Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

Prosím poraďte

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: Prosím poraďte

Autor: Radek2 ♂

23:29:54 16.05.2012

Už rok používám jako druhou baterku k a33 Power Energy 900mAh, výdrž má o něco menší než origo, ale cena byla poloviční.

Citovat příspěvek

Autor: Milan M. ♂

21:45:38 16.05.2012

Dobry den mate nekdo zkusenosti s neoriginalnimi bateriemi pro Sony Alpha 33 nebo 55, typ NP FW 50. Nechtel bych platit zbytecne za original, ktery je myslim cenove prepaleny ale koupit baterii od nejakeho vyzkousene vyrobce.
Diky

Citovat příspěvek

Autor: Petr W

21:24:37 27.04.2012

Já nekritizoval, já uváděl jako příklad, kdy se dva domluví. BF/FF se nemusí projevit shodně ani na dvou stejných tělech. Proto servisy někdy vyžadují pro seřízení i tělo.

Citovat příspěvek

Autor: jiri.sefrna

6:33:26 27.04.2012

PetrW

BF/FF je zrádný, neprojeví se většinou na každém těle a nebo ve stejné míře. V tomto ohledu je třeba vždy vyzkoušet objektiv osobně na těle, na kterém bude následně fungovat. Konkrétně u tohoto zmiňovaného kusu bylo ostření na mé A900 a Ríšovi na A65 ostří mimo. Už jen z tohoto důvodu bych už tělo bez adjustu AF nechtěl. To se ale nechá předem ošetřit domluvou mezi prodejcem a kupujícím

Citovat příspěvek

Autor: Suchoš

11:22:07 26.04.2012

Pánové konec diskuze :)

Právě teď jsem se s ním dohodl na tom, že mu ho pošlu zpět za 2000.-
Sice každý na tom něco ztratil, ale vzhledem k situaci si myslím, že je to adekvátní.

Takže bych Vám všem chtěl poděkovat za názory a rady a přeji to obligátní DOBRÉ SVĚTLO ;)

Ještě jednou díky

Suchoš

Citovat příspěvek

Autor: Obri_Lama

10:59:07 26.04.2012

Petr W:
to je ale něco nesrovnatelného přeci s tím BB/BF.
Vylomené zuby jsou zavada jako by jste si koupili auto, které by mělo zadřený motor .. ještě by jelo ale už by to v něm škvrčelo a za pár KM šlus se motor vysype a čeká vás generálka nebo vrakoviště ... taky by jste sklapli krovky ? jestli jo pak já bych takový nebyl.
K porovnání s tou závadou na tomto objektivu je to adekvátní srovnání ....

huh:
nemyslím si, že by to byla ztráta času ;) to je alibismus, aby člověk nic nemusel dělat :) Horší je dávat toho člověka na nějáké servery typu nepoctivci, protože tam kupodivu se to může proti Suchošovi za pár měsíců otočit a smete ho to jako lavina až naopak ten prodejce dá trestní oznámení za poškození jeho osobnosti na Suchoše a naopak Suchoš bude muset dokazovat, co ho k tomu vedlo a proč a bude v daleko horší situaci za x týdnů / měsíců, než kdyby on podat T.O. jako první a právem ;)

Navíc je pravděpodobné, že s doručením obálky s červeným pruhem by se nepoctivému prodejci rozsvítilo a možná by chtěl se s ním dohodnout za podmínek, že by T.O stáhnul i to se často dělá.

Citovat příspěvek

6:28:05 26.04.2012

Jen tak pro místní radikály - nedávno se tady někde řešilo, že Šefrna prodal objektiv s BF a kupující si to musí nechat seřídit. Věděl o tom prodávající nebo nevěděl? Na řešení vzniklé situace se nějak dohodli . Tak že opatrně v těch soudech !

Citovat příspěvek

Autor: huh

22:21:40 25.04.2012

lama: vyhozenej čas s tím oznamováním

Citovat příspěvek

20:35:58 25.04.2012

poctiví (na konci) ;)

Citovat příspěvek

20:34:01 25.04.2012

Jak napsal jirka.sefrna:
[quote] Ta závada se projevuje vždy postupně, hlučnější převody a občas přeskočí, jak se zub vylomí úplně, tak většinou dojede na konec a tam přeskočí a jen vrčí. Pokud nejde ani na manuál, tak se to kouslo úplně, protože tam chybí víc, jak jeden zub a to musel ten prodejce vědět
[/quote]

Tohle mě zajímalo ... jestli je to tak .. pak je pravděpodobné , že původní majitel již mohl tušit (nebo tušil a věděl), že ta Sigma za čas brzy exne .... Pokud na to Suchoše neupozornil pak prostě má bez keců vrátit peníze nazpět a žádné řeči okolo .. tohle to se nedělá a opět říkám ... poctivý člověk by vratil peníze okamžitě u téhle závady.

Vůbec bych se s ním když tak nepáral .. copak nějácí nepoctivci .. rovnou bych šel podat trestní oznámení za pokus o podvod .. sice to není trestný čín ale jen přetupek ale až mu příjde předvolání k výslechu spadne mu čelist :D trestní oznámení je gratis, je to za chvilku hotový .. tohle to se nědělá a je jedno jestli to stálo 3 nebo 30 .. s tímhle přístupem prostě řikám ne a je třeba se bránit.
Já bych na sobě dříví štípat nenechal. I kdyby nebyl doklad o prodejí (koupi) tak furt platí ústní dohoda a ta má taky právní rámec .. jestli to příšlo dobírkou tím lépe ...

Není to ostuda ani udavačství jít podat trestní oznámení, když vás někdo oškube a hodí na vás bobek .. ostuda je to jen tak nechat být aby mu to prošlo a on to příště zopakoval na jiném ....

PS: věřím, že ten člověk bude patřit mezi cca 80% lidí co jsou poctivý a dohodnete se v klidu ..

Citovat příspěvek

Autor: rojda

20:14:56 25.04.2012

Vloženo uživatelem: Neregistrovaný uživatel: Suchoš (---.matrigo.net)
Datum: 25. 04. 2012 11:59

No tak to by nebylo tak zlý. A jestli se můžu zeptat, kde?

V AWH. Jak Napsal Petr W, Ten ceník by odpovídal.

Citovat příspěvek

18:16:56 25.04.2012

Ten je hodně mizernej, 18-250 je o dost lepší. Rozumně použitelnej je v rozsahu 18-120, pak to jde do háje. Tyhle skla mají jednu divnou vlastnost, na 200mm jsou docela dobrý na detail, tak do 1m, pak rychle ztrácí a na dálku je to trága plná aberace se špatnou kresbou. Tamron 18-250 je na tom o dost lépe a přitom už dnes nestojí tolik, dá se sehnat kolem 5 litrů.
Možná by byla docela slušná varianta mít ten 18-200 v tom rozsahu co píšu a nouzově v celým a na dálku pořídit Minoltu 100-300 APO, to je skvělý sklo a je kolem 3-4 tisíc.

Citovat příspěvek

17:31:06 25.04.2012

jj Jiri sefrna - a co třeba ten Tamron 18-200 XR Di II LD?

Citovat příspěvek

17:20:37 25.04.2012

Bumper:
Musíš se pořád hádat?

tady ji mají za 5 litrů dokonce skladem
http://www.zbozi.cz/vyrobek/sigma-70-300-4-0-5-6-apo-dg-macro-s-bajonetem-sony/?seradit=nejlevnejsi

Prošly mi ty Sigma rukama asi 4 kusy a všechny stály za prd, možná měl Pavlík štěstí na extra povedený kus, to není u Sigma nic divnýho. Je fakt, že APO je o dost lepší, než ta původní bez APO, ale pořád cca stejná třída jako ta Sony a nebo Tamron LD a ten má taky macro 2:1.

Šlo mě hlavně o to, že u takovýho skla nemá cenu investovat ani litr, natož 3 do opravy. Ta závada se projevuje vždy postupně, hlučnější převody a občas přeskočí, jak se zub vylomí úplně, tak většinou dojede na konec a tam přeskočí a jen vrčí. Pokud nejde ani na manuál, tak se to kouslo úplně, protože tam chybí víc, jak jeden zub a to musel ten prodejce vědět

Citovat příspěvek

16:28:23 25.04.2012

Jirka X: Přišel jsem o daleko víc peněz a kdybych dotyčného zavčas našel na nepoctivcích, nemusel jsem tolik promrhat.
Ale samozřejmě souhlasím, že v tom týpek může bejt nevině.
Ale nejsou to blbý rady podělit se s ostatníma o nepoctivém jednání.
Pokud bych někomu něco prodal a podělalo se to takto za krátko, určitě bych se k tomu znal. Kdo ne, patří tam.

Citovat příspěvek

16:24:18 25.04.2012

Ještě jsem se chtěl zeptat, jestli nemáte někdo zkušenosti s Tamronem 18-200 3,5-6,3 XR Di II LD Macro.
Můžu ho mít za 3000.-

Děkuji.

Citovat příspěvek

16:16:14 25.04.2012

JirkaX... neboj, nebudu ho hned dávat do nepoctivců.

Samozřejmě o tom vůbec nemusel vědět, možná to byla zrovna blbá náhoda. Uvidím, jak se s ním večer domluvím.

Citovat příspěvek

Autor: Jirka X

16:10:20 25.04.2012

Suchoš - Nenech si blbě radit. Ty nemáš žádný důkaz o tom, že on to předpokládal. Ani to tak být nemusí a může v tom být nevinně. Ale pokud ho někde bez důkazů uvedeš jako nepoctivce, tak se karta obrátí.

Citovat příspěvek

Autor: bumper

16:09:41 25.04.2012

jiri.sefrna Napsal:
-------------------------------------------------------
> Do tohoto objektivu bych nedal ani korunu, v
> bezchybném stavu má cenu max. 3 litry a nový je
> pod 5 tisíc, celkově stojí za kulový, i blbá
> setová Minolta 75-300D nebo totožná Sony 75-300
> jsou opticky lepší, jen mají o trochu větší
> aberaci na dlouhém konci.

Já myslím, že s tím " celkovým kulovým " co se týče kvality v porovnání s 75-300 od Sony to nebude zase tak horký :)

http://pavelkarmelita.blog.cz/1011/sigma-70-300-4-5-6-dg-apo-macro-versus-sony-75-300-4-5-5-6-test

Jen měl holt smůlu, že kápl zrovna na bazarovej zmetek :( Tahle nová Sigma nestojí pod 5 tisíc, to si pleteš s verzí bez APO a ta je opravdu o něco horší jak 75-300 Sony.

Citovat příspěvek

15:08:23 25.04.2012

ythsthstrhsaetthst

Citovat příspěvek

14:49:39 25.04.2012

Pokud se s chlápkem domluvíš, buď rád. Pokud ne, napiš zde na fórum a na web nepoctivci.cz jeho iniciály ať se nespálí další.
Ale jinak s tím nenaděláš nic. Každopádně se tím netrap, nestojí to za to, ať pořídíš jakkoli.

Citovat příspěvek

14:47:27 25.04.2012

S tou finanční situací je to u mě ... no, nechci používat sprostá slova, ale každý si domyslí :) proto jsem ho koupil na Aukru za 3000.-

Ale přece jenom někdy je vhodné mít delší ohnisko. Ještě jsem uvažoval o Tamronu 18-200 F3,5 - 6,3 XR Di II LD. Vím, že má určitá omezení, ale zas bych ho nasadil a nemusel ho měnit za jiný.

Citovat příspěvek

14:25:36 25.04.2012

Je to jak píše Šefrna, ale na druhou stranu né každý má to finanční krytí si koupit něco lepšího. Je to třeba taky o tom, že časem příjdeš na to, že fotíš něco, co vůbec dlouhé sklo nepotřebuje. Ohnisko nad 105 používám tak v 1% případů.
A to vrácení - tedy pokud nebylo nic sepsáno vidím černě. Bylo to funkční v době předání? Bylo. Tak že (td)

Citovat příspěvek

14:17:23 25.04.2012

Suchoš:
být tebou tak bych chtěl vrátit za sklo plnou částku (bez poštovného) .. protože tohle není závada, kterou by jsi zjevně mohl způsobit ty.
Jestli ti navíc objektiv posílal poštou pak jsi si ho ani nemohl vyzkoušet a ujistit se, že je vše v pořádku. Sice si můžeš jít stěžovat na pavlač .. ale i tak by to mohlo smrdět pokusem o podvod ale nevyšiloval bych dokud se s tím člověkem nespojíš a neuvidíš jak se k tomu postaví ....

pokud se sekne, tak bych ho prohnal úřadem :) jestli sklo stálo víc jak 5 tis o to hůř pro něj .. ale jak to už psali .. já bych to neopravoval ....

Citovat příspěvek

14:07:24 25.04.2012

No mělo to všelijaký zvuky. Ale myslel jsem, že je to normální. Totiž tohle byl můj první tele.

Z původním majitelem budu na netu až večer, tak uvidíme jak se zachová :)

Citovat příspěvek

13:56:33 25.04.2012

Suchoš:
a kdyby se dohodnout nechtěl a hodil na tebe bobek, tak sem napiš a něco se vymyslí .. tohle se dá i vzít za jiný konec , pokud by nehodlat nic s tebou řešit ;)

Citovat příspěvek

13:54:56 25.04.2012

Suchoš:
kolikrát jsi ho vůbec během toho týdne použil na fotáku? Já nevím jak se tahle závada projevuje . jestli se to z čista jasna podělá nebo to má nějákou "časovou předehru" třeba že to občas zašelestí (přeskočí v těch zubech) a podobně než se to utrhne fest ....

Klidně to mohl původní majitel předpokládat a proto ho prodal ... je to spekulace ale dneska se dějou i horší věci, že si něco koupíte a příjde vám to už rozbité nebo místo předmětu krásná pálená cihla . :)

Ofiko nemáš nic jistýho ale jestli je ten prodejce alespon trošku slušný, pak se s ním určtě vyrovnáš ... dost možná to mohl i tušit a možná ne ... ale tohle jsou fakt divné náhody .... :S

Citovat příspěvek

13:40:32 25.04.2012

..díky. Zkusím se poohlídnout teda asi možná po té Sony. Nebo co bys mi poradil. Mám tělo Alfa33.

Ještě jednou děkuji.

Citovat příspěvek

13:22:15 25.04.2012

Ofiko nemáš nárok na nic, při prodeji mezi soukromými osobami žádná záruka ze zákona není, Sigma pro Sony na ti trpí hodně, převody jsou plastové a Sony po Minoltě zdědila přehnaně silný motor AF, který neumí dostatečně rychle v dorazu vypnout a časem proto strhne převodové zuby. Proto jsem se po,pár špatných zkušenostech Sigmě celá léta vyhýbal, řeší to až HSM.
Do tohoto objektivu bych nedal ani korunu, v bezchybném stavu má cenu max. 3 litry a nový je pod 5 tisíc, celkově stojí za kulový, i blbá setová Minolta 75-300D nebo totožná Sony 75-300 jsou opticky lepší, jen mají o trochu větší aberaci na dlouhém konci a hlavně tímto neduhem s převody netrpí.
Zkus to vrátit, ale nevím jak dopadneš, držím palce, Takhle je naprosto k ničemu

Citovat příspěvek

12:48:53 25.04.2012

..snad ještě jednu otázku. Totiž nevím jak to v praxi funguje. Když objektiv vrátím, tak mě musí poslat peníze?

Nikdy jsem se s tímhle zatím nesetkal.
Děkuji za případné rady.

Citovat příspěvek

Strana výpisu

1

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: