Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

Nex -7

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: Nex -7

Autor: sterbapetr

22:17:15 28.03.2012

Podle návodu foťák má průběžné zaostřování,ale opravdu jsem to nikdy nezkoušel :-)

Citovat příspěvek

Autor: ivan 798

22:11:47 28.03.2012

myslel jsem kdyby něco jelo proti mě a já to zaostřil a držel namáčknutou spoušť tak jestli to foťák zvládá průběžně zaostřovat a držet ostrý pohybující se objekt
Ivan

Citovat příspěvek

21:41:41 28.03.2012

5D marka II jsem měl taky. Měl jsem i Leicu M9 a spousty Leica objektivů. Kvalita fotografií z M9 a z objektivů Leica je nepřekonatelná. Snad se k ní ještě vrátím :-) Dynamický rozsah jsem nikdy nezkoumal a neřešil a vlastně nevím ani co to je. Já opravdu technickou stránku fotografie moc neřeším. Fotografie převádím do BW podání kinofilmu a kvalitu tím ještě zhoršuji. Teď jsem koupil na Nexe nový pevný objektiv Sigma 19/2.8 za 155 liber. Po přepočtu to dá 28.5mm a to je pro mne přesně to ohnisko,které potřebuji. Fotím jen na pevná skla.

Citovat příspěvek

Autor: Burglar

21:32:54 28.03.2012

Na to video tlacitko som uz cital dost staznosti, snad to ten novy firmware naozaj osetri. Este ma napadla jedna otazka kedze ste porovnavali leicu ale hlavne 5DM2, ktory som vlastnil. Ak by ste porovnali ich dynamicky rozsah, ako si na tom z vasich skusenosti stoji nex7 v porovnani s Markom?

Citovat příspěvek

21:23:22 28.03.2012

Přiznám se,že nevím co je trackování :-). Auta ani cyklisty nefotím. Fotoaparát se drží dobře,ale kdyby byl o trochu větší,bylo by to ještě lepší. Hodně ale vadí tlačítko na spouštění videa. Stále si ho palcem nechtěně zapnu. Nový firmware by měl umožňovat toto tlačítko zamknout. Tak uvidíme. Jinak je to dost otravné.

Citovat příspěvek

Autor: Ivan 798

21:04:10 28.03.2012

Super díky za odpovědi,

popravdě mě dost udivilo, porovnání s C5D dopadlo dobře, to jsem si myslel, že to bude propadák. Můžu se ještě zeptat na trackování pohybujícího se objektu. Nemyslim zrovna formuli, ale třeba cyklistu nebo auto. Chtěl bych foťák taky na streetování, ale zároveň bych rád občas vyfotil i děti a tak...

Díky Ivan

a přece jenom ještě jedna otázka. Jaký je pocit z ergonomie?

Citovat příspěvek

17:29:44 28.03.2012

Dat niekolko raw-ov na ulozisko napriklad by bol problem?

Citovat příspěvek

17:01:00 28.03.2012

Tak to bohužel neumím dát RAW soubory někam a ani bohužel na to nemám čas,takhle dopodrobna fotit a testovat. Nezlobte se. Jak píšu,mne zajímá fotografie a ne dokonalá technická kvalita. Zdravím a také přeji dobré světlo. Petr :-)

Citovat příspěvek

16:55:40 28.03.2012

Mal som pocit, ze z vasho hodnotenia prave proovnavania s leicov ste ten obraz precizne studovali, mozno som vas zle pochopil. Aby sme sa vyvarovali dalsiemu nedorozumeniu. Ked mam na mysli sum,myslim samozrejme raw snimky, nie jpegy generovane fotoaparatom. Aj vy ste popisovali mieru sumu pri raw formate?
Presne viem co myslite tou atmosferou, ale ja radsej atmosferu plynucu aj s menej technicky dokonalej snimky dotvorim sam ako plakat nad nedokonalymi snimkami v pripade, ze potrebujem prave take. Ako sa hovori,raz vidiet je lepsie ako 100x pocut. Mohol by som vas poprosit, verim,ze nie len ja by som to uvital niekde zavesit raw-y z roznych scen a iso hodnot? Dakujem vopred a prajem dobre svetlo :)

Citovat příspěvek

15:34:20 28.03.2012

Zdravím. ISO je čisté do 1600. Ale pak je stále monochromatické a barevný šum není ani u 6400. Já převádím fotografii v pluginu ve Photoshopu v Silver Efex Pro a kinofilmové zrno tam ještě přidávám. Co se týká kvality fotografie v rozích,tak to jsem nezkoumal. Fotografuji dokumentární a street fotografii a tam mne dokonalá technická stránka vůbec nezajímá. Nemám rád naprosto technicky dokonalé snímky. To naprosto kazí atmosféru. Raději se snažím z fotografie cítit atmosféru,než zkoumat,zda je v rozích ostrá jako břitva.

Citovat příspěvek

15:24:23 28.03.2012

sterbapetr: dobry den, chcel by som sa vas spytat ako je an tom nex 7 so sumom, samozrejme testy a analyzy som videl ale ako to hodnotite v praxy. Nejde ani tak o seper vysoke ISO, ale aky je limit pre postprocess na hodnotach do ISO 800 povedzme. Ak by ste to zas mohli tak super porovnat ako ste ucinili v prispevku vyssie. Dakujem vam za vase postrehy. Dalej pisete o tom, ze setovy objektiv kresli vyborne. Ja som bohuzial videl aj v testoch zabery kde ta ostrost v rohoch, no tazko to bolo nazyvat este ostrostou bola mierne povedane, biedna. Neviem ci to bolo vadny kus alebo je to bezne. Ono celkovo nazory na tento objektiv su pomerne protichodne, na jednej strane ludia pomerne hania a kritizuju tento objektiv na druhej strane sa ozyvaju ludia, ktory ho hodnotia podobne ako vy.

Citovat příspěvek

15:15:15 28.03.2012

Během měsíce by se měly začít prodávat objektivy od Sigmy. A to 19/2.8 a 30/2.8. Ta první bude přesně pro mne. Po přepočtu skvělých 28.5mm,to bude super. Ceny by se měli pohybovat kolem 5 tisíc. Na Ebay ve Velké Británii už je mají k prodeji za 155 liber. Už ji objednávám :-)

Citovat příspěvek

14:27:15 28.03.2012

Ale na Nex-7 ještě nevyšel nový firmware.

Citovat příspěvek

Autor: F12

14:24:53 28.03.2012

Kdyz se ti nikdo neozve se zkusenostma, tak jukni na youtube. A to nejen na nex7 ale i 5N. To ostreni by melo bejt stejny. Ale bacha ted po updatu se hodne zrychlilo. To tam lze taky nalezt. Vetsina videi bude totiz jeste pred updatem.

Citovat příspěvek

14:23:07 28.03.2012

Zdravím. Můžu porovnat s Leicou X1 a Fuji X100. Takže: Co se týká výstupu Nex-7 a objektivem 18-55,tak na ohniscích
18-35mm bych vykreslení a zachycení detailů přirovnal k Leice X1, což je řečeno perfektní. Barvy také super. Pokud srovnávám výstup s Fuji X100, tak Nex-7 jasně dominuje. Nejen v zachycení a vykreslení detailů,ale i v barevném podání. Z těchto tří fotoaparátů je Nex-7 co se týká rychlosti,nejrychlejší. Pokud to srovnám třeba s Canonem 5D MarkII, tak je Nex-7 o trochu pomalejší. Čekám,až bude v prodeji objektiv Sony Zeiss 24/1.8. Tam by mělo být ostření ještě rychlejší. Hledáček je perfektní,netmavne a nekouše se,jako třeba u Fuji X100. Co mne osobně vadí a myslím,že nejen mne, tak to je umístění tlačítka na spouštění videa. Několikrát za den se stane,že ho palcem omylem spustíš a video tak nahrává. Je to opravdu spíš pro zlost a snad by mohl nový firmware přinést možnost ho zamykat. Zdravím Petr

Citovat příspěvek

Autor: Ivan798

13:08:33 28.03.2012

Díky a nějaký názor naten AF by nebyl? Já si ho bohužel nemám kde ozkoušet...

Citovat příspěvek

Autor: Mega_Obří_Lama

1:44:50 28.03.2012

Ivan798:
kvalitu výstupu můžeš porovnat sám viz odkaz .. zvol si tam k porovnání modely fotáků, které tě zajímají (třeba ty C 600/1000 nebo i jiné modely) a poté zkus taky i změnit iso na vyšší 1600/3200 a snadno porovnáš ...
[url]http://www.dpreview.com/reviews/sonynex7/25[/url]

Citovat příspěvek

Autor: Ivan798

23:49:06 27.03.2012

Chtel bych se zeptat majitelu na prakticke zkusenosti s fotakem...
Jak rychla je AF a jaka je kvalita vystupu, pokd by jste porovnavali s nejakymi entry level zrcadlovkami jako napr canon 1000d, nebo 600d
diky

Citovat příspěvek

Autor: bilbo

22:11:13 25.03.2012

Ještě jednu

Citovat příspěvek

22:10:20 25.03.2012

Dnes večer jsem trénoval s redukcí LA-EA2, nasazen 24-70 ZA

Citovat příspěvek

23:33:12 15.03.2012

jestě jeden

Citovat příspěvek

23:29:27 15.03.2012

Dnes trochu svítilo, tak na poslední hodinku jsem udělal pár cvaků s 30/3,5 macro.
Mám pocit, že se vracím do doby s A2, jen s šíleně komplikovanými nastaveními. Chce to trénik, nebrnkat si o rolery a nezapínat video (td) :D

Citovat příspěvek

23:54:32 13.03.2012

Zkusil jsem to poslat ze služebního mailu. (td)

Citovat příspěvek

23:16:18 13.03.2012

Ahoj. Nepřišel mi od Tebe žádný email :-)

Citovat příspěvek

23:06:09 13.03.2012

Petre, došel ten návod, posílal jsem ho dnes znovu? :S

Citovat příspěvek

22:45:11 12.03.2012

Prosím tě,nevíš zda vyšel už nový firmware na nex-7?

Citovat příspěvek

22:43:36 12.03.2012

Zkus mi poslat prosím tě ten návod na email. sterbapetr@email.cz Díky Petr

Citovat příspěvek

22:41:25 12.03.2012

On přeostřuje stále,i když ho mám půl metru od těla a koukám na LCD. K čemu slouží to vypnutí eystartu? Díky za pomoc :-) Do teď jsem fotil pouze dálkoměry na negativ a digitál je pro mne španělská vesnice :-))

Citovat příspěvek

Autor: jiri.sefrna

22:26:08 12.03.2012

Je třeba vypnout eyestart v menu, jinak senzory detekují přiložení foťáku k oku i když je jen třeba opřený o břicho a snaží se předostřit

Citovat příspěvek

22:02:41 12.03.2012

Manuál na email nepřišel :-))

Citovat příspěvek

Strana výpisu

1

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: