Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce
Poptávka práce
Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

Dotaz-Co vybrat za fotak

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: Dotaz-Co vybrat za fotak

Autor: *

23:57:34 19.01.2012

[ital] Nill - uživatel již zaslal 3248 příspěvků (---.tmcz.cz) Datum: 19. 01. 2012 17:18
[/ital]

Nejde o datum vydání , ale o datum konstrukce...;)

Pitvání pigmentových pigmentů v mega zvětšení lupou nechávám kunsthistorikům a pitomům kteří si na odborníky hrají. Stejně jako ostatní i s ostatními odborníky koukám na celý výsledek, tady na celou fotografii, protože v obraze jde vždy o hru barev a stínů.......;)

Citovat příspěvek

Autor: Nill

17:18:51 19.01.2012

*lasto, máš to poněkud pomotané, FZ38 je novějšího data, LX3 je starší

pro kunsthistoriky by FZ38 byl určitě zajímavý kousek, pigmentových fleků přidává do obrazu docela dost :)

Citovat příspěvek

16:12:55 19.01.2012

19. 01. 2012 15:41

Nějak je nevidím, vidím ale celkem dobrou tonalitu pleti, což novější fotoaparáty Panasonic s objektivem typu Dno od okurek nemají, ty mají většinou pleť cihlovou , že? ....;)

Nechceš abych si tu fotografii promítl na zeď a šel se na ni podívat z padesáti centimetrů, že? To by bylo proti podstatě fotografie, že?.Ta se bere jako celek, že ? ..;)

Takové zkoumání obrazu v detailu vrstev pigmentu dělají pouze kunsthistorici, že? :D

Citovat příspěvek

15:41:41 19.01.2012

* Napsal:
-------------------------------------------------------
>
> Z těch dvou, vezmi fz38 protože to je fotoaparát z
> období, kdy ještě Panasonic dělal objektivy.
>
> LX3 už má objektiv - Dno od okurek a obrázky
> vyrábí, vymýšlí a domalovává procesor s
> opravováním vad skel v rámci snížení nákladů na
> výrobu...

FZ38 si taky vymýšlí, např. domalovává dětem do vlasů blechy :)
http://www.photographyblog.com/reviews/panasonic_lumix_dmc_fz38_review/sample_images/
je to ta třetí fotka - skupinka dětí před zdí

Citovat příspěvek

15:38:18 19.01.2012

strom. Napsal:
> vyjde. Ona je otázka, zda by mi světelný objektiv
> LX3 nějak znatelně více pomohl. Pokud se dítě
> mele, tak je často i jedno, jestli ho fotím na
> 1/10s nebo na 1/20s nebo na 1/30s, všechny fotky
> budou nejspíš mázlé.
>

promiň, ale tenhle názor, to je fakt úlet. Pokud se dítě mele, tak k ostré fotce pomůže jedině blesk, nebo fotit venku. Světelný objektiv dokáže zkrátit čas třeba na polovinu a díky tomu už může být fotka ostrá

Citovat příspěvek

14:30:13 19.01.2012

[ital] liborek (---.dreamhost.com) Datum: 19. 01. 2012 00:18

[/ital]

Z těch dvou, vezmi fz38 protože to je fotoaparát z období, kdy ještě Panasonic dělal objektivy.

LX3 už má objektiv - Dno od okurek a obrázky vyrábí, vymýšlí a domalovává procesor s opravováním vad skel v rámci snížení nákladů na výrobu...;)

Citovat příspěvek

Autor: strom.

12:04:29 19.01.2012

LX3 bych dokázal uplatnit pouze na focení pětiměsíční dcery v interieru. Ale cvakám jí s TZ7, které má ještě horší světelnost objektivu než FZ38 a taky to jde. Akorát pak musím ty fotky trochu probrat. Malé dítě moc pózovat neumí, takže nějaká příprava na zachycení konkrétního okamřiku odpadá. Prostě držím spoušť, dítě se chaoticky mele, nacvakám sekvenci a ono z toho vždycky něco vyjde. Ona je otázka, zda by mi světelný objektiv LX3 nějak znatelně více pomohl. Pokud se dítě mele, tak je často i jedno, jestli ho fotím na 1/10s nebo na 1/20s nebo na 1/30s, všechny fotky budou nejspíš mázlé.

Fotky na ISO400 z TZ7 vypadají bezchybně na 37" televizi z 1,5 m, FZ38 je prakticky to samé a o trochu lepší obrazový výstup LX3 stejně asi nedoceníš.

Takže už se prostě neptej jako malej a kup nějaký UZ, třeba tu FZ38. Ta je velmi dobrá.

Citovat příspěvek

Autor: persich

11:02:20 19.01.2012

liborek: Technicky bohužel nevím, ani jeden neznám. Při rozhodování bych ale zohlednil hlavní předpokládané využití. Parametry LX3 budou asi pro daná ohniska objektivu lepší, ale při volbě bych zohlednil i věk dcer. Pokud jsou ještě dostatečně malé a proti focení moc neprotestují (což v mém případě 10 a 13 už neplatí), tak bych volil UZ. Osobně mám spoustu nádherných, neopakovatelných rodiných záběrů focených s dlouhým ohniskem - holky si přirozeně hrají a člověk z povzdálí klidně může cvakat. Na krajinky bude asi lepší LX3, jen na portrétní fota se mně zdá jeho max ohnisko 60mm trošku málo. Samozřejmě neznám kvality FZ38 na delším ohnisku, s mou FZ3 mám dobrou zkušenost. Ale pravda, ta má slušnou kresbu a světelnost F2.8 v celém rozsahu 12-ti násobného zoomu ...

Citovat příspěvek

Autor: liborek

7:43:10 19.01.2012

Mamm sanci sehnat lx3 za 4700 nebo fz38 za podobnou cenu. Co z toho by bylo lepsi?

Citovat příspěvek

0:18:02 19.01.2012

Mamm sanci sehnat lx3 za 4700 nebo fx38 za podobnou cenu. Co z toho by bylo lepsi?

Citovat příspěvek

Autor: ďaur

11:08:24 16.01.2012

budu se opakovat: pokud tazatel opravdu uvažuje o koupi zrcadlovky někdy v budoucnu a neví, co to představuje (nebo si chce vyzkoušet), není ixusek vhodná volba. na něm snad krom případné kompenzace expozice nenastavuje nic. u zrcadlovky se tak nějak tiše předpokládá, že majitel by měl využívat její vylepšené ovládání proti kompaktům. některé uz již ovládání podobné zrcadlovkám mají. samozřejmě i se zrcadlovkou se dá fotit na automat a nemusí to být vždy špatně, pak už rozhoduje jen náročnost fotografa na výstup....
sám proti ixusku nic nemám, jsem rovněž jeho vlastníkem a nedám na něj dopustit

Citovat příspěvek

Autor: Kánon

10:49:04 16.01.2012

Liborku, vyjasni si, zda chceš fotit hodně, nebo málo. Já fotím kdykoli, protože můj Ixusek se mi vejde do každé kapsy :-) DSLR se Ti bude válet 350 dní ve skříni, si piš !

Citovat příspěvek

Autor: Jaryn.

22:45:05 15.01.2012

[bold]* [/bold], poraď mi, kde prodávají okurky v takových sklenicích. Rád si pár koupím :D Totéž by muselo platit pro všechny ostatní výrobce, včetně Sony či Canonu. Stačí srovnat Canon SX30 a SX40, které mají zcela shodný objektiv, ale rozdílný procesor Digic 4 vs Digic 5. Podobné je to i u Sony. Ani objektivy zrcadlovek nejsou bez vad. Ve zdejším vláknu asi není nikdo, kdo by byl ochoten do cvakátek investovat statisíce, tahat se objektivy a měnit je.

Citovat příspěvek

Autor: bmx

22:32:14 15.01.2012

Michale, s temi dcerami, jsi me rozesmal... :D ;)

Citovat příspěvek

21:57:45 15.01.2012

:-D
.....____________________ , ,__
....../ `---___________----_____|] - - - - - - - - ░ ▒▓▓█D
...../_==o;;;;;;;;_______.:/
.....), ---.(_(__) /
....// (..) ), ----"
...//___//
..//___//
.//___//

Citovat příspěvek

21:52:51 15.01.2012

21:31:33 15.01.2012

liborek (178.248.252.---) Datum: 15. 01. 2012 20:46

Když tedy máš víc peněz na investice, tak nesháněj staré krámy, protože technologie opravdu postoupili dopředu.
Netýká se to ovšem fotoaparátů Panasonic, respektive týká, ale negativně, protože Panasonic nahradil objektiv dnem od okurek a elektronikou vypočítává odstranění vad skel a dopočítává skutečný obraz podle Japonských algoritmů..:P , jak správně podotkl persich - Datum: 15. 01. 2012 20:19

Citovat příspěvek

20:47:37 15.01.2012

samo preklep melo tam byt ne 32 ale 2:-))

Citovat příspěvek

20:46:31 15.01.2012

persich: presne tak, s tim souhlasim:-) tahat po horach 32 dcery, zenu a jestli UZ nebo dslr je znat:-) (koukam, ze mame stejne slozeni, 2 dcery:-)) DSLR koupim casem.
Uz mam celkem jasno, ted uz jen rozhodnout mezi FZ 28/38/48 a LX3/LX5

Citovat příspěvek

Autor: persich

20:19:12 15.01.2012

liborek: osobně nepovažuji za hloupost pořídit do začátku nějaký UZ a podle toho, jak tě to chytne, časem pořídit nějakou DSLR. Sám mám dnes už "staříčký FZ3. Má proti dnešním novějším modelům dobrou optiku a nedám na něj dopustit. Kolega si nedávno pořídil FZ48 a tváří se také spokojeně. A podle mých zkušeností menší UZ (proti DSLR) může mít pořád své uplatnění - ono je přeci jenom rozdíl tahat po horách dvě dcery, manželku a ještě DSLR ... :-)

Citovat příspěvek

17:59:24 15.01.2012

Kdyz se budu snazit? To zanmena co?:-)

No myslel jsem, ze je lepsi nejdriv na osahani a vyzkouseni spise neco mezi, co ma neco z automatu a neco ze zrcadlovky. Nerad bych v tom hned plaval:-) nebo se dokonce utopil...

Citovat příspěvek

17:23:07 15.01.2012

liborek (178.248.252.---) Datum: 15. 01. 2012 17:18

Když se budeš snažit, tak ano...;)

A když chceš DSLR, tak proč se ptáš na kompakt?...:S

Citovat příspěvek

17:18:46 15.01.2012

No pokud dokazu nektere z vyse uvedenych modelu sehnat do 5000kc, dokazu za tu cenu sehnat i zrcadlovku?

Citovat příspěvek

16:34:48 15.01.2012

ono by to možná mělo podle zadání smysl ("...Chci zjistit, zda me to chytne a bude bavit jeste vic..."), pokud by adepti byly za rozumnou cenu. jenže nějaký "přechodový" foťák se dá pořídit za zhruba stejné prachy jako "laciná" zrcadlovka (takže to asi opravdu ztrácí smysl)

Citovat příspěvek

16:00:37 15.01.2012

Co je to za hloupost, kupovat nějaký fotoaparát " jako přechod k zrcadlovce" ?...:S

Kup si hned DSLR a uč se na ní.;)
Třídy fotoaparátu se liší určením pro uživatele, na to co uživatel potřebuje, si vybere fotoaparát.
Ostatní sou pitomosti a vyhozené peníze..!..:P

Citovat příspěvek

14:09:53 15.01.2012

no ixus coby přechod k zrcadlovce bych neviděl jako nejšťastnější řešení - jestli se nepletu, tak žádný ixus nemá manuální nastavování expozice, což při uvažování o typu by mělo rovněž být do úvahy bráno

Citovat příspěvek

12:16:38 15.01.2012

Radek.k Napsal:
> Počet megapixelů mají foťáky dost podobný, hlavní
> rozdíl máš ve velikosti čipu - viz. ten článek, co
> jsem sem nalinkoval. Pak máš taky ještě světelnost
> objektivu, hodně světelný objektiv dokáže
> vynahradit menší čip. A ještě focením do RAWu
> získáš podstatně lepší technickou kvalitu.
>
> bych vybral nějaký hodně světelný kompakt, nebo
> bezzrcadlovku a ať to umí RAW

Ja vim, cetl jsem ten clanek, je dost dobre napsany a melo by si to precist dost lidi, vetsina se ridi pri vyberu prave jen mpx a zoom:-(. No presne to dela panasonic, mensi cip kompenzuje svetelnejsim objektivem, navic ma Raw. Jeste jsem koukal na GF2, GF3, je celkem zajimavy a pak Sony, ty maji vetsi cip.

Citovat příspěvek

12:07:07 15.01.2012

[bold]Radku[/bold], no, mně přijde, že [bold]liborek[/bold] na můj dotaz, co by chtěl fotit, vyjmenoval všechno možné, a přišlo mi, že sám spíš inklinuje k UZ.

Samozřejmě klidně i GF3 nebo i jiné bezrcátko. Ale to už si musí vybrat sám co chce...

Citovat příspěvek

Autor: Radek.k

12:02:06 15.01.2012

strome, a proč ne GF3? Podle toho co chce liborek fotit (přírodu, portréty), tak ten ultrazoom ani nepotřebuje

Citovat příspěvek

11:48:12 15.01.2012

[bold]liborek[/bold], no vidíš, už jsi uvedl množinu, ze které se dá vybírat.

Pokud je UZ povedený, tak nemá příliš degradován obraz v ohniskovém rozsahu těch "malých" kompaktů. Také nejsem přítelem SUZ, ale FZ150 se velmi povedla. Jediným rozumným konkurentem pro ní je Canon SX40, ale dle mne za ní trochu pokulhává. Rozhodně není pravda, že jakýkoli z těchto SUZ by byl nepoužitelný a že by naproti tomu byl IXUs spása mezi kompakty, tím se určitě neřiď.

Pokud chceš kompakt se světelným objektivem, bral bych buď Olympus X1 (i když s výhradami) nebo LX5
Pokud chceš kapesní UZ s manuálem, počkal bych na nástupce Panasonic TZ20 (na jaro) anebo bych někde sehnal starší TZ8.
Pokud chceš SUZ, jeví se mi momentálně nejlépe FZ150. Pokud nechceš tolik investovat, velmi povedené byly i starší FZ28 či FZ38. Špatný nebyl ani starší Canon SX1 (nebo SX10, teď momentálně nevím, který z nich se mi zdál lepší).

Citovat příspěvek

Strana výpisu

1

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: