Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce
Poptávka práce
Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

Kodak Easyshare P712 jak hodnotíte

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: Kodak Easyshare P712 jak hodnotíte

Autor: masox222

17:20:27 18.04.2010

Ahoj
Koukni se prosím na tento odkaz, moc mi pomůžeš http://mestecko.jamrock.cz/mestecko-rampusakov
popřípadě pošli i dál. Děkuju moc :)

Citovat příspěvek

Autor: Stanleykameraman

14:07:19 10.03.2009

Jestli jde o pokus vložit obrázek přímo na stránku diskuze ( místo do aktivní přílohy ),
a obrázek má na šířku víc než 1000 pixelů, tak tomu se říká "tapetování" a je to neslušnost. ;)
Takový obrázek se dává, pokud má menší rozměry než obrázek do přílohy a do uvozovek
se dá aktivní odkaz na ten obrázek, který logicky MUSÍ být už někde na internetu.

Citovat příspěvek

Autor: jirulka

11:51:06 10.03.2009

:S a k čemu to je?

Citovat příspěvek

Autor: EVAGG

9:37:34 10.03.2009

[quote] [/quote]

Citovat příspěvek

Autor: EWD

9:36:35 10.03.2009

...JSEM TO ZKUSILA BLBĚ
EVA [email] [/email]

Citovat příspěvek

Autor: Ewd

9:35:20 10.03.2009

ZNOVU [url] [/url]

Citovat příspěvek

Autor: eWD

9:31:10 10.03.2009

... [img] [/img]

Citovat příspěvek

Autor: Marie Kovářová

17:04:57 10.02.2007

No v mém pořípadě to spíš musí obstarat auto a fotoaparát, jsem trochu méně pohyblivá kvůli páteři, ale pomalý pohyb má taky své výhody. Zvířátka se tolik nelekají a člověk vidí to, co nevidí ti co spěchají. Pokud se mi nějaký obrázek podaří tak se pochlubím. Všechny zdravím M.K.

Citovat příspěvek

Autor: JohnyR

16:05:17 09.02.2007

Dekuju ti nacelniku ze ses me zastal.... :D
Vzdyt to tam prece pisu.
Pekna s fotka se da udelat s kdejakym fotak, jen to vyzaduje bud vice, ci mene treningu a usili.
Jinak pri techto dostihach jsem si overil ze je lepsi rezim SPORT nepouzivat - aspon u tohoto fotaku. Rychlou zaverku jsem si radsi nastavoval sam - v rezimu priority casu a rezim AF bylo lepsi nechat na "jednoduchy" - zaostri az po namacknuti. Pri SPORTu jede AF porad - snazi se udrzet zaostreny sledovany objekt, ale v teto cenove hladine je to spise k placi nez uzitku - AF zaostri jinam a nez se porovna po namacknuti spouste, tak mu to trve o dost dele, nez kdyz pred namacnutim nic nedelal.Toz tak.
Hodne uspechu a peknych fotek.

Citovat příspěvek

Autor: Stanley kameraman

14:02:55 09.02.2007

Tak hodně úspěchů s těmi muflony, doufám že se tady objeví snímky...
A pamatujte nato, že PŘIBLÍŽENÍ se děje nohama a ne foťákem.
Ten Vám mění jenom zorný úhel... ;)

Citovat příspěvek

12:38:58 09.02.2007

Pořídím P712, taky bydlím téměř v lese a máme tady muflony, občas je vídáme a zachytit ten okamžik kdy, jak já říkám děti (mláďata) poskakují ve stádě potřebuje větší přiblížení. Doufám, že obsluha nebude moc složitá a nějaké pěkné záběry se mi podaří. Zdravím M.K.

Citovat příspěvek

11:39:34 09.02.2007

Mas pravdu, ale porad se bavime jen o prioritach konkretniho cloveka. Jak uz jsem psal mam Kodak 38-380mm a nejvice asi vyuzivam tech 38mm, pak jsou fotky s nejakym lehkym priblizenim, ale casto fotim na maximalni zoom a jeste me neco chybi. Bydlim v lese, takze proto jsem nadhodil tu zver. Ale jsou i jen prilezitosti - dostihy(ci jine zavody), vylety, zachyceni detailu, pokud si chci hrat z hloubou ostrosti(portret).... Fotky delam na (nadsenecke) AMATERSKE urovni, uz taky narazim na hranice pouzitelnosti UZ(kvalita pri vyssim ISO, rychlost-fotak mam stary, zminovana P712 je rychla az az), ale citim, ze zrcadlovka jsou pro me vyhozene penize. Neuzivil bych ji a ani bych nemel na to, abych si koupil objektiv, ktery bych potreboval(s rozsahem a svetelnosti UZ). Takze i pro tu zver a pod., neni potreba zrcadlovka s drahym objektivem - vzdyt to nedelam profesionalne a kdyz se zaber nepovede, no tak to zkusim priste. Je to jen o potrebach a prioritach. Neodvazuji se chvalit, ani kritizovat Olympus SP-550. Parametry ma dobre, rozsah a svetelnost perfektni, cip by mohl byt take slusny(neni to prehnany 10MPx) a jak na tom bude v praxi? Ukaze se za kratky cas - pak teprve budu vynaset soudy.Jinak prikladam jednu moji akcni fotku s max. ohniskem :) .

Citovat příspěvek

Autor: martin s.

21:12:46 08.02.2007

Máš naprosto pravdu v tom, že je nutné fotoaparát volit dle toho na co ho kdo
převážně používá. Já si myslím, že pro větší množství uživatelů je praktictější
rozsah, který má P880 než P712. Je to jen můj názor a třeba chybný...
Nemyslím si ale, že převážná část fotografů fotí zvěř v lese. :)

Měl jsem v užívání Minoltu Z2 (taky rozsah 38-380) a využití maximálního rozsahu
jsem téměř nepoužil a když by se mi to hodilo, tak jsem narazil na nevýhody kompaktu
(rychlost a kvalita ostření atd. atd.)

Zkrátka pokud bych chtěl fotit třeba tu zvěř nebo zvířata obecně, tak ideální rozsah
vidím mezi 400 až 600 mm - v tom souhlas, ale NÉ u kompaktu. Pokud by to bylo třeba
s Canonem 30D s celkem rychlým zaostřováním a rychlou sekvencí snímků, tak ok, ale
s kompaktem jako je P712 je to spíš o náhodě, že nějáký kvalitní snímek výjde, než
o skutečné použitelnosti.

Olympus je jen nafouklá bublina - jen pro skutečné amatéry bez ambicí pro kvalitnější
fotografie.

Citovat příspěvek

14:20:22 08.02.2007

Je potreba si rozmyslet co chci. Jestli rozsah spis do siroka, ci do dalky. To ze v praxi nevyuzijes maximalni rozsah P712 je HLOUPOST. Za lezi co chces fotit! Jak uz bylo psano - chces-li fotit krajiny, architekturu, lidi v mistnostech a pod. je lepsi siroke ohnisko - P880. Je to fotak o kategorii vyse jak ovladanim, tak obrazovou kvalitou. Ale pokud chces fotit zver, ke ktere se spatne dostava blizko, ci proste vyzadujes maximalni priblizeni, tak s P880 moc fotek neudelas. I s objektivem 36mm (klidne i 38mm, 50mm) se daji fotit budovy, lide a pod. Ale ma to svoje omezeni, takze pokud by toto byla tvoje priorita, tak fotak se zacinajicim rozsahem 36mm by nebyl dobry. Ja jsem fotil analogem 50mm, 34mm. Na digitalu ted mam fotak 38-380mm a me poznatky? Ja spise vyuziju tech 380mm(hodne fotim v lese, nebo jine objekty ke kterym nemuzu blize), nekdy bych uvital i vice. Fotim i lidi a bez problemu, ale uz jsem taky narazil na to, ze nebylo kam jit a obraz se me do zaberu porad nevesel.Nastesti se me to nestava casto. Proto me docela zajima jak bude fotit Olympus SP-550 - ten ma rozsah 28-512?(to nevim presne) mm. Universalni objektiv! Ikdyz se da predpokladat ze takovy rozsah bude na ukor kvality kresby, ale pro to me foceni(max.A4) by to nemuselo byt tak hrozne. Cena je dalsi vec, a vysledna kvalita obrazu(snimac a pod.)vec druha. Takze rada zni - nejprve si ujasni co chces fotit a potom podle toho vybirej fotak.Hodne zdaru.

Citovat příspěvek

Autor: martin s.

20:49:50 07.02.2007

Kodak P712 je jistě dobrý foťák, ale ještě bych velmi zvážil zda skutečně nejít raději
do toho kodaku P880. Rozsah objektivu je skutečně podstatně posunut do širšího
rozsahu (na fotku se v porovnání s P712 vejde nesrovnatelně více) což je mnohem praktičtější
nežli velmi velký zoom, který v praxi prakticky vůbec nevyužijete. Rozsah zoomu
u kodaku P880 hodnotím jako naprosto dostatečný. Navíc má kvalitní digitální zoom
a rozlišení 8 MPx dává dostatek prostoru pro ořez okrajů fotky (zvětší se motiv), takže
pro běžné fotografování skutečně víc ani nevyužijete. Pokud si koupíte kodak P712,
tak brzy zjistíte, že fotografování architektury, krajin, skupin lidí kde není možné dostatečně
odstoupit není dost dobře možné, a že ohnisková vzdálenost začínající na 36 mm
je zkrátka příliš hodně. Navíc má kodak P880 lepší obraz, více ovládacích prvků, které
zrychlují obsluhu a třeba také mechanicky ovládaný zoom (velká výhoda) atd.
Optická stabilizace je spíše funkce, která vznikla právě proto, že většina fotoaparátů
má velmi velkou ohniskovou vzdálenost u které je kvůli zachování ostrosti fotky, způsobené
třesem ruky, nutné používat velmi krátké časy, což často kvůli světelným podmínkám
nejde a tak znesnadňuje použití telerozsahu, který by potom byl skutečně úplně nepoužitelný
u většiny fotek. Nedejte na reklamu, bez stabilizátoru se u P880 obejdete naprosto bez problémů!
Já vlastním tento fotoaparát přes rok a rozmazaných fotek mám naprosto zanedbatelné
minimum a to jen v případě fotografování za velmi špatných světelných podmínek a tím nastavení
delších časů.

Citovat příspěvek

20:37:26 07.02.2007

Kodak P880 má ohnisko 24-140mm po přepočtu na kinofilm, kde je základní objektiv 50mm.
Z toho je vidět, že 24mm je dost širokoúhlých na krajiny a nemá takové ohnisko žádný jiný
kompakt ani EVF.
Funkci panoráma má v podstatě každý aparát, stačí fotit ze stativu a snímky poskládat v počítači.
;)

Citovat příspěvek

15:06:44 07.02.2007

Děkuji moc za Vaše názory a rady, myslím, že jste mě utvrdili v přesvědčení koupit P712, FZ7 a S3IS už jsou asi ze hry. Ještě tak trochu koketuji s myšlenkou na Kodak P880, ale bojím se toho, že nemá stabilizátor, zase mě lákají možnosti objektivu /prosím nesmějte se ?dovede širší záběr? nebo jsem špatně pochopila uváděné parametry. To chci hlavně na velké záběry krajiny, utěšuji se, že mně to vynahradí funkce panorama u P712. Ještě jednou děkuji. M.K.

Citovat příspěvek

12:09:02 06.02.2007

Mel jsem ho chvili v ruce a vcelku spokojenost. Obraz slusne (prumerne) kvality, barvy hezky, ovladatelnost po chvilce zvykani perfektni, moznosti nastaveni paradni, rychlost ostreni spickova. Za spatnych svetelnych podminek(skoro tma) ostril take rychle, ale ne vzdy se trefil. Za normalnich okolnosti bez problemu. Kdybych chtel univerzalni UZ s moznosti veskereho nastaveni, ktery je rychly a foti slusne, sel bych do nej.

Citovat příspěvek

20:43:29 05.02.2007

Paní Marie, s Kodakem P 712 neprohloupíte. ;)
Ale ten e-mail napsaný rovnou do textu není dobrá věc,
můžou na něj chodit spamy, což na JPG obrázek
e-mailu ve jméně nejde.

Tady je odkaz na test:

http://www.steves-digicams.com/2006_reviews/p712.html

Citovat příspěvek

Kodak Easyshare P712 jak hodnotíte

18:25:12 05.02.2007

Prosím o názor na Kodak P712. Ráda bych si ho koupila, ale bojím se, abych nepořídila zajíce v pytli. Děkuji. PS Omlouvám se svůj dotaz jsem zadala ještě asi do dvou témat. Prosím o schovívavost. Začátečník ve všem. Internet i focení. MarusKovarova@seznam.cz

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: