Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce
Poptávka práce
Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

nové SONY

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Předmět:

Příspěvek:

*AGGRESSIVE* O:-) :-/ :-P *BLUSH* *BYE* :'( *DASH* 8-) *DRINK* :-| *THUMBUP* *SOS* *KISSED* :-* *OK* *SECRET* *STOP*

Pohlaví:

Muž, Žena

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

Re: nové SONY

Autor: F12

14:00:15 25.02.2012

Tak sme si tu zaonanovali nad Sony :D a ted co má ted. Válcuje jí Tamtung (bohužel) a jiní, Notebooky ač se mi líbí díru do světa nedělají. Televize už taky ne, PS ted poráží Microsoft. Blu-ray vyhráli ale v době kdy to nikdo nebude masově kupovat jako dvd a budem to dělat přes iTunes a jím podobné. Telefony jsou taky ztrátové. Mě se ty zařízení líběji, ale v žádnym odvětví už Sony neexceluje jako dřív. Ono to asi ani v dnešní době nejde, ale největší slávu už má Sony za sebou.

Citovat příspěvek

Autor: Zbyněk...

12:37:05 25.02.2012

to Kim
neměl jsem na mysli video Betamax, které bylo po všech stránkách lepší než VHS které nakonec marketingově zvítězilo, nicméně znám pár fandů, kteři ho stále mají, ale o profitechnice Betacam, která nemá konkurenci ( a předchozí technologie Umatic nebo ještě starší formát 1C) Stačí se podívat na stránky české Sony do profi sekce

Citovat příspěvek

Autor: JFL

12:10:42 25.02.2012

kim55:
Naprostý souhlas.
Téměř není co dodat. Jen snad to, že strategie - tedy obor do kterého se opřou - se i mezi konkurečními firmami také domlouvá.
Jako uživatel i celoživotní pracovník v oboru AV.
JFL

Citovat příspěvek

Autor: kim55

11:36:57 25.02.2012

Sony je zvláštní firma. Pro nás jako zákazníky může být zklamáním její poměrně rychlé vyklízení pozic výrobce běžného spotřebního zboží. Vždyť kdo by si nepamatoval období devadesátých let, kdy jejich každoroční katalog byl tak tlustý a formátu A4. Byly tam televize, magnetofony, gramofony, radipřijímače, autorádia, reprosoustavy, zesilovače, sluchátka atd. K tomu celá plejáda originálních doplňků a příslušenství.

Po roce 2000 se katalog změnil na formát A5 a zhubnul. Nakonec zmizel úplně.

Po ústupu z pozic výrobce běžné domácí elektroniky (víceméně vynucené levnou asijskou konkurencí) jim nezbylo nic jiného, než expandovat do sofistikovanějších oblastí. Vykašlali se na spolupráci se Siemensem a začali se doopravdy zajímat o výrobu mobilů. Stal se z nich největší výrobce bateriií do noteboků. Snímacích čipů do fotoaparátů. Vyhráli boj o prosazení Blue Ray. Vyrobili a dále vyvíjejí nejůspěšnější herní konzoli. A také nakonec pohltili Minoltu a vrhli se na další vývoj fotografických přístrojů.

Hoši od Sony nejsou zvyklí hrát druhé housle. Samozřejmě že občas šlápnou vedle. Neustálé slepé uličky (kompresní formát Atrac, paměťové karty Memorystick, dokonce ani ta Beta se tehdy neujala, atd.) jim komplikují cestu, ale jejich technikcká řešení bývají velmi kvalitní. Dokonce i výroba se jim daří. Však on i ten Trinitron kromě větší propustnosti drátkové masky vítězil především díky životnosti, která byla daná neošizené výrobě katod.

Proto je moc dobře že mají C/N nyní takového soka v patách. Jako zákazníci na tom můžeme jen vydělat.

Citovat příspěvek

Autor: culis

2:14:07 25.02.2012

Hálelujááá ;)

Citovat příspěvek

Autor: Zbyněk...

2:05:57 25.02.2012

Sony samolitr nic balit nebude, zřejmě mnoho lidí tady, včetně odchozivších odborníků, má mlhavé představy, co vlastně Sony vyrábí. Většina si zřejmě myslí, že opravdu jen plejstejšny a zrcadlovky,které se nehodí pro vážnou (hehe) práci. Sony je světovým vedoucím vývojářem v oblasti zpracování obrazu. Všechny televize a vysílací pracoviště na světě jsou plné její technikou,kterou nikdo jiný nevyráběl. Např. profivideo Betacam nebo Digital Betacam které se staly světovou normou a další a další věci. Doma ještě jistě někdo má její televizi s přelomovou obrazovkou trinitron. A teď jako první uvedla novinku polopropustného zrcátka. 60% všeho, co vyrobí, prodá v usa, proto ty dobré ceny a tam také vede i nad C/N. Zřejmě mají jiné pojetí vážné práce. Takže obavy z ukončení vývoje jsou zbytečné, Minolta nemohla skončit v povolanějších rukách

Citovat příspěvek

Autor: Jirka X

21:08:45 24.02.2012

Byla by to velká škoda kdyby to Sony zabalila, ale na druhou stranu bych neměl dilema jestli tu svoji výbavu modernizovat nebo ne. :S Ale oni to nezabalí. Jsou to jen periody, kdy je jeden nahoře a druhý dole, nebo spíše o chlup níž. Vzpomeňme si na období před dvěma roky kdy přišli s A500/550. Kdo na ně v dané třídě od konkurence měl?

Citovat příspěvek

Autor: count

20:54:55 24.02.2012

Sice máš v "sonyrumorské" informaci nějaké chyby (např. těch 1830 megapixelů se mi zdá nějak moc...), ale budiž.
Samosebou, že Sony žije (nemá proč umírat), na tom pár zoufalých přeběhlíků ke Canonu pranic nezmění, ostatně ani na nich nezáleží, byť tady naplkali tolik pitomostí, že se jednomu dělá mdlo. Ostatně někdy mi to připadalo, jako by firmu řídili sami, anebo přinejmenším byli tamními vývojáři (- typický čecháčkovský syndrom). Připomíná mi to přiblbé (a mírně upravené): "opustím-li tě, zahyneš". A moc bych se nachechtal, kdyby se zhrzení hoši po čase pokorně vraceli nazpátek...

Citovat příspěvek

Autor: Mega_Obří_Lama

17:37:07 24.02.2012

na http://www.sonyalpharumors.com/ další novinky :) ...

v BŘEZNU 2012 výjde další verze firmware pro A65 / A77!
v DUBNU má dojít ke zvýšení většiny ceny u objektivů SONY .. čert ví proč ..

Jinak se tam objevil o neověřený plán nových fotáků v příštích měsících a pravděpodobně to cca i tak bude dle toho co se už vše psalo v poslední době .

[bold]PLÁN 2012 / 2013[/bold]

[bold]SLR:[/bold]
A600, 1830 megapixelu, 2012 (březen) -> A580 nástupce
A950 (a1), 36 milionů pixelů, 2013 (únor) -> A900 nástupce.
[bold]Hodně zajímavé, že 950 bude SLR a půjde o nástupce a900 (měl jsem za to že to bude a99) .. asi ještě poslední výstřel z aurory anebo si Sony nechává taky zadní vrátka pro návrat ke klasice .....[/bold] Jak moc dobrý by se dalo už trošku odvodit dle toho jak si povede nový Nikon D800, který by měl mít přesně ten stejný čip co Sony vymyslelo a bude uveden do oběhu snad koncem března.

[bold]SLT:[/bold]
A37, 16 milionů pixelů, 2012 (březen) -> A580 nástupce
A57, 16 milionů pixelů, 2012 (květen) -> A580 nástupce
A99, 24 milionů pixelů bude FF, 2012 (září)

[bold]NEX[/bold]
NEX-F3 2012 (březen) -> NEX-C3 nástupce
NEX-5G, 18,3 milionů pixelů, 2012 (září) -> NEX-5n nástupce
Fullframe NEX koncem roku 2013.

[bold]Chtělo by se mi zvolat ... sony stále žije :D [/bold]

Citovat příspěvek

14:39:14 17.02.2012

hm .. 2x týdne koukám na sonyrumors a začínám mít pocit, že se tam moc píše a málo pak dělá .o)

Nyní je tam článek se SR3, že by mohla být A600 .. nástupce A580 s klasickým hledáčkem .... parametry vypadají dobře ...

ZKOPIROVANO: překlad prase google.com

Poslední oznámila model s Optický hledáček: Sony A580
Můj přítel Carl Garrard (klikněte zde) dostal nějaké zajímavé tidbits od "staré" zdroje s dobrou pověstí. Podle něj bude nová DSLR A580 nástupce. Opravdu velký zprávou je, že Sony se nevzdal optického hledáčku kamery: " Bylo mi řečeno, že pro tuto chvíli Sony reakce na získané poptávky tržiště je udržovat tradiční a netradiční digitálních zrcadlovek v sklad, ale pouze dva OVF digitálních zrcadlovek by zůstat v sestavě. Prioritou je nyní kladen na SLT ale OVF ještě nejsou z řady. Alespoň zatím. Zřejmě je to dost náhlé přepínač strategie, podle něj . "

Vím, že A57 se blíží a zdroj také mi řekl, že je tu ještě jedna kamera přijde taky, ale nevím na specifikace dosud. Doufám, že mé soruces může potvrdit, že pokud se brzy pověst je to pravda nebo ne. Rozhodně bych rád, kdyby by to bylo správně! Zde jsou parametry Carl dostal od svého zdroje.

-Nový design těla, podobně jako A65 ve velikosti
-Větší jasnější OVF než A580 (ještě penta-mirror, snížení nákladů) na .92 x zvětšení "w / data překrytí" @ 97% pokrytí
- Podobné-Live View systém jako A450 (směrem pokračuje druhý senzor a mechanismy, které stojí peníze navíc), více tradiční hlavní senzor Živý náhled s podporou rychlejší detekci kontrastu AF zrcadlovek Sony než předchozí, tentokrát pro všechny objektivy
- 18.4 MP APS-C CMOS snímač
V návaznosti na 8fps zachycování s plnou autofokusu a měření schopnosti (A580 mohl udělat pouze 5fps s měřením / AF)
-Stejně jako baterie A580, A65, A77
Nové "široké pokrytí", 15 bodový AF systém (nový typ s 5 senzory křížového typu)
-Full HD 1080p video bude v ceně (bez specifika na to)
-Dva sloty pro paměťové karty (žádná specifika na typu)
-Nová pop-up blesk (nejsem si jistý, jak to bude fungovat, předpokládat, odrazit a pravidelné?)
- Stříbrné a černé provedení (v závislosti na území)
-Nové tišší zrcadlový box mechanismus a okenice
-První opona elektronická závěrka režim
-Moisture/dust Preventivní opatření (ale ne vlhkosti nebo prachu odolný)
-3 Vlastní funkční tlačítka
Aktualizováno-Quick Navi Nabídka rozhraní (předpokládejme, jako je A65 což není pravda Quick Navi jako A900/etc.)
-Dual Control kola, zadní je vyhledejte a klepněte na typ
-Z tohoto roku do podzimu

Já stejnak chci až a99 :D

Citovat příspěvek

Autor: F12

16:03:46 16.02.2012

hafi: jo to ja taky driv vyfotil vic expozic. Ted to ale dik 7fps a tomu ze casteji fotim dorovnavam. Nedej boze ze s tim zacnu cvakat timelapse :D

Citovat příspěvek

Autor: zdenda77

14:58:50 16.02.2012

No tak to by měl příště nechat výbavu doma a nemusí mít strach, že mu ji někdo zcizí :D

Citovat příspěvek

Autor: hafieror

23:19:15 15.02.2012

František. Napsal:
-------------------------------------------------------
> Ale zná někdo postup jak zjistit kolik má skutečně
> nalítáno?

Počkat si až ji bude prodávat Pepos. To je jistota. :-) Myslím to v dobrém. Osobně jsem na své první Sony A200 udělal za rok 20 tisíc expozic. Holt mladej a nevybouřenej a čím déle fotím, tím mnohem mín expozic. A zrovna Pepos už na expedicích běžně vyleze z auta, opře se, zapálí si a konstatuje. Tohle už někdo vyfoti líp a foťák ani nevyndá :-)

Citovat příspěvek

Autor: František.

21:34:39 15.02.2012

Už je to dlouho co jsem to zjišťoval, tak mi promiňte pokud to poplrtu.

Minolta 28-75/2,8 má na rozdíl od stejného Tamronu rádius na lamelách clony. Takže by měla mít lepší bokeh.
Když jsem kupoval svoje 28-70/2,8, tak byla cena Tamronu i Minolty stejná.

Citovat příspěvek

Autor: ranovak

21:01:41 15.02.2012

Lama: To se nedivím, že Tamron 28-75/2,8 je skvělý záklaďák. Vždyť je shodný s Minoltou (resp. v té době už asi KM) 28-75/2,8D prože pro Minoltu ho vyrávěl právě Tamron (jak už uvedl Daník). Akorát s tou měkostí u Minolty bych si nebyl tak jistej. V době, kdy jsem o něm ještě uvažoval byly ty recenze tak 1:1. Jednou vyšel lépe Tamron, podruhé Minolta... :S
Ale Tamron, pokud si dobře vzpomínám stál o cca 30-40% méně, což bylo jeho velké plus. Nevím jak je to dnes. Ani Minolta ani Tamron se moc často na paladixu neobjevují a já už to ani nesleduji...

Citovat příspěvek

20:54:39 15.02.2012

Když už tu pitváte skla pro FF tak to není žádné dilema .... není třeba hledat ve všem brouky!
Jako skvělý základák stačí Tamron 28-75 / F 2.8 .. stojí málo a je lepší na plnou díru jak origo Sony 28-75. Přímo jsem neporovnával .. pouze četl x srovnání a to mi stačilo, rozdíly byly znatelné. s tímto Tamronem už fotím asi čtyři měsíce (vyměnil jsem za Tamron 17-50 .. právě proto abych mohl "časem" plynule přejít na FF tělo).

fotonemeskal.cz:
v březnu má vyjít nový model Sony A57 .. nástupce A55 ... opět 16 mega .. nikdo neví v čem to bude lepší .. zmen bude asi hodně málo ...

Citovat příspěvek

19:32:57 15.02.2012

Danikk - Jsem rád, že potvrzuješ co jsem napsal výše. Přikládám jednu ukázku.

Citovat příspěvek

Autor: Danikk

19:13:54 15.02.2012

Jo Radek to napsal za mně. Omlouvám se, samozřejmě jsem měl na mysli 28-75/2,8 D. V podstatě rebrandovanej Tamron.
Chtěl jsem tím jen dát najevo, že FF 24Mpix automaticky neznamená, že musíš mít jen G skla nebo CZ.
Zkoušel jsem např. i Minoltu 35-105 a taky se to dalo. hlavně ty Minoltí skla mají úžasné barvy.

Nejhorší sklo které jsem měl nasazené byla Sigma 24-70/2,8. Možná jsem měl jen smůlu na kus, ale pravá půlka obrazu a rohy byly naprosto nepoužitelné při jakékoli cloně, aberovala jak prase a barvy z toho lezly děsný.

Citovat příspěvek

Autor: ranovak

17:57:50 15.02.2012

Dan měl na mysli tu prostřední Minoltu 28-75/2,8

Citovat příspěvek

16:01:33 15.02.2012

Danikku, Minolta 24-70 nedělala.
Byla 28-70/2,8 [bold]G[/bold], což je samozřejmě nejlepší objektiv v daném rozsahu.
Pak byla 28-75/2,8 která je hodně dobrá a mám jí také. Funguje na APS-C i FF výtečně.
A nyní je 28-75/2,8 SAM, což je opticky to samé jako od Minolty, jen doplněné o SAM. Jen v jiných plastech.

Citovat příspěvek

15:40:54 15.02.2012

Ok Jirko.

Citovat příspěvek

Autor: Jirka87

15:30:45 15.02.2012

Jirka X : Já jsem to myslel tak, aby člověk netoužil nutně po super těle a nekrmil to například tímhle :

http://www.megapixel.cz/sigma-70-300-40-56-dg-macro-sony#parameters

František : Za dobré sklo považuju třeba tu Sigmu 100-300/4 kterou jsem měl. Minoltu 85/1,4 jsem neměl, ale kdybych ji měl, nepřecházel bych od Sony. Tak třeba i tu. Stačí ?

Citovat příspěvek

Autor: Danikk

14:23:05 15.02.2012

Já jsem používal nějakou dobu na A850 Minoltu 24-75/2.8 (5-6 tis. Kč) a musím říct, že naprosto v pohodě. Samo, CZ je ostřejší ;)
Dosud používám Min 17-35/2.8-4 D (cca 4-5 tis.) a též bez problémů
Dále jako širokáč Minoltu 20/2.8 (5-6 tis.) - max. spokojennost

Takže že by se museli používat drahá skla, to zas úplně pravda není.

Ano záklaďák jsem vyměnil a pořídil CZ 24-70, protože jsem potřeboval rychlost a perfektní ostrost.

Citovat příspěvek

13:25:22 15.02.2012

Z hlediska nepoužitelnosti objektivu na DSLR FF mohu doplnit jednu konkrétní:

Mám Tokinu 24-200 která je FF.
Naprosto v pohodě fungovala s Dynax7.
Ještě lépe se mi jevila s KM Dynax7D na APS-C.
Jako naprosto nepoužitelná se projevila na FF A900 kvuli brutální vinětaci v celém rozsahu ohnisek.

Citovat příspěvek

11:54:05 15.02.2012

Jirka 87 - Nechci tě pořád opravovat, ale musím. S ohledem na neznalé návštěvníky tohoto webu.

A 850/900 zase nevyžaduje až tak špičková skla jako si dost lidí myslí. Z obyčejného seťáku dokáže vytáhnout více než APSC s polovičním rozlišením. Myslím tím hlavně co se týče rozlišení a ne další optické vady.

Citovat příspěvek

Autor: fotonemeskal.cz

10:44:14 15.02.2012

Nevím, nějak mám divnej dojem z označení A77,A99 ale dojem je jedna věc a dobrá fotka je podstata. Budu ještě čekat ale i moc pix. není pro mne ten ořech.
I A850 či A900 je dost dobrá volba ale je to asik již starší (nezavrhuji).

Citovat příspěvek

10:42:48 15.02.2012

Je sice dobré radit, že si má dát pozor na to kolik má závěrka u A850/900 nalítáno.
Ale zná někdo postup jak zjistit kolik má skutečně nalítáno?
Podle číslování souborů s obrázky to udělat nelze.

Jirko, co považuješ za dobrá skla? A prosím něco méně ambiciózního než G-čková skla.

Citovat příspěvek

Autor: fotonemeskal.cz

10:39:21 15.02.2012

Tak se MirusT stav. V Jesu jsem od 9:00 do 17:00hod furt. Měj se a pokecáme.

Citovat příspěvek

Autor: Jirka87

9:57:00 15.02.2012

Tazateli jste teda až na Miruse a duffu moc nepomohli.... :D

Já si myslím, že má smysl kupovat A850 či A900. Otázka je kolik ta těla budou mít dnes naběháno. Asi nikdo si to nekoupil domů na rodinné fotky, takže to chce opatrný výběr...A taky za předpokladu, že máte peníze na víc než dobrá skla. Pokud si to na sebe vydělá, tak bych do toho šel taky, jenže to není můj případ. Jsem nadšený cvakálista a to co chystám teď mě už tak dostane na nějaký ten týden, spíš možná měsíc do nuly :D Takže FF neplánuju ani náhodou.

Citovat příspěvek

0:42:48 15.02.2012

viz: http://www.sonyalpharumors.com/ :

no vidíte ... už jim to docvaklo viz článek SR4 k a99 ... měli v plánu dávat 28 mega a dali 24 aby to šlo víc na ostrost a menší hluk .. 36 mega bude až v roce 2013 pro fanatiky pixelu..
Konečně vědí co lidi fotící playstationem chtějí ...
Kdyby ten článek byl skutečně pravdivý i v tom, že důkladně analyzují nedostatky a77 a ohlasy uživatelů a proto uvedení a99 oddalili o 6 měsíců tak se můžeme snad těšit na spasitele :D

ale třikrát běda, jestli bude ostuda :) to už bych nedal ani já ...

Citovat příspěvek

Strana výpisu

4

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: