Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce
Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

PC pro zpracování fotky, videa

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: PC pro zpracování fotky, videa

Autor: bubo bubo

10:50:07 15.04.2012

dalo by sa povedat ze dobre hracske PC je aj dobre na foto?
Zaujal ma tento pocitac:
http://www.alza.sk/alza-gamebox-x79-d310732.htm
co nanho poviete?
dik

Citovat příspěvek

Autor: alienated

7:57:48 01.04.2012

díky za odkaz na forum "živě". Snad něco vyberu...

To video je pro mě spíš něco "navíc"...a pevně doufám, že mě to nijak nechytí:))

Citovat příspěvek

Autor: Stann

15:58:32 27.03.2012

Sorry,

Ivy Bridge

Citovat příspěvek

Autor: Stann

15:46:49 27.03.2012

Osobně taky plánuji upgrade PC, tč. Phenom 720 BE na taktu 3,4 GHz a 4 GB RAM. LR 4 - práce se trochu zpomalila díky 16 MPx, ale žádná tragédie. Video neřeším.

čekám s čím přijde architektura sandy bridge a jaké budou ceny, ale po zkušenostech s taktováním půjdu opět do něčeho, co se bude dát opět přetaktovat pouhou změnou násobiče a event. napětí a tím pádem uštřit nějaký peníz. Na čem šetřit nebudu bude chlazení (mám a budu to chtít koncipovat jako ULN) a paměti. Díky dobře zvolené skříni a právě chlazení se dá koupit levnější procesor a jít s ním nahoru bez nějakých obav ohledně teplot.

Určitě nespěchat, nechat si to projít hlavou. Já dám zase do PC nějakých 16.000,- bez OS - řídím se zlatou střední cestou. Více tě budou stát datové prostory pokud chceš začít i s videem a vytřískat se na výkonu je blbost.

Fórum na www.zive.cz doporučuji, zejména sekci přehled sestav.

Štastnou ruku - pc mám podle jejich fóra.

Citovat příspěvek

Autor: kasy

14:09:02 27.03.2012

Zkusil bych se zeptat tady:
http://forum.zive.cz/index.php
Jsou opravdu dobří. :)

Citovat příspěvek

Autor: Xara

13:58:46 27.03.2012

Zpracování AVCHD má brutální nároky na výpočetní výkon PC. Chce to lepší procák, nejlépe momentálně nejlepší na trhu. Dle povahy využití také potřebné periferie USB 3.0, FireWire 2, e-sata a pod. RAM nejlépe trojkanál 12 GB na 1600. Je to však o penízkách. Ten vyhlédnutý dle mého žádná bomba, aby to alespoň 3 roky bylo použitelné. Noťas neber, neuchladíš to, nebo to bude pomalé. Spíš se inspiruj někde, kde dodávají PC právě na fotky, či video a tam něco z toho opiš, co bude mít pro Tebe přínos a využití.

Citovat příspěvek

PC pro zpracování fotky, videa

Autor: alienated

12:52:53 27.03.2012

Čau lidi,

vyznáte-li se někdo dobře ve PC ... můžete poradit?

Chtěl bych počítač na kterém bude hladce chodit lightroom 4 pro úpravu fotek...zatím 16MPx, ovšem rád bych, aby to mělo nějakou rezervu.

Taky na tom občas budu zpracovávat video... AVCHD z Panasonica GX1. Nemám s videem a tudíž s nároky programů žádnou zkušenost..

Mám vyhlédnuté

http://www.anacomp.cz/acer-aspire-m3970-ci5-2500-3-3-ghz-2-tb-8gb-ddr3-dvd-rw-slot-in-gt545-3gb-w7hp_d56680.html

Je to adekvátní HW, nebo je to někde na hraně? Monitor mám.

Taky přemýšlím, kdybych koupil Notebook o cca stejným výkonu(za stejným účelem) ... o kolik navíc bych musel přitlačit? Spíš mám ale v úmyslu stolní počítač, přece jen... snadná možnost upgradu není od věci..

díky za jakoukoliv relevantní radu

:)

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: