Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce
Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

Ještě 27 dní a pak to přijde!!!

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: Ještě 27 dní a pak to přijde!!!

Autor: tori

22:44:23 27.04.2012

DeM1

Jasne. Jsou hold ctenari, pro ktere je problem pochopit souvete... no psal jsme to zdenkovi a ten to pochopil a o to slo..

Citovat příspěvek

Autor: DeM1

22:38:03 27.04.2012

tori, já jsem větnou skladbu nedomrvil, tak čao DeM

Citovat příspěvek

22:26:05 27.04.2012

DeM1

tak ja uz jsem pochopil kde je problem v nasi komunikaci... jeden i voze druhy o koze.... takze to tu rozklicuji...

zdenek napsal

maj vyhodu ze jsou zadarmo, ale hlavne jsou mnohem mensi a lehci nez jejich pripadni nastupci...

ja na to reagoval

jsou predevsim vetsi, tezsi ani moc ne, protoze je pouzit plast misto kovu, to je nevyhoda

"jsou predevsim vetsi, to je nevyhoda" je veta hlavni... " tezsi, ani moc ne, protoze je pouzit plast misto kovu" - je veta vedlejsi vlozena....

takze kdyz pouziji jinou vetnou skladbu, tak text bude zni.. AF-S skla jsou vetsi nez AF-D skla, coz je nevyhoda, nicmene diky pouziti plastu misto kovu, nejsou tezsi nez AF-D...

rozhodne jsem netvrdil, ze pouziti plastu je nevyhodne...

Citovat příspěvek

21:42:20 27.04.2012

tori- já jsem nepsal, že všechno vím, jen jsem reagoval na tuto Tvoji větu:
- protoze je pouzit plast misto kovu, to je nevyhoda...
Nevím kolik fotoaparátů jsi navrhl a nebo vyrobil, já jsem jich navrhl několik a vyrobil několik desítek. Dodnes s nimi fotí profici i v zahraničí. Protože jsem se zabýval použitím nekovových materiálů na výrobu kamer vadí mně když někdo napíše, že použití plastu je nevýhoda. Tolik na ospravedlnění mého příspěvku. Ostatním se omlouvám. DeM

Citovat příspěvek

21:22:03 27.04.2012

DeM1

no to ze dost veci nevis, to nemusis psat, to je zrejme z tveho predchoziho prispevku...

ano nove AF-S nejsou vetsi nez AF-D verze protoze maji jinou optickou skladbu s vice cockami a presto ze jsou vetsi, nejsou tezsi, protoze tezsi kov, byl nahrazen lehcimi plasty

Pri prklad treba 85

85/1,8 AF- D
prumer 71.5 delka 58.5 hmotnost 380 skladba 6/6

85/1,8 AF - S

prumer 80 delka 73 hmostnost 350 skladba 6/6

50/1,8 AF-D

nova 50/1,4 je sice tezsi nez stara verze, ale v pomeru k narustu velikosti, narust hmotnosti neospovida...

o tom ze by byl kov nebo plast lepsi ci horsi tu nikdo nepsa, to ze ma kov pouzivany na vyrobu tubusu objektivu vetsi objemovou hmostnost nez plast ktery nikon pouziva je snad bez debaty..

Citovat příspěvek

21:01:00 27.04.2012

tori- nevím kdo by se měl probrat

zdenekJR

no podle me to do tela D7000 nenacpas kvuli tomu za musu byt fyzicky vetsi snimac, matnice, zrcadko a hranol... ale do neceho mezi D700 a D7000 by se to melo vejit.. nove AF-S jsou predevsim vetsi, tezsi ani moc ne, protoze je pouzit plast misto kovu, to je nevyhoda...

Citovat příspěvek

20:33:35 27.04.2012

Dolgorukij

nezapome na to ze, kinofilmove zrcadlovky nemely vevnit temer zadny pajsl, byl to prazdny prostor s jednim pidi cipem na mereni expozice a to bylo vsechno.. V DSLR je snimac s deskou (si ted nemuzu vzpomenout jak se odborne jmenuje) je tam obrazovej procesor, ctecka karet, interni pameti a hromada dalsich veci jako jsou kontakty od 20 ruznych volicu, displeje atd ... kdyz se nekde najdes obrazky rezu DSLR tak je to tam vsechno totalne namackany, to low end zrcadlovek bylo vevnitr mista neurekom... a ano cena je dalsi duvod

Citovat příspěvek

20:30:03 27.04.2012

DeM1

chlape ty asi jedes na hodne mizernym matrosu... no az se z toho deliria proberes, tak si precti jeste jednou o cem se tu psalo..

Citovat příspěvek

Autor: Dolgorukij

18:04:48 27.04.2012

Já si myslím, že entry-level FX tělo bude specifikacemi minimálně na úrovni D7000, protože
- 1500 USD (a já spíš čekám cenu 1800-2000) je moc za entry-level tělo s omezenou zpětnou kompatibilitou a funkčností a FX senzor to nezmění. Hodně lidí by se ošívalo při představě přechodu z D300 nebo D7000 na něco takového a ještě za takovou cenu. Amatérským cvakačům nakupujícím v datartu by zase vadily rozměrné setové objektivy a raději by si koupili DX zrcadlovku nebo mirrorrless. Vzpomeňme na neúspěch Alfy 850, což je vcelku fajn tělo za pěknou cenu, ale lidi v ceně 2000 USD čekají taky široké možnosti v příslušenství za dobrou cenu, solidní AF atd, které Sony nenabídla. Lidé, které příslušenství nezajímá, si takhle drahé foťáky kupují zřídka.
- Když vezmeme historické poměry cen high-end DX vs střední třída DX (např D300 vs D90 nebo D7000), jsem někde na úrovni 55-70% za střední třídu. V FX to může fungovat úplně stejně D800 za 3000, D600 za necelé 2000.
- Pak je tu taky problém s výrobními kapacitami. Když to bude moc levné a úspěšné, Nikon nebude (jako už v posledních letech tradičně) schopen dodávat dostatek těl a objektivů, všude budou fronty a ve výsledku Nikon neprodá o nic víc těl, než kdyby byly D600 o něco dražší, výše specifikované, s vyšší marží.
- Vyřazení motoru kvůli velikosti těla považuju za blbost. Plastové kinofilmové zrcadlovky byly ještě menší než D3000 a motor měly. Když nějaký důvod, tak jedině úspora nákladů.

Citovat příspěvek

Autor: zdenekJR

17:09:13 27.04.2012

kdo tady mlel, ze kov je lepsi?

Citovat příspěvek

17:00:40 27.04.2012

Hoši, co tady pořád melete něco o kovu a plastu, dnes je už hodně plastů a jim příbuzných materiálů, které mají vlastnosti lepší jak většina kovů. Je jen otázka , zda je výrobce použije. DeM

Citovat příspěvek

16:33:46 27.04.2012

je to jasnej trend - motor zustane asi jenom u nejvyssich rad D4 (D800 atd.)

kvalita me netrapi (zvetseniny delam max. 30x40cm)

Citovat příspěvek

15:33:50 27.04.2012

zdenekJR

no podle me to do tela D7000 nenacpas kvuli tomu za musu byt fyzicky vetsi snimac, matnice, zrcadko a hranol... ale do neceho mezi D700 a D7000 by se to melo vejit.. nove AF-S jsou predevsim vetsi, tezsi ani moc ne, protoze je pouzit plast misto kovu, to je nevyhoda...

nicmene vyhozeni motoru, je pomerne snadny krok, jak usetrit na cene i na prostoru... jesltli ten fotak bude mit 24 mega, tak tem starym sklum bude zvonit hrana i co se kvality tyce

Citovat příspěvek

15:14:29 27.04.2012

tori: AF-S je dost, ja vim. Ale ja se prave tesil, ze pouziju ty svoje stare - maj vyhodu ze jsou zadarmo, ale hlavne jsou mnohem mensi a lehci nez jejich pripadni nastupci. D700 je na me moc velka a tezka. trochu naivne jsem si myslel, ze levny FF bude v tele D7000.

Citovat příspěvek

14:54:10 27.04.2012

zdenekJR

tak kdyz vyhodi motor, tak je realne dostat se s cenou na tech 35 k bez dane o kterych jsme pral tusim v prosinci... no proc ne, nikonu staci pridelat jeste jeden FX sirokac a motor netreba

16-35, 24-120, 28-300, 28, 50, 60, 85, 105, 70-300 ... co vic nadseny amater potrebuje.. no snad 20/2,8, 35/2 a 70-200/4.... ale to se da behem roku na trh dat

Citovat příspěvek

14:48:21 27.04.2012

Umbrella

z tohohle duvodu se snazim jednou za rok vypadnout fotit nekam na cestu za ocean... pak ma to makani nejaky smysl... ikdyz musim rict ze treba posledni svatbu jsem si uzival, vylozene me to bavilo, nebyt toho ze me bolely zada tak to byl vylozene relax

Citovat příspěvek

13:19:54 27.04.2012

"The D600 will probably not have an internal AF motor, which means it will work only with AF-S lenses"

kdyby by to byla pravda tak se mi mozna splni sen - FF snimac v tele D40. Ale k cemu mi bude, kdyz tam nepudjou moje 50/1,8, 24/2,8 atd...

uvidime za 27 dni.

Citovat příspěvek

Autor: Umbrella

9:05:13 27.04.2012

Tori: jo taky bych chtel dosahnout toho abych mel z foceni pocity ze delam konicka, ale nejak se to dostavuje cim dal min. Skocim do atasu, vsechno v rychlosti, do noci udelam fotky a hned zas makat nastavebnich zakazkach a na hezkou prirodu koukam tak akorat z okna a predstavuju jaky by to bylo :D

Citovat příspěvek

7:42:56 27.04.2012

Umbrela jasne v pohode to beru... jinak jakuba se u me stavoval pred 2 dnama... on se tim focenim zivi jeste min nes ja... a je to jeste tak o 2 tridy vetsi blazen, ale co mi ukazoval fotky z poslednich air2air tak mi tekly slindy po podlaze... u me je to tak, ze potrebuji tak rok a pul na to aby se mi D4 zaplatila focenim, ale to beru tak, ze cas do foceni investovany beru jako cas investovany do konicku....

Citovat příspěvek

Autor: alienated

7:24:46 27.04.2012

Tak jestli to nebude mít motorek, je cílová skupina celkem jasná...

Citovat příspěvek

23:54:52 26.04.2012

Tori: ber to zertem, ja mu to rikal trochu s nadsazkou, jako priklad reprezentantu co fiknou TOP fotak na firmu, protoze je to zivi coz je opak rodinnych fotografu co to maji jako cistou zalibu :)

Citovat příspěvek

22:14:47 26.04.2012

Umbrella

ja bych se jen trosku ohradil.. ono se muze zdat ze menim techniku kazdej tyden, ale neni tomu tak... na digi fotim od lete 2007, takze 7 roku.. D70 jsem mel 3 a pul roku.. pak jsme koupil D300 kterou mam stale, ma tedy uz skoro 4,5 roku... pak jsem koupil D700, ta bude mit v zari 4 roky. I D700 stale vlastnim ma nafoceno ke 170 000 zaberu, takze porizeni noveho tela uz byla nutnost, fotim relativne dost akci, kde si nemuzu dovolit aby mi fotak klapnul....

objektivy jsem z pocatku menil casteji, ale jakmile jsme dosahl optimalni sestavy, uz delam jen drobne korekce jako treba vymena nikonu 24/2,8 za sigmu 28/1,8.

Jinak D4 jsme koupil na zivnostnak, dle zakoan se bude odepisovat 5 roku a po tech 5 roku mi musi minimalne vydrzet. Navic zastavam nazor, ze prichodem D700/D3 se moralni zastaravani techniky razantne spomalilo. Napriklad rozdil mezi D3s a D4 jsou spise na urovni ergonomie nez v zasadnich parametrech. D700 dle me stale moralne zastarala neni a pokud by mi ta moje odesla, tak pujdu a koupim jinou, neb jsem ted parkrat fotil se dvema FX sklama a je to parada..

Citovat příspěvek

Autor: flashKA

21:24:59 26.04.2012

Další spekulace - http://nikonrumors.com/2012/04/26/more-nikon-d600-rumors.aspx/#more-38954

The price of the D600 is rumored to be very low - maybe as low as $1500.
The sensor inside the D600 will probably be 24MP (made by Sony, modified by Nikon).
The D600 will probably not have an internal AF motor, which means it will work only with AF-S lenses (just like the D3200 and D5100).
The D600 will have HD video.
Announcement before Photokina (September 2012).
One or more low-priced f/4 lenses will be announced with the D600. For example, Nikon recently filed a patent for a 24-70mm f/3.5-4.5 full frame lens which seems to be designed for a cheaper FX DSLR body.

Citovat příspěvek

17:20:04 26.04.2012

alienated Napsal:
-------------------------------------------------------
> No Umbrello, překlenovací období při tom jak
> rychle morálně zastarává technika... nevím.

No pockej, zavri oci a nekoukej na Toriho a Jakuba, normalni clovek ma fotak minimalne 3-4 roky i dele, za rok ci dva dokoupis chybejici skla a nebo taky ne, treba se ti bude libit mit Nikoracky sirokac na DX (kvuli penezum nebo kvalite) a vypada to ze Nikon razi cestu prepnout FX do DX a bude to nejspis razit dal. No a za dalsich par let dokoupis nove telo zase FX. :)

> Pořád žiju v tom že na cvakání na výletě...kde
> bych si dovedl představit DX mod...kvůli tomu
> nebudu tahat FX zrcadlovku ...

souhlas, ale Nikon na to nejspis jasne rika, na vylety si tahejte neco levnejsiho D7K a nizsi tela a kdyz se chces tvarit jako odbornik s D300, porid si FX :)

Citovat příspěvek

16:49:05 26.04.2012

alienated

podle me se na to koukas z pohledu az prilisneho nadseneho fotografa....

ja to beru tak mas doma D 90 ci D300 a 18-200... takova bezna vybava amatera ze zemi ktere jsou na tom o neco lepe ekonomicky nez my.... koupis DX 24 mego telo.. na bezne cvakani mas porad tu 18-200 no a pak si reknes chci neco na portrety, ty me bavi.. no a koupis k tomu 85/1,8 a nebo 16-35 na krajiny... a ty budes svakat na maly rozliseni.. nebo jeden portretek.. a nebo mas toma treba tokinu 11-16/2,8 tak sni budes porad fotit na DX a k tomu si vemes 24-120 a stou budes fotit dle potreby tak ci onak.. moznosti je hromada

Citovat příspěvek

16:33:21 26.04.2012

Martys: Tak ta poslední věta je jediná jistota:)

Citovat příspěvek

Autor: Martys1

16:25:39 26.04.2012

Alien: Tvuj pohled je mne sympatickej, jen se obavam, ze realita bude s nejvetsi pravdepodobnosti jina :). Taky ano, jak naznacujes, hodne zalezi na tom, z jakyho uhlu se na to clovek diva a pak samozrejme si myslim v rozhodnuti vyrobce hraji jeste urcite dulezitou roli faktory (ruzne statistiky, strategie, techn.moznosti, presne naklady, ceny atd. atd.), o kterych tady nemame ani paru (a ktere se taky meni pod pusobenim neocekavanych vnejsich faktoru) a to vse bude hrat roli v tom, jaka ze vlastne bude vysledna podoba a cena hypoteticke D600 FX.

Jak ale nakonec pojmou FX nastupce vrcholu DX rady D400 - tedy jestli k tomu fakt dojde - fakt nevim, je samozrejme vice cest, jak k tomu pristoupit. Co si Nikon nakonec vybere, uvidime :)

Citovat příspěvek

16:21:36 26.04.2012

No Umbrello, překlenovací období při tom jak rychle morálně zastarává technika... nevím. FX bych kupil tehdy když bych věděl proč ho kupuju... Zaplatit za věc kterou budu využívat maximálně tak dobře jak na starém DX tělě a to kdo ví jestli ... co bych tím získal? V momentě kdy začnu FX užívat naplno bude ten stroj zastaralej...

ALe každého úvaha a věc:)

Pořád žiju v tom že na cvakání na výletě...kde bych si dovedl představit DX mod...kvůli tomu nebudu tahat FX zrcadlovku ... A na pořádný focení.... chci adekvátní skla... Třeba tu kombinaci 28 50 85...

Citovat příspěvek

16:16:42 26.04.2012

tam jde Eliine o prechodaky z DX systemu, kterym odpadne nutnost nakupovat hned zakladaky a sirociny, ale proste budou po preklenovaci dobu pouzivat DX skla, nez si nasetri na ta FX. Treba verim tomu ze jedna z myslenek proc se Tomas branil prechodu na FX byla prave nutnost znova hnedat kvalitni sirsi ohniska na FX. Jestli cropne nebo ne 70-200 je uz vedlejsi, kdyby nemel clovek na FX tu moznost , tak si poridi TC.

Citovat příspěvek

16:12:21 26.04.2012

I když... zajímavý ten crop může být jen pro ty co používaj teleobjektivy. Nedovedu si představit, že bych na FX těle používal jakýkoliv jiný sklo v DX modu...

Citovat příspěvek

Strana výpisu

1 ...

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: