Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce
Poptávka práce
Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

Čím plníte CLI-521 ?

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: Čím plníte CLI-521 ?

Autor: Tomasg12345

20:19:31 15.04.2012

Tož já tisknu podle tohoto návodu http://www.zajimavosti.g6.cz/pocitace/plneni_tiskarny_levny_inkoust,_levny_tisk.php a nemohu si stěžovat

Citovat příspěvek

Autor: Barta

14:44:24 24.02.2012

Mám plnitelné cartridže s auto reset čipem, vše funguje OK, inkoust nezasychá, fotky perfektní.
Dá se koupit celá sada za 350 Kč http://www.repasovane-pocitace.cz/obchod/naplne-a-tonery/opakovane-plnitelne-kartridze/sada-alt-canon-pgi-520-black-cli-521-b-c-m-y

Citovat příspěvek

Autor: Cherokee007

21:50:21 20.02.2012

Tak budu plnit německou metodou už to plnil takto v tom krámě, takže houbu nebudu propichovat, protože v ní už díra je. Otázkou je levný inkoust, který nezasere a nezničí hlavu. Prostě co nejlevnější a nějaký aspoň trochu inkoust, kterému se dá věřit. Na barevnosti oproti originálu mi nesejde. Jde mi o cenu a o to, aby se mi neucpala hlava. Prosím o nějaký tip. Objednal jsem u printpro, ale nejsou schopny mi poslat pokyny pro platbu předem. Děkuji

Citovat příspěvek

Re: MP550 začínám plnit prosím o pomoc

Autor: Bambuch

7:58:17 17.02.2012

Nesháněj gumové špuntíky, už jsem se o tom někde zmiňoval, nahoře pod samolepkou je otvor ucpaný plastovou kuličkou, tudy to plní výrobce. Já to dělám tak, že kuličku navrtám tenkým vrtáčkem a do kuličky našroubuju malinký šroubek. Za ten pak kuličku vyndavám a zásobník plním tudy. Nač vrtat novou dírku, když už tam je z výroby? ;)

Citovat příspěvek

MP550 začínám plnit prosím o pomoc

Autor: Cherokee007

18:37:15 16.02.2012

Ahoj, přemýšlím, že si budu plnit inkousty do mojí MP550 sám, ale nechce se mi to dělat německým způsobem. Chci se zeptat zda se někde dají sehnat samotné gumové čudlíky pro utěsnění díry. Dále se chci zeptat jak fungují ty samoresetující se čipy. Zda se jim dá věřit a zda po nějakém čase neodchází. Mám tiskárnu již 4tým rokem a do teď mi to plnil pán v Plzni, ale nyní si za to začal brát peníze a tak přemýšlím o co nejlevnější variantě. Ale nevím zda si mám koupit resetter nebo ty čipy co se samy resetují. A pak také ty gumové čudlíky nevím kde sehnat a následně jaký inkoust použít, abych si tu hlavu nepoškodil a neucpal? Děkuji

Citovat příspěvek

Autor: Lenča

10:23:05 12.12.2011

Ahojky,
máte někdo tohle? http://www.ink-shop.cz/product.php?id_product=51 .Zajímá mě jestli to nějak nevadí uvnitř při pohybu.
Normálně jsou náplně úplně nahoře nadoraz a při potisku CD s náplní ucpanou špuntíkem to zkrátka nefunguje. Jo mám Pixmu MP640. Díky

Citovat příspěvek

Re: SOCKY, NERESTE KOLIK CO STOJI

Autor: mikix

1:22:22 12.11.2011

Zdravím
Pro viglo: to jak se vyjadřuješ svědčí o tvé inteligenci a vychování řeznického psa. Však se neboj ona až ta krize propukne s plnou silou tak se mezi ty socky dostaneš taky, teda pokud tam již mezi nimi nejsi. V americe si myslela celá střední třída že je to nemožné. A ty nenažrané bankéřské svině je tam dostali již nyní společně s politiky. DOČKEJ ČASU JAKO HUSA KLASU.
Vladimír Šmíd.

Citovat příspěvek

Autor: Pastrňák!

0:07:39 01.11.2011

^^ Hele, že ty seš z topmanagementu Canonu? :D

Taky sem plnil těma z BTshopu a naprd. Mám teď tydle http://www.printpro.cz/canon-maxi-refill-pro-520521-sada-1-litr-inkoustu-p-393.html a je to výborný, jen se musí plnit pomalu. S jehlou to teda nebylo o moc rychlejší.
Akorát se dívám, že jsou o dost lepší ceny, než když sem kupoval já, tak jdu udělat zásoby na sváteční pohlednice.

Pastík

Citovat příspěvek

Autor: FDEF

23:26:29 18.10.2011

BIG SHIT

Citovat příspěvek

Re: RE: Cim plnite CLI-521 ?

Autor: wigloHJ

23:25:29 18.10.2011

JAKO PATRONA STARSI JEDEN ROK, TEDY UPLNE NORMALNE, ZE

Citovat příspěvek

Re: RE: Cim plnite CLI-521 ?

Autor: wiglo

23:24:49 18.10.2011

JAKO PATRONA STARSI JEDEN ROK, TEDY UPLNE NORMALNE, ZE

Citovat příspěvek

SOCKY, NERESTE KOLIK CO STOJI

Autor: wiglo

23:23:09 18.10.2011

A KUPTE SI TO CO VAM JINI DOPORUCUJI, ASPON SE PAK NEMUSITE DIVIT ZE VASE HOKUSY POKUSY ZTROSKOTALY A VY JSTE VYHODILI PAR DROBNEJCH TISIC HEHEHEHEHE

Citovat příspěvek

Autor: vlaha

14:23:59 09.10.2011

Protože moc netisknu, stojím teprve před druhou změnou inkoustu do Pixmy 970. Poprvé jsem koupil kazety i s čipy z obchodu setrilek.cz, ale už se mi nechce kupovat zase další kazety. Chtěl bych si naplnit kazety sám a na to moje domácí tiskání mi zaujal tady zmiňovaný BTshop. Mohl by se tu někdo z vás co ty inkousty máte napsat, jak je to s kvalitou tisku, případně zasycháním? Nejsem žádný foto purista, jen obyčejný uživatel.
Dík za info

Citovat příspěvek

Autor: mosoj nereg

10:32:13 06.10.2011

Pokud dáš zresetovaný čip na nádržku která není plná , ukazuje čip hladinu od stavu plná, tedy zkresleně až do doby než zareaguje ke konci ( nízká hladina inku) optický hranol v nádržce. Pak se počítání hladiny srovná a ukazuzuje +- skutečnost. Hladina inkoustu není hlídána reálně ale pouze dopočtem od nějaké hranice. U plné je to reset čipu a ke konci signál od optického hranolu. Jedině v okamžiku zareagování hranolu je hladina inkoustu na ukazateli správná ( a to ještě musí být originální nádržka) mezi těmito limity je to +- dopočítáváno.. Potom je již hladina dopočítávana podle nějakého algoritmu , doby tisku a s ohledem na nějakou kvalitu tisku.

Citovat příspěvek

Autor: mosoj nereg

10:20:25 06.10.2011

To že ti nádržky tekly je známka toho že buďto nemáš těsné uzavření otvoru na plnění. Nebo ti tekly jenom na začátku než se udělal v nádržce podtlak. Proto je doporučováno tu nádržku před uzavřením mírně zmáčknout.
Pokud se to neudělá je třeba nechat nádržku odkapat do vzniku podtlaku. Pak za předpokladu že je dobře uzavřená to kapat přestane.

Pokud máš v kazetách barvu , jsou dobře zacvaklé v hlavě a hlava přesto nepíše vypadá to na ucpané trysky nebo zavzdušnění. Zkus udělat hloubkové čištění.

U čipů je třeba ctít barvu nádržky. Na M použít M atd. Čip ukazuje vždy poslední hladinu na které byl a ne tu po přendání. Jinak je ho třeba reseterem zresetovat, to je třeba udělat vždy pokud chci aby ukazoval po vypsání hladinu. Také je třeba zajistit dobré dosednutí čipu na kontakty, plošný spoj nijak nezapatlat.

Houbička není houbička, ale dost trvrdá plsť. U německé metody je ji třeba propíchnout.

U tiskáren Canon se vždy vypínalo hlídání hladiny dlouhým !!! stiskem tlačítka s tím červeným trojúhelníkem.
Jak je to nyní nevím, ale proč by to výrobce měnil.

Divím se že ti neporadí majitel schopu Tomáš. Je to v jeho zájmu.

Citovat příspěvek

Autor: milanbobo

15:38:25 05.10.2011

Taky jsem vyměnil origo čip Canom do konpatibilní náhradní náržky a nepřijalo mi to - bliká barva neroznatelná. Milan

Citovat příspěvek

13:43:41 05.10.2011

Ahoj .
Sory ,že píšu ,ale mám trabe s barvou kterou jsem koupil tady : http://www.btshop.cz/btshop/eshop/3-1-PLNICI-SADY/79-3-CLI-521-PGI-520/5/340-Plnici-sada-pro-CANON-CLI-521-CLI521-Black-1-x-50ml
Plnil jsem origo Canon MP 550 CLI-521 a CLI-520 horem přes udělanou dirku a zalepil jen to jen páskou.
Dvě barvy mi to přijalo a tři ne. NEVÍM PROČ.Zkoušel jsem to vypnou dlouhý stiskem OK a tl. (vpravo dole červené ,ale nešlo to.) PLNÍCÍ MNOŽSTVÍ MUSÍ BÝT PŘESNÉ? Může být víc?
Taky mám nádržky nějaké neoriginální které jsem koupil plné a ty fungovaly.Pak jsem je plnil a dvě z pěti mi tekly - nevíš PROČ ? Vrtal jsem to všude stejně.
A co ta německá metoda ta houbička se dá zaspodu odstrčit a tak by se to dalo naplnit bez vrtání dírek ??? Je moje teorije zprávná? Dik

Citovat příspěvek

Re: OTAZKA MP550

22:29:38 02.10.2011

Dobrý večer
Tak jsem koupil barvy z této adresy : http://www.btshop.cz/btshop/eshop/3-1-PLNICI-SADY/79-3-CLI-521-PGI-520/5/340-Plnici-sada-pro-CANON-CLI-521-CLI521-Black-1-x-50ml
Plnil jsem kazety originální kazety Canon MP 550 asi tak do 3/4 zalepil PVC páskou nějak netekly spíš vůbec ne. Nepromáčnul jsem je jak jsem se tu dozvěděl. Po vložení mi hned začeli blikat "červená" M 521, "černá " PGBK 520, "modrá" C 521 . Zajímavé je proč ostatní neblikají ( "BK521 Y521" ) Nevím jak vypnout hlídání hladiny ingoustu. Zkoušel jsem tlačítko OK a ten červený znak v pravo dole "vypadá jak stará značka (STUJ DEJ PŘEDNOST V JÍZDĚ) Tiskárna tiskne slabě a nebarevně jen trochu červená pul písmene.. Jsen zklamaný . Poraďte prosím.
Dík Milan

Citovat příspěvek

jiz brzo inks ktere budete mit radi.

Autor: madafkas

0:09:30 18.09.2011

just wait guys

Citovat příspěvek

Autor: Tomáš

22:01:57 22.07.2011

Ahojte lidi..kupovat nemusíte, nevnucujeme :-) jen jedna věc...dovážíme si zboží sami přímo od výrobce, proto taková cena, nikoliv proto, že by naše zboží bylo nekvalitní, jen prostě neplatíte X překupníkům. Majitel www.btshop.cz

Citovat příspěvek

Autor: Pajas

20:38:53 23.06.2011

Ahoj, co si myslíte o kompatibilních náplních clixx a pgixx od www.tisknuzatretinu.cz? Vypadá to celkem slušně díky reakcím uživatelů. Zvažuji mezi těmito, nebo ARMOR. Ale tyto cartridge jsou malinko levnější. Díky za odpověď :-).

Citovat příspěvek

Autor: Hainz

12:05:13 23.06.2011

Pokud chceš zachovat sledování hladiny inkoustu, tak resetuj vždy při naplnění cartridge. Jde sice vypnout sledování hladiny a na resetter se vykašlat, ale jednak tím ztrácíš záruku a pak je těžké odhadnout kdy u jaké barvy už dochází inkoust. Toto je raději lepší mít pod kontrolou. Sledování je dost přesné a tiskárna to hlídá jak opticky (hranol na spodku cartridge), tak dle kapiček inkoustu. Průser může nastat, když by hlava nedostávala inkoust a mohla by se tak přehřát a spálit.

Citovat příspěvek

Autor: mychal

11:50:41 23.06.2011

Měl bych dotaz ohledně potřeby resetu čipu. Konkrétně u CLI-526. Kdy je při doplnění potřeba ho provést? Vždy, nebo jen když před doplněním klesla hladina moc nízko - pod nějakou konkrétní hlídanou úroveň? Někde se dá dočíst, že to snad počítá spotřebované kapičky inkoustu, jinde o optických čidlech kontrolujících hladinu v cartridge... Zvažuju nákup 1000 ml náhradních náplní od Inktecu, tak jestli je potřeba k tomu pořizovat i resetovadlo (když pominu, že snad jde nějakým způsobem deaktivovat kontrola a hlášení nízkého stavu inkoustu na tiskárně, což bych zase rád zachoval :) ). Dík

Citovat příspěvek

6:09:32 23.06.2011

Muti Napsal:
-------------------------------------------------------
> Má někdo zkušenosti s touto značkou?
> http://www.btshop.cz/btshop/eshop/3-1-PLNICI-SADY/
> 80-3-CLI-526-PGI-525
> Jsou asi nejlevnějčí, co jsem našel- nebude to
> nějaké fake?

Pokud neznám výrobce inkoustu, tak bych si toto nikdy nekoupil. Většinou jsou v těchto refilech ty nejlevnější inkousty a bohužel tomu odpovídá i výsledek.

Citovat příspěvek

Autor: Muti

0:00:30 23.06.2011

Má někdo zkušenosti s touto značkou?
http://www.btshop.cz/btshop/eshop/3-1-PLNICI-SADY/80-3-CLI-526-PGI-525
Jsou asi nejlevnějčí, co jsem našel- nebude to nějaké fake? :S

Citovat příspěvek

18:58:22 20.06.2011

oba inkousty InkTec i OCP jsou dobré (OCP je možná lepší, ale dost smrdí, je to takovej zvláštní zápach, který jsem u jiných inkoustů nezaznamenal). Sám používám několik tiskáren na CLI-8, které jsou podle mně nejlepší řešení, jsou dost velké, takže se nemusí tak často doplňovat, reseter je u nich již dávno vyřešen a inkousty jak InkTec, tak OCP jsou pro ně levnější. U jedné tiskárny mám nasazen i CISS a naprosto bez problémů.
Nemělo by ale dlouho trvat a pro CLI-526 by se měl objevit také samoresetovací čip. Mě osobně akorát štve jak jsou náplně CLI-521 i CLI-526 malé. Pokud někdo tiskne jen příležitostně, nemusí se to řešit, ale pokud se tiskne denně několik desítek A4 (někdy i stovek), tak je to fakt vopruz, proto je CISS dobré řešení, protože v tom případě je i CLI-8 malá a musí se měnit dost často i několikrát denně. Znamená to mít v zásobě neustále alespoň 3 naplněné sady, aby se plněním člověk nemusel zabývat v průběhu tisku (osobně mám v zásobě asi 7 sad).

Jinak z osobních zkušeností musím říci, že nejlepší na plnění jsou originální cartridge Canon. Dají se sehnat i plnitelné se samoresetovacími čipy, ale ty mě moc nevyhovují, jednak konstrukčně (někdy u nich dochází k přisávání vzduchu mezi gumovým těsněním a výtokovým hrdlem a tím dochází k menšímu přísunu inkoustu do hlavy a tisk tak může trpět proužkováním a hrozí i poškození hlavy). Dále se pak samoresetovací čip většinou vynuluje, pokud se tiskárna vypne a tím pádem je sledování hladiny inkoustu nepřesné, ne-li k ničemu. Řešit se to dá tak, že se tiskárna prostě nevypíná, ale to také není úplně ideální řešení.

Citovat příspěvek

Autor: Najt

11:21:13 16.06.2011

tak ted resim jestli vzit inkoust od inkTecu nebo OCP ... navic resetter pro cli 526 uz je..ale asi jen pro originalni cipy, tak nevim jestli by to fungovalo i naplnema od jinych vyrobcu, kteri je delaj napr.pruhledny + cip.

Citovat příspěvek

Autor: JanaJana

22:26:48 05.05.2011

Jen dám do éteru zprávu, že mám od srpna 2010 refil sadu od PrintPro a jsem velmi spokojená. Už mi zbývá jen asi 1/4 z těch původních 100ml, takže jsem plnila někde 7x a tiskárna MP 550 stále šlape. Někdy netisknu i 14 dní a pak jsem teda musela už dělat hloubkové čištění hlavy, ale tím se zas vše spravilo. Jsem nadšená, že můžu tisknout kde jakou blbost (např. syn chce obrázek stegosaura nebo vlastní fotoalbum, které vím že stejně poničí, je ještě malý) a nemusím se ohlížet na cenu ("fotky" pro jeho účely stačí na obyčejný papír). Tiskla jsem i fotky A4 na fotopapír, nejsem teda žádný profík, ale fotím ráda a pohrála jsem si s nastavením barev trošku a jsem spokojená. Takže mám už dávno "ušetřeno" na novou tiskárnu.

Citovat příspěvek

22:09:19 29.04.2011

Dost často se pohybuji na zahraničních fórech jako je [url]http://www.nifty-stuff.com/forum/index.php[/url] nebo [url]http://forums.dpreview.com/forums/forum.asp?forum=1003[/url]. Jako jeden z nejlepších inkoustů u uživatelů inkoustových tiskáren převládá inkoust německého výrobce OCP a to dokonce i v USA, kde by se dalo předpokládat, že to bude nějaká tuzemská značka, nebo také vynikající InkTec (Korejský výrobce). Oba inkousty jsou plně srovnatelné s originálním inkoustem Canon a to i z hlediska stálosti barev na přímém slunci.

No a teď k cenám, oba inkousty jak OCP, tak InkTec se dají sehnat v litrovém balení kolem 500,- Kč, když to přepočítám na 1ml, tak je to 0.50 Kč (50 haléřů !!!). Proč tedy kupovat nějaký neznačkový inkoust, který je o 100% dražší a riskovat nepředvídatelné výsledky?!!!

Nemohu tedy souhlasit s výrokem uživatele doskok55 a porovnávat kvalitu dle ceny. S mým oblíbeným inkoustem InkTec jsem hluboce pod 1/10 ceny originálu a výsledky jsou plně srovnatelné!!! Takže zde platí - za málo peněz hooooooooooooooodně muziky.

Plně ale souhlasím s tím, že spousta refilů, obzvláště těch neznačkových je opravdu špatná. Tak proč je kupovat???!!!

Citovat příspěvek

Autor: doskok55

2:01:43 29.04.2011

Omlouvám se za moje delší dva příspěvky trochu jsem se rozjel.
Co jsem tím chtěl vlastně říct?
U refilů v cenách 1/2 -1/4 ceny originálu hodnoťme a porovnávejme s originálem. A srovnávejme výhodnost obou možností i z hlediska kvality, životnosti atd.
U refilů v cenách méně jak 1/10 ceny hodnoťme pouze je li vůbec použitelný pro daný účel (jestli nám nezničí tiskárnu a jestli to co z ní vypadne je vůbec k něčemu). Na věrnost barev a životnost výtisků se v této kategorii spoléhat nedá.

Za málo peněz málo muziky. Jde jen o to nevyhodit peníz za něco co nevydá ani tón.

Citovat příspěvek

Strana výpisu

1

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: