Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce
Poptávka práce
Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

Kodak P880, křížový ovladač

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Blesk P20 po Kodaku

Autor: jir553

10:43:19 27.07.2010

P20 je systémový blesk pro Kodakovu řadu P a ač se ještě prodává, mám pocit, že Kodak v současnosti nemá na trhu foťák, na který by se dal nasadit. (Pokud se mýlím, opravte mě.)
Budu stručný. Blesk P20 funguje na Oly E-600. Samozřejmě jen v manuálním režimu. Za to je ale k dispozici směrné číslo 40, možnost fotit svítit odrazem o strop atd.
Snad se někomu hodí moje zkušenost. Snad není problém provozovat P20 i na Canonu, Nikonu, Sony nebo Pentaxu. (Kdo ví, ať řekne.)

Citovat příspěvek

Re: Kodak P880, křížový ovladač

Autor: jiřín

13:42:03 09.07.2010

Stanleykameraman Napsal:
-------------------------------------------------------
> jiřín tři roky fotí s P880 a skoro tři roky jsme
> od něj neviděly žádnou fotku jako dřív...
>
> Ten středový jojstick má asi pružinky a/nebo
> kontakty, buď vypadlé, nebo unavené.

Zdravím bývalé i současné příznivce značky Kodak, modelu P880 pak zvláště. K mému problému, jak jsem ho nastínil v úvodu vlákna: Můj P880 má stále naprosto mimo provoz křížový vypínač a stále fotí skvěle!:-) Přináší to určité problémy jako např. nemožnost nastavit datum a čas, případně listovat fotkami na kartě. Ten druhý zádrhel je ale vlastně pozitivní věc, ušetří se baterka.

Ještě jsem se stále nevloupal do útrob foťáku, stále se chystám, až budu mít víc času, víc uklizený stůl, lepší šroubováky, víc odvahy atd...

Od dubna mám nového, rád bych napsal "mazlíčka", leč zatím to vypadá na kryplíčka. Olympus E-600, t.č. podruhé v servisu. Takže starý, dobrý P880. A sezóna malin zuří...

Jiřín alias jir55

Citovat příspěvek

Autor: Stanleykameraman

18:14:45 15.12.2009

P880 fotí pěkně, zrcadlovka zese má výhodu měnit objektivy,
a pak se jenom dokupujou další a další... :)

Citovat příspěvek

Autor: Adolf.Shitler

17:01:30 15.12.2009

Jo, jo - pořád. Nějak jsem zjistil, že když stejně fotím akorát proto, abych z toho pak udělal ve Fotolabu 10x15 do alba (nebo A3 někde na barevný kopírce za 30Kč/kus), tak je to úplně jedno a zrcadlovka postrádá smysl... Teda uvažoval jsem o ní mockrát, ale vždycky jsem nakonec její koupi zavrhnul. Třeba časem :-)

Citovat příspěvek

0:13:10 14.12.2009

Ahoj. Už skoro rok, ale P 880 mám pořád a zrovna tak Z740.
Doma se hodí, stejně by za ně bylo pár korun.
Občas některý vrazím někomu do ruky na cesty nebo na učení se.
Ty Kodakuješ pořád dál?

Citovat příspěvek

Autor: Adolf.Shitler

23:07:59 13.12.2009

Tys už asi taky utek od P880 jinam, že? Nikon D90?

Citovat příspěvek

22:19:08 10.11.2009

jiřín tři roky fotí s P880 a skoro tři roky jsme od něj neviděly žádnou fotku jako dřív... ;)

Ten středový jojstick má asi pružinky a/nebo kontakty, buď vypadlé, nebo unavené.

Citovat příspěvek

Autor: Karlík

22:51:02 04.11.2009

Ahoj.
Jediný servis je teď údajně jen v Německu (kam se to od nás posílá) a mám obavu že to bude tím pádem pěkně drahé.Snad šikula Stanley ve vedlejším vláknu ....... :S.Jinak bohužel poradit nedokážu.
Karlík

Citovat příspěvek

Kodak P880, křížový ovladač

Autor: jiřín

18:26:38 04.11.2009

Tak mi po třech letech provozu jinak spolehlivého foťáku kixnul křížový ovladač - zdá se že totálně mechanicky odešel. Ta pacička, která přicházívá do styku s břichem palce, zcela volně "bimbá". Foťák je zatím funkční, ale nemůžu do menu a v režimu review mám k dispozici jen poslední obrázek.
Máte někdo zkušenosti se závadou tohoto typu? Měl jste někdo P880 v poslední době v servisu? V kladném případě, nezruinovalo vás to? Nebo snad dokázal jste někdo opravu svépomocí?

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: