Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

programové vybavení

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: programové vybavení

Autor: digis

11:34:15 29.11.2010

zkoušel jsem se nato podívat, ale stejně mi to nějak nešlo. Nevim jestli je chyba na mojí strně nebo někde jinde.

Citovat příspěvek

Prohlizeni fotek jako ACDSee

Autor: ADD

12:04:17 09.09.2010

...je mozne pomoci free aplikace Xee: http://wakaba.c3.cx/s/apps/xee

Citovat příspěvek

Re: programove vybaveni

Autor: ert

13:31:05 27.08.2010

Darwine v podstatě Volani win aplikace přeložené do Mac systému.

V tomhle případě asi nepojede, to uz raději Virtualbox a virtualizovat Wokna.

Příspěvek zaslán emailem

Citovat příspěvek

Autor: seaman

13:11:55 27.08.2010

Takře Comand+i supr. To je v podstatě jednodušší, než ve win, protože tam to samotný win se souborem pokud se nepletu neumí.
Ty hodiny jsem zkoušel, jenže jsem našel jako jedinou mořnost použití nějakého "wine". Uvidím, to má čas a tolik mě to netlačí.

Díky.

Citovat příspěvek

11:20:52 27.08.2010

Nejenže v Preview přes command i, ale stejně přímo ve Finderu
rozklikem sekce info.

Doporučil bych prohledat net, jestli výrobce či někdo nevyřeší
aplikaci pro ty hodinky.
(modemy pro operátory taky bez hledání nefungují a člověk najde v
Rusku či Švédsku)

Příspěvek zaslán emailem

Citovat příspěvek

10:24:50 27.08.2010

Úplně ve mně hrklo, když jsem si uvědomil, že nevím, jak zjistit u jpeg fotek exif.
V ACDSee pravé tlačítko - properties a věděl jsem.
Jde to nějak v preview?

Citovat příspěvek

15:21:39 25.08.2010

No jenže instalace win na iMac mi přijde jako zrada a trochu se bojím, že pokud se k tomu uchýlím, zakrním někde na půl cesty a nebudu hledat alternativy starých win programů. V tuto chvíli bych to asi udělal hlavně proto, že mám sportovní hodinky Suunto t6c fusion a pro analýzu uložených dat potřebuji programy přiložené na cd, které jsou jen pro win :-(

Jinak s tím PS je to fajn nápad.

Citovat příspěvek

14:39:38 25.08.2010

Ve více složkách postupne označovat, oni v P nějak naskladaji a pak
pustit promítání az tam budou všechny.

Příspěvek zaslán emailem

Citovat příspěvek

Autor: olaha

14:23:03 25.08.2010

mozes ziskat vyhodne programy, a to tak ze si kupis nejaky starsi napr. adobe photoshop (original) od niekoho a potom upgradujes (zase oficialne) na vyssi a upgrade stoji menej ako ked kupujes novy...

na tom macu si mozes nainstalovat windows a pouzivat veci na ktore si bol zvyknuty ... druha cesta

Citovat příspěvek

14:22:13 25.08.2010

ert : to označení všech fotek vlastně využívám, tím je také pak kopíruji, když si nějakou vyberu pro další úpravy do podadresáře s tím, že se mi kopíruje, nikoli přesouvá. Tím zachovám archiv původní a úpravy dělám jen na těch co jsem překopíroval.

Jinak zkusím tedy i označit více složek, to mě nenapadlo, myslel jsem že to jde jen v rámci souborů v jedné složce. To se mi ale seřdí v náhledu preview pod sebe ze všech složek najednou ? Asi jo :-) To už není důležitý. Teď jsem v práci na win a doma to zkusím.

Citovat příspěvek

13:09:42 25.08.2010

Například otevřít z více adresářů v Preview a pak funkce promítání.

Či v 1adresari- označit všechny třeba přes command a, zmacknout
mezernik a prohlizis.

Stačí takováto metoda či mám vymyslet další?

Příspěvek zaslán emailem

Citovat příspěvek

13:03:56 25.08.2010

Zkusím oživit tohle hodně staré vlákno, protože jsem se před krátkou dobou cítil asi podobně jako jeho zakladatel :-)
Koupil jsem iMac 27" i5 a žasnul na rozlišení displaye a rychlost přehrávání FullHD videí pořízených mým Canonem 550D a rychlost všeobecně. Po tom, co jsem se během chvíle seznámil s intuitivní obsluhou jsem také začal narážet na problémy. Nevzdávám to rychle a tak se mi podařilo najít alternativy, tedy krom office a tak.

Co ale nepřekousávám doteď je, jak už to někdo začátkem vlákna zmínil, proto abych si prohlédl nějak trochu komfortně fotky, musím je vkládat do nějakých "playlistů" a databází programů. Fotek mám přes 10,000 a nechci je někam vkládat. Přesto z nich potřebuji občas něco na úpravy vytáhnout. Vím, že to zní moc windowsovsky, ale chci mít prostě organizaci fotek tak, jak jsem si zvykl. Nevím jestli někdo znáte z WIN program ACDSee, ale tam prostě poklikáte na fotku a pak scrolujete na další a další a když zmáčknete enter, přejdete ve stromu souborů do jiného adresáře a tam stejně jednoduše, bez nutnosti vytváření další knihovny, prohlížíte dál.

To samé je vlastně s mp3, což z mého pohledu nejde jako v dobách programu winamp, ale to mě nějak netrápí.

Citovat příspěvek

Autor: Dgdfg

10:21:03 21.02.2010

Digikam je i pro Maca http://www.digikam.org/ (tu)

Citovat příspěvek

Autor: Michal Soukup

11:08:16 26.02.2009

Ahoj,

Cítil jsem mírnou frustraci z výše psaných příspěvků a mírné zklamání z koupě počítače iMac od Apple. To je většinou způsobeno z nadmíry očekávání, že se počítač vybalí a stane se zázrak. Něco podobného jsem asi očekával před rokem i já. Po roce s Mac OS X jsem už vychladnul, ale zklamání nepociťuji. Jsem spokojený a s počítačem pokaždé velice rád pracuji.

Napřed jsem si otestoval Aperture v její první verzi, následovala druhá verze, kterou jsem si i zakoupil. Velice rád tento software používám a dává mi přesně to co od podobné aplikace očekávám, tedy rychlou, jednoduchou a přitom kvalitní správu svých fotografií.

Potřeboval jsem něco víc pro editaci ne jen fotografií, tak jsem hledal po inzerátech až jsem našel Adobe Photoshop CS2 pro Mac za úžasnou cenu ... funguje velice dobře i pod Mac OS X 10.5.

Výkon samotného Aperture je výborný. Pravda, dokoupil jsem si 4GB ramky, ale používám aktuálně víc jak 80GB velkou knihovnu kde je víc jak 14tis. fotografií, které jsou uložené na externím USB 2.0 disku (který je kamenem úrazu). Nemám problém s výkonem, pokud nezačnu pracovat s RAW soubory. Tam se začne projevovat problém s výkonem externího USB 2.0 disku, stále jsem ještě nesáhnul po Fireware 800.

Pokud hledáte na českém webu zdroje o Aperture, něco málo se snažím psát na svém blogu. Píšu to tak trochu i sám pro sebe. Když to píšu, víc si toho sám zapamatuji :)

[url]http://www.mefoto.cz/[/url]

- Michal

Citovat příspěvek

4:16:23 25.02.2009

Xnview je taky pro Mac
24.2.09, M :
>
>
> David39
> Mě strašně vadí na sw k prohlížení, že musím napřed fotky importovat a pak
> jsou součástí nějaké db.
> Nevím co máš za kombinaci hw, ale můj starý MacBook (C2D1.83, 2GB Ram)
> zvládá fotky z D300 v ViwNX ok.
> M.
> --
> Autor: M
> Forum: 06. Software pro Mac
> Odkaz: http://forum.grafika.cz/read.php?46,2345854,2935082#msg-2935082
>

--
ERT
MAC mini Intel Core Duo 1,83, 2GB RAM, 149GB HD, MAC OS 10.5.6 Leopard
gumová podsvícená klávesnice
iPhone3G bílý

Příspěvek zaslán emailem

Citovat příspěvek

Autor: M

23:55:04 24.02.2009

David39
Mě strašně vadí na sw k prohlížení, že musím napřed fotky importovat a pak jsou součástí nějaké db.
Nevím co máš za kombinaci hw, ale můj starý MacBook (C2D1.83, 2GB Ram) zvládá fotky z D300 v ViwNX ok.
M.

Citovat příspěvek

Autor: micke

18:36:50 23.02.2009

Nenarazil jsem zatim na program ktery pouziva databazi a zaroven je dostatecne rychlej. Mluvim o stovkach GB fotek. Navic snad jen Aperture zvlada mit fotky mimo DB - treba na externim disku, ale v teto kombinaci je to liny.

Citovat příspěvek

Autor: XilwEr

16:49:11 23.02.2009

a co picasa od googlu ta uz je taky pro OS X a myslim ze super.

Příspěvek zaslán emailem

Citovat příspěvek

Autor: David39

16:28:44 23.02.2009

Pardon ten minulý příspěvek měl být pro M ne od M ten je ode mne,chyba moc se omlouvám

Citovat příspěvek

16:27:25 23.02.2009

No s lightroomem začínám,a tak iphoto má pro mě zatím lepší prohlížení ne celou obrazovku.Jelikož mám 15,4 palců displej u notebooku.

Citovat příspěvek

Autor: micke

8:14:08 23.02.2009

Mě by úplně stačilo něco jako Digikam na linuxu nebo Xnview na windows, neexistence fotomanageru mě opravdu deptá. Asi nejlepší na co jsem narazil je Photo Mechanic i když to ještě není přesně ono, ale dalo by se na něj zvyknout - není však zadarmo $135.

Jinak jsem s MacOS spokojen a posledni celohliníkové MacBooky jsou opravdu lahůdka. Jsem rád, že mohu něco takového vlastnit a neměnil bych. I kdyz stále ještě mám ve virtuálu linux

Citovat příspěvek

15:26:11 22.02.2009

David39 - Myslel jsem ViewNX a ne Nikon View, ale to je asi jedno...
Pro mě nemůže být náhrada Zoneru nic, co pracuje s databází, jako je třeba lightroom nebo iPhoto.
Navic pro mě nepochopitelný, proč duplikuješ lightroom iPhotem?

M.

Citovat příspěvek

Autor: David39

12:01:18 20.02.2009

M:Koukal jsem na nikon view,je to hrůza,pomalý a vzhledově hrozný.

Nejlepší náhrada zoneru je pro mne Iphoto,a nikon capture jsem nahradil adobe lightroom

Citovat příspěvek

15:22:07 03.02.2009

2 VladoMk (---.net.upc.cz)
Nevím, zda-li jste se Maca již zbavil, ale pokud stále hledáte alternativy, stačí číst co Vám odpovědeli ostatní.

Já bych jen zhrnul své dosavadní zkušenosti.

Při přechodu z WIN na MAC jsem byl zklamaný, že neexistuje Zoner pro Mac (ale vědel jsem to). Má práce s fotkami na WIN byla Zoner + Photoshop Elements.

Photoshop Elements je i pro MAC, takže máte vyřešeny vrstvy (které používáte jak uvádíte a Gimp nechcete) a to celé s komfortem a hromadou dalších možností od Adobe, za necelé 2000Kč i s DPH.

Zoner jsem nahradil freewareovým Nikon View (máte Canon, jistě i on má nějaký sw), který opravdu dobře zastoupil Zoner na MAC.
Pokud ne, je zde Picasa...

Pokud chcete další alternativy....
* Pixelmator, skvělý, v podstatě okopčený Photoshop (stejné klávesové zkratky, ovládání, prostředí) - cca 50USD
* Google Picasa (dnes i na MAC) -free
* Adobe Lightroom
* Apple Aperture

Myslím, že není potřeba to vzdávat tak rychle, já už bych se zpět na WIN nevrátil. Možnosti které mám na MACu jsou fantazie...

M.

Citovat příspěvek

Autor: bzz

15:58:01 22.01.2009

VladoMK:
Zdravim, mrzi me, ze jsem u Mac-u nezustal dele. Nevim zda jste schopny cist clanky v ENG, ale pokud potrebuji nejakej info (fotak/sklo/PC/Mac/cokoliv) radeji volim anglicke diskuze a clanky. (neni to tak ze by CZ byly spatne). Docela me obcas unavuje pristup lidi na forech a hlavne u anglicky for je docela jistota, ze tento dotaz byl uz polozen (u CZ se taky vetsinou uz najde odpoved).

Nevim jak je na tom Mac s technickym kreslenim. K tomuto jsem nikdy nemel pristup/vztah. Ja jsem trebas z Win presel na Linux, protoze mi nevyhovovaly. Ale co si budeme rikat, ikdyz je Linux krasna vec, tak jsem mel problemy se zpracovanim fotek (konverze + upravy). Vrtal jsem se v tom nekolik mesicu (s pauzami) a nakonec jsem dospel k tomu, ze vystup jako lightroom/photoshop nebo nikon capture nx proste nedostanu aniz bych se rozkrajel (i bibblepro jsem zkousel).
Po premysleni, zda koupit PC na win, ci jak to resit, jsem nakonec koupil ze zvedavosti Mac, ktery (ano, je to prezita fama) pouzivaji grafici apod. Po 2 mesicich hrani a zkoseni vim, ze Mac uz asi nikdy neopustim. Prace s nim je lahoda oproti Win (ale ne kazdy muze mit stejny nazor) :)

Omlouvam se, ze odpovidam tak pozde a snad nikoho neurazi muj prispevek :)
Preji pekne svetlo

Citovat příspěvek

Autor: VladoMk

17:34:26 03.12.2007

Tak už naposledy. Jsem starý dědek a potřebuju všechno polopatě. Ale zase mladí lidé říkají že moje přednášky o programech pro technické kreslení, programování strojů a pevnostní výpočty jsou jediné srozumitelné, tak nevím.

Kdyby se mě někdo zeptal jaké programy pro pc, pro amatéra který nemá desetitisíce na profesionální programy taky bych mu napsal

technické kreslení: jen jedna možnost freeware, kde sehnat českou příručku a jak se jmenuje
fotky: 2 freeware, 4 komerční, cena kolem dvou tisíc, rozdíly, výhody, nevýhody ...
atd.

Totéž jsem čekal že mi napíší lidé kteří iMac používají, to snad není příliš náročné přání. Myslel jsem že každý kdo ten počítač používá a má ho rád se o zkušenosti taky rád podělí. Místo toho jsem se dozvěděl že jsem vůl když jsem si ho koupil, ale to vím taky, netřeba radit.

Počítač Apple jsem koupil naslepo protože jsem netušil že dodávané programy mi nebudou stačit a že k tomu jiné výkonnější (ale ne profesionální) neseženu, když pro PC jsou programů stovky. Ku př. Photoshop elements není řešení a Photoshop CS 3 není k zaplacení. Atd.

Ale před 10 minutami jsem počítač prodal, konec diskuse a jdu si konfigurovat pořádně nadupané PC.

Citovat příspěvek

Autor: tark

16:57:02 03.12.2007

Neřešte to, jsou to jeho potřeby, třeba potřebuje dělat jiné věci, než zkoumat, jak to funguje... Já jsem navrhl možnost, jestli si koupí nadupané PC je jeho volba :)

Citovat příspěvek

Autor: PVa

15:11:46 03.12.2007

tak ja nevim, co byste si napsal sam sobe? "chci poradit, ale nechci zadnou alternativu, mac je nahovno..." jen proto ze to ani nechcete skusit.. zustante u PC, na tom neni nic spatnyho, ale mate pravdu ze vytvarnikum a tvorivym lidem prave alternativni cesta Apple vyhovuje.

Citovat příspěvek

Autor: VladoMk

14:28:14 03.12.2007

Tak se nerozčilujte to za to nestojí. Že jsem vůl a dokonce starý vůl to vím, je mi 55 let, tak mám taky už pomalejší chápání. Slečnu nepomlouvám, že chce mít něco hezkého když si to může dovolit je dobře, každý nemusí malovat technické výkresy. Myslel jsem že Apple používají vzdělaní lidé, výtvarníci, grafici, fotografové, ale když čtu "muj mac" a tohle co jste mi napsal asi je už jiná doba.

Citovat příspěvek

Autor: PVa

14:01:52 03.12.2007

jestli ty nejses trochu prudic.. ale tak kazdy se necim bavi..

aperture ma zkusebni verzi, takze si to muze kazdy skusit..

ad slecna bez pozadavku - sice se ji snazis shodit, ale jako vul ktery koupil neco co je mu k nicemu protoze si nedokazal ani definovat co chce tu figurujes sam..

ani snad nepis, ja sem uz prispivat nebudu, snazil jsem se pomoct nekomu kdo o to od zacatku nestal, pak se div nalade na mujmac.cz kdyz tam podobni experti chodi prudit obden..

Citovat příspěvek

Strana výpisu

1

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: