Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce
Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

Photoshop - barevné prostory

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: Photoshop - barevné prostory

Autor: Iron

11:13:51 12.03.2012

Promiň nechci to nějak hrotit, ale zase jsi poptvrdil, že jsi ještě více vedle. Píšeš, že ta druhá fotka je nažloutlá, ale jak to můžeš vědět? Celou dobu tady píšeš ( i v sousedním vlákně ), že máš nezkalibrovaný monitor! A pro Tvoji informaci, tak právě ta druhá fotka co se barev týká je zcela v normálu. Špatně aplikovaný, či nastavený barevný profil není o nažloutlosti, ale o "vyblitosti" barev.
Více studuj, méně piš a doporučuji Tě přihlásit se do nějakého kurzu o zpracování digitální fotografie.

Hodně úspěchů.

Citovat příspěvek

Autor: hatreder

15:44:02 11.03.2012

Iron Napsal:
-------------------------------------------------------
> hatreder
> Ty jsi dáreček, sám v tom lítaš, nemáš ani tůšo a
> ještě si dovolíš radit.

Když vidím, že ta druhá fotka je zažloutlá, tak si dovolím radit, neboť jsem měl ten stejný problém, protože barevný prostor photoshupu jsem měl adobe RGB a profil windows sRGB takže barevnost neseděla a bylo to laděno do žluta.... Tohle je mi jasné.

Citovat příspěvek

Autor: Iron

11:45:55 11.03.2012

hatreder
Ty jsi dáreček, sám v tom lítaš, nemáš ani tůšo a ještě si dovolíš radit.

Johnny.proky
Překvapuje mě, že začínáš a již jsi zakoupil SW za cca 20 tisíc a nic o zpracování digitálních fotografií v něm nevíš. PS není pro začátečníky. Lepší by bylo začínat na něčem jednoduším a postupem času se k PS dopracovat. Univerzální rada je alespoň pro začátek vše si nastav sRGB a určitě na ničem netratíš. Postupem času až budeš vědět voco GO a budeš si jist že použití Adobe RGB bude pro Tebe přínosem, tak prosím. V tom okamžiku je nutné mít monitor zvládající Adobe RGB a mít informace z oblasti CMS. Také je nutné mít informace o tom, které SW CMS zvládají, jak je nastavit a jaký profil pro co použít. Také si neplést pojem převádět a přiřadit. Základní informace najdete např. na fotoroman.cz

Hodně úspěchů

Citovat příspěvek

Autor: Siggi

10:25:29 11.03.2012

Kugelig napísal/a:
-------------------------------------------------------
> Máte to nastaveno špatně. Adobe RGB se vyhněte. V
> běžných podmínkách nadělá více škody než užitku.
> Já to mám nastaveno na všech počítačích takto:
>
> http://www.sdilej.eu/pics/3554b5d15ff9902424873940
> 5b8d426f.jpg
>
> a nestalo se mi, že bych zažil překvapení z toho
> co přišlo z tiskárny. A hodit do stoupy zakázku za
> např. za 300 tis. si věru dovolit nemohu.
>

????? Prečo by to malo byť nastavené špatne ???? Pretože ty to tk nemáš?

Jaohny.proky: - Kľudne si to nastavenie nechajte tak ako máte. Vás trápi to, že po exporte do JPEG-u fotka akoby stratí farby. To je spôsobené tým, že program ktorým fotku prezeráte nepoužíva správu farieb a predpokladá, že obrázok je vo farebnom profile sRGB. A tak to mala donedávna aj väčšina webových prehliadačov. Situácia sa síce príchodom nových verzií webových prehliadačov mení, ale stále existuje ešte nemalá skupina používateľov internetu, ktorý používajú browser bez colormangementu. Preto sa odporúča ukladať obrázky (fotky) prevedené do priestoru sRGB. S dôrazom na to prevedené. Čiže môžete postupovať takto: pred uložením do JPEG dáte fotku previesť do profilu sRGB (nie iba "Priradiť profil" ) alebo používajte voľbu "Uložit pro WEB a zařízení"

Citovat příspěvek

Autor: Kugelig

23:01:59 10.03.2012

Máte to nastaveno špatně. Adobe RGB se vyhněte. V běžných podmínkách nadělá více škody než užitku.
Já to mám nastaveno na všech počítačích takto:

http://www.sdilej.eu/pics/3554b5d15ff99024248739405b8d426f.jpg

a nestalo se mi, že bych zažil překvapení z toho co přišlo z tiskárny. A hodit do stoupy zakázku za např. za 300 tis. si věru dovolit nemohu.

Citovat příspěvek

Autor: hatreder

22:36:03 10.03.2012

Ahoj. Musíš nastavit ve výchozím nastevení barev windows stejný profil, jako jako ve photoshopu. Tj adobe RGB. Pak budou barvy sedět. Už jsem tu založil vlákno, kde se to také řeší...

Citovat příspěvek

Photoshop - barevné prostory

Autor: Johnny.proky

22:14:01 10.03.2012

Dobrý den,
začínám fotit a mám problém s následným postprocesingem v PhotoShopu. Fotím Oly E-450 do rawu, poté si v Bridge naklikám fotky které chci upravit, otevřu je v Camera raw kde je ořežu , upravím barvy, jas atd a poté je bud přímo vyexportuju nebo otevřu v PS kde je orámuji, podepíšu atd.. Ovšem pokud uložím jako jpg (zkoušel jsem i jiné přípony) tak fotky jakoby ztratí barvy.
Nevím čím to je, strašně dlouho jsem hledal problém (dokonce jsem i přeformátoval PC) a stále mě to zlobí.
Byl bych moc rád a strašně by jste mi pomohli pokud by byl někdo hodný a pomohl mi tento problém vyřešit.

Zde je nastavení barev v PS http://www.sdilej.eu/pics/e36b026110911f373ea53398650a1a58.jpg
A zde výsledek který mě trápí http://www.sdilej.eu/pics/6e826e9f43795d75ca1467dac749999f.jpg

Předem děkuji za odpoveď JP

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: