Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

problém s DX 6490

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: problém s DX 6490

Autor: kedar

10:06:00 29.10.2005

Díky za odpověd.No jo to jsou začátky a protože mě není uplně všechno jasné tak se vás ptám touto formou.Taky mě hlavně zmátlo to že moje předchozí fotáky se tak nechovali.Takže snad sem vás touto otázkou nějak neurazil.Ale už mě je to jasné.Díky

Citovat příspěvek

Autor: JPL

23:08:15 27.10.2005

Prostě výrobce takto DX 6490 i 7590 naprogramoval. Záměrně elektronickou cestou zesiluje jas, aby byl obraz v displeji i hledáčku (a tedy i tvorba kompozice v nich) čitelnější. A vůbec displej i hledáček tu nejsou od nastavování expozice. Na správné nastavení expozice tu jsou hodnoty uváděné naspodku obrázku v hledáčku (ři zapnutém displeji) a tyto hodnoty fotograf upravuje dle svého záměru. Dopustí-li se chyby (často vyplývající z neznalosti přístroje i technik), má obraz přeexponovaný nebo tmavý. Mimochodem u klasického filmového aparátu se také přeexpozice nebo nedoexpozice neprojevovaly na úrovní jasu v hledáčku.
Bohužel z uvedeného textu je patrné, že nemáš základní znalosti o fotoaparátu, jeho konstrukci i ovládání.
JPL

Citovat příspěvek

Autor: fotograf

16:41:56 27.10.2005

Mám stejný problém, ale opačný. Jak donutit foťák, aby to co zobrazoval, také i stejně vyfotil? V tmavé místnosti dokáže foťák na displeji přepnout do černobílého režimu a fotku výborně projasnit (taková fotka je jasově v pořádku a vůbec mi nevadí, že je černobílá). Ale když stisknu spoušť, fotky jsou temné a barevné. Co s tím, aby fotil stejně, jako jak to zobrazuje na displeji? Nejedná se mi o kvalitu, ale o schopnost pořídit jasný snímek i za velmi hlubokého šera. Nerozumím tomu, proč foťák s jinou expozicí zobrazuje na displeji a s jinou fotí...

Citovat příspěvek

Autor: JPL

18:04:09 24.10.2005

Usoudí-li DF, že je na něj málo světla, přechází do ČB. Je to v pořádku a zmíněno někde v manuálu. Pravděpodobně se jedná o záměrné šetření energií zdroje. Nasnímaná fotografie je pak v pořádku barevná. Nejedná se tedy o vadu, ale běžné naordinované chování DF Kodak DX 6490.

Citovat příspěvek

Autor: MMPetrik

12:47:07 22.10.2005

Myslím, že mi to občas taky dělá, spíš bych řekl, že je do trochu jako do sépiova :) Ale jinak mi to udělalo asi jen jednou, když jsem fotil v protisvětle. Fotka byla ale v pořádku.

Citovat příspěvek

problém s DX 6490

Autor: kedar

19:58:26 21.10.2005

Při focení přes obrazovku a při umělém osvětlení žárovkou se mě občas obraz přemění na černobílí.Fotky jsou ale v pořádku.děje se to i při zaměření na stejný bod.co može byt příčina.dá se to považovat jako vada?Prosím poradte.

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: