Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

nové SONY

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: nové SONY

Autor: bumper

15:05:25 08.03.2012

ranovak Napsal:
-------------------------------------------------------
> Lama: Nevím jak jsi přišel na cenu 120.000 Kč.
> Tělo C5DIII stojí cca 82.000 Kč...

Tady stojí dokonce jen 69.990,- s dph :) http://www.alza.cz/canon-eos-5d-mark-iii-d306342.htm To je docela drsnej rozptyl, v deseti shopech mají předobjednávku těla od 120.000,- do 145.000,- a v Alze za 69.990,- teď je otázka kdo v tom předběžném nacenění udělal chybu :)

Citovat příspěvek

Autor: Mega_Obří_Lama

21:39:19 07.03.2012

Danikk:
já tomu taky nerozumim ale jak napsal bilbo, že počká na 36 megový snímač .. nějak mě chytlo podezření, jak vlastně přišli na ten 24 megový .. to je celé ... už maji senzor hotový (36) prodavají ho nikonu a současně ohlasili přichod FF 24 mega...

Prostě a jednoduše jestli to bude vycházet z toho co je u D800 a bude to "nějak" okleštěné nebo jestli půjde uplně o něco jiného třeba ... kdo se v tom má už vyznat ;)

Raději na to už nebudu myslet .. to bude nejlepší a uvidíme :D

Citovat příspěvek

Autor: Danikk

21:09:58 07.03.2012

Lama: Jak může býýt čip dimenzován na méně mega? Tomu nerozumím. To jako že by softwarově resamplovali na 24Mpix? To jsi se nějak utnul ;)

Citovat příspěvek

Autor: bilbo

20:46:21 07.03.2012

Mega_Obří_Lamo,
jsem trpělivý a vím, že 36 Mpx letos asi nebude, jasně je to dohoda s Nikonem. (td) Snímač 24 Mpx bude jen vylepšený stávající z A900, maximálně s inovovaným Bionzem. jestli jsi projížděl snímky z Nikonu D800, tak nevím co by jsi chtěl ostřejšího. Dělají dvě varianty, jednu je bez filtru pro anti-aliasing, která dává výsledky jako středoformát, ale má sklony k tvorbě moaré a zubatým hranám.
Radši si počkám do příštího jara, doba pro abgrejd je u mě 3-4 roky, to už bude všechno úplně někde jinde, mezi tím budu trénovat s NEXem-7. :D

Citovat příspěvek

17:43:59 07.03.2012

bilbo:
[ital]Snad mi to učení ukrátí čekání na nový FF, rozhodně 36 Mpx, protože mě na snímcích z D800 přesvědčil, že ten snímač je dobrej [/ital]

Myslíš, že v tom FF modelu v září bude jiný snímač? Má mít "jen" 24 mega ale myslel jsem že to bude na stejné techlologii komplet ... oznámi uvedení totiž současně, že udělají odlehčenou verzi na 24 mega a pak bude 36 mega a dle udajně nějáké dohody s Nikonem s 36megovkou počkají na rok 2013 .. jinak stejné snímače? .. tak pokud jsem to pochopil správně, měl by tam být ten čip co je v D800 ale dimenzován na méně mega a s tím by zase mohla být daleko lepší ostrost a nižší šum oproti té 36 megové verzi?

Že bych se zase pletl ? :S :S

Citovat příspěvek

Autor: jiri.sefrna

13:56:52 07.03.2012

Nooo, Martine, paráda, to už jo, tam ten snímač předvádí jiný kousky ;) pořiď si redukci na M42 a hodně kvalitních skel je halda za pár kaček, dnes jsem si hrál s NEX 5N a moc se mi líbil, MF je díky těm červeným liniím zaostřených hran parádní a výstup byl taky super. Času máš dost a většina věcí ti neuteče ;)

Citovat příspěvek

Autor: F12

13:44:36 07.03.2012

Prvne gratuluji. Taky bych ho rad mel. No nevim jak to porovnas. Chtelo by to i ten druhy adapter bez zrcatka. Musis mit prece stejne sklo.
Co se tyce snimace, ten dobrej asi bude jak v nexu tak v D800. Ale Nikon z toho zatim vzdy vytahnul vic.

Pak posilej fotky. Nex7 nebude mit kazdej. A preju prijemny rozbalovani z krabice. Je to luxxusne zabaleny.

Citovat příspěvek

11:34:38 07.03.2012

Jirko,
konečně jsem se dočkal a v pátek budu mít nového NEXe-7. Zatím jen se seťákem 18-50 a 30/3,5 Macro. Redukce LA-EA2.AE bude až v první polovině dubna. Pak budu moci objektivně porovnat to údajný kurvítko polopropustný třeba na 24-70 CZ.
Když jsem prostudoval manuál k NEX-7, tak jsem se osypal. Něco tak komplikovanýho v nastavení a ovládání jsem ještě v ruce neměl. Asi budu dlouho vzpomínat na jednoduché ovládání joystickem a přímým ovládáním základních funkcí(td) :D
Snad mi to učení ukrátí čekání na nový FF, rozhodně 36 Mpx, protože mě na snímcích z D800 přesvědčil, že ten snímač je dobrej. ;)

Citovat příspěvek

Autor: jiri.sefrna

7:56:45 07.03.2012

No Lamo, myslím,že to nebude s tím C 5DIII tak špatný
ISO 12800
http://216.18.212.226/PRODS/canon-5d-mkiii/FULLRES/E5D3hSLI012800.JPG

ostatní ISO je tady:
http://www.imaging-resource.com/PRODS/canon-5d-mkiii/canon-5d-mkiiiA7.HTM

Jinak já chloupky v nose mohl počítat i na portrétech od Sony A900, s tím jsem neměl nejmenší problém

Citovat příspěvek

20:26:42 05.03.2012

.. mě se spíš začíná líbit, jak tábor Nikonu opěvující D800 začíná postupně hanit Canon 5D markIII a opačně .. kdo má víc zprasené fotky, které se zatím předběžně ukazaly z pofiderních zdrojů ...
Úplně mi to připadá, jak když se tu prasila a77 (taky jsem přilil kanistr benzínu do ohně) .. naprosto totožné , hlavně fakt divné, jak vidím zcela stejnou paraleru, že i u Canonu řikají, že novější fotáky Canonu prasí .jpg. Jiný zase 7d řiká 18 megový humor a nyní 22 megový humor 5D m. III. fakt divadlo.

Z toho plyne jedna věc :D lidi jsou hovada srz značky a to samé co se kritizovalo u nás je i u nich :) vždycky se tam někdo najde, kdo to přetřásá .... nekonečné diskuze a blábolení. Každý chytrý jak radio a každý se vydává za zkušeného kritika.

Fakt k snímchu ... jestli budu někdy nějáký foták takhle hanit, připomeňte mi, abych si dal pohlavek.
Nikdy jsem nešmejdil co se děje u canonu nebo nikonu ale tohle člověku docela rozsvítí obzory.

(haněnní jsem četl na foru nebo na dizkuzi u článku k C5DM.III plus na webech, najít se toho dá mraky a je to furt dokola)

tohle je prý portrét z Canonu 5D Mark III ... no vodovky ne? to samé jak tu bylo ukázáno k A77 a ani to nemusí mít SLT :)
[url]http://web.canon.jp/imaging/eosd/samples/eos5dmk3/downloads/08.jpg[/url]
Chápu, že zprasit se dá cokoliv ale vysvětlete mi někdo, proč tohle je k nalezení na stránkách canonu v japonsku ... a jestli to bude číst fanatik Canonu, tak nic proti, ten foták bude určitě špička taky ale je přesně vidět, jak ty fotky (rádoby srovnávačky) jsou neobjektivní ... bůh ví jak jsem reálně tu A77 taky pomluvili realita bůh ví jaka je ....

D800 portrét (36mega)
[url]http://chsv.nikon-image.com/products/camera/slr/digital/d800/img/sample01/img_02_l.jpg[/url]
kvalita mi připadá skutečně špičková (tu) mohl bych té slečně počítat chloupky v nose ...

Zabrousil jsem trochu mimo "nové Sony" ale špetkou to sem pro zajímavost taky patří vzhledem k tomu čipu, který D800 má a pochazí od sony .. snad to SLT moc nezprasí.

Citovat příspěvek

Autor: *

17:45:56 05.03.2012

http://www.oehling.cz/inshop/scripts/set.asp?page=2&level=88&RecCount=36

Citovat příspěvek

17:36:50 05.03.2012

A to těch 120.000,- je tam ještě jako nejlevnější cena ;)

Citovat příspěvek

11:49:23 05.03.2012

ranovak:
jednoduše, www.zbozi.cz .. pár eshopů už to tam za 120 tisíc má :D asi čekají, že si to někdo u nich předobjedná ....

Citovat příspěvek

Autor: *

11:49:08 05.03.2012

04. 03. 2012 20:34

Vypadá to, že stejná technologie čipu je také použita u APSC modulu RICOH GXR A16 24-85mm...

Citovat příspěvek

Autor: František.

11:41:34 05.03.2012

Že s ukončením DSLR u Sony šlápli vedle, o tom jsem přesvědčen a budoucnost ukáže.
A jsem přesvědčen, i o tom, že se toto rozhodnutí nezmění. Marketingově není problém ohlašovat a oddalovat vypuštění nové verze několik let - stačí se kouknout na Microsoft.
Ale kategorickým prohlášení "už nikdy více" přijdou právě o ty zákazníky, kteří jim v tomto segmentu dělali největší odbyt.
Amatér se seťákem z kitu jim ROI neudělá.

Ovšem, že světlu se do cesty nemá dávat nic jiného než objektiv, na to asi přijdou už pozdě.

Citovat příspěvek

Autor: ranovak

9:58:53 05.03.2012

Lama: Nevím jak jsi přišel na cenu 120.000 Kč. Tělo C5DIII stojí cca 82.000 Kč... ;)

Citovat příspěvek

9:09:20 05.03.2012

Jirka X:
já to četl tady ale jen taky na foru a kdo ví jak to skutečně je ... ale bude zajímavé mrknout jak si nový Nikon s 36 mega čipem od sony povede a jaké budou výstupy z něj .. pokud má sony přijít nejprve s 24 meg. menším bráškou tak by ten čip s méne pixely mohl být luxusní kousek co do ostrosti a hluku ale už se v této rovině bojím jakkoliv spekupovat :D

ted přišel C 5D mark III a už to má pár eshopu v nabídce s cenou za 120 tis. takže fandím bezpochyby Nikonu (tu) .. než bude a99

Citovat příspěvek

Autor: Jirka X

20:34:37 04.03.2012

Mega_Obří_Lama - Do konce roku to asi nebude. Někde jsem četl, že Nikon má na rok na tenhle čip exklusivitu.

Citovat příspěvek

20:04:26 04.03.2012

bumper :
také jsem to četl a bohužel no .. jak tam psali bylo to váhy SR2-3 tak to tak bývá někdy ale platí, že v březnu výjde nový model (vylepšená verze k a55) a v září profi a99 FF SLT tělo s několika FF skly :o) a další profi tělo na 36 mega je také jasné, že bude, když to narvali zatím u Nikona do své vlajkové lodi .. jestli to dají ještě před Vánoci nebo až do roka 2013 se uvidí ale bude to asi dost drahá hračka na focení.

Teď by mě zajímalo, kolik cca a99 bude v září stát ... jestli se těšit nebo to rovnou postit z hlavy :)

Citovat příspěvek

15:04:02 04.03.2012

Mega_Obří_Lama Napsal:
> PLÁN 2012 / 2013
>
> SLR:
> A600, 1830 megapixelu, 2012 (březen) -> A580
> nástupce
> A950 (a1), 36 milionů pixelů, 2013 (únor) ->
> A900 nástupce.

Tyhle foťáky od Sony podle všech nejnovějších informací nebudou a osobně se tomu vůbec nedivím.

http://thedigitalvisual.com/contrary-to-popular-belief-the-rumored-sony-a600-may-not-be-in-the-works

http://www.sonyalpharumors.com/sr4-there-is-no-a600-and-there-will-be-no-dslr-camera-anymore/

Citovat příspěvek

Autor: hafieror

21:11:51 03.03.2012

Tak tenhle tvůj komentář mě teda dneska odrovnal. Jeden denně takovej a žiju do sta.

Citovat příspěvek

Autor: pepos

20:20:31 03.03.2012

Izák je známá postavička která se zde objeví tak jednou za půl roku. S jeho názory moc nesouhlasím, ale co jsem přešel na Canon tak je alespoň dočtu do konce :D

Citovat příspěvek

Autor: count

18:55:26 03.03.2012

Izák: pánbůh s námi, zase jeden renomovaný odborník na firmu Sony, čecháčkovstvím jenom kvete...

Citovat příspěvek

16:01:57 03.03.2012

Izak Napsal:
> Jinak SONY nikdy nehrala 1 housle a nikdy nedelal
> dobrou elektroniku, vzdy to byla druhorada znacka,
> to jen Cesi...

:D :D :D :D (tu) To musí bejt hodně slušněj matroš na čem jedeš.

Citovat příspěvek

13:28:51 03.03.2012

Izáku,
jdi na Sinaj, jsi podchlazenej (možná zastydlej), tam se ti mozek trochu ohřeje. :D

Tobě je asi líto, že se tu atmosféra zklidnila a začal vládnout smířlivý duch, že? (td)

Jinak si prostuduj statistiky prodejů značek na americkém kontinentě, ty Čechu. :D

Citovat příspěvek

Autor: ef

3:37:36 03.03.2012

co hulis izaku?

Citovat příspěvek

Autor: Izak

3:00:59 03.03.2012

SONY a zrcadlovky ... jak kdo na ne mel, vzdyt byl looser o veskere profiky prisle v dobe, kdy misto nastupce D7D prisel s palstaekm pro decka.
Od te doby to jde s kopce a dnes uz ani zadne zracdlovky delat nebude.

Dela NEX a ten jim jde, dela snimace, dela fotaky do mobilu a levne kompakty s elektronikou na snimaci pod cidli ... to jim celkem jde a tim to ve fotacich konci.
Jeste ma kamery ... ale amateri maji radeji 3CCD a nebo zrcadlovky ... takze uzjen profi trida a ram kraluje RedOne ...

Jinak SONY nikdy nehrala 1 housle a nikdy nedelal dobrou elektroniku, vzdy to byla druhorada znacka, to jen Cesi, co povazuji Swrackopf za znacku a nebo si pletou konfekci a krejcovinu, pror Nike, Puma, Adidas ... to vse jsou jen obycejne druhorade znacky ... stejne tak SONY ... neurazi, ale taky nedachne.

Citovat příspěvek

Autor: F12

10:12:53 26.02.2012

No playstation jsem zminil. Sice ho porazi xbox, ale porad je to silna pozice. Jenze PS jako hardware se prodava pod cenou a vydelava se na hrach. Zase na druhou stranu, ze Sony nespi dokazuje novej prirucni playStation vita, kde narvali vsechno co mohli. Oled display, tlacitks, dotykovej display, kamery, gyro senzory, touchpad na zada a to vsechno za 6tis.
Ale zase to bude mit tezke protoze vetsine ted staci dotykovy mobil s jednoduchyma hrama.

No asi radsi zpatky k fotakum. :)

Citovat příspěvek

Autor: Zbyněk...

20:01:55 25.02.2012

to F12
zapoměls na ty plejstešny, tam to asi bude pro chápání nejsnažší

Citovat příspěvek

Autor: bmx

14:58:28 25.02.2012

taky mam na te slave svou zasluhu... :D