Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce
Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

VIDEOVLÁKNO

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: VIDEOVLÁKNO

Autor: Stanleykameraman

13:23:26 30.04.2012

Pobíhající dítě mezi lidmi je REPORTÁŽ, nikoliv nic, kde potřebuješ pracovat a malou hloubkou ostrosti,
ale spíše naopak s velkou

formát záleží na určení kam a komu přijde. Když to bude ze droje Mpeg2 HD, tak se stříhá
v Mpeg2 a výsledek zůstane v Mpeg2, pro různé multi přehrávače, nebo i pro BD strukruru.
Když je zdroj z Advancet Video Codec HD, což je jedna verze MPEG4, zůstává to také v původním
formátu, včetně přípravy pro BD. ten umořňuje jak Mpeg2 HD, tak AVC HD.
Multi přehrávače zvládnou všechny formáty, včetně původních AVC HD a HDV1 i HDV2

Citovat příspěvek

Autor: Kárl

13:12:10 30.04.2012

Bylo by vhodné tvoje teoretické znalosti a mnoholeté zkušenosti podpořit nějakou ukázkou tvého videa, kde je použito malé hloubky ostrosti na zvýraznění objektu (dítěte), které běhá z místa na místo (když to bude mezi lidmi o to lepší).
zajímalo by mě jaký výsledný formát videa na fullhd používáš, myslím m2t, mp4 ... a v jakém programu video upravuješ (momentálně zkouším nějaké trialverze a přemýšlím co zakoupím za software na úpravu).děkuji

Citovat příspěvek

12:48:25 30.04.2012

"Mám pocit že ta hloubka ostrosti je na videu ještě vvýraznější jak na fotkách"

jestli myslíš MALOU hloubku ostrosti, tak je to psychologický klam, protože
jednotlivý obrázek / fotka s malou hloubkou ostrosti jakožto tvůrčím výrazem
se vnímá jinak, že video, kde se podvědomě očekává zobrazení podobně jak vidíme
v běžném životě.
V mnoha případech je na videu malá hloubka ostrosti rušivá a v případě, kdy se autor
kouká pouze očima fotografa, i většinou samoúčelná.
Vrchol je ale použití 3D záběrů běžně nasnímaných a nastříhaných, nebo pouhý
převod na 3D ze starších záznamů.
Působí to vyloženě špatně a mnoho lidí skončilo na očním, nebo u psychologa

3D pořady vyžadují speciální přístup při střihu, aby scény nebyly řazeny "nárazově",
mozek se musí na změny prostoru přizpůsobit.
Podobně, i když ne tak drasticky, funguje i malá hloubka ostrosti u video záznamů.
je potřeba s tím pracovat už při přípravě a ne samoúčelně. Něco s hloubkou ostrosti vyjádřit,
například oddělit hlavní motiv, nebo přeostřením změnit motiv.

Stačí se kouknout na klasické filmy, když se pomine většinou neexistence zoom záběrů,
tak práce s hloubkou ostrosti má vždy nějaký konkrétní důvod.

Citovat příspěvek

11:56:38 30.04.2012

To že to zatím nezvládáš, neznamená že to nejde a neposedných dětí jsem natočil možná víc,
než jsi jich Ty viděl :)

Citovat příspěvek

7:11:11 30.04.2012

je vidět že neposedné děti jsi asi nikdy netočil :-) v ukázce to vidět není to máš pravdu, ale zatím to prostě nezvládám, ta hloubka ostrosti je malá a tak se tepr učím přeostřovat a ani s tím AF to není jednoduché, natož si nedokážu představit to za těch podmínek ostřit ručně. pobíhající děti, slunce do toho a být neustále v čupu , fakt bych to ručně nedal ani náhodou, seš asi prostě dobrej :-)
Mám pocit že ta hloubka ostrosti je na videu ještě vvýraznější jak na fotkách .

Citovat příspěvek

23:18:34 29.04.2012

a proč by nezvládal točení dětí ostřit ručně? například na ukázce není skoro žádná změna
vzdálenosti

Citovat příspěvek

22:58:46 29.04.2012

samozřejmě myslím na digitální zrcadlovce za rozumnou cenu

Citovat příspěvek

22:55:25 29.04.2012

nevím jestli na home made video ale nedokáži si přestavit, že někdo zvládá ostřit ručně, při točení dětí, klobouk dolů

Citovat příspěvek

22:43:00 29.04.2012

a což takhle ostřit ručně? Ale chápu, že to se moc na home made vídeo nenosí :)

Citovat příspěvek

22:27:48 29.04.2012

A57 mám 14 dní, je to moje první video, veškerých chyb které jsi jmenoval, jsem si vědom, pracuji na zdokonalení, točím rodinu, myslím si že na začátek je to maximum co jsem schopen zvládnout, nemám s dvěma malými dětmi moc času točit ještě něco jiného.

Nevím o tom, ža by nějaká jiná značka měla na digitání zrcadlovce funkční AF při videu (neberu kontrastní zaostřování, které je absolutně nepoužitelné, ani jakýkoliv pomocný příslušenstvý, který je pak cenově úplně někde jinde).

Citovat příspěvek

20:28:17 29.04.2012

Klasické vídeo, které osloví pouze autora a rodinné příslušníky,
Dlouhé záběry, kolísáné expozice u záběru děvčete s novinami, chybí alespoň někde
kontaktní zvuk.

"když Sony je jediná značka, kde funguje obstojně AF" na to jsi pišel kde?

Citovat příspěvek

VIDEOVLÁKNO

20:03:28 29.04.2012

Byla by škoda nevěnovat se i videu, když Sony je jediná značka, kde funguje obstojně AF.
Pochlubte se svými výtvory, diskutujte o tom, kde video upravujete, jaký oběktivy k točení používáte a td.

můj první výtvor:
http://www.youtube.com/watch?v=64HGf8Fv_c0

A57 - sigma 24-70 2,8HSM, minolta 70-200 bercan
sony vegas

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: