Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

Kodak Z740 - problém s bateriemi

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: Kodak Z740 - problém s bateriemi

Autor: Zoltán Duna

0:37:20 11.10.2005

Děkuji za odpověď, ještě to nemám úplně vyřešené, ale chystam si koupit nejlepší na trhu, ale ještě mě trápí nabíječka. Mam takovou velkou a starou a zdá se mi, že ten můj první pár nabíjecích baterií nenabije tak jak by mělo. Je z německa tak z 90.let. Myslíte, že mam investovat i do nabíječky, děkuji za radu.

S pozdravem

Zoli ;)

Citovat příspěvek

Autor: Petr Hoffman

12:31:25 06.10.2005

Problém s bateriema je v tom, že obyčejné baterie mají velký vnitřní odpor a při většim odběru energie ji prostě nedokážou dodat. Muj foťák se s obyčejnými bateriemi ani nezapnul. Okamžitě ohlásil, že je baterka prázdná. Používat obyčejné baterie může být i vcelku nebezpečný, protože právě při většim zatížení se můžou začít docela slušně zahřívat. Řešení je právě v už zmiňovaných alkalických, nebo nabíjecích bateriích. Alkalický nenabíjecí jsou k ničemu, protože moc nevydrží a focení tak vyjde dost na draho. Nabíjecí baterie už je prakticky jedno jaké si koupíte. Ve foťáku vydrží všechny. Kvalita baterií ovlivňuje hlavně jejich životnost. Vašemu fotoaparátu to bude jedno které do něj dáte(pokud to nebude něco ze stánku na rohu). Záleží už jen na vaší peněžence.

Citovat příspěvek

23:26:37 29.09.2005

Ahoj Robe,

Děkuji moc za radu. Zjistil jsem, že máš zřejmě pravdu. Ale stejně to moc nechápu, že mi nevydrží normální baterky alespon chvíli. Nabíjecí jsem si koupil už před odletem (2400mAh) docela levně za 89Kč, ale po prvním nabití zřejmě nemůžu čekat nějaké výkony. Příští týden si jdu do Makra koupit 2300mAh digi (zeleno žlutý i s nabíječkou) za 300Kč. Tak doufam, že už to bude ok. Nebo myslíš, že nemam šetřit a koupit nejdražší a nejvýkonější. Ještě jednou díky.

Zoli ;)

Citovat příspěvek

Autor: Honza

10:18:08 29.09.2005

mam dotaz vi nekdo jak vynulovat pocitadlo fotek u DX 7590? prej to dle servisu KODAK nejde,mate nekdo zkusenost?

Citovat příspěvek

Autor: Rob

7:43:24 29.09.2005

Ahoj Zoltáne,

problém bude v tom že používáš alkalické (nanabíjecí) baterie. Budeš si muset koupit nabíjecí (Ni-Mh)baterie i s nabíječkou a hezky nabíjet:) To tě výjde mnohem levněji. Dívej se po velkokapacitních nejvíce je teď myslím 2500mAh a cena se pohybuje okolo 120 Kč za jeden kus + nabíječku.

Rob

Citovat příspěvek

Kodak Z740 - problém s bateriemi

19:47:38 28.09.2005

Dobrý den přeji všem,
Potřeboval bych poradit - koupil jsem si Kodak Z740 před měsícem a vše vypadalo dobře, než jsem dorazil na dovolenou a poprvé vyměnil baterie, na každej pár baterií jsem nafotil 20 fotek a byl jsem rád, utratil jsem za baterie tolik peněz, že to radši ani nebudu přepočítávat na koruny.
Problém je také v tom, že nevim jestli jsem je tam při první výměně nedal obráceně, a tak něco nepoškodil. Mam to jít reklamovat nebo mam nakupovat baterie dokud nebudu na mizině? :o)))
Díky a krásné fotky

Zoli

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: