Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce
Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

Canon eos 600d - fotky a zkušenosti.

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: Canon eos 600d - fotky a zkušenosti.

Autor: jinryd

12:04:04 30.04.2012

[bold] Slávek76:[/bold] jaké je porovnání s tou čtyřstovkou, na ostatních barevných profilech (slunečno, zataženo)? Jinak takto je těžko radit. Buďsem hodit snímek s exifem, či zajít do obchodu a vyfotit snímek tvým a stejný fotoaparátem z obchodu a potom porovnávat.

Citovat příspěvek

Autor: lunochod

14:04:20 27.04.2012

Slavek76
Hmm, možná by to chtělo resetovat aparát do továrního nastavení, návod str. 176 a pak to znovu zkusit. A naučit se dělat s CR2, to je přeci jen komfortnější. ZPS 14 http://www.zoner.cz/download/ by to měl zvládnout. Ovšem jestli se i prodejci něco nelíbilo, (barvy), vypadá to na problém. Nyní jedu na víkend pryč, budu počítám až v neděli večer. Zkus snímat do CR2, prskni to na www.uloz.to a požádej někoho o radu, jestli to je dobrý. A nebo - dnes fotí kde kdo, ted bude hezky, tak bych se venku přimotal někam mezi fotografy amatéry a dal s nima řeč. Se neboj, že ti nepomůžou, kolikrát narazíš na zajímavý týpky ... :)

Citovat příspěvek

Autor: Slávek76

18:40:36 26.04.2012

Ahoj Zette.
Fotím do JPG.
Picture style mám nastaveno jako Standartní.
Jinak více informací jsem psal teď Lunochodovi.
Kdyby jste chlapi měli nějaký nápad nebo typ tak se se samozřejmě rád přiučím,třeba je to opravdu jen v nastavení.
Spíš,že už jsem toho vyzkoušel hrozně moc.
Díky Zette.
Slávek.

Citovat příspěvek

18:33:13 26.04.2012

Ahoj Lunochode.
Děkuji za odpověď.
Monitor by měl být nastaven dobře,fotky jsem kontroloval i na dalších dvou monitorech a i tam se chyby projevily.
Jinak fotím do JPG,fotky v RAWu už můj počítač moc nebere,vím že je to škoda,protože RAW je určitě moc užitečnej.
Zatím v JPG jsem vyvolával fotky ve velikosti A3 a vždy to dobře dopadlo.
Dnes jsem odnesl foťák prodejci,říkal,že foťák ještě vyzkouší než ho odešle na posouzení.
Barvy se mu též zdály divný,ale taky nevěděl čím by to mohlo být.
Mám nový objektiv 17-40L,ale když jsem tam dal seťák z druhého foťáku tak to barvy dělalo stále stejné,občes to ujíždělo do červena atd.
Šedou tabulku jsem zkoušel,ale asi bych byl línej měnit nastavení kelvinů vždy když se počasí změní.
Dnes jsem zkoušel i polarizák jestli to nemůže ovlivňovat ,ale i tam bylo vše v pořádku.
Bohužel ve svém okolí neznám nikoho s tímto foťákem,takže nemůžu porovnat nastavení nebo i to jaké fotky ostatní šestistovky dělají.
Kdyby jsi měl náhodou chvíli,tak by mě zajímalo jak máš nastavený foťák.
Já fotím na Picture Style-standartní,tan jedinej mi přišel ne tak kýčovej co se týče modré barvy.
Nastavenu mám prioritu clony.
Zatím moc díky Lunochode.
Slávek.

Citovat příspěvek

Autor: Zett

19:43:27 25.04.2012

Slávek76:

Fotíš do JPG? Jaký máš nastavený "picture style"?

lunochod:

Tak ten test je super, je to test očí a monitoru zároveň. Musím se pochlubit, na první pokus asi za minutku možná dvě.

Your score: 0
Age range: 30-39
Best score for your gender and age range: 0
Highest score for your gender and age range: 1520

0 ( Perfect Color Acuity )
99 ( Low Color Acuity )

(tu)

Citovat příspěvek

18:16:40 25.04.2012

Slávek76
Nějak se ti nikdo neozývá, tak to zkusím. Předpokládám, že když si stěžuješ na barvy, tak máš nastavený monitor na barvy v pořádku, je to tak. Nedávno sem našel tohle - http://www.uloz.to/xQdSsd1/dq-tool-print-13x18-e-jpg Jde o pomůcku, kde rychle zkontroluješ např. kontrast a barvy monitoru, jestli se grafika někam nerozjela nebo ti najel jiný barevný profil , a ty seš z toho zmaten. Takže to je nahrubo. Najemno je to tady http://www.xrite.com/custom_page.aspx?PageID=77 Tohle není fakt legrace (test na barvocit), ale dá se s tím pohrát a dosáhnout slušného skore. No, a k těm snímkům - pokud stojíš vyloženě o reálné barvy, asi nezbyde než použít šedé tabulky. Ale u krajiny bych volil spíše "pocitové" barvy, takže s teplotou jít do + nebo -, ostatně 600D má poměrně slušné možnosti nastavení barev. (Návod str. 119) Ale dle tvé ukázky bych jednoduše usoudil, že nejdeš s nastavením aparátu na maximální využití jeho možností, tj samo že fotit do CR2 , používat +-ev, pokročilý sw na editaci a podobně. Těžkou hlavu si z toho nedělej, úprava barev patří spíš k tomu jednodušímu, co tě může při zpracování snímku potkat. To je ale můj laický názor podpořený několikaletým používání PS a vhodných pluginů. (tu)

Citovat příspěvek

21:51:21 23.04.2012

ještě přidávám jedno foto.
Tady barvy táhnou zase do zelena.
Slávek.

Citovat příspěvek

21:43:01 23.04.2012

Ahoj všichni.
Potřeboval bych poradit s podáním barev u Canon 600.
Mám nastaveno autmatické vyvážení bílé,ale podání barev není realistické.
Většinou barvy táhnou do červené nebo hnědé,jindy v protisvětle do zelené barvy.
Zkoušel jsem vyvážení bílé,to zabralo,ale musel bych bílou nastavovat vždy podle situace,zvlášť když fotím krajiny.
Máte s tím někdo zkušenost,nebo jsem natrefil na nepodařený kus?
A lze toto reklamovat?
Přikládám pár fotek pro ukázku.
Předem moc díky.
Slávek.

Citovat příspěvek

Autor: jihra

21:17:47 11.04.2012

Ono je to asi všechno o zvyku.

Citovat příspěvek

19:41:04 11.04.2012

jihra
S Lightroomem tak trochu zápasím, to ovládání mě moc neoslovilo. Ale soft je to šikovnej. Fotku máš dobrou, já byl v sobotu o velik. venku ve vinořském parku, je to tam divočina, ale na focení zajímavý.

Citovat příspěvek

9:53:28 10.04.2012

lunochod Napsal:
-------------------------------------------------------
> jihra
> Patrně Lightroom 2.0 nepodporuje Canon 600D, přece
> jenom, je to Adobe Prubnul bych verzi 3.6 (obs.
> Camera Raw 6.6), ta funguje určitě. Nový DPP
> 3.11.10.0 je taky v pohodě. Přiložený snímek je ze
> sobotního výletu. Klidně přilož nějaký snímek,
> tady moc lidí není. At se to trochu pozvedne.

No jak tak koukám, tak mi asi opravdu nezbude nic jiného než Lightroom 3.6 či vyšší.
Jedna ukázka z prvního focení z 600D. Vypadá to na dobrý stroj.

Citovat příspěvek

Autor: bmx

9:17:53 10.04.2012

oprava mně--- ;)

Citovat příspěvek

9:17:23 10.04.2012

mohlo mi trknout, Hlavenec by od Benesova nebyl v zaberu... :D

Citovat příspěvek

9:15:50 10.04.2012

Tak z Prahy ( Ládví ) ...to by odpovidalo... ;) (tu)

Citovat příspěvek

9:13:24 10.04.2012

lunochod Napsal:
-------------------------------------------------------
> Nakonec jsem to dohledal, ale dalo mě to docela
> zabrat - jsou to Benátky nad Jizerou, od Ládví
> vzdálené cca 30km !!! (k zám. věži). Obec Hlavenec
> je jasná, velký třípodlažní barák je dobré
> vodítko. Jak jsem ale našel na webu snímek
> Benátek, resp. zámecké věže, tak sem byl doma.
> Počasí nebylo úplně ideální,( lehký opar), ale i
> tak to byla zábava, hlavně doma v teple .....

zmereno na mapy.cz Ládví ( osada ) smer Benesov z Prahy .... Benátky n. Jiz. = 45,11 km...

tech 30, zdalo se mi malo... ;)

Ládví....taky je část Prahy...neměřeno... :D

Citovat příspěvek

0:09:56 10.04.2012

jihra
Patrně Lightroom 2.0 nepodporuje Canon 600D, přece jenom, je to Adobe :) Prubnul bych verzi 3.6 (obs. Camera Raw 6.6), ta funguje určitě. Nový DPP 3.11.10.0 je taky v pohodě. Přiložený snímek je ze sobotního výletu. Klidně přilož nějaký snímek, tady moc lidí není. At se to trochu pozvedne.

Citovat příspěvek

22:59:51 09.04.2012

Zdravím.
Tak jsem se stal sťastným majitelem nového Canonu 600D. Dnes jsem vyrazil něco nafotit. Fotím do RAWu (přípona souboru .CR2). Fotky "natahuju" do Lightroomu 2.0. Jaké ale bylo mé překvapení, když jsem chtěl fotky z 600D natáhnout do Lightroomu a ten mi vynadal, že "soubory nejsou podporovány nebo jsou poškozeny". Přitom v Zoneru ty RAWy z 600D normálně otevřu, ale jsem zvyklý na Lightroom.
Tak jsem zapátral a nainstaloval jsem nový "Canon RAW Codec 1.9.0", který by měl být i pro EOS 600D. Po instalaci jsem restartoval PC. Bohužel vše zůstalo při starém.
Nevíte někdo, kde je chyba?
Dík za radu.

Citovat příspěvek

Autor: bope60

17:16:20 10.03.2012

Takový malý pokus...České středohoří

http://postimage.org/image/71an5682t/

Citovat příspěvek

0:04:19 05.03.2012

A nakonec něco málo z Prokopského údolí.

Citovat příspěvek

23:19:36 04.03.2012

Po delší době sem se trochu "vyřádil" ve fotošopu, i když zde vložené foto není ještě tak drastické :) Pouhý posun barev, modrá je fádní, tu má na snímku každej :) Když oblohu, tak zelenou, to dá rozum .... Proboha, nepokládejte to někdo za umění, to by byl hluboký omyl. :)

Citovat příspěvek

19:23:27 23.02.2012

Jiří Bečka
Hmmm. Tak mě se to neotevřelo na fotografii, ale tvůj profil na gůglu sem viděl. Vcelku běžné fotky, člověka to nenadchne, ale ani nerozčílí. Těžko říci, jestli si to tak chtěl :) Tvůj odkaz je dost dlouhý, na zkracování jsou príma stránky http://1url.cz/ http://www.preskoc.cz/ http://sux.cz/ ... některou vyzkoušej. Přiložil jsem snímek ze Strahova, je z podzimu, takto z výšky vypadá vyšehradská skála docela nenápadně.

Citovat příspěvek

Autor: Jiří Bečka

21:23:38 19.02.2012

Ahoj minulý víkend jsem vyrazil fotit do nedalekého parku a jsem opravdu spokojený zvláště s touto fotkou co si o ni myslíte ? (limitovalo mě max. ohnisko 170 mm, bohužel na Tamrona ještš nejsou peníze)

[url]https://plus.google.com/photos/102009794053296936370/albums/5708246047104246369/5708247363876474514 [/url]

Citovat příspěvek

21:58:57 14.02.2012

Druhá ukázka je pod volbou - Stylize - Diffuse - Anisotropic. Nehledejte pod tím bůhví jaké umělecké záměry, prostě na tu dálku přes vodu nejsou záběry z Tamrona nic extra, tak to "maskuju" takto. Spíše jsem ale oprášil některé postupy, jenž editor umožňuje. Není to klasický zimní motiv :), no to se ale holt nedá nic dělat :)

Citovat příspěvek

21:37:31 14.02.2012

Zapátral jsem ve složkách s fotkama, abych vlákno posunul výš. Z Letné mám dost záběrů, tradiční procházková trasa nabízí výhledy na Prahu, akorát dnes jsem ve fotošopu vcelku fádní snímky prohnal přes filtr. Pohled na žižkovské činžáky bude tak trochu jiný. Tento první kombinuje foto + kresbu redisperem.

Citovat příspěvek

21:44:40 13.02.2012

jinryd
Jo jo, ted v mrazech tam není extra tlačenice, to tam bude volno :) Nesmí foukat moc silný vítr, jinak se musí člověk schovat za kříž. Ukázka je jasná - Neratovice, na orig. snímku je nápis Spolana na věži velmi dobře vidět. Ale to je z Ládví co by šutrem dohodil, daleko to není ...
ps: Dneska sem koukal v Labuti dole ve Fotolabu na zboží, je nějaký výprodej, nebo co. Fotáky i objektivy šly dolu, např. Sigma 50-200 f/4-5.6 DC OS HSM za 2990.- , to je pěknej kauf :)
http://eshop.fotolab.cz/objektivy/?sort=2a

Citovat příspěvek

21:40:47 13.02.2012

Jo jo, ted v mrazech tam není extra tlačenice, to tam bude volno :) Nesmí foukat moc silný vítr, jinak se musí člověk schovat za kříž. Ukázka je jasná - Neratovice, na orig. snímku je nápis Spolana na věži velmi dobře vidět. Ale to je z Ládví co by šutrem dohodil, daleko to není ...
ps: Dneska sem koukal v Labuti dole ve Fotolabu na zboží, je nějaký výprodej, nebo co. Fotáky i objektivy šly dolu, např. Sigma 50-200 f/4-5.6 DC OS HSM za 2990.- , to je pěknej kauf :)
http://eshop.fotolab.cz/objektivy/?sort=2a

Citovat příspěvek

21:39:32 13.02.2012

Citovat příspěvek

Autor: jinryd

18:01:57 13.02.2012

Lunochod: koukám, že budu muset taky vyrazit na Ládví vyzkoušet novýho Tamrona 70-300.
Arciděkanský kostel sv. Václava

Citovat příspěvek

Autor: Johnie_Goodman

12:01:18 07.02.2012

Ahoj, asi dostaneš podobné odpovědi od všech....pokud fotíš daný sport delší dobu, sama dobře víš jaké jsou podmínky a v čem si limitovaná stávajícím vybavením, případně co bys chtěla a vybavení tě limituje.
Celkem záleží i na kvalitě výstupu (plakát, velké foto, web,.....). pokud budeš fotit do velikosti A4, troufnu si říct, že ti staší jakékoliv zrcadlo.
Pro zachycení a zmrazení dynamiky potřebuješ krátké časy -> obstojná světelnost objektivu při akceptovatelném ISO a samozřejmně tele, pevné ohnisko je světelnější, transfokátor = více možností.
Pokud si nejsi jistá, investuj do skla (to se kupuje na "desetiletí"), tělo je degradované inovacemi.
Podle mě bude pro Tebe důležitá i sekvence, ším víc fotek na sekvenci, tím lépe......
Pokud neřešíš peníze ber klidně 600D a k tomu nějaké eLko sklo, pokud řešíš peníze ber klidně něco levnějšího a k tomu eLko sklo.....jedná-li se o Canon.
Můžeš klidně zvolit taktiku výběru zrcadla podle ceny kvalitních skel pro danou značku, pokud to tak bude, myslím, že Canon ostrouhá :-)

Citovat příspěvek

18:13:01 06.02.2012

Johnie_Goodman
Tak tady ti nepomůžu, blesk používám minimálně ...
Miška
Canon 600D není horší než jakákoliv jiná značka, ale tohle asi nechceš číst. Velké plus je široký sortiment objektivů, záleží jen na financích. Zvuk značky taky dělá divy, musel jsem se usmát, když na venkově (v Rakovníku :) v kovomatu slečna za pultem konstatovala, že mám pěknej foták, bo sem ho měl jen tak přes rameno. No jo, Tamron 18-270 sice vypadá na těle 600D docela dobře :), ale sám jsem to celé shodil řka: "Jo tělo je sice dobrý, ale objektiv stojí za prd ..." Sice mě pak kolega v hospodě zprdnul za to, že už byla dáma načatá a měl sem jí nabídnot "profi služby v soukromém (foto) salonu" , ale čert ví, jak by to skončilo .... :) Takže - Canon ANO, chce to jen rozbít prasátko a nešetřit .... :D

Citovat příspěvek

Strana výpisu

1

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: