Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce
Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

Problém s úrovněmi Adobe Photoshop CS5.1

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: Problém s úrovněmi Adobe Photoshop CS5.1

Autor: Matt_CZE

15:11:17 17.08.2011

takže Adobe Photoshop CS4 + aktualizace CR funkční, takže to vypadá, že takhle blbne jenom CS5 :(
jinak vyjádření od Adobe zní:

Dobrý den,

děkujeme, že jste kontaktoval Adobe Systems.

Je nám to líto, ale bohužel Vám nemůžeme v případě zkušební verze pomoci. Technická podpora Adobe je určena pouze zákazníkům, kteří mají zakoupenou licenci produktu.

Navštivte prosím stránky Adobe k nalezení možných řešení:

http://www.adobe.com/support/photoshop/

http://forums.adobe.com/community/photoshop/photoshop_macintosh

Doporučujeme také aktualizaci operačního systému i Photoshopu na verzi 12.0.4.

S pozdravem,

Hana Terrichova
Adobe Czech and Slovak Customer Care
tel. +420 239 016 347
email: Czech_Support@adobe.com

v podstatě jsem to čekal.... :S

Citovat příspěvek

14:22:04 17.08.2011

zdravím, tak mám další poznatky..

pomocí parralels desktops jsem rozchodil Adobe Photoshop CS4 (windows), kte funguje zcela normálně, respektivě se tam tento problém nevyskytuje. (tu)
a pro OS X jsem stáhl Adobe Photoshop CS3, který touto chybou taktéž neoplývá a funguje dobře (tu) (akorát je horzně pomalý a neotevře RAW z D300s)
Zkusím někde splašit ještě Adobe Photoshop CS4 pro OS X a dám vedet, jestli to funguje v CS4 na macu...

Citovat příspěvek

Autor: j.k.

2:40:38 17.08.2011

...cez Boot Camp ani cez Parallels HW chybu nevylucis ani nepotvrdis ...ale fungovat by to mohlo...

...vela stastia ...a daj vediet, zaujima ma to...

Citovat příspěvek

2:27:34 17.08.2011

to J.K.:

Docela mne to děsí, chtěl jsem to zkusit ještě na windows, abych zcela vyvrátil chybu HW, ale boot camp mi napsal, že podpůrný software pro windows není k dispozici - nechápu, začínám mít pocit, že ten muj Snow Leopard je nějákej nakoplej :(
Teď jsem stáhl 30ti denní trial Parallel desktops a zítra /dneska odpoledne :D/ na tom zkusím rozchodit sedmičky, na kterých to doufám pojede normálně...

Citovat příspěvek

2:21:00 17.08.2011

jako o jaký přístroj se jedná?
jde o MacBook PRO 2,53GHz i5 4GB Ram s grafikama nVidia

Citovat příspěvek

Autor: radimv

2:14:01 17.08.2011

to Matt CZE:

... a ten "mac" je zhruba co?

Zatim

Citovat příspěvek

2:01:03 17.08.2011

...obidva testy, ktore popisujem vyssie (16. 08. 2011 18:46) su tiez na aktualizovanych Snow Leopardoch, takze v OS to nebude ...a na reklamaciu Macu by som to rozhodne nevidel...

...ale zufalstvu by som neprepadal, za dvadsat rokov som sa s podobnym "lokalnym strajkovanim" a roznymi "fatalnymi inkompatibilitami" PS stretol mnohokrat ...na obidvoch majoritnych platformach ...a vzdy sa to nejak vyriesilo ...na Widlach niekedy az preinstalovanim systemu... na Macu vacsinou laborovanim s roznymi nastaveniami (PS i systemu) ...rozhodne by som pre zaujimavost skusil aj ver. CS4...

F12 (Revert) funguje tak, ze vracia subor k poslednemu ulozenemu stavu ...z pohladu programu je to to iste, akoby si subor nanovo otvoril...

Citovat příspěvek

0:53:29 17.08.2011

omlouvám se, že tady dávám přípěvek pod příspěvek, ale nenašel jsem funkci EDITOVAT jako u jiných for, takže...

Poznatek je, že když jsem ze zoufalosti projížděl nabídky, našel jsem Soubor => obnovit (F12), přičemž se chviličku točilo kolečko (jakože pracuje) a pak to začalo fungovat... Nevím na jak dlouho, fakt ne...

Dobře, další poznatek... otevřel jsem jiný raw, nastal uplně stejný problém, takže zase soubor, obnovit a teď to funguje normálně, ovšem jen do té doby, než sloučíte vrstvy a uděláte to znova, poté to již přestává zase fungovat ... nechápu :(

Taky jsem si na webu Adobe našel jak anulovat všechna nastavení, abych vynechal moji hloupost a něco neměl jen špatně nastavené, takže teď je photoshop defaultně a pořád nic :( s tou obvnovou mi sice sitla chvilka nadeje, ale evidentně marně... Dochází mi nápady

Citovat příspěvek

0:37:09 17.08.2011

Jinak to photoshop udělá jen, pokud mám dvě vrstvy a nastavené nějáké prolnutí.. na jednotlivé vrstvě to funguje normálně...

Citovat příspěvek

0:27:04 17.08.2011

Mám 10.6.8 a mám nainstalované veškeré aktualizace... :(
NEFy mám z Nikonu D300s RGB/8, ale NEFy jsou sRGB/8.. to by asi ale neměl bejt problém...
Dělají to i JPGčka (RGB/8)

Zkusím někde sehnat CS4, ale pochybuju, že bude rozdíl... :(
začínám být fakt zoufalý, už proto, že to dělá asi jenom mi... Reklamace MACu? :( Netuším, jak by se toto dalo řešit :(

Citovat příspěvek

Autor: m.e.

22:19:45 16.08.2011

Taky me to funguje normalne. Jakou verzi OS-X mas? Nektere chyby v 10.7 nemusi byt jeste opravene ani v PS ani v driverech.

Citovat příspěvek

19:13:57 16.08.2011

...len pre doplnenie - u mna vyskusane na NEFoch z D300s a D7000, RGB 16 bit/kanal a o.k.... robi Ti to aj na 8 bitovych jpeg-och?

Citovat příspěvek

18:48:45 16.08.2011

Děkuji za Tvou reakci, také mne napadlo, že by to mohlo být hardwarovou akcelerací grafické kraty, zkoušel jsem proklikat všechny ,ožnosti v nastavení včetně vypnutí, ale bez jakékoliv změny... :( Myslím tím nastavení GPU, které jsem vypnul, nastavil jako základní, normální, další možnosti, jednotlivé kombinace... nic :(

za další názory a poznatky budu rád... děkuju!

Citovat příspěvek

18:46:50 16.08.2011

vyskusane s PS CS5 EN na iMac QuadCore i5 + na MB Pro 13" - bez problemov (cely postup s replikaciou cerveneho kanalu, upravy opacity a Overlay-blendingu)

Citovat příspěvek

Autor: radimv

18:25:34 16.08.2011

to Matt CZE

ad "protože jsem si zakoupil mac, hned jsem nadšeně stahoval aspoň zkušební verzi Photoshopu, bohužel se mi naskytl tento problém... (zaseknutí "úrovní")"

- jak tam před koncem videa probliknul při zvětšení ten původní obraz, tak bych tam ještě nějakou naději na odhalení záhady viděl ... co mne asi napadá:

a) souvislost s HW (od verze CS4 se začlo u Photoshopu hodně zobrazovacích věcí přenášet na grafickou kartu atd.)
-> problém dokumentujte i s HW-konfigurací

b) předvolby Photoshopu zejména týkající se spolupráce s graf.kartou a zobrazováním

Sám jsem na takový jev do verze CS4 nenarazil - snad se vyjádří někdo další

Zatim zdar

Citovat příspěvek

Problém s úrovněmi Adobe Photoshop CS5.1

17:17:19 16.08.2011

zdravím Vás,
protože jsem si zakoupil mac, hned jsem nadšeně stahoval aspoň zkušební verzi Photoshopu, bohužel se mi naskytl tento problém, nevím jka ho řešit :( vyzkoušel jsem i jiné verze, ale všechny fungují, respektivě nefungují stejně... :(
Protože video řekne víc, než tisíc slov, tak jsem Vám to natočil a dal na youtube, prohlédnout problém si můžete zde...
http://youtu.be/LjIjA-hzEAU
byl bych hrozně rád za Vaše názory, kupoval jsem si mac hlavně kvůli toho, abyhc mohl zpracovávat fotky i mimo domov... a toto je teda parádní rána, nefunkční phootshop :(

pomožte, prosím !! :(

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: