Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

ZPS 11

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: ZPS 11

Autor: kami

21:28:08 03.11.2010

Jo, je to ono.
Super, díky moc! (tu)

Citovat příspěvek

Autor: Z.Bulín

21:21:48 03.11.2010

Nevím, jestli ta možnost už v ZPS 11 byla, ale zkuste jít do možností programu, sekce Editor a tam je volba Animovat obrys výběru. To odznačte a mělo by být po problému.

Z.Bulín

Citovat příspěvek

Autor: kami

19:14:45 03.11.2010

Mám u ZPS 11 Profesional.drobný problém.
V editoru, když udělám výběr, tak přes celý obraz běhají slabé pruhy a obraz lehce bliká.
Přes printscreen toto nelze jako ukázku zachytit.
Systém mám Win XP SP3.
Neřešil to tu někdo?
Psal jsem na podporu, ale bez odpovědi :S

Citovat příspěvek

Autor: zacatecnik1

6:40:56 24.09.2009

Ahoj, můžete mi někdo vysvětlit (nebo poslat odkaz na tutorial), jaký je praktický rozdíl nástrojem výběr v ZPS 10 a nástrojem maska v ZPS 11 ? V návodu je to popsané jenom zběžně.
Díky moc.

Citovat příspěvek

Autor: VojtechT

16:39:23 15.09.2009

Chyba není nikde, to upozornění nekontroluje, jestli už je kodek nainstalován, jen informuje o jeho existenci. Pokud chcete načíst RAW v plném rozlišení, můžete k tomu použít příslušnou položku z menu Soubor. Případně si v Nastaveních v dialogu Možnosti v sekci formát RAW můžete vypnout zobrazování náhledů místo obrázku v plném rozlišení, ale musím upozornit, že je to pak dost pomalejší.
Tady je relativně podrobný popis celé problematiky:
http://wiki.zoner.cz/software:faq_podpora_raw

Citovat příspěvek

Autor: tefe

19:01:57 14.09.2009

V ZPS 11 se mi i po instalaci kodeku RAW z odkazu http://shell.windows.com/fileassoc/0409/xml/redir.asp?EXT=ORF stále objevuje hlášení že je obrázek načten v náhledové kvalitě a upozorńuje na možnost instalace kodeku. Můžete mi poradit kde je chyba? Díky.

Citovat příspěvek

Autor: Petr Minář

12:50:57 03.09.2009

mejla: zkuste při spouštění ZPS držet klávesu F8 - program pak startuje s vychozím nastavením místo nastavení uloženého v registrech, které by mohlo způsobit popisovaný problém.

Citovat příspěvek

zpomaleny system

Autor: mejla

8:10:40 03.09.2009

program sestrelim, pocitac restartuji, program preinstaluji, ale porad stejny problem.

Citovat příspěvek

23:14:26 02.09.2009

V ZPS10 to bude spíš "Režim" jiný než "Normální", v toolbaru.

Citovat příspěvek

Autor: mosoj

18:05:11 02.09.2009

Gábina : No někde je tam táhlo na nastavení průhlednosti obrázku u Z 11 vrstvy. Asi jsi si s ním hnula.

Citovat příspěvek

Autor: Gábina

12:02:12 02.09.2009

Můžete mi prosím někdo poradit, používám program Zoner 10 kopíruji fotky a vkládám je do druhé a tvořím obrázky dnes najednou když zadám CTRL V a chci fotku vložit je jakoby průhledná a prosvítá pod ní původní obrázek a je světlejší...
Prosím můžete mi poradit co se mohlo stát? Moc prosím o radu.
Gábina (gabca.frenstat@post.cz)
:S :S

Citovat příspěvek

11:54:39 02.09.2009

Ověřte si, prosím, že máte nastavenou stejnou kvalitu vykreslování (i pak ale tam může být drobný rozdíl, protože editor používá odlišnou implementaci). Pak si také v možnostech v sekci Ostatní odškrtněte volbu pro zrychlené načítání obrázků v režimu promítání, pokud ji máte zaškrtnutou. Také záleží na jakých souborech - u rawů prohlížeč více preferuje vložené náhledy ve srovnání s editorem. To je tak asi vše, co si v tuto chvíli vybavuji, že má na to vliv.

Citovat příspěvek

Autor: mosoj

9:23:14 02.09.2009

Již se to zde diskutovalo, ale řešení jsem nenašel.
Mám aktualizované ZPS 11 profesional . Některé fotky se po úpravách v editoru zobrazují v prohlížeči dosti neostré oproti editoru nebo jinému prohlížeči. Některé jsou ostré.
Fotky jsou pořizovány stejným foťákem.

Citovat příspěvek

23:48:33 31.08.2009

No to bude asi někde chyba. Pro začátek bych doporučil takový proces "sestřelit" a smazat vyrovnávací paměť.

Citovat příspěvek

zpomaleny system

Autor: mejla

10:37:33 30.08.2009

dobry den,

byl jsem nucen preinstalovat PC, nasledne jsem nainstaloval ZPS 9 a kdyz jsem jej spustil, PC se neskutecne zpomalil... myslel jsem, ze si "prohledava" pocitac, ale zpomaleni trvalo pres hodinu. jelikoz jsem stejne chtel upgradovat na ZPS11 uz pred casem, rikal jsem si, ze by se tim problem mohl odstranit. tak jsem upgradoval na ZPS11, ale uz pres hodinu tady sedim nad pomalym PC, kdy zps.exe zabira 50-70% kapacity CPU... mam byt stale trpelivy nebo je nekde chyba? diky za info.

Citovat příspěvek

Autor: Pavel Minar

13:46:40 28.08.2009

2Duso: Dobry den, prosim poslete mi na mail, jakym zpusobem jste edici Xpress ziskal (z casopisu, OEM, ...). Obratem Vam nabidnu zpusob, jak povysit na edici Professional.

Prijemny den preje

Pavel Minar, ZONER software

Citovat příspěvek

Autor: Duso

10:04:31 28.08.2009

JarmilaJJ - dakujem ze ste dali obrazky, presne takto som to mal v Zoner 8,
teraz som nainstaloval 11 tku a tam toveru neni. ale uz nizsie vysvetlil pan Petr Minář .

Zistil som ze mam Zoner 11 Xpres. Tak preto to tam nemam. Co mozem robit, da sa dokupit nejaky mini doplnok alebo musim zakupit profesional verziu? zrejme sa tomu nevyhnem , hm

Citovat příspěvek

17:15:48 27.08.2009

Pak může být problém ještě v edici Zoner Photo Studia (můžete ji zjistit v dialogu O aplikaci). Prodává se v několika variantách (home, profesional, expres, clasic) a tyto funkce jsou pouze ve variantě profesionál; ale ve verzi 8 to bylo přístupné také pouze ve variantě profesionál.

Citovat příspěvek

Autor: JarmilaJJ

17:08:57 27.08.2009

Ještě druhý...

Citovat příspěvek

Autor: JarmilaJJ

17:07:41 27.08.2009

Duso: Jakou máte verzi? Mrkněte na přiložené screenshoty, to je verze Professional.

Citovat příspěvek

16:28:50 27.08.2009

Pane Petr, dakujem ze ste napisali.
Hladal som teda tam kde pisete, ale hromadny filtr som v upravit nenansile, a krivky absolutne tie z nie v upravit, vylepsit, ... tam mam len urovne, teplotu farieb, automaticke vylepsenie a ostatne veci ... ale krivky nie.
Ako je to moze?

Citovat příspěvek

16:16:28 27.08.2009

Hromadnou konverzi nahrazuje tzv. Hromadný filtr (Upravit\Hromadný filtr...), kde je možné poskládat libovolné filtry za sebe přesně podle požadavků.
Křivky můžete nálezt v průzkumníku Upravit\Vylepšit\Křivky... popř. v editoru Vylepšit\Křivky...

Citovat příspěvek

15:32:09 27.08.2009

Pozdravujem Vas,

mam mensí problem, používal som donedávna Zoner 8, pár dni mam Zoner 11, môžete mi napisat prosim kde sa nachadzaju krivky v tomto zoneri 11 (nie urovne) a tiez kde najdem Hromadnu konverziu ? V Organizovat som nasiel len Hromadne prejmenovani, ale hromadne konverze nie?

Budem vdacny za odpoved,

Dusan
Slovensko

Citovat příspěvek

Autor: Paty

13:10:25 22.07.2009

Díky za navedení už to je OK.

Citovat příspěvek

9:37:01 21.07.2009

Ad průhlednost - zdá se, že ne:)
ad "popis:" - z formátovacího řetězce vyhoďte "#P"

Citovat příspěvek

23:24:40 20.07.2009

díky za navedení, asi to pozadí textu aby bylo průhledné nelze co?
A ještě když chci aby se mi zobrazoval IPCT popis tak jde nějak udělat abych před tím neměl to "popis:"?

Citovat příspěvek

Autor: AlesHasala

19:58:23 20.07.2009

Je to tak, podívejte se v prohlížeči do menu Promítání | Nastavit promítání...

Citovat příspěvek

19:55:02 20.07.2009

Je to trochu paradoxně v nastavení promítání (sdílí mnoho nastavení s prohlížečem).

Citovat příspěvek

18:48:50 20.07.2009

Ahoj mám dotaz: jak se zbavím v ZPS11 u prohlížeče těch informací dole
v celoobrazovkovém zežimu(iso,clona,čas..atd)???
A dá se nějak posunout ten název fotky co se objevuje nahoře uprostřed třeba doleva a jiná barva textu??
Nikde to nemohu najít, ale určitě to jde jen jsem slepej.

Citovat příspěvek

Autor: gnk

16:12:56 07.07.2009

Ferin007:
Díky za rychlou odpověď (tu) . Gustav

Citovat příspěvek

Strana výpisu

1

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: