Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

nové SONY

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: nové SONY

Autor: Obri_Lama

16:01:50 20.04.2012

fotonemeskal.cz:
já jsem v obraze, díky tomu, že hooodně toho už asi přes rok čtu .... čtení a praxe jsou dvě věci, takže taky nemusím mít pravdu a nikdo jiný bude mít názor opačný. Není to tak dlouho co jsem neuměl ani pořádně zaostřit asi tak dva roky nazpět ;)

Těžko se mluví o Sony modelech, když zatím nikdo nic přesně neví jen co se objeví na SR i když s vysokou pravděpodobností to tak bude, protože jim to zatím vychází.

Čip z D800 bude ve fotáku od sony až zkraje roku 2013, protože mají spolu s Nikonem takovou dohodu, aby mohli prodat co nejvíc D800. Kolik bude tenhle model u Sony stát se neví ale psalo se že půjde o ultra profi model, který bude mít i integrovaný grip, takže si myslim, že bude stát okolo sto táců ... bude to prostě top .. označení není ani známo ale ví se na 100%, že bude.

Ten menší model, který má být srpen/září má taky nový FF čip a bude mit "jen" 24 mega .. jestli bude vycházet z toho velkého 36 megového, měla by tam být (spekulace) ještě větší důraz na nízky šum.

D800 nemumí rychlé seriové snímání .. těch 36 mega je prostě moc a jede to tam na 4 snímky/sek. u toho menšího 24 mega je odhad jestli si to dobře pamatuji 10 snímků / sekundu ale nikdo ti ted neřekne přesné parametry ...... psalo se taky, že a-99 může mít 102 ostřících bodů a všechny křížové! že už na to je prototyp atd .... ale finální verze může být jiné.
rovněž se na SR před pár dny objevilo, že Sony chce aby A-99 stála méně než D800. Jsou to zatím jen střípky a brzy ten model stejnak představí a oznámí a bude to oficiální.

buď ještě počkáš a to protože je a99 za dveřmi bych tedy počkal .. protože stejnak D800 je snad problémově k dostání a Canon 5D mark III stahují z prodeje kvůli výrobní vadě LCD, takže bůh ví jakou budou mít pak dostupnost. Canon to tentokrát dost uspěchal pod mě :) nebo na Canon padla karma od lidí co již odešlo se slovy, že jen Canon je foták a tohle je plystation, SLT kurvítko a ilitace focení atd ... njn sranda ;)

Citovat příspěvek

Autor: fotonemeskal.cz

13:12:35 20.04.2012

Ahoj Lamo (Petře), dost ses rozepsal a jsi i dost v obraze. Cena by asik neměla bejt větší než je Nikon D800??? Jedná se mi o to, že si myslím, že se čeká na ten zázrak již dost dlouho a ten zázračnej čip co je j D800 by v tom novém neměl chybět.
Novej bude řada Axx a nebo spíše by mělo být řady Axxx???
Jde mi o kvalitní velký čip s mnoha pix. a dostatečnou rychlostí pro focení přírody.
Jirka X: já tuším, že každej bude chválit to, co používá a také že si člověk časem zvykne jak s tím fotit ale i ho pak mrzí, že nedal a nemá lepší. 
Stále teda čekám a asik je nás více, i nutkání prodat mělo a i má více adeptů. Dík všem Lukáš

Citovat příspěvek

10:58:39 20.04.2012

Zbyněk...
víš jak se to řiká .... Kdo chce psa bíti, tak hůl si vždy najde :) ;) ať si píše co hrdlo ráčí :)

Citovat příspěvek

Autor: Zbyněk...

23:40:15 19.04.2012

to Pepos
já když čtu příspěvky tvé a dalších před pár lety, tak se také nestačím divit :D :D :D

Citovat příspěvek

22:34:12 19.04.2012

pepos:
njn jdu rychle kupředu co :D mě když něco chytne ........

Citovat příspěvek

Autor: pepos

21:23:22 19.04.2012

Lamo, fakt obdivuju jaký se z Tebe stal za rok odborník a umíš poradit. Když čtu Tvoje příspěvky o rok zpátky tak se nestačím divit :D

Citovat příspěvek

Autor: Jirka X

16:24:08 19.04.2012

fotonemeskal.cz - Záleží na tom co fotíš. Já když nepotřebuji video, panoramata, vyšší ISO, tak nedám na A850 dopustit. Pořád je s výkony hodně vysoko a to rozlišení má své výhody. Ani nepotřebuji tele. A 700 už je za zenitem, A580 je dobrá, ale s menším hledáčkem. A65/77 někteří zatracují, jiní chválí. Rozhodující je, co od ní čekají. Osobní zkušenost ale nemám.

Citovat příspěvek

Autor: zdenda77

16:07:32 19.04.2012

lama: Já už mám nakoupená skla taky od Sony a to tři plus blesk atd ... nebudu to prodávat abych jen přešel ke Canonu nebo Nikonu a opět vše nakupoval za plné ceny nebo z druhé ruk [bold] ... to radčí zahodim z okna a přestanu fotit úplně. [/bold]
Pokud by se tak stalo, dej včas vědět;) Lecjakému začínajícímu fotografovi by nevadila tvá sestava - vlastně když by byla zadarmo ;)

Citovat příspěvek

15:29:23 19.04.2012

fotonemeskal.cz:
čau,
zaleží kolik hodláš do fotáku investovat .. A-99 bude pravděpodobně stát okolo 60 tisíc (možná víc) což by bylo dobrý pokud to bude FF s 24 mega a bude to opravdu vychytané do detailu. Původně jsem čekal na A-77 ale jak jsem viděl předběžné fotky věděl jsem, že za to nedám ani 40tisíc a ani 30tisíc a radči zůstanu u své starší A-550, která slouží dobře a stěžovat si na ní nemůžu.

A700 bych nekupoval .. na paladixu za ní stále chtějí +- 14 tis ... a580 se tam jen tak neobjevuje a A-77 bych doporučil, pokud by stála tolik co stojí A-65. Ta kvalita výstupu je tam hold horší a s tím nikdo nic už neudělá.

Já už tu psal dříve, že čekám na A-99 a očekávám od toho kvalitu za ty prachy bez debaty. Neberu žádné polovičaté řešení a žádné zavírání očí nad problémem. co jsem viděl výstup z A-57 byl jsem dost překvapen, že se Sony vschopilo a posunulo kvalitu o generaci dopředu a od FF A-99 bych už očekával profi úroveň.

Sony má teď hodně špičkové čipy viz Nikon D800 i na 36 mega s maximálním hodnocením na D. marku už to sahá až na úroveň středoformátu! (takové hodnocení tam běžné DSLR vůbec nikdy neměly),takže ten menší 24 megový čip by měl být podle mě na špičkové úrovni a nezbývá než se do té doby modlit co vyleze na povrch (proto taky často chodím ted na SR a pozoruji, čekám ...). Navíc Sony čipy mají špičkový dynamický rozsah a podání barev, dá se s tím pak pohrát u Canonu je to o level horší.

modely a850/a900 bych taky neřešil (ani ceny neklesají a z druhé ruky taky nic moc) .. dneska ty čipy jsou fakt o dvě generace někde jinde a u a-57 je vidět že i přes SLT to bude mít parádní výkony. Takže uvidíme do sprna/ září .. určitě mnohem dřív (pár dní, pár týdnů) odkryjí daleko přesnější informace k A-99 a budeme chytřejší ....

Já už mám nakoupená skla taky od Sony a to tři plus blesk atd ... nebudu to prodávat abych jen přešel ke Canonu nebo Nikonu a opět vše nakupoval za plné ceny nebo z druhé ruky ... to radčí zahodim z okna a přestanu fotit úplně.

Já věřim , že na to Sony má a podle poslední zprávy Sony korporace přesunuje větší balík pěněz do vývoje fotáku a čipů, takže naopak ted se to teprve začně rozjíždět díky investicím do vývoje a výroby, kterou označili za prioritu číslo jedna. Oficiální zpráva ředitele Sony je taky k dohledání kde to píše jaké mají nově priority.

Citovat příspěvek

Autor: fotonemeskal.cz

15:03:53 19.04.2012

Lamo (Petře), Františku, Jirko a další ...

Zdravím kolegové,
Má cenu kupovat Sony A700, A580 či A77 a nebo ještě čekat na FF??? A850 je již starší a dokonce ještě někdo uvádí i A900 v položkách.
Chtěl bych něco lepšího a asik již FF ale připadne mi, že Sony stále zpomaluje (nebo stojí). Nerad bych se snažil pod cenou prodávat to, co mám a přecházel třebas na Canon ale asik to bude jediná cesta.
Jedná se o to, že když koupím tak si nechcu po čtrnácti dnech nadávat, že jsem měl počkat s tou A77!!! I ta A77 něco stojí a třebas s tou A99 již takovej rozdíl nebude ale co zas ten FF. Levnější než A99 bude zas A850 s FF. A tak stále nevím a ždímám KM 7D a čekám.
Očekával jsem březen 2012 a je zas duben a nevím.
Děkuji za radu či povzbuzení co dělat. Lukáš

PS: vím, že fotku nedělá tělo ale sklo a správné vidění se zachycením okamžiku. Jen ten FF s megama mne stále láká!!!

Citovat příspěvek

10:20:34 19.04.2012

Asi si založím svoje vlastní vlákno, když sem píšu jen já :D

Podle SR nebude A99 nic převratného co do nových funkcionalit ale měla by to být vyšperkovaná A77 ve FF provedení s daleko lepším AF (psalo se o 102 bodovým AF že testují v prototypu ale to určitě ve finále nebude) a ještě lepším ele. hledáčkem než měla a77 + a hlavně s novým FF 24 Mpxi čipem! no nevím jak to funguje ale možná to bude založené na čipu který davají do D800 (36 mega) ale se slabším rozlišením z něj , což by pak zaručilo ještě lepší výstupy proti šumu, kdyby ho poddimenzovali s tou technologií ;) to je moje uvaha ...

Spíš by mělo jít o důraz a vyřešení všech věcí co posbírali za kritiku z A77, takže si osobně myslím, že půjde hlavně o max. kvalitu výstupu a výkon za horších světelných podmínek ... což mi mluví z duše. ani ted nevyužívám vše co mám ve starší a550ce za funkce.

Taky tam ten človíček píše, že jim půjde o to, aby cena byla atraktivní proti N. D800 a C. 5D m III. Odhad je 2.500$ a přijít by měla v měsicí srpen/září.

Citovat příspěvek

Autor: Mega_Obří_Lama

13:05:10 12.04.2012

zase jsem zabrousil na SR :) kde je zase pár zajímavostí ...

Sony propustí 10.000 lidí, protože mají velké finanční ztráty .. největší v historii Sony a to díky TV průmyslu, kde je drtí levnější Samsung + další vlivy (krize, živelné katastrofy a zastavené továrny v Thajsku atd ..)

Pro nás dobrá zpráva, protože nová strategie počítá hlavně s posílením digitálního zobrazování (SLT, NEX, čočky, kamery + herní průmysl).

výtah z oficiální zprávy ...

Priorita 1.
[ital]Sony posiluje rozvoj obrazových senzorů, technologií zpracování signálu, objektivů a dalších klíčových digitálních zobrazovacích technologií, ve které vyniká, a plánuje využít tyto technologie v obou svých spotřebního zboží (jako jsou kompaktní digitální fotoaparáty , digitální videokamery a výměnných objektivů digitálních fotoaparátů) a vysílání a profesionálních výrobků (např. průmyslové použití kamery a bezpečnostní kamery) s cílem dále posílit a rozlišovat Sony celkové produktové řady. Společnost rovněž plánuje rozšířit používání těchto klíčových technologií napříč širokým spektrem podnikových aplikací, od bezpečnosti přes lékařské, dále rozšířit rozsah svého digitálního zpracování obrazu firmy. Sony se zaměří na celkové tržby o 1,5 bilionu jenů a dvouciferné marže provozního zisku ze strany spotřebitelů i odborníků a podniky obrazovém senzoru díky FY14. " [/ital]

[bold]Boj o pozici na trhu fototechniky teprve začíná (tu) ;) [/bold]

Citovat příspěvek

Autor: František.

23:03:53 27.03.2012

FF čip je asi tak velký jako dvě APS-C na výšku vedle sebe. Takže pokud uděláš z FF digitální zoom na APS-C, tak dostaneš rozlišení cca 12 MPix.
Protože rozměry nejsou přesně FF 24x36 mm a APS-C 18x24, tak se mi to nechce počítat přesně.
Ale zhruba výřezem APS-C z FF dostaneš podobné rozlišení jako u 14MPix. Navíc s možností plovoucího okna (výřez si uděláš podle sebe).
Např A900 má přímo nastavení APS-C formátu - kvuli měření expozice jen v ploše APS-C.

Čímžto máš zase svých 600mm :-) i na FF.

Citovat příspěvek

15:11:17 27.03.2012

na FF nemáš 1,5 crop faktor. Tam je 400 opravdu (jen) 400
Megapixely tu mají rádi všichni, ale než si koupili FF tak to všem "stačilo" a nikdo fakt víc nepotřeboval a byl to jen marketingový trik atd. :) podívej se do diskusí pár let zpátky, to se fakt pobavíš :D. S příchodem A900 to bylo najednou jinak. Všichni zase "pochopili" něco jiného, jako "pochopili" nedávno, že vlastně musí k Canonu :D :D. opravdu to stojí za to, podívej se hlouběji do hystorie vláken. Ne že by tu nebyly dobrý rady a postřehy, ale zdaleka ne všechno se dá brát vážně

Citovat příspěvek

14:56:48 27.03.2012

Zbyněk...
však to má asi každý ;) ale s vyšším rozlišení se více fotek povede a bude lepší výběr z čeho těch pár výbraných fotek poskládat ;)

To jsem tu jako jediný, který má rád megapixely? :D pro mě bude první meta až budu mít cenzor na 24 m. Jo a mimochodem :S

:D [bold]začaly se mi v hlavě honit divné úvahy[/bold] až mě to děsí .... :D
jen příklad .... teď mám tělo se 14 mpxi ale násobí se mi ohnisko 1,5x .. takže s 400mm mam po přepočtu 600mm ...
když bych měl FF s 24 mega příjdu o 1,5x násobek .. bude to kreslit víc na šířku a detailněji a budu mít max dosah u té roury 400mm jako na malém snímači ted 270mm (270 x 1,5 cca = 405 ) ... ale s nárustem rozlišení :)

Takže fotky, které jsem fotil na malém snímači na max ohnisku 400mm a byly v celém poli vyfocené už asi nenafotim na FF ve stejné kvalitě ?????? pochybuji, že by ten rozdíl 1,5 nasobku přiblížení dohnal přírustek + 10megapiselů ? nebo ano ????

Citovat příspěvek

13:58:18 27.03.2012

víc sedím u počítače nad úpravama než fotím a má to smysl. Z dne focení vyberu fotky možná tři čtyři, s těmi si vyhraju a zbytek letí do koše

Citovat příspěvek

11:00:36 27.03.2012

Danikk:
chápu proč to píšeš ale v mém případě už je to OUT možná tak dva roky (1,5), když jsem honil zvířata po lese s 200mm sklem a z ruky ke všemu :D .. začínat se nějk musí ...

Jestli si půjdu fotit na louku pampelišku, která tam stojí a neuteče, tak si fotákem zazomuju jak potřebuji a zasadnější ořezy bude fakt řešit jen lama na druhou ale fotit zvířat v přirodě, tak každý megapixel navíc hraje sakra roli a vůbec obecně .... i při focení krajiny .... v PC třeba zjistim že se mi budue líbit jen část té fotky a s větším senzorem to nebude problém .... = neskončí v koši smazána jak píšeš.

Žádný pták nebude na větvi čekat až si u něj rozložím stativ a přijdu natolik blízko abych ho měl v celém poli a nemusel řezat a degradovat rozlišení. Vše se děje tak rychle, že je to otázkou pár vteřin a je to akci a v takových případech mít rezervu v rozlišení je hodně moc dobrá věc!

Neotvírejme debatu o pořízení delšího skla nebo přidání TC to je zase něco jiného .. já se bavím o tom hlavním základu všeho a to, že v telě fotáku je vata, která ten ořez umožňuje bez toho za jakých okolností co kdo nafotil k poměru k tomu na jaké ohnisko fotil.

Ty mi argumentuješ že se mám naučit fotit ale technicky tohle nejde překonat a pak je to o tom je fotka nebo není fotka (popřípadě je a je špatná = skončí v koši smazána). S větším rozlišením půjde do určitého stupně ořezu zachranit a nikdo nic moc nepozná (tu) to je celé.

"Nauč se fotit" .. pořekadlo bude platit celý můj život takže tohle téma naučit se fotit bude platit furt dokud nenatáhnu péra, furt je co objevovat ale s tím rozlišením mám jasno (tu)

Citovat příspěvek

Autor: huh

9:36:58 27.03.2012

lamo: souhlasím s danikkem

Citovat příspěvek

Autor: Danikk

8:38:38 27.03.2012

Lamo, nauč se fotit tak, abys ořezy nepotřeboval, ušetříš si spoustu peněz :D
Já tedy osobně ořezy nesnáším, většinou tu fotku raději smažu (nebavím se o nutném ořezu z důvodu srovnání horizontu, atp.)

Citovat příspěvek

1:07:52 27.03.2012

jiri.sefrna:
potřebuju :) ta volnost kterou to poté umožňuje při ořezech fotek je parádní to je jedna hlavní věc a druhá i u nedokonalé fotky (myšleno "mírně" se při změně velikosti z té obří na menší zamaskují i neduhy třeba z ostrosti - to určité míry .. když je dobře nafocená fotka za dobrých podmínek tak na tom nesejde ale při horších situacích / okolností se né vždy úplně fotky vyvedou a dovedu si živě představit jak bude vypadat vymazleně zátiší z města nebo západu slunce .. krajina na vyšším dynamickém rozsahu po změně rozlišení z velkého na menší i kdyby tam byly původně nedokonalosti (v rozumné míře) ... vyhladí se to /vyostří jak dětská prdélka, obraz jak víno .. u sportu kor (i když tam bude váznout rychlost) .... ).
Nehledě na podstatně lepší výslekdy z tisku obecně při větších formátech (tohle už využije jen profik ... ).

Rozdíl mezi 21Mpxi a 36Mpxi bych "lajcky" přirovnal jako koukat na film v HD nebo ve FullHD kvalitě ;) prostě to tam je. HD je dobré a ostré ale FullHD je úplně někde jinde.

Ty ořezy bych konkrétně využil určitě .. už jsem s tím jednou bojoval.

Jak to bude s objektivy je věcí druhou ale určitě vytřískám kvalitnější fotku z G skla na 36mpxi než 22mpxi snímači.

BTW: já taky nepíšu, že poběžím pro tu 36 megovku ... ta hračka má mít údajně i integrovaný grip a bůh ví co bude mít za AF a ustrojí uvnitř ta cena může klidně být i dost přes stovku v extrému i dvě (u sony co se týče cen je možné vše) a ani to nemrkne a na to nemám ... ale ta a99 by měla cca stát pravděpodobně stejně nebo míň jak d800 a to už dosažitelnější je.

Co se týká toho šílenství okolo Mpxi ...
tak já to beru docela střízlivě, nešílim po nich abych řekl, čím více mpxi tím lepší foták (to bylo vidět u a77, že tomu tak není) ale zavrhovat více mega je zbytečné .. je to vývoj, který nelze zastavit ... Mpxi budou jen přibývat, karty se budou zrychlovat a objektivy zdokonalovat a kdo si myslí nebo žije v iluzi, že skla už jsou na limitu a víc mpxi už nemá smysl (někdy) pochopí, že to bylo mylné (už jsem to tu taky pár krát četl že víc mega není k ničemu).
Nepotřebuju na to ani žádné diagramy vykreslování na současných skel a podobně ;)
Stačí se rozhlédnout okolo sebe a zašátrat do paměti co bylo před pěti lety na poli elektroniky obecně a co je dnes nebo klepe na dveře.

Nikon ted jako první má 36 mpxi snímač díky sony a rok se s rokem sejde a budeme se bavit zase o jiných číslech, vyšších rychlostech atd ... Ono taky má sony přijit z cela novou řadou 70-200 a 70-400 + ještě nějáký základní (mají být tři) a právě kvůli tomu 36 mpxi snímači.

dobrou, at váš škrábance na objektivech straší celou noc :D

Citovat příspěvek

Autor: jiri.sefrna

23:12:21 26.03.2012

Hele Lamo, potřebuješ lepší kvalitu než je tohle?

http://www.fotosefrna.cz/userFiles/banan-test/tair-11a.jpg

Já myslím, že ne. A to je 21Mpx přes starej ruskej TAIR 11A 135/2,8 na F8 ;)

K čemu ti je takový tělo, když skla na to budou za dalších 200 litrů

Citovat příspěvek

20:46:32 26.03.2012

Dneska jsem si koupil další číslo Digi Foto a slintal jsem nad recenzí k D800 .. sice tam moc novějších věcí nepadlo než už to co bylo stokrát na webu napsáno ale čumět na to na papíru je více emotivnější zážitek :o) zejména když hned na první stránce mě praští do oka mega obří fotka d800 s reklamním textem ... Jsem nikon d800 mám 36 mega (bla bla) jsem umělecké dílo :)

Ukápla slza .... sednu k PC , otevřu SR naštvaně že u nás je furt prdlajs a alespoň vidím nějáký nový drb (SR4) ... k SONY A-99.

překlad:
Před pár dny jsem vám říkal, že již existují A99 prototypy pro fotografy na otestování SLT full frame fotoaparátu a jejich nových funkcí. Dokud víme, (že víme), že má prototyp 24 megapixelovým snímačem na FF se základní citlivosti ISO 100-25.600, které mohou být rozšířena na 50 až 102400. Jeden z našich zdrojů nám řekl, že Sony A99 má také[bold] neuvěřitelnou nový AF systém "102 všech bodů AF křížového "![/bold] Řeč je o A99 prototypu fotoaparátu, takže si nemůžeme být jisti, že funkce zůstanou stejné v konečném výrobku fotoaparátu. Avšak zdroje mi řekly, že hlavní cíl sony je porazit Nikon D800 a Canon 5DmarkIII.

Taky by mě zajímalo, kolik cca asi může pak a99 stát .... jestli na to vůbec bude :D

Citovat příspěvek

21:37:32 23.03.2012

trochu to tu popoženu :) na SR se už objevilo srovnání D800 a jeho famozního čipu od sony, tak proč to nedat sem taky at si uděláme lepší slinu .....

[url]http://www.dxomark.com/index.php/Publications/DxOMark-Reviews/Nikon-D800-Review/Sensor-performance[/url]

Celkové score 95/100 to jen tam někdo nepřekoná ... dokonce i na iso špičkový výsledek srovnatelný s D4!
Píšou tam, že se to i v portrétu blíží na středoformátu .... takže kvalita obrazu bude fakt parádní.

By se mi taková hračka hodila na takové to domácí focení :D :D :D

Citovat příspěvek

17:26:06 13.03.2012

bumper - Když si vzpomenu na svoji F717, tak dig. zoom neměla vůbec špatný. A to už je to dnes desetiletá "babička". Klidně by se ten pokrok mohl někde projevit.

Citovat příspěvek

Autor: bumper

17:11:57 13.03.2012

No komu vyhovovala už A55, tak z A57 musí být nadšen. Vypadá to na povedený kousek.

Pěkné srovnání - http://youtu.be/Xj7zeanvDNo

Jsem zvědav jak budou vypadat fotky s tím 2x Clear Image Zoomem.

Citovat příspěvek

Autor: MirusT

16:29:27 13.03.2012

http://www.dpreview.com/previews/sonyslta57/

Citovat příspěvek

14:24:34 13.03.2012

A-57 na první pohled kreslí pěkně i při zvětšení 1:1

[url]http://216.18.212.226/PRODS/sony-a57/FULLRES/YDSC00013.JPG[/url] .. škoda jen, že tam v té galerii nejsou fotky s ISO 800 / 1600 :(

Citovat příspěvek

Autor: bmx

13:10:58 13.03.2012

ALZA uz podrazila... :S

Citovat příspěvek

12:54:23 13.03.2012

http://www.imaging-resource.com/PRODS/sony-a57/sony-a57A.HTM

Citovat příspěvek