Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce
Poptávka práce
Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

Canon EOS 5D mkIII?

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: Canon EOS 5D mkIII?

Autor: anous

13:18:56 30.04.2012

A co se týká porovnání třeba s 5D II, tak snímač a nastavení u 5D III je mnohem ........ Každý se může podívat sám na originál a zjistí zajímavé věci. Pak už je jen otázkou v čem co zpracováváme.

Citovat příspěvek

Autor: anous

13:00:52 30.04.2012

...Two types of single-frame advance:

First, be aware that both Mark III series cameras offer two distinct types of single-frame advance. Normal single-frame advance is marked by a single rectangular-shaped icon within the DRIVE area on the camera’s top LCD panel. In single-frame advance mode, the camera both fires the shutter and instantly lowers the mirror and re-cocks the shutter mechanism. This is the “whirring”, motorized sound you hear along with the click of the shutter in single-frame advance mode.

But when the silent mode is engaged, the camera behaves differently. There’s still the click of the strong, rotary-magnet shutter. But the motorized action is slowed significantly, to reduce its noise level. Mirror return is slower, and in particular shutter-cocking is both slower and much quieter.

A kdyby neměla být bílá bílou....

Citovat příspěvek

Autor: roman5

12:51:40 30.04.2012

Tichý režim je trošku pomalejší, ale hlavně jede v H jen u HDR, jinak cvaká 3 snímky za sekundu. Podexpozice je..tak 2/3 oproti 5D2..takže skoro vždy jedu na +2/3 až +2..jak kdy..taky oproti 7D má vyvážení barev více do žloutozelena..je to i reálnější, ale bílá není bílá...

Citovat příspěvek

Autor: musashi

12:42:17 30.04.2012

Resim ve spojeni s 5D3 dve veci, ktere jsem nedohledal a na ktere jsem narazil. Snad nekdo zdejsi bude znat odpoved, byl bych rad za kazde info.
1) Netusite nekdo, jak moc velke zpozdeni proti beznemu rezimu je v tichem rezimu? Moc se mi tenhle rezim libi, klapnuti zrcatka vydava sympaticky a neprilis hlucny zvuk, jen jsem se v navodu docetl, ze je tam vetsi zpozdeni nez ve standardnim rezimu. Jak velke zpozdeni uz bohuzel uvedeno neni. Nenapada me, jak to v praxi nejak otestovat, ale zajimalo by me, zda to muze mit nejaky realny negativni dopad?
2) Druha vec, na kterou jsem narazil, je pomerne neprijemna a zatim jsem nenasel zadne vysvetleni. Jde o to, ze mi prijde, ze aparat ma v nekterych situacich tendenci docela vyrazne podexponovavat. Zkousel jsem napr. ted v kancelari, zapnuto pomerove mereni scena pomerne vyrovnana, zadne vyrazne svetelnejsi body atd. a vysledeny snimek je tak cca o 1EV podexponovan. Vsechna udelatka jako Highlight Priority ci Auto Lighting Optimizer jsou vypnuta. Hlava mi to nebere a zatim nemam zadne vysvetleni. Narazil jste nekdy na podobny problem?

Citovat příspěvek

Autor: DodoCS

12:16:02 30.04.2012

musashi: zdravím.
"Takze to asi nakonec dopadne tak, ze na ni stejne skoci vetsina stavajicich majitelu starsiho modelu"- nejspíš ano, rozdíl bude v datumu naskočení.

Citovat příspěvek

Autor: Ucho

12:03:44 30.04.2012

Mila_xl >> 70-200L 2,8 ... to pozadí je drátěná klec - proto taková "rozklepanost" :-)

m-k >> pokud někdo má Mark II / D1 tak rozdíl nebude až takový. Přesně jak to napsal musashi. Ale kdokoliv přejde z jiného modelu (Crop) bude změna podstatná. A o tom to je :-)

Citovat příspěvek

9:18:54 30.04.2012

Ja mam za sebou prvni vikend a dojmy jsou zatim rozporuplne. Vystupove je ten rozdil minimalni, nerku - li nulovy. Ze je 5D3 skvela masina je asi jasne, ale myslim, ze pro vetsi cast stavajicich majitelu 5D2 to nebude zrovna smysluplny upgrade.
Vychazim z toho, ze ten, kdo doted 5D2 ke spokojenosti pouzival, fotil asi temata, kde 5D2 nemela zasadnejsi problemy (krajina, portrety, studio). A tam je prinos nove 5D3 (mluvim o prinosu vzhledem k vynalozene cene) minimalni. Kdo doted fotil sport apod. nejspis 5D2 nepouzival a fotil necim z jednickove rady. A pro nej je 5D3 navzdory skvelemu AF asi obtizne vyuzitelna kvuli fps.
Nejvetsi prinos asi bude mit pro reportazni a svatebni fotografy, tam je ten prinos AF, hledacku a dalsich veci jasny. Ale asi to bude jen mensi cast stavajicich vlastniku 5D2. Nicmene, kdo z nas by nechtel novou hracku, ze? Takze to asi nakonec dopadne tak, ze na ni stejne skoci vetsina stavajicich majitelu starsiho modelu :)

Citovat příspěvek

Autor: m-k

8:50:38 30.04.2012

To je teda názor. Po přechodu ze 40D se Sigmou je super každej vyšší model foťáku, takže je zcela pochopitelné, že jsi spokojený.

Citovat příspěvek

Autor: Mila_xl

8:44:41 30.04.2012

Jaké bylo použité sklo? 70-200/4? Zdá se mi takový zvláštní, jakoby rozstřesený, bokeh ... (tu)

Citovat příspěvek

Autor: ucho

1:17:49 30.04.2012

Číst diskuze kolem Canon 5D Mark III je celkem zábavný. Tahle hračka od Canonu hýbe spoustou diskuzí od začáku března a to nejen u nás, ale i ve světě. Jsou lidi, kteří ji už mají, kteří na ni netrpělivě čekají a kteří ji nikdy mít asi nebudou. Srovnává se se starým Markem II, menším ale zajímavým bráškou D7. Aby nebyla nuda, tak se ještě přihodí srovnání s konkurencí od Nikonu ve formě D800. Co pisatel, to názor...
V čem se asi většina v diskuzích co vyzkoušeli Mark III v podstatě shodují bude to, že Mark III je opravdu super hračka. Pokud začnu polemizovat jestli se vyplatí update z Mark II na Mark III bude to asi hodně perné přemýšlení a ne vždy asi přechod ponese závratnou přidanou hodnotu. Zásadní změnou ale bude přechod z Crop zrcadlovek a použití L-kových skel. Dlouho jsem fotil mašinkou Canon D40+Sigma+70-200L a za sebe můžu říct, že přechod na Mark III je úchvatný. Někde jsem tady četl krásný přirovnání tohodle stavu. Čučím na černobílou telku a potom se dostanu před barevnou. Za mě ano - přechod je opravdu zásadní. Mark III a L-kový skla umí neuvěřitelný věci (kvalita, ostrost, barevnost, ISO, ostření atd...) o kterých se mi u mé původní hračky ani nezdálo. U mě spokojenost a zamilovanost do týhle hračky....

Citovat příspěvek

21:07:42 29.04.2012

Po 640 fotkách zbývalo cca 34 %.
Ale hodně záleží na prohlížení na displeji, na využívání AF, stabilizace...

Citovat příspěvek

Autor: ranovak

20:31:47 29.04.2012

musashi: Zkušenost ze včerejšího leteckého dne - necelých 3.000 fotek a baterie ukazovala 40%, takže podle mě srovnatelné s C7D (cca 5.000 fotek na jednu baterii), ale fotím-li krajinky, kdy každou fotku kontroluji na displeji apod. tak je výdrž cca kolem 1.000 fotek, někdy i méně.
Ale protože mám doma dvě náhradní baterie, tak výdrž vůbec neřeším.

Citovat příspěvek

20:26:18 29.04.2012

Muzu se zeptat, jakou mate zkusenost s vydrzi baterie v 5DMk3?
Stejna baterka, ktera mi v 5DMk2 dokazala bezna udelat pres 1000 snimku mi tady vydrzi tak polovinu.
Je to normalni? Mate stejnou zkusenost?
A pak jeste jeden, jen pro jistotu. Nenasel jsem v manualu nikde moznost zmeny smeru volicu pri vyberu ostriciho bodu. Puvodni nastaveni mi nevyhovuje, mam stale tendenci presouvat body horizontalne zadnim rolerem a podle vseho to zmenit nejde. Nebo jsem jen spatne hledal?
Diky za pripadne info!

Citovat příspěvek

17:21:12 27.04.2012

Víme a už den to řešíme vedle: http://forum.fotografovani.cz/read.php?47,5351918,page=3

Citovat příspěvek

Autor: pepos

16:40:39 27.04.2012

Capture One už podporuje EOS 5D mkIII. Tak vyzkoušejte jak to maká ;)

Citovat příspěvek

Autor: Milos__

11:38:07 27.04.2012

17 TS-E mam take. S extenderem jsem nezkousel, ale bez je kresba perfektni.

Citovat příspěvek

Autor: ce

9:06:59 27.04.2012

Milos_
a máš aj 17TSE - ako sa Ti javí s aj bez extenderu?

Citovat příspěvek

9:06:03 27.04.2012

Prijde mi, ze nevyhoda tehle novych displeju s vysokym rozlisenim je to, ze na nich fotky v nahledu vypadaji lepe nez pak v realu na monitoru :)
Jinak krome AF povazuju za nejvetsi vychytavku moznost okamziteho nahledu pri preview (konecne nemusim Nikonakum zavidet). Ba co vic, ja muzu nazoomovat pro kontrolu zaostreni i bez preview!

Citovat příspěvek

Autor: Milos__

8:46:41 27.04.2012

Ja mam k 24 II TS-E 1,4x III extender a v pohode, tady je test: http://www.the-digital-picture.com/Reviews/ISO-12233-Sample-Crops.aspx?Lens=486&Camera=453&Sample=0&FLI=1&API=1&LensComp=486&CameraComp=453&SampleComp=0&FLIComp=3&APIComp=0

Citovat příspěvek

20:48:16 24.04.2012

Umbrella,
s extendermi viem že to chodí,ale netuším o koľko pôjde dolu IQ..1,4x by bola z 24ky temer 34mm.Ovšem pridá aberáciu a súdok.DLO to nerieši.

P,
20:33,
tak uvidíme.Momentálne nehrozí.

Jirko,
tak LV ja len zo statívu,takže kde je tlačítko je mi fuk.

Citovat příspěvek

Autor: jiri.sefrna

20:34:31 24.04.2012

Čendo, nebudeš litovat, je to super a LV na tom novým displayi je paráda, jen mi chybí původní zvětšovací tlačítko pro LV režim nahoře vpravo, jak to člověk drží, tak snadno rovnou namáčknul, teď je to na levý ruce naprd, nemůžu najít grif, jak to zvětšit bez puštění foťáku a přendání ruky :S

Citovat příspěvek

Autor: P

20:33:05 24.04.2012

ce
Aha:)
No uz jsem same oko na "ostre od spicek bot az po Katowice" :D

Citovat příspěvek

Autor: Umbrella

20:22:38 24.04.2012

ce: i ten konec testu by te mohl zajimat :)

"and the Canon 1.4x III extender which works great with all TS-Es."

Citovat příspěvek

20:16:09 24.04.2012

+ 24 TS-E II.

Citovat příspěvek

20:06:20 24.04.2012

ce
Aha ...
Btw 35 a 4L IS?

Citovat příspěvek

20:01:57 24.04.2012

P,
som to prelúskal celé ako to sem vložil m-k 23.4.
Už som písal-Canon nedal celú knihovnu pre LR4.1 beta (podobné veci mi robila Fuji v C1Pro a v Lightroome nič) a spracoval to v tom.
90% fotiek je z Canona pri použití MF skiel,pretože Displej D800 a poťažmo LV za moc nestojí.
slávna 14-24 ako aj 24PC-E sú v rohoch na "kašu" (btw - neviem čo na to nasadiť keď je to tak-obstál Distagon 21)

A nakoniec sám autor napísal,že na 17x22 palcov nie je rozdiel v tlači (aj po resampli D800)
Ja mám vybrané :)

Citovat příspěvek

19:31:15 24.04.2012

ce
Tohle
http://www.fredmiranda.com/5DIII-D800/index.html
by te mohlo zajimat, pokud jsi to uz nevidel v 11ce od jakubav-a ...

Citovat příspěvek

9:18:53 24.04.2012

..ale dá sa stiahnuť aj ten ten do 10.6. a funguje to.
:)

Citovat příspěvek

8:45:41 24.04.2012

Zaujímavé,
pre 10.7 Lion ten firmvér neexistuje.

Citovat příspěvek

Autor: Kamilek

7:08:27 24.04.2012

nový fw 1.1.12 ke stažení http://usa.canon.com/cusa/professional/products/professional_cameras/digital_slr_cameras/eos_5d_mark_iii#DriversAndSoftware

Citovat příspěvek

Strana výpisu

1 ...

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: