Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce
Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

světelná skla?

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: světelná skla?

Autor: MirusT

18:50:14 09.03.2012

lussy01:: jo,jo, to je všeobecně známá věc, že na všech bajonetech je sigma 50/1,4 na plnou díru nejostřejší sklo, jaké jde koupit, zatím jsem nikde nic ostřejšího neviděl a ani neslyšel.
Budu muset popřemýšlet, kde obě sigmy porovnat v praxi, furt mě nedá spát ta sigma 30/1,4.......

Citovat příspěvek

Autor: lussy01

18:36:24 09.03.2012

50/1,4 od sigmy mám a za ty peníze z druhé ruky je naprosto famózní, super ostrá na plnou díru. Měl jsem sony 50/1,4 a na plnou díru se sigmě nemůže rovnat.

Citovat příspěvek

22:05:32 08.03.2012

Danikk:: Jasně, že je to nepohodlnější :D, jako ty pevná skla, ale potom výsledky ;)
Když jsem měl u C pevnou padinu 1,4, tak jsem si ze začátku nadával, proč jsem to vlastně kupoval, ale velmi brzy jsem pochopil kouzlo pevného skla a hodněkrát jsem si nadával, proč ji nemám nasazenou daleko častěji, ale to je známá věc....
Jinak, vážně uvažuji znovu o koupi pevniny :D něco kolem 30mm + 1,4, abych to měl o něco univerzálnější jak 50mm, vypadá to na Sigmu 30/1,4 já vím, sigmy nemáš rád, ale na optyczne je naprosto v pohodě....zrovna je na Paladixu :S.......i když na plnou díru je ještě lepší sigma 50/1,4, takže dilema, ale já mám čas.... ;)

Citovat příspěvek

Autor: Danikk

19:22:04 08.03.2012

Mirus, ono fotit takový žánr pevným sklem je dost naprd. Kvůli přehazování skel ti pak uteče to podstatné. Ale jinak s tebou souhlasím ;)

Citovat příspěvek

15:55:17 08.03.2012

A co takhle jako záklaďák sehnat Sony Carl Zeiss Vario-Sonnar T* DT 16-80 F3.5-4.5 + pomůžu si eventuálně vyšším isem, jde sehnat okolo 12 litrů, jako zoom potom přišetřit, jak píše Danikk na Minolta 80-200/2,8 HS.....a je vymalováno ;)
A nebo si časem vytvořit postupku pevných skel s ještě lepší světelností jak 2,8........Kdysi jsem o tom vážně sám uvažoval, ale pohodlí zoomu mě to nakonec nedovolilo :D

Citovat příspěvek

14:47:33 08.03.2012

Jo na nový záklaďák jsem úplmně zapomněl... Asi bych preferoval ten.

Lama: Ano je tam rozdíl v ceně, ale pokud to někdo myslí vážně a chce se žánrům, které Lenia vyjmenovala, věnovat, tak stejně dřív nebo později skončí u Minolty/Sony. Kdo nezkusil neuvěří.
Zdá se mi lepší počkat, pokud to jde, a koupit rovnou kvalitní tele.
Sám jsem jich měl několik a nakonec jsem skončil u háeska a jsem rád, že jsem tu agónii předchozích skel dlouho neprodlužoval ;)
Jinak z těch náhledů ve vikostech stovek pixelů co jsi sem dal se nic nepozná. ;)

Minolta 80-200/2,8 HS v akci: http://nasekralovstvi.com/Fotogalerie/20111Danceshow/DSC05173.jpg

Citovat příspěvek

Autor: bumper

14:25:04 08.03.2012

> No tak pokud zoom, tak doporučuji Tamron
> 17-50/2,8

Raději bych si asi připlatil a koupil nový Sony 16-50/2.8 SSM. Je o hodně rychlejší, konstrukčně daleko lepší a podle testů obrazově o nic horší jak ten starý Tamron. Tamrona jsem si na doporučení zdejších diskutérů taky koupil, ještě v době kdy stál přes 11.000,- :( . Fotil jsem s ním docela málo, většinu fotek fotím letadla teletem a i přesto se mi těsně před koncem záruky porouchal ( přestal fungovat AF ). V servisu byl vyměněn nějaký pajšl, seřízen a už zase funguje, ale byl jsem skoro tři týdny bez objektivu ( zrovna v době kdy bych ho bejval potřeboval ) po návratu ze servisu jsem měl v protokolu z opravny napsáno " doba trvání opravy 1 den " !!!!!! Hmmm. Kde se sklo toulalo skoro tři týdny, to teda netuším, ale poslání balíčku trvá podle mě dnes tak den, max. dva. Někde jsem tady četl, že Tamron garantuje opravy do 7 dnů, tak to asi opravdu ano, pokud tu garanci řeší tímto zajímavým způsobem. Takže Tamrona pokud nemáte peníze, chcete světelné sklo, dobrou obrazovou kvalitu ( pokud kápnete na dobrý kus ) a nezáleží vám tak moc na kvalitě provedení a spolehlivosti, v tomto případě za cenu za jakou se teď prodává ano, ale pokud si můžete připlatit, tak bych se Tamronu spíše vyhnul, nebo koupil rovnou dva ( jeden náhradní ) :)

Citovat příspěvek

Autor: Mega_Obří_Lama

12:59:31 08.03.2012

nejde to vložit jako link :S ... tak to přikládám jako přílohu.

Citovat příspěvek

12:58:37 08.03.2012

oprava URL ,.. pardon ... :
fidlovačko-koncert:
A700, ISO 2000, F 3.5 na 70 mm
[url]http://img820.imageshack.us/img820/3748/20101014044.jpg[/url]

Citovat příspěvek

12:56:09 08.03.2012

Danikk:
levnější náhražka to být může a je, když stojí tolik - kolik stojí sigma vs cena skla sony ... záleží na peněžence majitele :) ale za cenu, za kterou se dá sehnat tahle Sigma 70-200 z druhé ruky je to fakt kvalitní sklo. Že jsem psal F 5.6 bylo myšleno, že od té clony má krásnou kresbu taky ... na plnou díru měkčí jako většina skel s proměnlivým ohniskem. Pevná skla na tom budou určitě daleko líp jak píšeš ale to už jsou fakt peníze o něčem jiném...

nejlepší jsou ukázky než řeči ... viz ukázky na dyxum.com Sigma 70-200 HSM II

fidlovačko-koncert:
A700, ISO 2000, F 3.5 na 70 mm
[url]http://img820.imageshack.us/img820/3748/20101014044.jpg[/url]

sport. reportáž:
f2.8, čas 1/400, ISO 2500 na 135mm
[url]http://beatarmy.smugmug.com/photos/426613639_s665B-L.jpg[/url]

Citovat příspěvek

21:08:30 07.03.2012

Lamo, četl jsi co chce fotit? Dobrá ostrost na F5.6? To je ti k čemu, když na většinu věcí musíš kvůli nedostatku světla vše brát na plnou díru, max. přiclonit na 3.5
Prostě je to jen náhražka a to tele nekupuješ na rok, je to dlouhodobá investice která se vyplatí, pokud to někdo s focením myslí vážně. Právě na akce jako jsou tanec, divadlo atd. Vím o čem mluvím protože dost často právě tyhle věci fotím. A to ne jen pro radost ;)
Pevná Sony 135/1.8 je super sklo, ostrý jak břitva, ale já bych ho nevyužil, prostě víc se mi hodí kvalitní zoom. U těch dlouhých ohnisek se už dost blbě zoomuje nohama. Na APS-C je to podle mně až moc dlouhé a na druhou stranu moc krátké ;)

Citovat příspěvek

20:24:47 07.03.2012

Danikk:
konkrétně sklo , které tu padlo "Sigma 70-200 F2.8 HSM" je dobrý kousek za ty prachy, které se dá dnes z inzerce pořídit a ostrost to má od F5.6 dobrou a na f2.8 je to taky použitelné i když ostrosti je tam fakt míň .. na ale za tu investici cca 12tis je to moc dobrá koupě. Jak jsou na tom jiné objektivy Sigma, nevím ... asi máš špatné zkušenosti, že už ti žádná Sigma nesmí přes práh domu :o) ale 70-200 je v té cenové relaci asi nejlepší co se dá pořídit.

jiri.sefrna:
mě osobně příjde SSM o něco málo rychlejší (min. o chul určitě jo) .. bud je to jen má sugesce ale jak jsem přesedlal ze sigmy 70-200 HSM na 70-400 SSM reaguje mi foták rychleji (možná si to sklo více rozumí s tělem sony ale zdá se mi to více živé než to bylo na sigmě). Rozdíl není nijak závratný ale pozoroval jsem ho, když jsem ze dne na den testoval novou hračku.

Citovat příspěvek

Autor: Le.nia

20:20:03 07.03.2012

CZ už je trochu přes čáru :)

teď mě ještě napadá, co pevná 135 od Sony? Máte?

Citovat příspěvek

19:59:50 07.03.2012

Možná je to jen můj subjektivní názor, ale Sigma mi přes práh už nesmí :D
Ono nejde jen o rychlost ostření, ale i přesnost, barevné podání, aberaci, ostrost. Prostě, já bych radši přitlačil a počkal než kupovat tele od Tamronu/Sigmy.
Ale je to můj názor a nikomu ho nevnucuji.

Co se Tamronu 17-50, je to asi to nejlepší co na APS-C lze za ty prachy nasadit. Ale nutno přiznat, že to není žádný rychlík. Pak už jen CZ 24-70, jenže to je jiná liga. Především cenová ;)

Citovat příspěvek

19:30:31 07.03.2012

Na tele právě že jsem ochotná i posečkat, "došetřit" a sehnat lepší, hlavně rychlejší, protože na tom se strašně zasekávám. Proto mě zajímal názor na Tamron/Sigma.
Pevnou 50 od Minolty mám a chyba to rozhodně nebyla :-)

Citovat příspěvek

Autor: jiri.sefrna

19:24:10 07.03.2012

No jasný Dane, ale to je o 10-12 litrů větší investice, Sigma HSM není pomalejší, než SSM, HS je o něco rychlejší, ale je pravda, že HSM verze není za 12 litrů, ta je kolem 16-18 a 80-200/2,8 HS G je občas možno kolem 25 litrů, možná i méně, ale dlouho jsem žádnou neviděl

Citovat příspěvek

Autor: jiri.sefrna

18:56:25 07.03.2012

No, tady to moc nevymyslíš :-) do 50mm pořád vede Tamron 17-50, bazar bych neřešil, tam je kolem 6 tisíc a nový je teď s plnou zárukou za 7300,-kč a 70-200 vychází levně Sigma /2,8 a Tamron /2,8, oba kolem 12-14 litrů bazar

teoreticky se vlezeš do 20 litrů, to zase není tak hrozný, ne?

Citovat příspěvek

18:55:57 07.03.2012

No tak pokud zoom, tak doporučuji Tamron 17-50/2,8, Pevná 35 i 50 od Minolty/Sony jsou též parádní.
Co se týče telete, tam bych se porozhlédnul po bazarové Minoltě 80-200/2.8 HS nebo novější Sony/Minolta 70-200/,8 SSM. Ostatní telata třetích stran jsou velkej kompromis a časem by jsi u výše uvedených stejně skončila. Tamron a Sigma jako ekvivalenty jsou pomalé.
Na to co tím chceš fotit, tak jedině Min/Sony, nic jiného nebrat ;)

Citovat příspěvek

světelná skla?

18:33:15 07.03.2012

Zdravím pánové,

hodlám revitalizovat svůj fotopark a pořídit na a700 něco světelnýho v rozsahu do 50 nebo 70 a pak nějaký tele 70-200? Mám to většinou na akci, sport (tanec, divadlo a letadla) a při horším (špatném) světle. Hledám kompromis mezi co nejlepším výkonem a rozumnou cenou. Že to levný nebude mi je jasný :-)

Čím fotíte a co (ne)doporučujete? Případně neleží něco doma zbytečně ve skříni?

Díky za zkušenosti!

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: