Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

zacházení s DX6490

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: zacházení s DX6490

Autor: denisa

21:46:15 29.10.2005

muze mi nekdo poradit jekou si mam do tohodle fotaku koupit pametovou kartu?Original kodak mi prijde ponekud draha,byla by tu lepsi moznost?PREDEM DEKUJI ZA PRIPADNE ODPOVEDI

Citovat příspěvek

Autor: MichalPé

18:24:30 12.10.2005

Jsou ty redukce dobré? Nevíte někdo odkud tech člověk pochází chtěl bych si to u něj nejdříve vyzkoušet než to koupím!!!
Díky

Citovat příspěvek

Autor: 3139

10:19:32 22.09.2005

http://www.fotoredukce.com/

Citovat příspěvek

Autor: MaRa56

23:01:54 21.09.2005

Mohl bych se zeptat kde je k mani tento adapter na filtry a predsadky ?? i kamenné obchody ale spise eshopy dik

Citovat příspěvek

Autor: Dan56

9:05:38 11.09.2005

Jasně že nelze zoomovat v průběhu natáčení. Ale lze si předzoomovat a poté začít s takto nastaveným zoomem nahrávat. Cvrlikání při natáčení je způsobeno automatickým doostřováním, ale to lze přes menu foťáku před zahájením nahrávání vypnout (AF do OFF). Akorát že to takthle nezůstane a musí se to vypínat zas a znovu před každým natáčením.

Citovat příspěvek

Autor: krulking

12:51:28 10.09.2005

Nepochopil jsem připomínku použití zoomu u videa, to přece tento model při spuštění natáčení videa neumožňuje nebo snad ano ? Pokud na to existuje nějaký fígl tak se rád nechám poučit. Díky.

Citovat příspěvek

Re: zachazeni s DX6490

Autor: Wallper

21:06:54 08.09.2005

No když u videa nebudete používat zoom, tak se toho zvuku úplně zbavíte.

Citovat příspěvek

Autor: Andrew_K

15:31:45 05.09.2005

Co mi zančně vadí je u videa zvuk - je slyšet a to značně každé doostřování objektivu. Taky je škoda nízkého rozlišení samotného videa a počet snímků/sec.

Citovat příspěvek

Re: zachazeni s DX6490

Autor: l.rampa

1:12:04 16.08.2005

15.8.2005, 16:30, petr5:

> mohl by mi nektery z majitelu dx 6490 poskytnout instalacni cd na easy
> share?
>
> mam dx 7590, kde je software pro Mac OS X a vyssi, ja mam G4, kde je
> Mac 0S 9.2 a vyssi tam uz nainstalovat nejde.

OK, no problem - soft z mého CD jede na OS 9.2.2, nižší verze jsem
nezkoušel. Napiš mi na e-mail lubosh@lubosh.net a domluvíme se
private...

Bye, L&R

Příspěvek zaslán emailem

Citovat příspěvek

Autor: petr5

16:30:49 15.08.2005

mohl by mi nektery z majitelu dx 6490 poskytnout instalacni cd na easy share?

mam dx 7590, kde je software pro Mac OS X a vyssi, ja mam G4, kde je Mac 0S 9.2 a vyssi tam uz nainstalovat nejde.

dekuji petr

Citovat příspěvek

Autor: myko

17:29:07 13.07.2005

Fotak vzpinam,ale kdzy uz je to potreba,tak vypnu alespon displej a koukam pres hledacek.Uspora beterie je pak znacna.

Citovat příspěvek

Autor: ToPa

15:45:23 13.07.2005

Tubus+filtr je sice nemalá investice, ale mám pocit, že se asi skutečně vyplatí. Tubus je za 550 Kč, kolik ale stojí normální (žádné profi) fitry? Takový UV, polarizační či přechodový s průměrem 55mm (velikost tubusu)?
Moje původní otázka však směřovala ponejvíce k zacházení s digifoťákem, kdy tento zůstává dlouhé minuty (desítky minut) zapnutý - také jej takto používáte? Třeba když v přírodě hledáte námět snímku a neustále se díváte skrze hledáček, takže se nevyplatí jej vypínat???

Citovat příspěvek

Autor: myko

20:28:49 06.07.2005

A to nema DX 6490 Single AF?Tedy jednoduche automaticke zaostrovani? :S
Ze by mel jen nepretrzite zaostrovani to se mi nechce ani verit.Ja u DX7440 pouzivan single AF a to pak zaostruje pouze pri namacknuti spouste do poloviny.
@ JPL
Taky je vyhoda v tom,ze kdyz mas tubus, lepe se aparat drzi.

Citovat příspěvek

Autor: JPL

13:40:29 06.07.2005

První problém s neustálým doostřováním v zapnutém stavu se vyřešil našroubováním tubusu - adaptéru na filtry a předsádky, loni stál kolem 550,- Kč. Samozřejmě musíš si tedy i pořídit větší krytku, neboť se ti průměr z 37 mm zvětší na 55 mm. Je pak na tobě, zda budeš ještě používat třeba základní UV filtr k ochraně objektivu či nikoliv. Trvalým našroubováním adaptéru jsem získal i ochranu vysunutého objektivu proti nechtěnému úderu ze strany. Stalo se mi totiž, že jsem nedotáhl páčku stativové hlavy (svislé polohování) a vahou DF se hlava sklopila a adaptér klepl o nohu stativu. Klepl kovový adaptér a nikoliv vysunutý objektiv, takže se nic nestalo!!
No a ve výsledku po exponování, když v zápětí nepotřebuji snímat, zakryji objektiv v tubusu adaptéru krytkou a je to . Nic se nedoostřuje a tedy nevrčí a neměří.
Kodak DX 6490 k vidoe záběrům nepoužívám, takže na další tvé dotazy nemohu odpovědět. Ahoj
JPL

Citovat příspěvek

zacházení s DX6490

Autor: ToPa

14:37:58 05.07.2005

Mám nový DX6490. Všiml jsem si u něj, že neustále doostřuje, což např. i při nepříliš náruživém fotografování během prohlídky zámku vede k tomu, že se mechanismus objektivu vlivem mého pohybu po celou hodinu téměř nezastaví a kam je namířen, tam ostří. Jakým způsobem bych měl s fotoaparátem zacházet, abych se k němu choval pokud možno šetrně? Vypínat jej po každém snímku by nejspíše bylo mnohem horší (objektiv totiž zajíždí), takže snad nasazovat mezi snímky krytku objektivu? Ale co na to foťák, neuškodí mu v zapnutém stavu dlouhodobě nasazená krytka (tmu se snaží vyrovnat nejvyšší citlivostí a zaostřit se mu také nepodaří - není tím namáhán CCD nebo ostřící mechanismus)? Jak s foťákem zacházíte vy? Jaký na to máte názor?
A co natáčení dlouhého videa foťákem? Kdysi jsem četl názor, že to snímač CCD příliš rychle opotřebuje, ale dle mého je to nesmysl, protože je to stejné jako když mám foťák zapnutý k fotografování - CCD je totiž plně funkční od samého začátku - jinak bych totiž na LCD nic neviděl. Anebo se mýlím?

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: