Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce
Poptávka práce
Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

Adobe Bridge/DPP prohlížení RAW

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: Adobe Bridge/DPP prohlížení RAW

Autor: Lukas_p

20:40:11 16.04.2012

oprava: náhled je samozřejmě mezerníkem.

Citovat příspěvek

Autor: Lukas_p

15:17:09 16.04.2012

Snažím se Bridge používat pro komplexní správu fotografií. Bohužel při prvotním výběru fotografií v RAW pomocí náhledu (L) se náhledy na rozdíl od jiných prohlížečů zobrazují v hrozné kvalitě, díky níž nejsem schopen zhodnotit kvalitu fotografie ani pro potřeby probírky. Řeším to tedy tak, že fotky proberu v jiném prohlížeči a teprve pak zapínám Bridge.
Nenašel jsem v Bridge nikde možnost kvalitu náhledu nastavit. Toto se nezměnilo ani s příchodem CS6.

Prosím o radu.

Citovat příspěvek

Autor: Ladouš

11:24:51 03.08.2011

Paulus

Již z Tvého dotazu je patrno, že nechápeš podstatu. RAW není vůbec určen k prohlížení, či dokonce k porovnávání v různých prohlížečích bez zpracování. RAW je soubor surových dat určený k nedestruktivním úpravám ( vyvolání ) v editorech k tomuto určených. Při prvním otevření v editoru se Ti "nějak" zobrazí ( podle nastavení fotoaparátu a editoru samotného ) a pak je jen na Tobě co s tím uděláš, aby na konci úprav vypadl koukatelný snímek v TIFF, JPG, či jiném formátu.
S kvalitou zobrazováním v Bridge nikdy nebyly žádné problémy. Jen je potřeba si uvědomit k čemu Bridge slouží.

Citovat příspěvek

Autor: kasy

11:22:19 31.07.2011

Taky nejsem spokojený s kvalitou zobrazování v Bridge, takže ho používám jen pro spolupráci s Photoshopem při úpravách. Např. pro prezentace se mi nejvíc osvědčil XnView, (vzorně spolupracuje se správou barev), tam opravdu vidím fotky tak, jak jsem je ve Photoshopu upravil. Moje zkušenost. :)

Citovat příspěvek

Autor: Paulus

15:33:08 30.07.2011

LudekBrno Napsal:
-------------------------------------------------------
> Paulus:
> RAW není zpracovaná fotka a tedy nelze podle něj
> cokoliv posuzovat, protože každý prohlížeč si jej
> prezentuje po svém. Je potřeba jej nedříve převést
> na standardní obraz a to nejlépe ve firemním RAW
> konvertoru. Nemusíš samozřejmě převádět a ukládat,
> stačí v takovém SW otevřít, protože tím se obraz
> automaticky převede na klasickou bitmapu a převod
> proběhne podle nastavení fotoaparátu. Tedy tak,
> jak si výstup představuje výrobce a jak by
> vypadnul JPG přímo z foťáku.
>
> http://jobfoto.cz

OK, chápu, teď jsem zkoušel upravovat jednu fotku, výsledek uložil do TIFF, pak porovnal zobrazeni na celou plochu v AB a v DPP, v AB je fotka oproti finálnímu doostření v AP rozmázlá, kdežto v DPP tak jak jsem ji upravil v AP. Nerozumím tomu. Díky za reakci.

Citovat příspěvek

Autor: LudekBrno

13:14:59 30.07.2011

Paulus:
RAW není zpracovaná fotka a tedy nelze podle něj cokoliv posuzovat, protože každý prohlížeč si jej prezentuje po svém. Je potřeba jej nedříve převést na standardní obraz a to nejlépe ve firemním RAW konvertoru. Nemusíš samozřejmě převádět a ukládat, stačí v takovém SW otevřít, protože tím se obraz automaticky převede na klasickou bitmapu a převod proběhne podle nastavení fotoaparátu. Tedy tak, jak si výstup představuje výrobce a jak by vypadnul JPG přímo z foťáku.

Citovat příspěvek

12:48:35 30.07.2011

x Napsal:
-------------------------------------------------------
> Nechci dělat chytrýho, ale „nijak neupravený RAW“
> nelze prohlížet! Ten prohlížecí program si ten RAW
> vždy musí zviditelnit. A když si to každý
> zviditelní jinak, zákonitě musíš vidět pokaždé
> něco jiného!

Rozumím, ale z čeho pak vycházet? Co je tedy lepší používat? AB nebo DPP, zdá se, že DPP pracuje s aktuálním nastavením aparátu při pořízení RAWU jako je picture style, noise reduction apod. což AB zřejmě ignuruje (RAW otevřwný v DPP vypadá lépe než v AB). Jinak samozřejmě fotím na Canon.

Citovat příspěvek

Autor: x

12:14:56 30.07.2011

Nechci dělat chytrýho, ale „nijak neupravený RAW“ nelze prohlížet! Ten prohlížecí program si ten RAW vždy musí zviditelnit. A když si to každý zviditelní jinak, zákonitě musíš vidět pokaždé něco jiného! ;)

Citovat příspěvek

Adobe Bridge/DPP prohlížení RAW

10:34:57 30.07.2011

Zdravím všechny,
prosím o radu, když prohlížím nijak neupravené RAWY v těchto dvou SW, tak v kažém má fotka jiné podání barev. Kterému z nich mám tedy věřit a z kterého vycházet?

Díky za rady,

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: