Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce
Poptávka práce
Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

Kodak EasyShare Z740

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: Kodak EasyShare Z740

Autor: Politruk

22:15:31 05.11.2010

Nemáte někdo český návod? Ztratil jsem ho.

Citovat příspěvek

Re: Kodak EasyShare Z740 - Jak nahrát nový SW

Autor: Stanleykameraman

19:13:16 17.09.2010

Někdo z nás by měl někde ještě SW mít, ale kde? :)
Určitě je ve foťáku, tak ho zkusím nějak stáhnout z něj.

Citovat příspěvek

Autor: monikash

19:12:08 17.09.2010

No, já ti nevím, ale poslední WF je někdy z roku 2005 - [url]http://wwwcz.kodak.com/global/mul/service/downloads/DownloadLookup.jhtml?pq-path=6607/6614&product=EKN029416 [/url]

Citovat příspěvek

Autor: J:K.

9:14:42 17.09.2010

Zdravím.
Mám tento problém - při focení s Kodak EasyShare Z740 někdy dochází k nádechu do fialova či modra.
Údajně pomůže nahrát nový SW do fotoaparátu ,kde stáhnout potřebný SW a jak postupovat.
Děkuji.

Citovat příspěvek

Autor: xxxdanxxx

12:12:46 06.09.2008

Čauves,, nepřeposlal by jsi mi prosím Tě ten návod k Z740? Mám ji z frcu a nechci jenom mačkat knoflík v automatickém módu... Díky moc

Citovat příspěvek

Autor: Stanley kameraman

22:24:41 28.05.2007

Zdravím a chválím Vaši Kodak galerii. (tu)

Citovat příspěvek

Autor: houbovi

22:03:35 28.05.2007

Zdravim.
Mame s pritelkyni Z740 a Z710 spolu s tiskarnou G600. Pouzivame baterie Duracell 2600, dokoupili jsme i wideangle a macro (ted jeste 3x tele) ;) a spousty filtru, s kterymi si ted hrajem a zkousime co se z toho vyklube. Jsme oba amateri, ale myslim ze jsme s fotoaparaty Kodak spokojeni. nejaka fota www.houbovi.co.uk :)

Citovat příspěvek

Autor: Free

19:07:43 22.03.2006

ale v manualu je obrazek a tam je stav baterii.je to divny pac na mojem 5let starym fotaku to je aspon 3stupnovy

Citovat příspěvek

Autor: bukowskit

23:28:59 21.03.2006

Stav baterie bohužel nejde zřejmě zobrazit. Až ti bude docházet, zobrazí se v pravém dolním rohu varování.

Citovat příspěvek

Autor: T.Sokol

20:13:31 21.03.2006

zdravim mam kodak z 740 a chtel bych se zeptat kde se nastavi a by se na displeji zobrazoval stav baterek diky T.Sokol

Citovat příspěvek

Autor: JohnyR

22:54:21 11.03.2006

Ahoj, fotky pri umelem svetle jsou na muj vkus dobre, nejake foto v noci(interier, ulice) jsem taky delal a dobry, ale jses limitovana casem zaverky - 8 sec. maximum. Ja nocni fota moc nefotim, tak me to nevadi, fotky nocni ulice, nebo interieru to zvlada bez problemu,(vetsinou 2-6 sec.) ale nekomu ten cas nemusi stacit. Na koncerty to asi nebude prave orechove - tady lehce souhlasim se zdejsimy zrcadlovkomaniaky - na nejake rozumne fotky pri spatnem osvetleni, potrebujes fotak s dobrou svetelnosti objektivu a vysokym ISO(aby byly kratke casy). U Z740 je vcelku pouzitelny(pro prohlizeni a tisk 10x15) ISO 400 - coz ale neni dostacujici. Takze pro nejake uchazejici foceni na koncertech(spatny svetlo, rychly pohyb) bych doporucil opravdu nejakou zrcadlovku zvladajici aspon ISO 1600, nebo mozna nejaky z novych fotaku, chlubici se stejnym ISO (Fujifilm...), u kterych sice kvalita zrcadlovek nebude, ale fotky budou zrejme minimalne dostacujici jako u Z740 pri ISO 400. Tolik asi muj nazor - na koncerte jsem snad nikdy nefotil, ale dle podminek si myslim ze to tak bude - i ze se ti povede dobra fotka s Z740, ale bude tak 1 z 30 a dost na hrane. Hodne zdaru.

Citovat příspěvek

Autor: Dizzi

12:06:25 10.03.2006

Zdravím!

Už hodně dlouho se rozhoduji koupi Z740. Líbila se mi hned na první pohled, sonduju si DF po prodejnách, ale rozhodnout se nemůžu. Zajímalo by mě, kdo ho máte, jaké dělá fotky v noci nebo za umělého světla... Chtěl bych s ním fotit koncerty, atp.

Předem díky za odpovědi!!!

Citovat příspěvek

RE: Kodak EasyShare Z740

Autor:

17:10:56 03.03.2006

Pekne fotky aj web.

Koupil jsem si EasyShare Z740 a jsem skutečně spokojený. Nejsem žádný
profesionál takže jsem používal jenom přednastavený režimy, ale fotky jsou
ostrý, barevně vyvážený - ukázka viz. fotky z jihozápadního pobřeží Irska
http://jetensky.atspace.com/irsko/zprava15/gallery/
Příspěvek zaslán emailem

Citovat příspěvek

Autor: Jety

11:21:15 02.03.2006

Koupil jsem si EasyShare Z740 a jsem skutečně spokojený. Nejsem žádný profesionál takže jsem používal jenom přednastavený režimy, ale fotky jsou ostrý, barevně vyvážený - ukázka viz. fotky z jihozápadního pobřeží Irska http://jetensky.atspace.com/irsko/zprava15/gallery/

Citovat příspěvek

Kodak ES Z740

Autor: MarkAurel

15:58:44 22.02.2006

Ja mam tenhle fotacek od Novembra 2005, a jsem s nim spokojen, firmware mam prepalenej, pouzivam baterie Sanyo 1850 a Duracell 2500, akurat musim zamenit nabijecku, protoze cekat na nabyti baterek 17hodin, je az prilis moc. Fotil jsem i v mrazu, kolem -10 stupnu a bilo to ok, akurat my mrzli ruce a objektiv sa po prichode do tepla moc dlho rosil, a df to moc neprospiva. Stabilizator my vubec neschazi, ale uvazuju ze do leta koupim stativ, predse se nekdy zejde. (tu) (tu)

Citovat příspěvek

Kodak EasyShare Z740 - Utajený mikrospínač?

Autor: Spring

16:27:41 18.02.2006

Tak je to asi již jasné, nabíjecí baterie KAA2HR má skutečně onen výstupek, který aktivuje uvedený spínač pro možnost jejího dobíjení v aparátu bez nutnosti nějakého dalšího jejího speciálního externího dobíječe. Ve svém návodu mám její obrázek na straně 2 tak černý, že nebyl tento výstupek rozeznatelný. Já osobně bych ale dobíjení v aparátu nedoporučoval, čert nikdy nespí a případná její vnitřní porucha, zkrat s následnou explozí při dobíjení, by nám zůstal aparát s největší pravděpodobností na dvě věci....
Proto zřejmě ve všech možných manuálech o tomto ani zmínka.
Jinak malá zkušenost z nouze. Nenabíjecí baterie CRV 3, dodaná s aparátem mně dosti náhle „odešla“ (měla za sebou rovných 387 snímků + prohlížení a mazání ) v sobotu večer a v neděli brzo ráno jsem měl udělat několik nutných snímků. Přemýšlel jsem jak ji oživit, tak jak se to dělávalo dříve, kdy některé baterie byly na trhu nedostatkovým zbožím. Našel jsem jednu již poněkud starší plochou baterii, naprázdno měla jen 3,8 V a její plíškové vývody jdou bez problému zasunout pod plastový obal baterie CRV 3 k jejím pólům. Nechal jsem takto „spojené“ do rána, jen před spaním jsem zkusil zda není baterie nějak více teplá. Ráno jsem tuto odpojil, vložil do aparátu, zapnul a vše v pořádku. Signalizace vybité baterie žádná, zkušebních asi 10 snímků s bleskem zda to není jen nějaká krátkodobá záležitost, ale i nadále vše v pořádku. Celkem jsem s takto „opravenou“ baterií udělal ještě okolo 120 snímků.
Díky všem!

Citovat příspěvek

Autor: bart23

6:55:55 18.02.2006

A ještě tento odkaz jsem našel na straně jedna: http://www.pbase.com/tgaf/kodak_z740

Citovat příspěvek

6:50:10 18.02.2006

Já mám Z740 od listopadu a jsem maximálně spokojenej.Na 512 MB vejde v nejlepší kvalitě něco přes 300 fotek,zoom je ohromnej a stabilizátor ani histogram nijak zvlášť nepostrádám,při delších časech stejně používám stativ.Zatím doporučuji projít předchozí dvě stránky kde už nekolik fotek je,potom jich mám pár v galerii po tímto nickem a další ochotně zašlu na e-mail.

Citovat příspěvek

Autor: xPetr

0:28:23 18.02.2006

Rád bych se připojil k prosbě o nějaké ukázkové fotky různých žánrů. Portrét, krajinka, makro. Vzhledem ke svému omezení (mám 512 SD kartu, a chci mít nějaký ultrazoom na baterie) nemám příliš na výběr a Kodak se mi jeví jako dobrá volba. Před tím jsem ještě uvažoval o Minoltě z5, ale její fotky za moc nestojí. To raději oželím histogram a budu fotit daleko lepší fotky. Tedy alespoň doufám.
Můžete je sem tedy nějaké zaslat?
Díky

Citovat příspěvek

15:19:36 17.02.2006

To je mi vnuka líto,ale tady to není o radosti z foteček,ale je to diskuse o konkrétním fotoaparátu a pokud má někdo konkrétní dotaz nebo chce pár fotek pro příklsd,tak si o to řekne,ale je třeba to specifikovat.

Citovat příspěvek

15:00:18 17.02.2006

Já teda nevím kam se díváš,ale link máš tady http://wwwcz.kodak.com/global/cs/service/products/ekn029416.jhtml?pq-path=10/3905/6594/6607 Pošlu ti to raději na e-mail...

Citovat příspěvek

Autor: Moňousek

13:34:05 17.02.2006

A neporadil bys mi podrobněji??? Já ho tam najdu jen anglicky. Prosím prosím prosím

Citovat příspěvek

13:06:15 17.02.2006

Kdybys čelta i starší příspěvky,tak bys věděla,že už jsem tady poukazoval na to,že manuál v podobě PDF se dá stáhnout na www.kodak.cz No,ale já bych si podal prodejce protože tištěnou brožuru tím moc nenahradíš...

Citovat příspěvek

Autor: Moňousek

7:43:12 17.02.2006

Ahojky, neposlala by mi nějaká hodná dušička český návod k digitálnímu fotoaparátu Kodak Z740 na email: srsnovamonika@seznam.cz ??? Nějak mi ho v obchodě zapomněli přibalit. A potřebovala bych ještě dnes!!!! Moooooooooooooooooc díky předem [bold] [/bold] [bold] [/bold] [bold] [/bold]

Citovat příspěvek

6:45:11 17.02.2006

Scifi s toho nedelame, ale uz jako maleho, me kazda vetsi dira v zemi lakala, ze je tam zakopan poklad, na rozebranou televizi jsem ladil signaly z vesmiru.... :D. Takze nejaky prepinac, klapka, je dalsi vyzva po dobrodruznem patrani. Ted jsem se dostal fotaku, taxem na to koukal a blik - asi to mam. Bart23 se kolem toho motal....existuje baterie(teda dle meho nazoru!) s vystupkem, ktery sepne.... dobijeci funkci primo ve fotoaparatu! Jedna se o baterii KAA2HR( [url]http://www.kodak.com/eknec/documents/bf/0900688a803f97bf/KAA2HR.pdf[/url] ), ktera to dle meho nazoru je. Je to taky logicke...pouze ta, umoznuje nabijeni ve fotoaparatu.A jak to fotak pozna? Dle prepnuteho spinace. Jednoduche, funkcni. Okenko s optikou by bylo taky mozne, ale v tomhle pripade asi ne.Tak co myslite, je to ono? ;) CZus.

Citovat příspěvek

6:18:12 17.02.2006

Proboha přátelé proč si přiděláváte starosti blbostma,používejte kvalitní akumulátory k tomuto účelu doporučené už proto,že ani můj první nejjednoduší digitál běžné baterie nezvládal natož pak Z740,nehledě na to,že používat alkalické baterie by po čase zrujnovalo i ty movitější z nás.A teď k té klapce v prostoru pro baterie:žádná baterie nemúže mít vliv na její postavení protože je zapuštěná v těle fotoaparátu,takže by baterie musela mít nějaký výstupek.Pokud by toto mělo pro uživatele nějaký význam,jistě by o tom v manuálu byla zmíňka a už vůbec tam nehledejte žádné okýnko,které dokáže rozeznat vložené bat.Nedělejme z toho scifi,prostě si kupte nabíječku a výkonné akumulátory...

Citovat příspěvek

21:33:54 16.02.2006

Zdar, tak toho jsem si opravdu nevsiml. Jak si to napsal, hledal jsem po internetu, ale bez vysledku. Az se dostanu k fotaku, schvalne se na to podivam-zajimalo by me to taky. Ta funkce se me zda..no podivna. Vyrobce prece musi predpokladat, ze pouziju baterie 1.2, nebo 1.5 V a podle toho doladit firmware... Pokud by to resil prepinacem, snad by o tom napsal do manualu. No, uvidime. CZus.

Citovat příspěvek

20:57:34 16.02.2006

Opravdu nikdo o tomto něco nevíte, nebo jste si toho u svého aparátu nevšimli?
Dostal jsem jen jednu neofiální zprávu na e-mail, že tento mikrospínač pokud je aktivován nějakým zásuvným přípravkem,(který není dodáván) by měl omezit vyšší napětí z 1,5Vx 2 = 3V článků oproti doporučovaným 1,2V X2 = 2,4V, kdy aparát pokud není tento mikrospínač aktivován, buď se ihned vypne nebo dovolí udělat několik snímků a pokud napětí neklesne pod nastavenou mez tak rovněž se bez výstrahy vypne.
Nevím, ale opravdu mně každá zpráva pomůže rozluštit tuto záhadu
Děkuje Karel as Spring

Citovat příspěvek

21:32:13 15.02.2006

Vážení majitelé Kodak Z740, prosím o vaší pomoc. V šachtě baterie je k zadní straně aparátu malý výřez přibližně asi 1mm široký , 3mm dlouhý a 10mm do hloubky. V tomto výřezu je nějaká černá klapka, která se případným zasunutím vhodně velikého předmětu (např. zápalka ) sklopí do nějakého ještě dalšího výřezu. Zdá se mi, že se jedná o nějaký mikrospínač. V celém českém návodu a anglického originálu včetně, jsem k tomuto zařízení nenašel žádnou zmínku. Ani žádná z uvedených a doporučených typů baterií nemá na svém obalu žádný výstupek, který by při jejím zasunutí do aparátu zapadal do výše uvedeného výřezu a tento spínač aktivoval. Netroufl jsem si ho sepnout při vložené baterii a zapnutém aparátu z obav o jeho případné poškození.
Při svém pátrání jsem narazil jen na jedno neoficiální ani jinak praxí nepotvrzené vysvětlení, že tento spínač se spíná nějakým jiným typem baterie než uvedené a doporučované. Je mi to poněkud divné, od výrobce ani zmínka, snad nějaký všeobecně neznámý fígl od Kodaku, možná pro použití alkalických baterií, kdy to v aparátu vyřadí nějaký jeho softwarový test baterií, kdy vyšle např. nějaký testovací proudový náraz, který alkalické baterie nezvládnou a aparát se vypne, moje domněnka jinak nevím...?
Pokud někdo něco o tomto zařízení bezpečně ví, prosím o jeho sdělení.

Citovat příspěvek

21:53:26 14.02.2006

Ahoj, na baterie nejsem expert, takze nebudu rozvijet teorie. Na Z740 jsem alkalicke baterie nezkousel, ale znamy to zkusil na nejakem starsim modelu HP - ani nenabehl. Ja jsem to zkousel na modelu HP M407, kde jsem koupil nejake super drahe alkalicke baterie - a udelal jsem asi 20 fotek. Takze bych tomu klidne veril, presny duvod neznam, ale predpokladam, ze tento typ baterii neni schopen poskytnou pozadovany spickovy proud(ktery bude dost vysoky).
2cardel: o firmwaru tezko bude nekdo vedet, zbytecne se ptat. Zatim vysel jeden, ktery upravoval cosi na ostreni pri spatnem osvetleni, a hlavne pridal cestinu. Ted vychazi novy kodak Z650, coz vypada na vylepsenou Z740 - mam pocit, ze jsem cetl ze ma i histogram, takze bych to u Z740 s nejakym velkym vylepsenim nevidel moc nadejne.
Kazdopadne na 1. baterie(2500) udelam odhadem ... 150 fotek. Ted vetsinou z bleskem. Dalsi 2 sady mam v kapse brasny, takze jsem na baterie nikdy nedojel.
Blesk se nabiji docela rychle - mezi snimky asi jednu vterinu.Ted jsem to zkousel.
Srovnani s Minoltou Z5 nemuzu udelat,pac jsem ji nemel v ruce. Pred casem jsem si hral s Z3 a Z20, ale to uz je nejaka chvile... jediny co si pamatuju, ze me nesedlo telo(designove).
CZus.

Citovat příspěvek

Strana výpisu

1

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: