe. Tedy pokud by Zoner už nevydal záplatu na ZPS10, přesto se dá nahradit dcraw.exe novější verzí, kterou si můžete buď zkompilovat sám nebo najít někde na internetu. Samozřejmě toto platí jen v tom případě, že se u dcraw nezmění způsob předávání parametrů.
V případě ZPS11 je tato koncepce ještě rozšířena o použití WIC kodeků, které si taktéž uživatel instaluje do systému sám. Bez nutnosti aktualizace by tedy ZPS s novějšími kodeky mělo +- podporovat novější fotoaparáty (může vzniknout pouze problém, pokud bude mít soubor zásadně odlišnou strukturu, protože si ZPS nějaké informace zjišťuje ze souboru samo, např údaje o rozměrech obrázku a EXIF, a pokud soubor nerozpozná jako RAW formát, tak ho bude ignorovat).
Co se týká DNG konvertoru, tak ten ovlivňuje pouze funkci "Získat z DNG".

Citovat příspěvek

Prohlížení RAWů (náhledů) v ZPS

11:39:59 23.09.2008

Používám ZPS 9 a při třídění RAWů mi bez problémů průzkumník ukazuje starší modely Olympusu (E300, E500, E1), ale u novějších mám problém, není vidět nic než zašuměný obdélník. Mám na mysli JPG náhledy.

Můj dotaz zní, jestli je zajištěná aktualizace na novější typy fotoaparátů? Znamená to, že na ZPS 9 už prostě žádné RAWy (resp. jejich náhledy) z novějších fofoaparátů nepůjdou prohlížet?

Nebo to od verze ZPS 10 lze řešit naistalováním novějších verzí Adobe konvertoru? Nebo to s tím nesouvisí?

díky

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: