Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

nové SONY

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: nové SONY

Autor: fotonemeskal.cz

12:11:26 26.04.2012

Tak to Sony NEX-FS700 je pěkné. (tu)

Citovat příspěvek

Autor: Obri_Lama

11:15:26 26.04.2012

Koukal jsem na tu novou FullHD videokameru [bold]Sony NEX-FS700[/bold]
[ital]NEX-FS700 Full HD kamera používá nový 4K "Exmor" Super 35 CMOS 11,6 MPx. Nabízí systém výměnných objektivů, vysokororychlostní snímání frekvencí 240 snímků za sekundu. Je vybavena ND filtry, které mohou být kombinovány. [/ital]

Cena ještě nebyla stanovena ale bude to drahý :D

Pěkné video s ukázkami .... ty zpomalené časy u makra, lítajících kapek vody, vlajících vlasů, letícího písku, letícího míče atd .... paráda ..
[url]http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=1E6ts2OzAxE#![/url]

ale nevím jestli by mi vůbec počítač umožnil editovat FullHD video s frekvencí 240 snímků za sekundu :D :D :D asi ne. Občas mi padne Pinnacle Studio i při obyč FullHd s obyč kamery.

Citovat příspěvek

Autor: MirusT

22:54:38 20.04.2012

habby:: o.k. s těmi skly, ono je to loterie a taky co fotíš a na jaké účely fotky potom používáš. Já mám i Zeisse, Tamrona 90 makro, super skla, ale mě se líbí ždímat právě ze skel za hubičku maximum. Když to potom srovnáš se skly podstatně dražšími, tak někdy čučíš, ale tohleto nejlíp vědí staří soňáci, či lépe Minolťáci.Jasně, že né všechny stará skla jsou o.k. ale je to o tom, zda ti stačí poměr cena-výkon, pokud ne, je potřeba koupit kvalitu o tpm žádná...

Navíc, znovu a poněkolikáté silně přemýšlím přejít na soustavu pevných skel, ale to až s novou, noblesní mašinou.... :D

Citovat příspěvek

Autor: habby

22:19:05 20.04.2012

Díky.

Firmware mám nejnovější, ISO lepší není, ale zlepšily se reakce foťáku, teď už je to stejné jako s A700. Být Tebou, zkusím se poohlédnout po nějakých těch sklech, přeci jenom na objektivu záleží víc jak na těle. Nemusí stát zrovna majlant a bude se Ti líp fotit. Já mám skoro všechno bazarové a dá se to.

Citovat příspěvek

22:07:40 20.04.2012

habby:: pěkná (tu), jasně, pokud jseš si vědom tohohle řekněme nedostatku, tak není co řešit, máš velmi dobrou mašinku. A jen tak ze zajímavosti, nebádal jsi po nejnovějším firmware, nebo jaký tam máš? Pokud máš starší, tak by jsi si mohl pomoct podstatně v této záležitosti tím nejnovějším a byl bys z obliga.... :)
Takže výtka špatné kvality výstupu při vyšším iso by měla padnout......Zdá se mě, že jsem to někde zaregistroval....

Citovat příspěvek

21:58:46 20.04.2012

Jirko, já vím, ale to vyšší iso se mě náramně hodí např. u skla které teď hodně používám - Minolta AF 75-300 F4.5-5.6 New , kdy je potřeba laborovat s bezpečnými časy, zvlášť na ohnisko 200-300..

Taky je mě nějak proti srsti používat vyšší isa, ale kdo fotí se sklem za dva litry, jako já :D, tak je pro mě dosti důležitý i tenhle parametr.
Proto se nebudu hrnout do strojů, které tohle zvládnou, no řekněme né moc kvalitně. I když na druhou stranu mám tušení, že se tohle podstatně zlepšilo u A77 novým firmware, takže by to teď mohlo být o.k.
Jinak A77 považuji pořád za velmi dobrý, až výtečný foťák, akorát ta cena se mě moc nelíbí, ale to už je vedlejší.......

Citovat příspěvek

21:53:50 20.04.2012

Opravdu na vyšší ISO je A77 horší, ale zatím mě to neomezilo. Fotku dělá světlo a když není, tak ani nemá cenu fotit. Video funkce jsou bez konkurence, ergonomie parádní, já jsem prostě spokojenej :)

jedna s hrozným šumem na ISO 640 (lidem co jí hodnotili to ani moc nevadilo :-) )

[url]http://500px.com/photo/6705231 [/url]

Citovat příspěvek

Autor: Jirka X

21:35:14 20.04.2012

Mirus, nechtěj po něm tohle ISO. Ten aparát má jiné přednosti, vždy je něco za něco. Ty takhle běžně fotíš?

Citovat příspěvek

21:28:49 20.04.2012

"náš čas zůčtování se blíží...." Já myslím, že tu už dávno je. Vem si např. když se objevily A500/550. Co měla konkurence? Pokleslou čelist. A850/900 je pořád dost dobrá. SLT? Někdo ten krok k odstranění zrcátka udělat musel. To chtělo odvahu, ať už je ten směr dobrý či nikoliv. I ta A65/77 nejsou tak špatný jak to někteří prezentují. Jenom je třeba si uvědomit v čem jsou jejich plusy a minusy a podle toho vybírat. Univerzální perfektní foťák neexistuje.

Citovat příspěvek

21:27:17 20.04.2012

habby:: Zamýšlet se nemusíš, zavěs někam 3-5 fotek různých témat v plném rozlišení na iso 1600 nebo 3200 a můžeme bez emocí seriózně diskutovat.
Fotky, které jsi presentoval zde https://www.dropbox.com/gallery/30507607/1/A77?h=3df358
jsou pro mě absolutně z hlediska obrazové kvality nic neříkající, i když kompozičně jsou mnohé velmi dobré....

Citovat příspěvek

21:11:31 20.04.2012

Přesně tak, náš čas zůčtování se blíží..... ;)

Jinak, chystám se do nějakého sonycentra, teď vidím, že je i v Olomouci, zjistím jestli tam mají A57, tak bych si ji vyzkoušel na místě a i jiné, třeba A77, ale, už teď vím, že to nebude foťák který budu kupovat, já čekám na větší ránu, ale to ještě musím počkat, nic mě nehoní..
Ale šetřím už teď :D

Citovat příspěvek

21:03:58 20.04.2012

Koukám, že bych se měl nad sebou zamyslet. Už docela dlouho fotím a točím nedodělkem :)

Citovat příspěvek

20:59:30 20.04.2012

Tak to jsem rád. ;) Já ač taky bývalý canoňák se k němu nemíním vracet, nevidím důvod. Více důvodů je zůstat u Sony.

Citovat příspěvek

20:49:23 20.04.2012

Nóó, bylo by to možná exklusivní hrát nezávisle na více stran, ale, tak, jak jsem byl kdysi canoňák, tak nyní jsem soňák a nemíním na tom nic měnit, takže budu testovat jenom Sony, protože nějak intuitivně cítím v sony netušený potenciál, tedy pokud se to týká foťáků, takže jenom Sony.......... :)

Citovat příspěvek

20:27:03 20.04.2012

Mirus - Budeš testovat pro Sony nebo i pro konkurenci?

Citovat příspěvek

20:11:06 20.04.2012

Ale jo, jasně, každá firma v honbě za ziskem udělá občas kiks, já jen nechápu, že zrovna takové kolosy. Mají špičkové vývojáře, inženýry, designéry, programátory a já nevím koho ještě, mají prachy a přesto pustí do prodeje nedodělek, to se jasně týká i Sony A 77......

Možná jim chybí špičkoví testeři, tak já se přihlásím :D možná za plat 4.000,- Euro, to bude můj požadavek, jich těchto trapností pomůžu ušetřit, kdo jde se mnou ;)

Citovat příspěvek

Autor: bmx

18:30:31 20.04.2012

i u Sony, neni nad zavedene predchozi modely...viz A77... :S

Citovat příspěvek

Autor: bumper

18:12:54 20.04.2012

Tak už víme, že první vyrobená série těl Canon MkIII jsou zmetky, ale další už snad budou OK, to jsem si oddychnul. A co dalšího z novinek od Sony tam máte ? :D

Citovat příspěvek

18:10:08 20.04.2012

stejne mi to nejde do palice, jako by osvetleny displej, teprve ted, jako novinku s detskou nemoci vymysleli... :S

Citovat příspěvek

18:08:02 20.04.2012

no, Canon ma takovou malou pihu krasy... ;)

Citovat příspěvek

18:01:09 20.04.2012

Hm, tak to je novinka, canon stahuje Mark III, mě osobně by to teda štvalo i když by mě to neomezovalo, jenom pocit, že jsem za takové prachy koupil nedokonalý stroj a je tam evidentní vada, je na prášky, ještě že jsem zůstal u Sony, tady to jde sice pomalu, ale typem A 57 se začíná blýskat na podstatně lepší časy, alespoň to tak prozatím vypadá....
Možná za rok, dva se budou všichni divit...... :)

Citovat příspěvek

17:51:48 20.04.2012

jasne :)

A700, skoro jsem ji taky z doprodeje mel...byla za 20 s 18-70 ve Zdaru n. S. skoro jsem pro ni jednu sobotu jel... ;)

Citovat příspěvek

Autor: ranovak

17:34:40 20.04.2012

bmx: Perfektní není nikdy nic. I A700 měla zpočátku svoje mouchy a taky stála těžký prachy...

...právě proto, že ten foťák používám k focení a ne k testování, tak mě tento problém s MkIII nijak neomezuje ;)

Citovat příspěvek

17:31:06 20.04.2012

Zbyněk: Takové vlákno už tu také bylo a nakonec bylo smazáno. Zdejší neunesli totiž tíhu skutečnosti, že může být i něco lepšího než Sony... :D

Citovat příspěvek

17:12:04 20.04.2012

Zdendo, vzpomenu-li dobu, cca pred 30 lety, nebyly na trhu zadne nove technicke lahudky, fotili jsme Praktikami , Zenity, max. s jednim, dvema objektivy...a tesili jsme se z fotek...

Dnes se tesime z toho, co v ruce drzime, kdyz si hrajeme na pana fotografa... ;)

i vyrobci, kteri chrli jeden typ za druhym, snazi se z nas vymamit, co se da... :D

Citovat příspěvek

Autor: zdenda77

17:06:59 20.04.2012

bmx Napsal:
-------------------------------------------------------
> osobne, kdyby me to potkalo, chtel bych mit za ty
> prachy, perfektni masinu...
>
> jen nazor muj..
No kdyby byla nějaká perfektní ve všech ohledech , tak by se nemusely inovovat těla - prostě by ti stačil jeden takový na dost dlouhou dobu ;)
Každá novinka má své mouchy, které se musí užíváním vychytat...

Citovat příspěvek

17:01:11 20.04.2012

osobne, kdyby me to potkalo, chtel bych mit za ty prachy, perfektni masinu... :D

jen nazor muj.. ;)

Citovat příspěvek

Autor: Zbyněk...

16:42:27 20.04.2012

můžem založit vlákno "přeběhlíci od Canonu sem" :D

Citovat příspěvek

16:40:43 20.04.2012

Ano, dodávky MkIII byly stopnuty již v několika zemích. Mluví se o novém fw a vyřešení "problému" s pronikáním světla z podsvícení lcd displeje na expozimetr. Ale tento problém se objeví jen v určitých specifických podmínkách focení, což pro minimálně 90% fotografů nenastanou. Ale samozřejmě to chtějí opravit, aby jim to někdo nereklamoval a protože si tím udělali docela negativní reklamu...
Mě to neomezuje a fotím si s ním klidně dál... ;)

Citovat příspěvek

16:27:05 20.04.2012

to je sila, stahovani z prodeje MarkIII...jen jestli je to pravda... :S

Citovat příspěvek

Strana výpisu

1

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: