Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce
Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

KODAK EasyShare Z981

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: KODAK EasyShare Z981

Autor: Stanleykameraman

15:13:25 18.09.2011

f 8 je na kompaktech a EVF nejvyšší díky malému snímači, protože clonové číslo 8 má v tomto případě
tak malý otvor, ( asi 1 mm) že už je to na hraně kdy se začne projevovat difrakce.
Objektiv pro velikost kinofilmu má velikost otvoru f 8 okolo 8 mm podle typu objektivu.
Některé objektivy končí na f 16, jiné na f 32.

Použití ND filtrů nic nebrání a expozici prodloužíš i s menším clonovým číslem

Citovat příspěvek

Autor: ButTeRdsd

14:57:53 18.09.2011

Ano, já kodak z981 mám a nemůžu si stěžovat...jediné co mě na něm chybí je malá clona (nejvyšší f.8), takže se nedají pořizovat dlouhočasové expozice jako např. vytvoření "závoje" na vodopádu atd. Dál přídavný blesk a sluneční clona.

Citovat příspěvek

Autor: Jan_

7:52:58 10.05.2011

Nevím jestli se mi to jen zdá, nebo je to fakt, ale Kodaky fotí velmi dobře , ale zároveň jsou hodně opomíjeny. Obvykle nenabízí tolik nastavení jako například Panasonicy, ovšem obrazový výstup bývá o mnoho kvalitnější.U většiny Kodaku EVF ultrazoomu je plný P.A.S.M. , ovlivnitelná síla blesku, manuální ostření a korekce EV.Sériové snímání a nově HD video.U novějších modelů je rovněž možnost snímání do RAW formátu, ovšem sám jsem se přesvědčil že v případě Kodaku to je něco co jsem nevyužil.Využíval jsem to u Panasonicu, tam byl pořád nějaký problém s kvalitou snímků, tudíž RAWu bylo za jistých okolností nutností.Kodaky prostě fotí dobře.Až na malé vyjímky mají výborné objektivy většinou začínajicí na f2,8. Setkal jsem se s modelem Z1015IS 10mpx který začínal f na 3,5. Fotografie měly hloubku, byly velmi povedené, ale v interieru bylo nutné používat častěji blesk.Proto při koupi fotoaparátu bych na parametr f hleděl jako na jeden z hlavních.Výše uvedený Z1015IS měl ale nevýhodu v manuálu měl pouze dvě možnosti clony, to byl velmi závažný nedostatek, ovšem pokud vím, tak se tenhle neduh vyskytoval jen u té desetpatnáctky.Další nedostatek byly delší časy ukládání i když se načítalo nejdříve do interní paměti která následně přepisovala na kartu.Při focení to je jedno, můžete rychle snímat ale pokud po více snímcích chcete fotoaparát vypnout tak musíte ještě několik vteřin občas počkat než fotoaparát dokončí svou práci.Osobně mě to trochu otravovalo.Tyhle nedostatky ale byly vyváženy velmi kvalitními snímky.

Citovat příspěvek

Autor: Milan1054

18:54:33 25.03.2011

Čipy od Kodaku jsou super.Kodak má své čipy a možná někteří uživatelé jiných značek ani netuší že srdíčko jejich fotoaparátu (čip) je Kodak.Jinak kodak mimo amatérské čipy dělá i profi.Má první padesáti megový profi čip , tady je odkaz i s překladem.
http://www.dpreview.com/news/0807/08070902Kodaksensor.asp

Citovat příspěvek

Autor: [CzR]Vamp

22:49:54 07.02.2011

1. Ano má (pod přepínačem On/Off)
2. Ano umí (dvojtlačítko ovládající zoom při focení)
3. To nevím, zatím jsem neměl čas zjišťovat..
;)

Citovat příspěvek

Autor: milos.solim

23:48:13 07.01.2011

dobry den,
prosim mam jen 3 dotazy :o)
1. ma fotak pomocne AF svetlo?
2. umi zoomovat pri prohlizeni fotografii?
3. resi novy FW cerveny odstin (skoro vsichni si na to stezuji..)
predem dekuji za jakekoli info :o)

Citovat příspěvek

KODAK EasyShare Z981

Autor: c40

14:57:14 05.11.2010

Tak asi naposledy, pakliže jsem dnes měl příležitost něco fotit. V prvém případě jsem měl světlo proti ale jde mi spíš o interpretaci barev obličeje která se liší snímek od snímku. Celkově s foťákem spokojenost. A k bateriím - 4ks Kodak přiložené vydržely pár přes 700 snímků /nastaveno 6MB/akorát s tím že na displeji ještě ukazovalo že tam něco asi je :-))) ale najednou to zvadlo.

Citovat příspěvek

Autor: monikash

19:36:52 04.11.2010

Ta nepřirozenost barev bývá způsobena nastavením v menu na "Vivid" nebo "Živě". Oni to prý američani takhle mají rádi. ;)

Citovat příspěvek

Autor: Karel www

15:58:04 03.11.2010

Hmm tomu čipu a Kodaku. Kodak čipy přímo vyrábí a montují se do mnohých jiných značkových fotoaparátů. O tom se moc nepíše, každá značka chce mít reklamu pro sebe a nikde neuvádí že případně její ten a ten model jede na Kodak čipu.

Citovat příspěvek

KODAK EasyShare Z981

14:59:52 26.10.2010

Podání červené barvy je "až nepřirozeně výrazné" / na což si stěžuje více majitelů foťáku. V PHS jsem snížil sytost fotografie a dostal jsem vcelku dobrý výsledek takže celkový problém je ve vysoké sytosti. Pokoušel jsem se v menu fotoaparátu nastavit nízkou úroveň barev - výsledek se ale o moc nezlepšil, tady má Kodak jistou vadu - snad vydají nějakou opravu firmware - ale proč to nevyřešili hned to mi není jasné. Protože většinou vybrané fotografie upravuji tak mi to nedělá problém ale pakliže se výsledkem nechcete zabývat tak foťák z důvodu podání barev /portréty,obličej/hodnotím na nicmoc.

Citovat příspěvek

KODAK EasyShare Z981

18:38:22 25.10.2010

Přiložené záběry jsou neupravené - přímo z foťáku - 6MP. K volbě: cena není špatná, je těžké se vyjadřovat, foťák má dobrý a rychlý zoom, barvy sn. z digitálů často a většinou závisí na podmínkách - slunce, pod mrakem a pod. U tohoto mi vadí dlouhá prodleva při načítání snímku do paměti, což mne /cca 6 sec/omezuje v dalším záběru, foťák tedy není vhodný k focení akčních snímků /nevím zda by to zrychlila rychlejší karta, mám PRETEC SDHC 4GB Class6, zápis:6 MB/s/. Jinak fotím s DSLR SONY A200 a na „vodu“ mám kapesní Mjučko od Olympusu, mám tedy s čím porovnávat. Musím přiznat že optika Kodaku není vůbec "špatná" což jsem někde četl, otázkou je spíš čip. Jak píše kolega, na fotky 10x15 a běžné focení bez hobby zainteresovanosti by mi osobně vyhovovalo Mjučko nebo nějaký podobný malý fotoaparátek, který se vejde do kapsy a jsou dnes i s větším zoomem i když zase tento Kodak vypadá víc „profi“ a vizuálně obdobný DSLR foťák + zoomový 300 objektiv jistě váží 3x více. Příště přidám pár záběrů na osoby a mám dojem že tam je trochu zakopaný pes.

Citovat příspěvek

Autor: Richard Maršál

18:50:24 24.10.2010

Jak tak koukám, tak za peníze které Kodak ES Z981 stojí, je to velice dobrá volba.
Poslední ultrazoom kompakt jsem měl Panasonic FZ-10S a nemohl jsem si stěžovat až na ty 4 MPx což dnes už je nedostačující. Uvažuji o koupi fotoaparátu okolo 4500-5500 a měl jsem na rozváženou tento Z981, Fuji S2500HD nebo Fuji S1800 ale jak tak koukám, tak Kodak má hezké barvy a zoom je také dobrý, mně ani tak nejde o to jestli sudkuje, aberuje nebo cokoliv, ale jde mi o přijatelné fotgrafie které se dají hodit primárně na 10x15 fotky !

RM

Citovat příspěvek

KODAK EasyShare Z981

12:20:07 24.10.2010

Dnes se podíváme na zoom /nastaveno 6MP - neupravováno/.

Citovat příspěvek

KODAK EasyShare Z981

12:18:52 24.10.2010

Dnes se podíváme na zoom /nastaveno 6MP/.

Citovat příspěvek

KODAK EasyShare Z981

4:12:26 23.10.2010

Porovnal jsem rozdíly: z KodakuZ981 a ze Sony A200 v režimu AUTO.

Citovat příspěvek

15:41:41 22.10.2010

Tak jsem dnes vyzvednul Z981 a hned porovnal sice skoro neporovnatelné - ale proč ne.
Nepatrně jsem srovnal barvy a jas, o pravdu nepatrně, Kodak má výsledné snímky ostřejší, jinak zas tak propastný rozdíl to není.
Kvalitu výsledku jsem porovnal se Sony A200 /na AUTO/.

Citovat příspěvek

KODAK EasyShare Z981

15:35:45 22.10.2010

Tak jsem dnes vyzvednul Z981 a hned porovnal sice skoro neporovnatelné - ale proč ne.
Nepatrně jsem srovnal barvy a jas, o pravdu nepatrně, Kodak má výsledné snímky ostřejší, jinak zas tak propastný rozdíl to není.
Kvalitu výsledku jsem porovnal se Sony A200 /na AUTO/.

Citovat příspěvek

KODAK EasyShare Z981

15:29:45 22.10.2010

Tak jsem dnes vyzvednul a hned porovnal sice skoro neporovnatelné - ale proč ne.
Nepatrně jsem srovnal barvy a jas, o pravdu nepatrně, rozdíl nebyl propasttný.
Kvalitu výsledku jsem porovnal se Sony A200.

Citovat příspěvek

Autor: jirul

19:55:24 04.10.2010

http://www.photographyblog.com/reviews/kodak_easyshare_z981_review/
zkus si vygůglit i něco jinýho, třeba najdeš,
držím palce a jestli koupíš, klidně sem dávej fotky, mě by taky zajímaly, a určitě nejsem sám............
J

Citovat příspěvek

KODAK EasyShare Z981

14:23:43 04.10.2010

Má tady někdo tento fotoaparát ? /KODAK EasyShare Z981/ Prošel jsem to a nenašel jsem nic.
Děkuji.

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: