Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce
Poptávka práce
Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

Čeština do DMC-TZ10

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: Čeština do DMC-TZ10

Autor: janaza

14:50:00 19.04.2012

Super, mockrát díky. Vyzkoušela jsem na DMC-TZ20 a funguje stejný postup.

Citovat příspěvek

Autor: Georgiofromke

8:25:21 01.04.2012

Pred tyzdnom som si cez net kupil FZ45 , takze som skusal najst ako na cestinu.
Dakujem za tento prispevok. Funguje to. (tu)
Este raz velke DAKUJEM.
:)

Citovat příspěvek

Autor: ufonislav

15:37:43 24.01.2012

uz to mam, dekuju moc vse funguje :-) dekuji za pomoc :-)

Citovat příspěvek

Autor: sobby

10:28:37 24.01.2012

on ten navod je rovnaky ako tu pisal Mick len namiesto tlacitka display stlacas tlačitko MOTION PICTURE
tu mas cely navod skopirovany je to po anglicky .

• Preparation:
- Attach the Battery or AC Adaptor with a DC coupler to the unit.
(Since this unit has built-in memory, it can be performed without inserting SD memory card.)
• Step 1. The temporary cancellation of “INITIAL SETTINGS”:
Set the mode dial to “[ P ] (Program AE mode)”.
While keep pressing “[ UP ] of Cursor button” and [ MOTION PICTURE ] button simultaneously, turn the Power on.
• Step 2. The cancellation of “INITIAL SETTINGS”:
Press the [ PLAYBACK ] button, then playback the picture.
Press “[ UP ] of Cursor button” and [ MOTION PICTURE ] button simultaneously, then turn the Power off.
• Step 3. Turn the Power on:
Set the mode dial to “[ P ] (Program AE mode)”, and then turn the Power on.
• Step 4. Display the INITIAL SETTING:
While keep pressing [ MENU/SET ] and “[ RIGHT ] of Cursor buttons” simultaneously, turn the Power off.
The "INITIAL SETTINGS" menu is displayed.
There are two kinds of “INITIAL SETTINGS” menu form as follows:

Citovat příspěvek

1:27:19 24.01.2012

prosim pomoc ....

Citovat příspěvek

1:12:38 24.01.2012

asi jsem trouba :-( nemohu to najit :-(

Citovat příspěvek

12:13:53 18.01.2012

skus naist servisny manual na googli hned prvy odkaz potom hladaj na strane 10 - 11

Citovat příspěvek

15:16:11 17.01.2012

Neměl by někdo podobný návod jak nastavit cz region na fotoaparátu DMC-FZ45?? byl bych mooc vděčný... děkuji

Citovat příspěvek

Autor: Dodosch

19:44:01 30.12.2011

Ďakujem, funguje to.
Všetkým PF 2012

Citovat příspěvek

17:37:48 27.09.2011

tento navod na češtinu funguje aj na fz 38 ale iba s tým rozdielom ze sa namiesto tlačitka DISPLAY staláča talačidlo FOCUS

Citovat příspěvek

Autor: Mick

21:26:50 26.09.2011

Zdar ! Měl jsem model pro UK.... Výše uvedený postup 100 % FUNGUJE !!! Dnes jsem úspěšně ověřil/nastavil. Tak doufám, že to někomu pomůže tak jako mně... Spousty děkovných dopisů....:-)) ....a děkuji prodejci který mi ten návod bez problémů poskytl :-)...na oficiálních stránkách panasonic to nikde k nalezní není.

Citovat příspěvek

Autor: houghs

22:26:31 14.09.2011

Pokud nemáš model verze "P", je snad možné nastavení změnit. U americké nebo japonské verze to možné není.

Citovat příspěvek

20:47:53 14.09.2011

Zdravím ve spolek, níže návod který jsem dostal od prodejce, prý to funguje (něco podobného jsem ostatně četl i v jiných vláknech pro jiné modely Panasonic), ještě jsme neměl čas to vyzkoušet, dám sem vědět, jak to dopadlo. Snad to pomůže i dalším s podobným problémem !!!!

1. nabít baterii na 100% kapacity a vložit do přistroje
2. nastavit volič programu na P (program AE)
3. nastavit přepínač Záznam/Přehrávání do polohy Záznam
současně podrzet tlačítko UP (u voliče Menu) a tlačitko DISPLAY a zapnout fotoaparat
4. nastavit přepínač Záznam/Přehrávání do polohy Přehrávání
současně podržet tlačítko UP (u voliče Menu) a tlačítko DISPLAY a vypnout fotoaparát
5. nastavit přepínač Záznam/Přehrávání do polohy Záznam a zapnout fotoaparát
6. současně podržet tlačítko MENU/SET (na voliči Menu) a tlačítko RIGHT(u voliče Menu) a vypnout fotoaparát
7. nyní se Vám zobrazí inicializační menu kde budou následující regiony
EB - Anglie (UK model)
EF - Francie
EG- Německo
EP- Střední Evropa (obsahuje česke menu)
8. tlačítku UP a DOWN (u voliče Menu) vyberte region EP a stisknete tlačítko RIGHT (u voliče Menu)
9. nyní potvrďte opět tlačítkem RIGHT (u voliče Menu)
10. fotoaparát se vypne a je hotovo (nastaven pro ČR)

Fotoaparát bude po zapnutí v továrním nastavení a bude smazána interní paměť.
Dle návodu můžete nastavit jazyk (již zde bude čeština obsažena), čas atd.

Citovat příspěvek

Autor: houghs

16:19:07 14.09.2011

Nejlepší co můžeš udělat je zvyknout si na angličtinu. Mám stejnou zkušenost s foťákem FZ-18 a už se tu o tom psalo, předpokládám, že úplně stejná situace je i u Tvého modelu. Já jsem si po letech zvykl tak, že jsem odhodil i český manuál a pracuji jenom s tím anglickým. Někdy ty české překlady jsou doslova příšerné, nedávno jsem si koupil Nikon D3100, kde program A je označen jako "časová automatika" a S jako "clonová automatika". Normálního člověka napadne, že je to snad chyba, je zvyklý u A jako aperture (clona), že se jedná o automatiku s prioritou clony, ale ne, ona je to "časová automatika", jelikož podle moderního názoru jistého českého překladatele není podstatné co nastavuji, ale co je automatizováno. :( Anglický text se naštěstí drží zavedených termínů, A zůstává stále aperture priority a S shutter speed priority. :)

Citovat příspěvek

Autor: R

1:20:54 14.09.2011

Chápu tuto nepříjemnou situaci, ale dohrát češtinu do foťáku bohužel nelze.

Citovat příspěvek

Čeština do DMC-TZ10

21:58:43 13.09.2011

Zdravím, zakoupil jsem v CZ na netu DMC-TZ10, když jsem ho rozbalil, zjistil jsem,že je určený pro UK trh a chybí mu čeština. Mám v něm aktuál.firmware ver.1.2. Na oficiál.stránkách Panasonic v CZ ani ve světě jsem nic o možnosti dohrání jazyka nenašel, verze firmware je aktuální, resp.Panasonic (ne ten český:-) nabízí jako poslední verzi 1.2.
Anglicky sice vládnu, nicméně je to pro mne v češtině při focení pohodlnější :-). Otázkám proč jsem si koupil fotoaparát určený pro UK předejdu: TZ 10 jsem ke spokojenosti používal, ale ztratil jsem ho. A jelikož mám k němu UW pouzdro, nebývalo mi než pátrat po tomto starším modelu a včera jsem si koupil zřejmě poslední kus v ČR, byl jsem rád, že jsem ho vůbec sehnal a nemusel zahodit UW pouzdro. V jiných vláknech tady jsem pro jiné modely Panasonic narazil na návody za použití servisního modu, ale nevím jak u TZ 10 na to. Napadlo mne stáhnout znovu firmware a přehrát ten co je v aparátu (i když ten na webu má stejné č.ver.1.2), ale nejsem si jistý, jestli by to pomohlo,mám pocit, že bez servis.modu to asi nepůjde....nevím :-)
Tak předem děkuji za rady jak tam dohrát češtinu.

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: