Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

Adobe Lightroom 4 Beta

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: Adobe Lightroom 4 Beta

Autor: Kamilek

9:08:07 16.01.2012

ady - cena upgrade by měla být stejná jako z 2ky na 3ku

Citovat příspěvek

Autor: ady

18:22:03 12.01.2012

no a konecne ma nieco/niekto prinuti zmenit XP na Win7,lebo doteraz mi to v pohode stihalo pri 21Mpix a ziadny blue screen :)

som zvedavy na cenu pri prechode z LR3 na LR4 dufam,ze tam bude "ulava" ako pri LR2 na LR3 (tu)

Citovat příspěvek

Autor: Plechi

16:38:59 12.01.2012

Taky jsem vyzkoušel a oproti LR3.x porozuji změnu v rychlosti vykreslování náhledu. Hejblata a práce obecně je stejně rychlá, ale je vidět, jak se náhled (zejména po importu) překlesluje po řádcích.
Doufám, že to je bug, nebo dočasné nevychytání podpory HW a ne feature :-)
Děje se na MB Gigabyte 870A-USB3, Athlon II X4 640, 8GB RAM 1333, HD3850 ....

Citovat příspěvek

Autor: musashi

13:36:28 12.01.2012

A duvod pro to, abych opustil Aperture je tu :)
Uz jsem chtel kupovat LR3, ale zjevne pockam a koupim az novou verzi.

Citovat příspěvek

Autor: Luboš

13:09:50 12.01.2012

Jsem zklamán,nemůžu jej vyzkoušet, nepodporuje to XPčka...

Citovat příspěvek

Autor: kasy

8:33:11 12.01.2012

Jo, bude to chtít si zvyknout, ale budu si zvykat rád. :) Zkoušel jsem i JPEG, i když do něj už nějakou (delší) dobu nefotím vůbec. Je to tak, jak napsal m-k, ale zkusil jsem porovnat JPEG, který "vyrobí" moje D300 s tím, co dostanu z RAWu. No a to samo o sobě stačí, abych JPEG opustil navždy. Takže se budu těšit na březen, u Adobe jistě ještě vychytají nějaké ty mušky a bude to paráda. Taky vám připadá, že váš foťák má větší dynamický rozsah? :) :)

Citovat příspěvek

Autor: m-k

23:18:14 11.01.2012

U mě jsou první dojmy podobné, ale zkoušel jsem zatím upravovat jen pár produktovek. Hlavně oceňuji, že se všechny úpravy chovají stejně nad RAWem i JPGem. Jinak zatím trochu zápasím s novými posuvníky, bude třeba si zvyknout.

Citovat příspěvek

Autor: kasy

13:09:14 10.01.2012

Tak mám za sebou vyvolání prvních asi 50 fotek. Na nic jiného jsem se zatím "nedíval", vyvolávací modul mě zajímá nejvíc. První dojmy - naprostá paráda. I když Lightroom 3 nebylo žádné "ořezávátko", tak tohle je jiná liga. Úmyslně jsem zkusil fotky, se kterými jsem měl nějaké problémy. Prostě i když byly dobré, tak nějak jsem cítil, že by to mohlo jít ještě lépe. S novým vyvolávacím modulem Lightroomu 4 žádný problém. Je to jiná logika, např. chybí "jas", na většinu úprav stačí první dva šoupáky (expozice a kontrast), opravdu málokdy jsem použil projasnění stínů a pod. Zdá se, že nový Lightroom toho umí dostat z RAWu o dost víc, než předchozí verze. Jsem zvědavý na další ohlasy, tak do toho!! :)

Citovat příspěvek

Adobe Lightroom 4 Beta

Autor: Kamilek

6:33:43 10.01.2012

Včera Lightroom oslavil své šesté narozeniny a dnes je k dispozici ke stažení veřejná beta Adobe Lightroom 4. Novinek je celkem dost :)

[url]http://blogs.adobe.com/lightroomjournal/2012/01/lr4betanowavailable.html[/url]

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: