Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

Noční foceni DSLR Sony A 200

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: Noční foceni DSLR Sony A 200

Autor: .

23:31:21 21.03.2012

jiri.sefrna, já ho před osmi lety na Minoltě A1 nepotřeboval (ještě jí mám schovanou :) ) do tmy moc nebyla, ale s *istemD, kterému stroboskopiclý blesk nijak zázračně při čtyřvoltovém napájení nefungoval. Nicméně jsem byl tehdy přesvědčen o prvenství, alespoň v případě mé maličkosti. No nic, uznávám, tantiemy patří tedy tobě..... :)

Zdravím

Citovat příspěvek

Autor: jiri.sefrna

19:12:16 21.03.2012

hele tečko, laserové ukazovátko je můj vynález :-) ale půjčím ho každému ;) Před 8 lety s Minoltou A1 nešlo jinak ve tmě zaostřit, než s ním, tedy abych byl upřímný, jen jsem okopíroval laser ze Sony V1 a F717 :-) Nechápu, proč tak geniální vynález nedělá Sony dodnes.

Citovat příspěvek

Autor: .

12:29:56 21.03.2012

Lejzrové ukazovátko funguje bezpečně. Jen se musí před domačknutím zhasnout, aby se nemusela jeho stopa mazat..... :D

Zdravím

Citovat příspěvek

Autor: Trhač

11:29:07 21.03.2012

V úplné tmě a v situaci, kdy je nejisté, zda se AF chytí, je taky možné přepnout na MF a zaostřit ručně - odhadem s příslušnou clonou nebo na objekt nasvícený třeba baterkou. Ve štole třeba. Lepší trochu neostrý snímek než žádný.

Citovat příspěvek

Autor: Danikk

21:48:01 20.03.2012

Jde o to, co chceš fotit. Pokud je to noční město, tak zakázat blesk. Hotit foťíák na stativ, vypnout stabilizaci. ISO nastavit na 100, clonu na 8-10 (pokud cheš mít vše ostré).AF se na nějakou hranu vždycky chytí.
Samospoušť nastavit na 10s, pokud nemáš drátěnou spoušť, a je to.. ;)

Citovat příspěvek

Autor: Tomas_2002

21:17:50 20.03.2012

A v případě focení bez blesku tedy probllém nebude ?

Citovat příspěvek

Autor: Danikk

21:10:47 20.03.2012

To přibliknutí je kvůli AF a většinou moc nefunguje, A200 nemá diodu s pomocným přisvětlení pro AF. Ostatně to je vidět i z tvojí reakce.
Takže fotit po tmě s bleskem jde velice špatně.
Jsou dvě varianty:
1) Koupit externí blesk, který přisvětlovací diodu má
2) Nefotit když je naprostá tma (netýká se focení bez blesku ze stativu) :D

Citovat příspěvek

Noční foceni DSLR Sony A 200

Autor: Tomas_2002

20:53:42 20.03.2012

Ahoj, chtěl jsem se jen zeptat - poradil by mi někdo, jak fotit v noci s DSLR Sony A200 ? Při nedostatku světla jen lehce blikne blesk, ale nic nevyfotí. Tuším, že bude zakopaný pes někde v autofocusu, atp. že ?

Budu vděčný za radu, pomoc či odkaz.

Díky předem

Tom

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: