Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce
Poptávka práce
Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

KODAK Z712IS - problém s bateriemi

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: KODAK Z712IS - problém s bateriemi

Autor: jc

8:41:40 05.10.2009

Mam podobny problem, ale s Kodak Easy Share Z650. Mam ten fotak asi 4 roky a zo zaciatku nebol ziadny problem s vydrzou akychkolvek baterii, to znamena, ze aj s nabijatelnymi akumulatormi NiMh to nafotilo stovky fotiek na jedno nabitie. Po cca dvoch rokoch sa to zacalo zhorsovat a teraz to nafoti len par fotiek aj s novymi klasickymi 1,5V clankami a vypne sa, ako keby boli baterie slabe. (Napajanie fotaku je na dva AA clanky).
Tak som to hodil na dvojity laboratorny napajaci zdroj a napajal fotak cez externy konektor. A zistil som, ze pri napajacom napati cca 3V ma fotak odber cca 1A. Po vypnuti displeja sa odber znizil o cca 0,2A. Podla mna je problem vo zvysenom odbere fotaku, pretoze pri znizovani napatia napajania na cca 2,5V fotak zvysuje odber az na cca 1,5A a vtedy sa vypne - asi zapracuje nejaka vnutorna nadprudova ochrana. Pri napajacom napati 3,5V fotak pracuje bezvadne, pricom odber je znizeny na cca 0,7A. Motorcek objektivu zoberie pocas zoomovania naviac asi len 0,1A. Display ako som uvadzal asi cca 0,2A. Takze z toho mi nejak vychadza, ze fotak ma vlastny spinany zdroj, ktory si vyraba vlastne napatia pre napajanie displeja, motorov, blesku, atd,... A pri poklese napatia baterii zvysuje odber natolko, az zapracuje nadprudova ochrana a fotak vypne. Ja to idem vyriesit provizorne tak, ze budem napajat fotak tromi nabijatelnymi bateriami AA z externeho drziaka baterii cez zdierku externeho napajania. Cize nie dvomi, ale tromi AA clankami. Rozoberat a opravovat fotak sa mi nechce :(

Citovat příspěvek

Autor: jirulka

17:46:23 08.07.2009

v Z8612 vydrží cca 250-300 cváčků, a to po prvním nabití, takže top bude časem asií lepší
J

Citovat příspěvek

Autor: Stanleykameraman

17:34:40 08.07.2009

Zajímavé, mě NiMH aku vydržely dlouho, pokud byly správně nabité.
Není náhodou ve foťáku přepínání typu aku?

Vzhledem k napětí 3,7V bude asi Klic 8000 sloužit dobře.
http://www.amilo.cz/baterie-klic-8000-db-50/

Citovat příspěvek

Autor: Makiiisek

15:53:26 08.07.2009

Dobrý den , přemýšlím o koupi baterie KLIC-8000.
Prosím mohl byste mi někdo napsat na kolik fotografií přibližně vydrží nabitá baterka?
Nejsem žádný profík, ale štve mě, že nabíjecí baterie NMH 2850 vydrží na cca 40 fotek a jsou vybité. Děkuji za odpověď m-a-g-i-a@seznam.cz

Citovat příspěvek

Autor: jiřín

11:32:57 09.04.2008

Ono se dá s NiMH baterkami dobře vyjít. Chce to ovšem trochu slušnou nabíječku. Mně se osvědčila tato
http://www.conrad.cz/nabijecka-voltcraft-ipc1l+dp101184/
(nabíjení, vybíjení, oživení, regenerace)

Citovat příspěvek

Autor: lk1

13:19:12 07.04.2008

Rozhodně bych zkusil aku sanyo ENELOOP(aspoň si je od někoho půjčit), mají asi 3xmenší vnitřní odpor než běžné šunky AA, pokud má foťák velký odběr(jako že má), tak mu obyčejné AAčka(třeba z PLUSu) nestačí.

Citovat příspěvek

Autor: Stanley kameraman

9:44:59 07.04.2008

Z 712 IS musí fungovat i na AA baterie nebo akumulátory.

Jsou TŘI možnosti napájení:
Klic 8000 3,7V
CRV3 3V
AA 3V nebo 2,4V

http://www.mobilarena.cz/?cz_produkt_detail&ptID=16240&camId=hledejcenycz

Při použití Klic 8000 se sepne kontakt, ktrý je na baterii a ve foťáku u dvířek.
Tím aparát pozná, že je vložen Klic 8000 s 3,7V.
CRV3 a AA aku 1,2V nebo baterie 1,5V žádný kontakt nespínají.
Při použití NiMH je potřeba dávat plně nabité aku, nové by se měly
používáním a několikanásobným nabitím / vybitím dostat do plné kapacity.

Citovat příspěvek

Autor: jorja

21:35:41 06.04.2008

Mám stejný problém.Nevíte prosím někdo co do toho foťáku patří?Uvádějí akumulátor klic-8000 a nabíječka K8500.Děkuji

Citovat příspěvek

Autor: GeBu

13:19:14 16.02.2008

Stejný problém. Na reklamaci to není, ale prodavač nebyl moc profík viz: [url]http://www.abclinuxu.cz/blog/GeBu/2008/2/odbornici-z-electroworldu[/url]

Citovat příspěvek

Autor: pedimi

14:51:40 03.02.2008

Mám uplně stejně foťák 14 dní a uplně stejnej problém.....Přemýšlím jestli to není na reklamaci :S :S

Citovat příspěvek

Autor: hgolab

17:34:42 18.01.2008

Kodak k tomuto fotoaparátu odporúča batérie typu CRV-3 alebo KLIC-8000. Iné typy dobíjateľných batérií asi nie sú vhodné (Ni-MH a pod.).

http://www.kodak.com/eknec/PageQuerier.jhtml?pq-path=10691&pq-locale=de_DE

Citovat příspěvek

KODAK Z712IS - problém s bateriemi

Autor: Petra111

21:39:25 04.01.2008

Fotoaparát fotografuje velmi pěkně. Dělá opravdu pěkné fotečky za ty peníze. Jen mám problém s bateriemi. Životnost dobíjecích baterií 2500 je asi půl hodiny možná ani to ne a tak 30 snímků a možná i to je moc. Co dělat?

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: