Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce
Poptávka práce
Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

Vady fotografií kopírováním?

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: Vady fotografií kopírováním?

Autor: Martin Karas ♂

18:01:09 05.05.2012

František. napsal/a

ALE po každém kopírování provedu bajtové porovnání zdroje a cíle..

Jaký SW na to používáš? Dík

Citovat příspěvek

Autor: František.

17:16:42 29.04.2012

Za éry DOSu se dal nastavit parametr prostředí, který konfiguroval, že při zápisu na disk se bezprostředně ověří zda čtení po zápisu se shoduje se zapisovanými daty (verify=on). Nyní to už myslím není nastavitelné.
TC používám mnoho let, a i pro synchronizací fotek.
ALE po každém kopírování provedu bajtové porovnání zdroje a cíle.

Zaznamenal jsem, že určité kombinace zejména USM disků, řadiče USB a/nebo antiviru způsobí několik bajů rozdílných. A to vždy stejných a stejně. Chyba není náhodná, ale vždy stejným způsobem manifestovaná.
Někdy stačí přendat UDB disk do jiné zásuvky (mám tři různé řadiče USB v PC), nebo vypnout na chvíli antivir.
Někdy nepomůže nic, a musím kopírování provést jinde (Windows Explorer udělá stejné chyby).
Nejděsivější je, že někdy CRC zdroje i cíle na tom počítači kde se chyba projeví jsou shodné !!!
Po přenesení jinam je CRC samozřejmě rozdílné.

Citovat příspěvek

Autor: m.e.

0:57:56 29.04.2012

S timhle mam bohuzel osobni zkusenost taky a prisel jsem na ten problem az pote, co jsem puvodni data ztratil. Total Commander nepouzivam, pouzil jsem s nejvetsi pravdepodobnosti xcopy nebo jsem pretahl slozku v Exploreru. V mem pripade podezrivam radic nebo kabel USB, ktere jsem pri kopirovani pouzival.

Citovat příspěvek

Autor: Micko

23:00:59 28.04.2012

Mně se to taky nezdá jen na hardware, protože za ta léta jsem vystřídal dost pc i foťáků a problém tak nějak jde se mnou. Ten TC je asi trefa, protože ten asi používám stále. Budu experimetnovat. Díky za tipy :o)

Citovat příspěvek

Autor: jiriko

22:44:37 28.04.2012

No není to "každopádně" jen chyba hardware. Dělal to Total Commander při kopírování ve vestavěné synchronizaci složek. Měl jsem stejný problém. Proto TC pro synchronizaci už dlouho nepoužívám.

Citovat příspěvek

Autor: LudekBrno

9:11:04 28.04.2012

Je to každopádně chyba hardware. Může to být chyba RAM, procesoru, řadiče disků, hdd.... Při kopírování prostě dochází k chybě. Normální to samozřejmě není, ale těžko jen tak zjistíš pravou příčinu, pokud se ta chyba objeví jednou za delší čas. Taky můžeš vyzkoušet testovací programy pro testování hardware, jestli něco nezjistíš. Řešením je duplicitní zálohování (např. více disků v RAID).

Citovat příspěvek

Vady fotografií kopírováním?

Autor: Micko

8:48:10 28.04.2012

Ahoj všem, setkal se někdo s chybou tohoto typu?: Během let jsem již změnil několik hdd a vždy při koupi nového složku s fotografiemi zkopíruji. U některých z nich však dojde ke ztrátě informací ve formě horizontálních pruhů, ve kterých chybí nebo přebývá nějaká barva, nebo je obraz posunut - viz. obr. Nikdo z mého okolí se s tím nesetkal a mně se to děje už řadu let, nezávisle na typu foťáku, pc, software..apod. Za každý tip budu vděčen. Ukázky:[url]https://picasaweb.google.com/108195007039750898611/Vady?authkey=Gv1sRgCIuT6bPNgujSLQ#slideshow/5736339176536742194[/url]

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: